Logo

Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Diskusije

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod Marko » Uto Jul 19, 2016 4:23 pm

milos265 je napisao:Jutros je neki mozak iz drekcije poslao poruku za klimu u 07.00! :mrgreen: Pa da sam je tad upalio, u pola 9 bi svi mogli u dom zdravlja da predaju knjižice.

Dovedi Nadu Macuru kod tebe neka ona priča o potebi slojevitog oblačenja i uticaju klime na zdravlje građana u prevozu .
Pa kod tebe se samo voze penzionerke :lol:
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Sponzor

 

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod becks89 » Ned Jul 24, 2016 1:52 pm

Ne šalje osoba poruke, već sistem.
Kada temperatura pređe 25 stepeni, sistem sam prosleđuje poruku svim prijavljenim vozilima...
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod NemanjaLip » Uto Avg 30, 2016 12:17 am

Koliko ima glupih ljudi u autobusima.
Danas u autobusu na liniji 23 ukljucena samo ventilacija(znaci cirkulise vazduh koji je u autobusu, nije ukljucena klima da hladi), i jedan stariji covek usao u autobus i zatvorio prozore, i ja otvorim koji je najblizi meni i on pocne da me napada sto sam otvorio prozor.
I ja njemu objasnio da nije ukljucena klima i da ne hladi nista, nego da je ukljucena ventilacija samo da cirkulise vazduh koji je u autobusu i on je izgleda to shvatio i vise nije dirao prozore.
NemanjaLip
Član
 
Postovi: 277
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 6:24 pm

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod icacar98 » Uto Avg 30, 2016 5:14 pm

Zna stariji čovek baš šta je ventilacija , moraš da uzmeš u obzir da je za te ljude vrhunac tehnologije bio ik201 , pa ne znaju šta je ventilacija, a šta je klima.
Правопис српског језика je napisao:инжињер или инжењер
Пише се и једно и друго.
У војном речнику уобичајено је инжињерија, инжињеријски, инжињерац, а у цивилству грађевински инжењер, машински инжењер, рударски инжењер, саобраћајни инжењер.
icacar98
Član
 
Postovi: 260
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:53 pm
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod blokovi » Pon Sep 05, 2016 12:10 am

Od svih autobusa ovog leta, najvise poena uzima Solaris, pa Kobra, pa Akija, cak Megabus i Neobus su znatno ispred Ikarbusa... U IK103 je pakao pozadi, dok u LE, ili se ne ukljucuje klima, ili je kompresor slab pa pozadi bude pakao! Pricajte vi sta hocete, Kobre i Akije sto se tice klima su zamrzivaci :)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod icacar98 » Pon Sep 05, 2016 1:46 am

Bogami Neobus je meni na prvom mestu
Правопис српског језика je napisao:инжињер или инжењер
Пише се и једно и друго.
У војном речнику уобичајено је инжињерија, инжињеријски, инжињерац, а у цивилству грађевински инжењер, машински инжењер, рударски инжењер, саобраћајни инжењер.
icacar98
Član
 
Postovi: 260
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:53 pm
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod becks89 » Pon Sep 05, 2016 5:37 am

Dragane, jos kad bi znao da razlikujes ventilaciju i klimu kul bi bilo. Klima je sasvim pristojna u Ik112LE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod mishko-genija » Sub Apr 11, 2020 7:37 am

Ranije sam par puta na ovom forumu napisao da su klima-uredjaji rasadnici zaraze. Sada je pravi trenutak za ukidanje istih.
mishko-genija
Član
 
Postovi: 321
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:23 am
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod roadcrasher » Sub Apr 11, 2020 8:40 pm

Evo ga jos jedan doktor za sve si zvasts (Dr. za SIS) :)

Ozbiljno, micko, ako klima ima hepa filter na usisnoj strani kakve bakterije se mogu u njemu razmozavati? Kakvi virusi? Da bih se razhladio prostor u busu razhladni radiator mora bit debelo ispod nule? Kako bih reko za njemacku i neke zemlje gdje i grijanje i hladjene ide preko istog uredjaja?
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod mishko-genija » Ned Apr 12, 2020 6:43 am

Istinu si napisao ali gledaj iz perspektive Srbije. Održavanje hepa filtera, hm, neće biti redovno a dodatni problem je ne-otvaranje prozora. U Beogradu često klimatizovani autobus prepoznaješ po smradu znoja i sl. Tu su i drugi štetni efekti klime. Povećava potrošnju goriva i pogoršava pouzdanost vozila. Ja sam mator 47+, donedavno nije bilo ni jednog autobusa s klimom. Nemam klimu ni u stanu ni u autu. Kralj Leonida i njegovih 300 nisu gundjali zbog klime.
mishko-genija
Član
 
Postovi: 321
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:23 am
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod mishko-genija » Uto Apr 28, 2020 7:23 pm

Vidimo da se najavljuje da će prozori biti otvoreni a klima-uredjaji ugašeni. Ne bi me čudilo da se aktiviraju svi Japanci, Konekta, IK-103 i 201 jer im se svi prozori otvaraju. Civilizacija je malo zastranila u dekadenciju, red je da se vrati na spartansko vaspitanje.
mishko-genija
Član
 
Postovi: 321
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:23 am
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod Kesha » Sub Maj 02, 2020 7:08 pm

Klima uređaji su po mom mišljenju u današnje vreme, sa inače čestim ekstremnim temperaturama u letnjem periodu, i te kako neophodni. Pride su vozila uzimana u takvoj konfiguraciji da su leti bez klime nepodnošljiva, Solarisi su gasne komore bez klime, a mogli su se uzeti sa kliznim prozorima do polovine površine bočnih stakala, a u takvoj konfiguraciji voze po nekim poljskim gradovima sa znatno umerenijim temperaturama leti. CAF-ovi su bez klime neupotrebljivi leti, a evo dođoše nam i Higeri sa još manjim padajućim prozorima nego li kod Solarisa. Ni kod privatnika nije mnogo bolje stanje kod dobrog dela voznog parka. Klime nisu rasadnici patogena same po sebi. Prosto se moraju redovno dezinfikovati, a i filteri se redovno moraju menjati ili čistiti ako su perivi. Na kraju krajeva, centralnih klima ima na sve strane u današnje vreme, po poslovnim zgradama, tržnim centrima, marketima itd. Od klime ne treba bežati u 21. veku, a mnogo šta bez njih danas ne može funkcionisati, pa ne vidim što bi javni prevoz bio izuzetak. Ne moramo se gušiti i daviti po autobusima na 40c samo zato što su kompanije nemarne sa održavanjem klima uređaja. I naravno, potrebno je i sa njima biti umeren i prilagođavati njihov rad prema spoljnim temperaturama, a nije da je to ne znam kakva nauka. Doprinose povećanoj potrošnji goriva, kao i zagađenju, ali se i po tom pitanju mnogo toga može uraditi ne bi li se štetni uticaji klima uređaja sveli na minimum. No, da ne dužim sad, jer o tome se baš naširoko može pisati.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Prethodni

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron