Logo

Reforma ITS2 sistema

Diskusije

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod EUKALIPTUS » Ned Mar 02, 2014 4:26 pm

Suštinsko pitanje je sledeće: Zašto bih se ja radovao šoping centrima? Šta će to meni? Zašto bi mi bili lepši čak i od onog krša koji je sada tamo?
Korisnikov avatar
EUKALIPTUS
Član
 
Postovi: 749
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 10:46 pm
Lokacija: Zemun

Re: Reforma ITS2 sistema

Sponzor

 

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Shone » Ned Mar 02, 2014 4:42 pm

A , шта фали тржним центрима? И овако све више људи када нешто купује углавном купује на НБГ ,а не у Центру па ако је неки ред мора да се мало то више уравнотежи. :)

Зашто БАС-у није место на НБГ-у?

Докле год постоје шине постојаће и крш около. :twisted: Види , главни проблем Жел. станице је што се налази на нај "пикатнијем" месту у Београду и што управо због тога бројне шине заузимају место оног дела града који би био можда најлепши део града да није свог тог лома. Узгред , зато је и постојао пројекат прокоп. Исто то важи и за Луку Београд која уместо тога да се тај део изгради и да се среди они све трпају на Нови Београд. Немам ништа против НБГ-а , чак шта више виша га волим од било ког другог дела града ,али једноставно је недопустиво да је рецимо он данас већи "центар" од самог центра. Јер , шта год ти треба то имаш на НБГ-у! Требати посао? НБГ! Требати нешто да купиш? НБГ Данас је центар постао само као пропратна станица за купце , главни шопинг центар ,али само за туристе и поједине људе , одлично место за све да мало протегенеш ноге до Калемегдана и назад и то је то. Или га ја само тако видим... :|

Suštinsko pitanje je sledeće: Zašto bih se ja radovao šoping centrima? Šta će to meni? Zašto bi mi bili lepši čak i od onog krša koji je sada tamo?


Па рецимо да би нове зграде и уређено зеленило около правили лепшу слику о самом граду. Ако теби којим случајем не требају шопинг центри некоме они требају. Шопиг центри=пословни простори , хотел=пословни простор :wink:

Мислим да смо дубоко ушли у OFF! :twisted:
Извукла си осовинуууууууу из шаааасије љубави наше...
Korisnikov avatar
Shone
Član
 
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 5:44 pm
Lokacija: Сремчица

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Miki » Ned Mar 02, 2014 4:54 pm

Izvini, a u kom normalnom gradu imaš tržni centar u samom centru grada? U kom gradu imaš kule i oblakodere u samom centru grada? Nemojte mi porediti Beooograd sa Dubajiem i takvim gradovima. :roll:
Izvinjavam se za OFF, ali nisam mogao da ne prokomentarišem.
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Shone » Ned Mar 02, 2014 4:57 pm

Miki je napisao:Izvini, a u kom normalnom gradu imaš tržni centar u samom centru grada? Čak ne bi trebali da budu ni na Novom Beogradu, nego na periferiji grada, ali mi smo uvek bili "posebni". :roll:
Izvinjavam se za OFF, ali nisam mogao da ne prokomentarišem.


У скоро сваком великом као БГ ,а и у најмањој варошици су ти трговачке радње у главној улици. :wink:

Па и ово ти је "периферија" мало изван круга 2. То ти рецимо периферија колико и Ушће ни мање ни више. :mrgreen:
Извукла си осовинуууууууу из шаааасије љубави наше...
Korisnikov avatar
Shone
Član
 
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 5:44 pm
Lokacija: Сремчица

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Miki » Ned Mar 02, 2014 5:03 pm

Ako je to periferija, onda je Beograd veoma mali grad. U centru imaš Knez Mihailovu gde imaš većinu prodavnica kojih ima u tržnim centrima.

Ako bi moderatori moglu ovu diskusiju da prebace u temu "Beograd", tamo bi moglo da se diskutuje o ovome.
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Shone » Ned Mar 02, 2014 5:07 pm

Miki je napisao:Ako je to periferija, onda je Beograd veoma mali grad. U centru imaš Knez Mihailovu gde imaš većinu prodavnica kojih ima u tržnim centrima.
Ako bi moderatori moglu ovu diskusiju da prebace u temu "Beograd", tamo bi moglo da se diskutuje o ovome.


Па јесте Београд мали град. Београд има пуно становника због својих кракова који се шире свуда около и који су до некадашња села спојила у један велики град. Сам центар Београда је веома мали да можеш без по муке пешице да га пређеш као од шале. Ја када се крећем по центру односно старом делу града све веома брзо обиђем. Пробај исто да урадиш у Риму. :twisted:
Извукла си осовинуууууууу из шаааасије љубави наше...
Korisnikov avatar
Shone
Član
 
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 5:44 pm
Lokacija: Сремчица

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Miki » Ned Mar 02, 2014 5:17 pm

Pa dobro. To nije razlog da se tu grade hoteli i tržni centri. U Pragu se tržni centri nalaze na preko 20 minuta kolima od centra grada. :roll:
A i centar treba da bude dostupan svima, a nemaju svi para za tržne centre. Ko ima para za kupovinu u njima, ima para i za benzin da stigne do njih (do periferije). A pod periferijom smatram sve posle Ade ka Obrenovcu, sve posle pumpe "Zmaj" ka Novom Sadu, sve posle Pančevačkog mosta ka Zrenjaninu i Pančevu, sve posle Lastine garaže ka Bubanj potoku itd. :roll:
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Shone » Ned Mar 02, 2014 5:24 pm

Miki je napisao:Pa dobro. To nije razlog da se tu grade hoteli i tržni centri. U Pragu se tržni centri nalaze na preko 20 minuta kolima od centra grada. :roll:
A i centar treba da bude dostupan svima, a nemaju svi para za tržne centre. Ko ima para za kupovinu u njima, ima para i za benzin da stigne do njih (do periferije). A pod periferijom smatram sve posle Ade ka Obrenovcu, sve posle pumpe "Zmaj" ka Novom Sadu, sve posle Pančevačkog mosta ka Zrenjaninu i Pančevu, sve posle Lastine garaže ka Bubanj potoku itd. :roll:


Али ,већина тога што си набројао НИЈЕ периферија града ,већ припада изван територије града (то више није Belgrade City , да се тако модерно изразим , већ Обреновац , Борча , Панчево , Сремчица , Рушањ , Лештане итд. =ДРУГА МЕСТА ). Периферија града је све што није Центар ,а припада граду. :wink:
Извукла си осовинуууууууу из шаааасије љубави наше...
Korisnikov avatar
Shone
Član
 
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 5:44 pm
Lokacija: Сремчица

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Miki » Ned Mar 02, 2014 5:29 pm

Sad ću da koristim tvoje izraze: Ako su sve gradske opštine, onda je sve to GRAD, i sve je to Beograd. I znaš ti dobro šta sam ja mislio...........
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Shone » Ned Mar 02, 2014 5:39 pm

Miki je napisao:Sad ću da koristim tvoje izraze: Ako su sve gradske opštine, onda je sve to GRAD, i sve je to Beograd. I znaš ti dobro šta sam ja mislio...........



Ниси ти то добро разумео. Јесте зову се градске општине зато што припадају округу који се зове "Град Београд" и зато што су све једнаке тј. немају посебан статус . Види то што ти по градом подразумеваш Британци би за Мачестер рекли "Велики Манчестер" е то је Град Београд ВЕЛИКИ БЕОГРАД. Београд (град) и моја Сремчица су два различита места. Сремчица није Београд , али Сремчица је влаништво Града Београда и самим тим спада под термином "Велики Београд". :wink:
Извукла си осовинуууууууу из шаааасије љубави наше...
Korisnikov avatar
Shone
Član
 
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 5:44 pm
Lokacija: Сремчица

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Miki » Ned Mar 02, 2014 5:45 pm

U centru, pored reke treba da su parkovi, igrališta... Jadna ova država ako ćemo mi pre da se prošetamo tržnim centrom nego parkom.
Pošto ne znam kako da se izrazim gde treba da budu tržni centri, jer ne treba na periferiji, prigrad ne postoji, a to onda nema neko posebno ime. Dao sam ti lokacije gde je mesto takvim stvarima, kao što se to nalazi u drugim gradovima, daleko od centra...
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod EUKALIPTUS » Ned Mar 02, 2014 6:10 pm

Slažem se sa Mikijem. Tržni centri nisu nešto što se pravi iz ljubavi prema građanima, već se prave jer donose ogromnu lovu političarima i tajkunima. Izdavanje poslovnog prostora je najbolji bisnis koji postoji. Tržni centri su ruglo u centru grada. Imaju Novi Beograd, imaju ceo potez od Ade do Obrenovca, imaju levu obalu Dunava, imaju Avalski put itd. itd. Kao što Miki reče, ko ima para da kupuje u tržnim centrima, tome je najmanji problem 15-ak minuta vožnje automobilom, (ili gradskim prevozom).

Kulturnu i istorijsku tekovinu Beograda, i njegov identitet niko nema pravo da uništava. Posebno niko nema pravo da uzurpira železničku stanicu.

Naši roditelji su sa te železničke stanice odlazili do Jadrana, kad god im je dosadno. Odlazili do Šida, Novog sada, Kosjerića, Priboja... Dolazili su ljudi u Beograd iz cele Jugoslavije. Tu su se provodile noći, ljudi su se družili, zbližavali, opijali u okolnim kafanama. Tu su se rađala prijateljstva.

Danas hoće kapitalisti da nam isperu mozgove, i da nam uvaljuju robu za velike pare. Plašim se da će se to i desiti, a opet, nadam se da je to sve jedna bljutava predizborna kampanja.
Korisnikov avatar
EUKALIPTUS
Član
 
Postovi: 749
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 10:46 pm
Lokacija: Zemun

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Shone » Ned Mar 02, 2014 6:24 pm

Miki je napisao:U centru, pored reke treba da su parkovi, igrališta... Jadna ova država ako ćemo mi pre da se prošetamo tržnim centrom nego parkom.
Pošto ne znam kako da se izrazim gde treba da budu tržni centri, jer ne treba na periferiji, prigrad ne postoji, a to onda nema neko posebno ime. Dao sam ti lokacije gde je mesto takvim stvarima, kao što se to nalazi u drugim gradovima, daleko od centra...


Значи ли то да када нешто требаш да купиш треба да одеш чак у Лазаревац уместо у Београд? Па ваљда ћеш у граду где је свима доступно што нама што туристима. Ja колико знам то су пословно-стамбени објекти као било који други објекти у самом граду укључујући и културне центре , спортске терене и сл. :wink:

Danas hoće kapitalisti da nam isperu mozgove, i da nam uvaljuju robu za velike pare. Plašim se da će se to i desiti, a opet, nadam se da je to sve jedna bljutava predizborna kampanja.


Пa ти онда гради комунистичке ругобне бенточине од зграда. Ко год је пројектовао оне степенасте зграде у Блок 61 исцепао би му диплому пред његовим очима! :evil:

Naši roditelji su sa te železničke stanice odlazili do Jadrana, kad god im je dosadno. Odlazili do Šida, Novog sada, Kosjerića, Priboja... Dolazili su ljudi u Beograd iz cele Jogoslavije. Tu su se provodile noći, ljudi su se družili, zbližavali, opijali u okolnim kafanama. Tu su se rađala prijateljstva.


И твоји пра-пра деда ако је рођен у Београду сећа се како је некада Раковица била једно село , где су живели мирни људи сељаци ,али онда једног дошао је багер и буууумм.... :twisted: Нико ништа не уништава! Зграда железнице ће остати као ИСТОРИЈСКИ СПОМЕНИК и музеј ,а твој локал-патриотизам како не треба ништа дирати и како ако ништа не дирамо онда је тако најбоље задржи за себе. :wink:

Но , ја се плашим да је сва ова расправа безначајна зато што ми немамо нити један папир који је потписан са овим Арапима. Остаје онда питање шта даље урадити са том пругом. Што се мене тиче боље да су ту пругу тј одвојили два колосека и њих искористили за МЕТРО или БГ-Воз небитно. Али , постоју доста решања која би свакако спасила функцију жел. станице , јер је иземештање у пруге у ПРОКОП неминовно. :twisted:
Извукла си осовинуууууууу из шаааасије љубави наше...
Korisnikov avatar
Shone
Član
 
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 5:44 pm
Lokacija: Сремчица

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod profa_chb » Ned Mar 02, 2014 6:25 pm

Nismo na Beobuild-u, vratite se na temu, ili razgovor nastavite tamo...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Reforma ITS2 sistema

Postod Miki » Ned Mar 02, 2014 7:10 pm

Kada bi se izgradili tržni centri ana svim lokacijama gde sam napisao, svi bi imali svako bi imao "svoj" tržni centar i svakom bi trebalo do pola sata do njega. Ako je tebi to Lazarevac, šta da radim. Bitno je da hleb imaš blizu da kupiš, a ako hoćeš da šopinguješ, ti idi do mesta gde je predviđeno za to. Pola sata je ništa, ne mora sve da je blizu, da su sva mesta povezana sa svim ostalim mestima. I što čitaš između redova.

Izvinjavam se profi, više neću da pišem o ovome.
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju