Logo

Profesija "vozac" u zemlji Srbiji

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Postod milos265 » Sub Okt 03, 2009 4:34 am

Upravo tako, sve je to samo zamlacivanje bez potrebe. Ovo ovde je Srbija i uvek ce se naci rupa u zakonu a i ako je ne bude, dobra stara korupcija ce resiti sve.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Sponzor

 

Postod djole » Sub Okt 03, 2009 7:30 am

U Lastri se kontrolisu svakih nedelju dana, i ide kazna vozacu ukoliko je prekoracio brzinu
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Postod choksi » Sub Okt 03, 2009 9:21 pm

Novi taho pamti podatke za zadnjih god. dana tako da policija samo skine podatke i natenane sve pretrkeljiše - ako hoće, a verujte mi da će morati, ako žele da ispoštuju sve za ulazak u EU. I nije problem za GSP već za međugradske i mađunarodne ture . neće moći više vozač da dođe iz kopenhagena i da samo zameni bus i vozi decu na taru i sl.
choksi
Član
 
Postovi: 339
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 6:13 pm

Postod s215hdh » Sre Okt 07, 2009 8:54 am

Mesec dana se pamti, posle 30 dana se podaci prebacuju u centralni kompjuter i prazni se kartica. Tako se bar ovde radi. Nek se pojave, dajte mesec dana i nacice se nacin da se i oni zaobidju. Mada po meni su listici nezamenljivi. Sve sto je novo i kompjuterski se kvari i sta da ti rikne negde kartica, na 2000 km od kuce i ne da ti da pokrenes bus, sta onda??? I sta kada ti zaista treba da nesto malo prekoracis vreme trajanja voznje. Nije resenje uvesti kartice, resenje je uvesti kontrolu bolju... Ja licno protiv toga :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod LKW » Uto Nov 17, 2009 1:10 am

Jel zna neko od nasih forumasa iz dijaspore kakva je sad situacija u CH sto se tice posla vozaca :?: Idem oko nove godine tamo,kod rodbine..pa hocu da pogledam jel ima nesto da se radi...posto je ovo ovde cist volonterizam :?
Korisnikov avatar
LKW
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 11:02 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod s215hdh » Uto Nov 17, 2009 1:30 am

Svuda dolazi na taj nivo :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod LKW » Uto Nov 17, 2009 2:57 am

Hehe to je tacno,ali ipak tamo nesto mozes da zaradis,ova moja rodbina u Svici ima bogami lep kapital,jes da su se mucili,al znaju za sta,ovde mozes da rintas dok ne crknes i opet nista,i moj matori je radio 90-ih tamo i nije mu bilo lose 8) Mislim da je Svica ipak prica za sebe....
Korisnikov avatar
LKW
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 11:02 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Aleks_BGD » Uto Nov 17, 2009 3:15 am

LKW je napisao:Hehe to je tacno,ali ipak tamo nesto mozes da zaradis,ova moja rodbina u Svici ima bogami lep kapital,jes da su se mucili,al znaju za sta,ovde mozes da rintas dok ne crknes i opet nista,i moj matori je radio 90-ih tamo i nije mu bilo lose 8) Mislim da je Svica ipak prica za sebe....


Nemoj se preterano zavaravati.Ni tamo vise ne cvetaju ruze.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod LKW » Uto Nov 17, 2009 3:34 am

Aleks_BGD je napisao:
LKW je napisao:Hehe to je tacno,ali ipak tamo nesto mozes da zaradis,ova moja rodbina u Svici ima bogami lep kapital,jes da su se mucili,al znaju za sta,ovde mozes da rintas dok ne crknes i opet nista,i moj matori je radio 90-ih tamo i nije mu bilo lose 8) Mislim da je Svica ipak prica za sebe....


Nemoj se preterano zavaravati.Ni tamo vise ne cvetaju ruze.

Eee teska vremena dosla,nigde nije kao sto je bilo,i u Americi katastrofa :(
Idem da probam...pa sta mi bog da..u svakom slucaju gadno je kad moras da krenes od nule :(
Korisnikov avatar
LKW
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 11:02 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Iosis » Uto Nov 17, 2009 9:34 am

Tamo se snašao solidno samo ko je otišao početkom 90-tih. Sad tamo ima puno Kineza i Turaka koji traže isto što i ti. :) Tako da ti je konkurencija velika.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod s215hdh » Uto Nov 17, 2009 9:46 am

Svajcarska jos jedino ima neke sanse, ostalo je sve sviranje u prazno, da ne kazem nesto drugo :D Tamo jos mozda i moze nesto da se zaradi, ostatak Evrope je otisao u vraziju mater... Svakako sve najbolje i puno srece.
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod LKW » Uto Nov 17, 2009 10:02 am

Da,da i 90-ih je bilo mnogo Turaka i Albanaca,a za Kineze nisam znao.
Ma Svajcarska je prebogata,moj cale kad je radio bila je neka fora da ti na kraju godine drzava isplati nesto kao regres,ja msm oko 10.000 Svajcaraca,eto on je tad za 9meseci zaradio BMW trojku par godina staru.Otkud znam imam tamo dosta rodbine pa da vidim.Cuo sam da jedino tamo mogu da prave radne vize na nekoliko meseci.Hvala na lepim zeljama.. :wink:
Korisnikov avatar
LKW
Član
 
Postovi: 269
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 11:02 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod profa_chb » Čet Apr 28, 2011 10:38 am

...double post...
Poslednji put menjao profa_chb dana Čet Apr 28, 2011 10:40 am, izmenjena samo jedanput
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod profa_chb » Čet Apr 28, 2011 10:40 am

učenik je napisao:Ne bih da kvarim uživanje dok gledamo ove autobuse,ali oni se još uvijek ne vože putem daljinskog upravljača Shocked ,pa postavljam zadatak svima vama,a i sebi ,da malo komentarišemo i vozače,odnosno ,šta je u opisu radnog mjesta "vozač autobusa".
Da li profesionalni vozač treba da znači da pažljivo i dobro vozi?
ili je to onaj koji zna da se dobro hvali?
Ili je to onaj koji se dobro"šlihta"?
ili onaj koji je višak u sopstvenoj kući ,pa ubija penzionirske dane za volanom?
Ili onaj koji opere autobus sa dva litra vode?
Ili onaj koji pokrade svake ture gazdu?
Ili onaj koji švercuje?
Ima još milion "ili".
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Radno vreme vozaca u gradskom saobracaju

Postod gspbeograd » Pet Maj 20, 2011 11:46 am

...mene interesuje radno vreme vozaca autobusa trolejbusa i tramvaja u gradskom saobracaju u gradovima evrope ...vreme trajanja voznje ,pauza godisnji odmori ,benificije ,plata ...hvala
gspbeograd
Novi član
 
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Maj 20, 2011 11:40 am

PrethodniSledeća

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost