Logo

Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Diskusije

Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Postod bus.life » Pet Jun 06, 2014 1:52 pm

Nacuo sam jednu iznenadjujucu vest pa me interesuje da li neko ima informacija o tome.
Naime, cuo sam da je novi Tehnicki direktor GSP-a Beograd, zeleci da prati trenutne trendove ustede koju svi potenciraju, dao predlog da se ovog leta ne pale klima uredjaji na vozilima i da se na taj nacin napravi usteda u u budzetu jer ond nece biti potrbe za godisnjom nabavkom rezervnih delova.

Da li neko zna nesto o tome?
bus.life
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Jun 04, 2014 10:48 am

Rad klima uredjaja u autobusima tokom letnjeg perioda

Sponzor

 

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod EUKALIPTUS » Pet Jun 06, 2014 8:23 pm

Kako on može to da odluči, kada je Direkcija za javni prevoz izdala naredbu svim prevoznicima da se klima uređajui moraju uključiti kada je temperatura iznad 25 stepeni!?
Korisnikov avatar
EUKALIPTUS
Član
 
Postovi: 749
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 10:46 pm
Lokacija: Zemun

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod cuburac1993 » Pet Jun 06, 2014 9:23 pm

Oni bre nisu normalni!!! Ja sam danas teo da crknem u prevozu, alo ni u jednom busu koji je klimatizovan nije bila upaljena klima. Isao sam solarisom na liniji 17 do opstine Novi Beograd teo sam da riknem u njemu, prozori pozatvarani a u nutra da proključaš.
cuburac1993
Student mašinstva
 
Postovi: 906
Pridružio se: Pon Nov 22, 2010 12:29 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod Nikola Pejasinovic » Pet Jun 06, 2014 10:07 pm

Ni karaburmcani nisu nista boli. Jako malo njih se seti da upali klimu, u mnogima ne rade. Lasta takodje dok privatnici svaki bus skoro ima upaljenu.
danilo je napisao:Pa kad ti na tako nekoj jakoj liniji između dva privatnika (solaša) dođe lepo šihta isto solo, uuu ne da je milina, nego nema reči. Sauna i pena parti unutra, a sve češće imamo to zadovoljstvo na ulicama grada!
Nikola Pejasinovic
Član
 
Postovi: 1050
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 10:53 pm

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod icacar98 » Pet Jun 06, 2014 10:31 pm

Šta je sa klimom u Japancima , nisam naisao na ukljucenu vec godinu dana
Правопис српског језика je napisao:инжињер или инжењер
Пише се и једно и друго.
У војном речнику уобичајено је инжињерија, инжињеријски, инжињерац, а у цивилству грађевински инжењер, машински инжењер, рударски инжењер, саобраћајни инжењер.
icacar98
Član
 
Postovi: 260
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:53 pm
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod cuburac1993 » Pet Jun 06, 2014 11:29 pm

Nije mi jasno šta će Beogradu autobusi sa klima uređajima kada se ne koriste!? Samo služe za ukras na autobusu!!!
cuburac1993
Student mašinstva
 
Postovi: 906
Pridružio se: Pon Nov 22, 2010 12:29 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod bus.life » Pon Jun 09, 2014 10:57 am

Koliko sam uspeo da cujem u prethodnim danima, istina je da je predlozeno da se klime ne pale. Ceka se odgovor od grada.
Tacnije, radice samo one klime koje su ispravne ili imaju potredu za manjom popravkom. Sve sto ne funkcionise ili zahteva vise delova za zamenu nece ni servisirati.

Strasno. Sta ce biti kada dodje 40 stepeni a u autibusu bude starijih ljudi, trudnica,...?
bus.life
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Jun 04, 2014 10:48 am

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod SGB » Pon Jun 09, 2014 12:35 pm

Колико сам до сада приметио, климе раде где год их има. Са једне стране бесмислено је не одржавати стандард који већ постоји, а опет, до пре неку годину 90% путника није ни знало да градски аутобус може да има климу, тако да не треба правити катастрофу од тога. Да не говорим о томе да кад год уђем у бус у коме ради клима, кренем да затварам прозоре редом. Због корпуленције углавном нема расправе, али се мање више своди на следеће: Па не хлади! Наравно да не хлади кад је све отворено! Преживећемо, као и остатак Србије, који махом није климатизован.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod profa_chb » Pon Jun 09, 2014 1:01 pm

Da bi se osteilo da klima hladi nakon zatvaranja prozora, mora da prođe par minuta... A kako to objasniti ljudima kojima je veš mašina rebus...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod Aleks_BGD » Pon Jun 09, 2014 7:19 pm

I ne samo to,uvek se nadje neki pametnjakovic da otvori luftere.Cist primer jutros na 47 kod mene.Stigne poruka na panelu da pustimo klime,ja pre nego sto krenuo sa okrentice pozatvaram luftere kako bocne tako krovne i pustim je da radi.Samo sto sam krenuo ulazi nafrkana gospodja seda 2 reda iz mene i znate sta je prvo uradila...pa otvorila lufter.Nema veze ja iskuliram,sacekam prvi semafor povucem rucnu ustanem i zatvorim lufter ejjj ljudi pa nisam presao 200m opet ona po starom,zamislite taj bezobrazluk..i tako tri puta za redom dok mi nije prekipelo i pitao sam je pred svim putncima "gospodjo u cemu je problem?"Doticna je pocrvenela i momentalno izasla.
Dakle po meni,nema efekta paliti klimu ako imas luftere sa bocne to pametnjakovic(da ih nenazovem nekim drugim imenom a verujte ima ih) uvek bolje zna..e da Neobusi su super nemaju bocne luftere,krovni su visoko nemogu da ih dohvate a Solarisi su zakljucani pa pametnjakovic mora da potrazi neku drugu zanimaciju u vidu pravljenja stete.

I mozda je bolje pustiti u saobracaj stare 103ke,Rabe i 201eve.Sta te boli cose,neka se nevaspitana s....a kuva,smrdi i pece i tako danima dok ne pocnu da padaju u nesvest i jednog po jednog iznose iz busa.Valjda ce im tad svanuti i doci do pameti da je ta klima stavljena tu da ima neku funkciju i sluzi necemu a da joj majstor pusti da ladi gu...cu a oni pootvaraju luftere.Kome je zagusljivo ili mu smeta neka ide peske,duze ce ziveti molim lepo..
Ja se izvinjavam sto sam mozda napisao malo uvredljivim tonom,ali to je nasa svakodnevnica svidelo se to nekom ili ne. :wink:
Poslednji put menjao profa_chb dana Pon Jun 09, 2014 7:30 pm, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Citiranje prethodne poruke
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod profa_chb » Pon Jun 09, 2014 7:40 pm

Citte su čist promašaj zbog tih prozora bez luftera... I ventilacija troši određenu količinu struje, što malo povećava potrošnju, poskupljuje održavanje, pravi određenu buku... Zato su lufteri sa bravicama zakon, kao na Solarisima i Kafovima. A onda su tu bahati vozači. Reci im Mickey!
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod icacar98 » Uto Jun 10, 2014 8:06 am

Al zato Citte lade ko nenormalne , veliki broj Solarisa zaboravi da zaključa prozore pa se uvek nadje neki Ajnštajn da ih otvori.

A video sam da su na Japancima u remontu skinuli bravice za prozore , pa ono je katastrofa , mogli su ceo sistem novi da stave kad već izmišljaju toplu vodu. I i dalje nisam naišao ni na 1 kome radi klima

Послато са HTC One уз помоћ Тапатока
Правопис српског језика je napisao:инжињер или инжењер
Пише се и једно и друго.
У војном речнику уобичајено је инжињерија, инжињеријски, инжињерац, а у цивилству грађевински инжењер, машински инжењер, рударски инжењер, саобраћајни инжењер.
icacar98
Član
 
Postovi: 260
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:53 pm
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod profa_chb » Uto Jun 10, 2014 11:00 am

Nije sve tako crno. Uđem sinoć u Solarisa na 83 na III vrata, i sednem. Unutra zagušljivo, pipnem gore, ne duva. Prozori zaključani. Odem do vozača, a napred hladovina. Kulturno ga zamolim da upali ventilaciju u prikolici, i on reče da nema problema, i upali klimu. Nismo svi isti.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod Nikola Pejasinovic » Uto Jun 10, 2014 11:37 pm

Ti si profo prosao dobro ja sam zamalo dobio batine od "pametnjakovica" vozaca ineace iz laste, kome nije palo na pamet da ukljuci danas klimu po onoj vrucincini. Kad sam ga fino zamolio da upali drsko mi je sledecim recima odgovorio.

"Klinac ima i tebe i ostale putnike da isteram napolje, ..... vas klima, pametnije mi je da cuvam gorivo nego da vas gospodu hladim!"
danilo je napisao:Pa kad ti na tako nekoj jakoj liniji između dva privatnika (solaša) dođe lepo šihta isto solo, uuu ne da je milina, nego nema reči. Sauna i pena parti unutra, a sve češće imamo to zadovoljstvo na ulicama grada!
Nikola Pejasinovic
Član
 
Postovi: 1050
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 10:53 pm

Re: Rad klima uradjaja u autobusima tokom leta 2014.

Postod becks89 » Sre Jun 11, 2014 12:18 am

SGB je napisao:Колико сам до сада приметио, климе раде где год их има. Са једне стране бесмислено је не одржавати стандард који већ постоји, а опет, до пре неку годину 90% путника није ни знало да градски аутобус може да има климу, тако да не треба правити катастрофу од тога. Да не говорим о томе да кад год уђем у бус у коме ради клима, кренем да затварам прозоре редом. Због корпуленције углавном нема расправе, али се мање више своди на следеће: Па не хлади! Наравно да не хлади кад је све отворено! Преживећемо, као и остатак Србије, који махом није климатизован.

Potrefio si suštinu, imamo masu pametnih koji traže neki standard, a do juče se vozili u Rabama i Sanosima pa niko pravio problem nije.

Naređenje u većini firmi je da se štedi gorivo, vozač sluša šta mu se kaže i tako idemo u krug. Zašto grad nije platio privatnicima subvencije, onda privatnik kaže ja sam u minusu moram da štedim, štedimo naftu, onda vozač gasi klimu, pa sve do putnika koji kaže ej, pa što da plaćam kartu i vozim se u paklu i ako postoji klima na busu i tako idemo u krug i nigde nema rešenja...

Lično nisam od vas prefinjenih koji ne mogu da se voze na vrućini, pa pobogu do juče se vozili u Rabama, Sanosima, Zijačama, pa živeli i preživeli ljudi. Takođe, veoma sam skeptik po pitanju klima uređaja na vozilima, mogu reći da ponekad i izbegavam vozilo sa klimom. Naime, klime se ne čiste, filteri pogodni za razvijanje najrazličitijih vrsta virusa i eto problema, takođe vozači veoma često ne obraćaju pažnju na temperaturnu razliku pa doživite temperaturni šok, što takođe nije nimalo prijatna situacija... Naravno, prija kada je unutra pristojna temperatura u odnosu na spoljnu temperaturu, ali kako rešiti problem prozora i šibera?
Do sada sam se nekoliko puta sukobljavao sa ostalim putnicima oko toga, obično se nakon toga ugasi klima, pa onda nek se kuvaju ko ih j*** :D Takođe, jako dobar štos koji sam čuo je da im, pored toga što ugase klimu, puste i grejanje, pa se vrlo brzo nauče pameti :D

Elem, napomenuo bih da 99% vozača Laste ne pali klimu zbog potrošnje, krivca za tako nešto treba tražiti u šefovima, pobogu valjda se mora dodati na prosek potrošnje i dodatnih par litara zbog klime, a ne ovakvim represivnim merama praviti problem...
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju