Logo

Profesija "vozac" u zemlji Srbiji

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Postod kosmajac » Pet Maj 20, 2011 12:16 pm

U Nemackoj,konkretno npr u Hamburgu,radno vreme je klizno.5 dana radis od 3 ujutro,pa 2 dana slobodan,sledecih 5 dana radis od 5 ujutro,pa 2 slobodan,pa onda od 7 ujutro i sve tako,od 9,pa od 11......Druga stvar postoji rotacija slobodnih dana,ne moze neko uvek biti vikendom slobodan,a neko pon i uto,kao sto je kod nas slucaj.

Specificno kod njih je sto ujutro kad dodjes u garazu dobijas plan voznje.Npr,kao ujutro izadjes na terminus Knezevac kao 37,ides do P.mosta,a odatle pravis 1 krug na 48,pa kad se vratis ides na 58....

Radno vreme traje 6,7 do 8 sati,s tim sto posle 4 i po sati voznje,pravis pauzu 45 minuta(shodno zakonima EU).
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Sponzor

 

Postod milos265 » Pet Maj 20, 2011 5:50 pm

To je ono sto mi u Beogradu nikada necemo imati :twisted:
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Velemajstor » Pet Okt 07, 2011 9:15 am

A šta reći? Uslovi rada loši,vozila stara i poluispravna,svako se iživljava na vozaču kako se kome digne,glava u torbi,radiš od jutra do sutra i sve to trpiš zato što voliš da budeš vozač. Kada sam šefu međumesnog saobraćaja rekao pre par godina šta sve muči vozače generalno(loša i stara vozila,malo vremena za poluobrt i obrt u turažnim tablicama,kucanje(izdavanje)karata,kontrola karata putnika pri ulasku u autobus,itd,itd) on mi je odgovorio:Ako nećeš ima ko hoće; ja te nisam terao da budeš šofer,sam si izabrao. Da, izabrao sam da budem šofer a ne budala,da me svako ***CENZURISANO***. I još sam mu rekao:" ne možete vi mene da ***CENZURISANO*** koliko ja mogu da izdržim"." Moja ljubav prema volanu je jača od svih vaših maltretiranja". Ništa nisam promenio,sve je ostalo po starom.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 9:18 am

Biće valjda bolje nego što je danas
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod milan.nk » Pet Okt 07, 2011 9:21 am

Velemajstor je napisao:A šta reći? Uslovi rada loši,vozila stara i poluispravna,svako se iživljava na vozaču kako se kome digne,glava u torbi,radiš od jutra do sutra i sve to trpiš zato što voliš da budeš vozač. Kada sam šefu međumesnog saobraćaja rekao pre par godina šta sve muči vozače generalno(loša i stara vozila,malo vremena za poluobrt i obrt u turažnim tablicama,kucanje(izdavanje)karata,kontrola karata putnika pri ulasku u autobus,itd,itd) on mi je odgovorio:Ako nećeš ima ko hoće; ja te nisam terao da budeš šofer,sam si izabrao. Da, izabrao sam da budem šofer a ne budala,da me svako ***CENZURISANO***. I još sam mu rekao:" ne možete vi mene da ***CENZURISANO*** koliko ja mogu da izdržim"." Moja ljubav prema volanu je jača od svih vaših maltretiranja". Ništa nisam promenio,sve je ostalo po starom.


Svaka tebi čast majstore, malo je takvih!
milan.nk
 

Postod sale019 » Pon Nov 14, 2011 5:03 pm

Više puta pominjani status službenog lica treba da ima svako lice koje je na svom radnom mestu i obavlja svoj radni zadatak bilo da je to vozač autobusa ili dečko na skuteru što razvozi pice ili zidar na skeli ili šalterski službenik, nema veze čime se bavi, sve dok je na radnom mestu u radno vreme on je službeno lice, bar ja mislim da bi tako bilo naj realnije, pa čak i poslanik u skupštini.
Pre nekoliko godina sam radio u jednoj firmi gde sam vozio Fap 1616 sandučar i sa njim razvozio pivo po Timočkim selima.U stovarištu na utovaru dečko koji je bio na obuci zakači viljuškarom auspuh i odvali lonac, ja naravno kod gazde da rešimo problem,gazda me šalje kod komšije bravara da to on zavari, ja odem kod bravara a on mi priča kako njemu firma gde radim duguje neke pare i on neće više da radi sa njima.Ja opet kod gazde a on kaže da uzmem pare od viljuškariste (on je kriv) i da idem opet kod tog bravara da zavari auspuh,dečko viljuškarista( peti dan a poslu) naravno nema para, a ja vredan i još kasnim par sati rasturim izduv,zavarim,ojačam, vratim sve na mesto i sa 4 sata zakašnjenja odem na put i odradim posao.
Šta mislite da li sam naplatio svoj rad koji i nije bio moj posao...Naravno da nisam,još sam navukao bedu jer je gazda video da znam da varim pa sam narednih godinu i više dana sve auspuhe ja vario.
Takvih i sličnih primera i na milione, a kad treba da se plati onda smo držači volana.
sale019
Član
 
Postovi: 40
Pridružio se: Uto Nov 01, 2011 12:18 pm
Lokacija: Zajecar

Postod stefandelic » Čet Jan 12, 2012 5:04 pm

Bolje receno mi u Mostaru :P
Korisnikov avatar
stefandelic
Član
 
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Apr 23, 2011 8:39 pm
Lokacija: Phoenix (Arizona)

Postod vule » Uto Mar 13, 2012 11:00 pm

ja bih rekao da smo i mi vozaci pomalo za to krivi...mozda ce me neki od vas osudjivati...mislim da u nekim situacijama vozaci sami sebi skacu u stomak sto ovi cuveni medjunarodni transporteri i svi ostali direktori i biznismeni veoma dobro koriste..cestim menjanjem vozaca smanjivanjem plata..i koliko god jedan prevoznik promenio vozaca za godinu dana on ce uvek naci novog jer ima dosta nezaposlenih kolega ljudi koji moraju da rade da bi ocekivali neki novac za zivot posto i sami znate kakva je situacija u zemlji..a sa druge strane kriva je i drzava koja je takvim vlasnicima koji svoje radnike koriste maksimalno a sa TIM IH MINIMALNO PLATE...ILI UOPSTE NE PLATE..i uvek vozac ispada lopov i onaj koji najvise naje....,ja ovaj posao volim uprkos svemu i uvek se nadam da ce bar doci bolje vreme u ovoj nasoj lepoj ali lopovskoj srbiji
Korisnikov avatar
vule
Član
 
Postovi: 135
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 11:34 am
Lokacija: BEOGRAD

Postod MS PK » Sre Mar 14, 2012 7:01 pm

Nema vise "profesija vozac". Sada je to fizikalac sa odredjenom kategorijom i tako se i placa.Niko vise ne ceni "vozaca"-osobu koja zna svoj posao,koja poznaje tehniku voznje,poznaje vozila,propise,servisne intervale,putnu evidenciju...
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Postod Iosis » Sre Mar 14, 2012 8:07 pm

Vule upravu si, mada ne krivim te ljude. Takva situacija nije samo sa vozačima, nego sa svima. Takva nam situcija da pogoduje kapitalistima tj. robovlasnicima. Za sve je potreban novac, a nemaš ga, upadaš u očaj i radit ćeš bilo šta, ma ne znam koliko te jadno plaćao, samo da zaradiš neki dinar za sebe i porodicu. Najbolje bi bilo kada bi svi radnici zahtjevali veće plate, ali tako da niko ne radi, ali apsolutno niko. Tako ćemo jedino nešto uraditi, jer i tom robovlasniku ako ''robovi'' ne rade neće biti dobro, propast će i on. To jeste teško, bilo bi žrtava, ali bi se tako mogli bar malo izvući.
Ali tu bi opet bilo onih izadjnika i onih koji bi gledali samo svoj zadnji organ, radili bi i za neke male novce, a za njima bi opet ostali počeli da rade za siću i ajmo Jovo na novo...
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Velemajstor » Pet Mar 23, 2012 6:55 pm

Na moje pitanje:Šta kažete na ovu tešku situaciju,koja nas je pogodila(sve vozače,generalno gledano),i da li se nadate da nam dolaze bolji dani(po pitanju nas vozača,plata,poštovanja,manje šikaniranja,smanjenje pritiska i ucena na vozače).

Ovakav sam dobio odgovor od mog kolege vozača:
Image

I on smatra da smo otišli u K****.
Nema nama boljeg života i rada ovde.Jedino ***CENZURISANO*** motku uzeti u ruke i malo ih počešati po leđima.
Slažem se u potpunosti sa mojim kolegom sa slike.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod vule » Pet Mar 23, 2012 10:11 pm

odgovor mu je 101% tacan
Korisnikov avatar
vule
Član
 
Postovi: 135
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 11:34 am
Lokacija: BEOGRAD

Postod MS PK » Pet Mar 23, 2012 11:52 pm

Lepo ti ga je reko covek :D
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Re: Profesija "vozac" u zemlji Srbiji

Postod negas » Sre Okt 10, 2012 11:28 pm

Da napisem u nekoliko tema:

Danas video Oglas u Nac. sluzbi za zaposljavanje u Kragujevcu, Janjusevic trazi 10 vozaca za rad u Kragujevcu. Dakle, ko ima interesa neka se odmah javi Janjusevicu u Priboju za detalje Konkursa, a isti traje od juce pa naredna 10 dana :!: :!: :!:
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Profesija "vozac" u zemlji Srbiji

Postod Nikola Pejasinovic » Uto Okt 23, 2012 7:36 pm

Pricao sam sa jednim vozacem iz Trans jug-a kako je biti vozac. Rekao mi je da je u toku 80ih i 90ih bilo najbolje. Sad kaze ***CENZURISANO*** te za sitnicu. Osim toga vozimo krseve i plasimo se da ne umremo u sred voznje.Kad sam ga pitao imali leba od toga. Rekao je ***CENZURISANO*** ima. Rintam kao konj da bi nahranio svoje 2 dece, jedva imam prebijenu paru za sebe a kamoli za njih. Jedva cekam da me brebace negde gde ima razolga za voznju. Pitao sam ga tipa. I rekao je citiram" Jedini spas iz ove tuge mi je da odem u Lastu jer tamo imas zasta da vozis i najvaznije sta da vozis. Ovako ovde sedim u ovoj krntiji i mislim kad boze".
danilo je napisao:Pa kad ti na tako nekoj jakoj liniji između dva privatnika (solaša) dođe lepo šihta isto solo, uuu ne da je milina, nego nema reči. Sauna i pena parti unutra, a sve češće imamo to zadovoljstvo na ulicama grada!
Nikola Pejasinovic
Član
 
Postovi: 1050
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 10:53 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost