Logo

Ima li posla napolju?

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Postod alexyu73 » Sub Dec 05, 2009 8:10 pm

Otisao bih ja ali ne znam ko jos pravi papire za gore.I meni su dosadile ulizice i sitni glodari koji se prodaju za sicu.A bas za Svajcarsku nisam cuo da je neko sa ovih prostora otisao legalno na radi osim ako nisi neki inzenjer koga je vrbovala i nasa
alexyu73
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 6:33 pm

Sponzor

 

Postod LKW » Sub Dec 05, 2009 9:33 pm

Dosta nasih vozaca je otislo za Sloveniju,pa iz Slovenije za Italiju,sad ne znam tacno na koju foru.....ma nije lako u svakom slucaju,treba ici od firme do firme,a svuda te pitaju jel imas radnu vizu.Ja nisam neki optimista,eto znam par nasih vozaca koji voze tamo u CH i cuo sam da traze..ma idem da pokusam,da ne bude da nisam probao.
Korisnikov avatar
LKW
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 11:02 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod alexyu73 » Sub Dec 05, 2009 10:30 pm

Pici samo LKW,ako sta cujes javi,Svajcarska je to,nemoze da bude lose.Samo bas me cudi da su uspeli da naprave papire tamo
alexyu73
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 6:33 pm

Postod LKW » Sub Dec 05, 2009 11:10 pm

Pa moj matori je nasao 90-ih tamo posao,ali iz drugog puta,i ziveli smo tamo nekoliko godina,medjutim posle poceo rat istekli mu papiri i morali smo da se vratimo :x Hvala na lepim zeljama,ako nadjem posao,castim sve forumase pivom :D Mada mislim da nisam ja te srece,al ko zna :roll:
U svakom slucaju javljam sta sam uradio.. :wink:
Korisnikov avatar
LKW
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 11:02 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod alexyu73 » Ned Dec 06, 2009 1:11 pm

Rekoh ti ja,daj boze,samo stvarno ne znam da je iko sa ovih prostora dobio Svajcarske radne papire u poslednjih nekoliko godina.Znam za Sloveniju i Belgiju da prave radnicima iz Srbije ali Svajcarska bas nisam znao
alexyu73
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pon Nov 02, 2009 6:33 pm

Postod Velemajstor » Ned Sep 25, 2011 4:57 pm

Šestoro vozača iz Jgsp-a Novi Sad su otišli preko grane i niko se još ne vraća. Trojica su otišla u Kanadu, a druga trojica u Sloveniju. Otišli su pre par godina(ne svi istovremeno) u razmaku od dve godine. Voze kamione uglavnom(tegljače,šlepere). Ima još jedan koji je otišao u Sloveniju i tamo vozi autobus.On je imao i hrvatski pasoš pa je lakše otišao. Ovde je sve gore i gore. Vozila loša,plate male maltretiranja na sve strane. Letos je jedan vozač otišao za Poljsku(firma je iz Danske,jeftinija radna snaga u Poljskoj) i čeka se da se snađe pa da dovede još kojeg vozača iz Jgsp-a Novi Sad. Vozači iz Srbije su na ceni preko. Preko se radi ali i zaradi. Ovde može samo da se zaradi bolest i invaliditet. Šteta je jedino što nismo složni i povezani, za sređivanje posla preko. Svako gleda samo sebe.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Ikaca201 » Ned Sep 25, 2011 5:19 pm

Imam rodjaka koji zuvi u Bosni,zaposlio se u Sloveniji pre 3.5 godine,vozi sada za jednu spediciju sa Actrosom i Man Tgx-om,radi tzv. "vrucu robu",prevoz cveca i sl.
Kaze da je zadovoljan sa platom,pre je radio u jednoj spediciji iz Kranja,gde bude na putu mesec dana i dodje za vikend kuci u Bosni.
U ovoj firmi radi za istu paltu,isti u sustini posao i cesce dolazi kuci,sto mu odgovara jer ima malo dete,i relativno cesto dobije slobodnih dana,imao je neke privatne probleme,a to je dobio zbog toga sto vozi obicno sa jos jednim kolegom,pa se nadje zamena neka.
Jeste da nema svoje redovno vozilo,stvati su mu uvek u torbi,ne sme da ih ostavlja kod kolege kada ne vozi kamion,desavalo se da se kradu.
Naglasio mi je da ima problem sa tim sto je iz Bosne,kao i vecina ima problema sa tom nacionalnom netrpeljivosti,prijavljuju ih kao minimalce (sa oko 500 eura plate),a zaradi vise i tu mu odbija dosta eura od penzije.A vozace iz Slovenije prijavljuje na sume koje primaju,jos kako je rekao dobijaju neke subvencije od drzave ako se zaposli drzavljanin Slovenije,a zaradi vise i tu mu odbija dosta eura od penzije.
Nesto domaci slovenci ne gotive ljude koji doalze odatle,svaka firma ima neku rutinu da zaposljava iz odredjene zemlje.
Npr ima dirmi koje zaposlavaju ljude iz Slovenije i Hrvatske,neke samo iz Srbije i bosne i Slovenije malo,a ima u ovoj firmi tzv. "miks" ljudi sa raznih krajeva.

U sustini ko hoce da vozi moze da ostane,u Sloveniji su ljudi iz Bosne dolazili da rade u oblasti gradjevinarstva,ali su se vratili psoto nema posla,i ne priavljuju vise poslodavci.
Danas malo ko se usudjuje da radi tamo oko poslova gradevine prevoza i sl.Dosta ljudi iz Rumunije,Poljske,Bugarske rade tamo,jeftina radna snaga.
Ikaca201
 

Re:

Postod profa_chb » Pet Sep 07, 2012 9:13 am

cone je napisao:Ja sam čuo da London Transport ima stalno otvoren konkurs za vozače autobusa u gradskom saobraćaju. Pa ko nema problema sa RHD vožnjom, samo napred... :wink:


sad kad sam bio, na veoma velikom broju autobusa u gradskom saobraćaju stoje nalepnice na zadnjem staklu, "Driver vacancies" i kontakt telefon :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Ima li posla napolju?

Postod Krle » Pet Sep 07, 2012 6:32 pm

U Italiji slabo....
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Prethodni

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost