Logo

Sta policija sme a sta ne?

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Postod s215hdh » Ned Okt 23, 2011 11:06 pm

Nemoj zezati... sirotinja a ne uzimaju cast? cudno...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sponzor

 

Postod Siera » Ned Okt 23, 2011 11:08 pm

Sirotinja su bili 80-90god sad bogami nisu više
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod s215hdh » Ned Okt 23, 2011 11:26 pm

Dobro je znati, nikad ne znas gde ce te put baciti
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Siera » Ned Okt 23, 2011 11:31 pm

Trenutno je Češka ubedljivo najgora po tom pitanju.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod kosmajac » Pon Okt 24, 2011 10:22 pm

Nije samo austrijska policija veoma revnosna u obavljanju svog posla.Austrijski ASFINAG je drzavna firma za odrzavanje puteva,poput nasih Puteva Srbije,samo sto ovi nasi pitaj Boga cemu sluze,nemaju nijednu masinu,a ovi imaju stotine kamiona na celoj putnoj mrezi. E sad,ljudi iz Sluzbe naplate i kontrole,imaju veoma siroka ovlascenja i mogu vas iskljuciti iz saobracaja kao sto moze i policija. Ali oni pregledaju samo vinjete za putnicka vozila. Nisam siguran da li su oni nadlezni za naplatu putarine kamionima i autobusima,posto je tu drugaciji vid naplate.

Jednom prilikom sam gledao trudnicu koja je bila u tranzitu iz Nemacke za Svajcarsku,uhvacena bez vinjete,kazna je 150 evra. Ona place,kuka,moli,maltene na kolenima,da joj oproste,oni totalno hladni,bez trunke emocija na licu,samo ponavljaju,imate li vi pare da platite ili ne.Na kraju nije platila,napravili su zapisnik,koji bez obzira sto je pisan u Austriji,stize za naplatu i u Nemackoj. Iako mi je bilo zao zene,bio sam odusevljen njihovom profesionalnoscu.
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod Siera » Pon Okt 24, 2011 10:53 pm

Asfinag je zadužen za sve naplate putarina pa i za kamione. Imaju potpun sistem kontrole postpejd i pripejd korisnika tako da neko ko nije imao dovoljno novca na aparatu odnosno računu sigurno neće proći neprimećen a da ne plati putarinu.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod s215hdh » Pon Okt 24, 2011 11:21 pm

Nego sta, bato, mene su nasli jednom da sam 6 meseci ranije zakasnio da uplatim go box i 220 evra kaznu sto sam 30 centi otisao u minus :D imas 3 sata rok da dopunis, a mi dopunili sutradan ujutru :/
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod kosmajac » Pon Okt 24, 2011 11:24 pm

Jel moras da imas posebno GoBox za Austriju,posebno za Nemacku? Vidim da dosta nasih prevoznika ima postpejd uredjaje.
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod najsporiji » Pon Okt 24, 2011 11:26 pm

Evo da ti pomognem,jesu nadlezni za naplatu putarine kamionima i autobusima a to pricam iz licnog iskustva.Naime,dosta ranije dok jos nismo koristili postpejd uplatu za go-box, meni se na putu kroz Austriju u Gracu oglasio go-box sa 4 kratka tona.Naravno, posto sam vec bio pri kraju sa voznjom i to u minut da stignem samo do shell-a kod Grala, racunam da tu stanem,dopunim uredjaj i napravim veliku pauzu.Tako i uradim medjutim,na pumpi nisu imali aparat za dopunu nego se izvinu i kazu da mogu da ga dopunim na Spilfildu.Sta god,vise nema pomeranja kamiona i ja pravac u krevet.Ujutru pre 7 sati,pisne jednom go-box ja kroz zavesu a ekipa iz asfinag-a,njih dvojica ispred kamiona.Jedan od njih odlicno prica srpski,kaze mi da sam u prekrsaju i da moram da platim 220 eura kazne.Drugi lik nece rec da progovori ni srpski ni nemacki(nemac kao iz partizanskih filmova)vec mi stampa u kombiju listing od ulaska u Austriju do tog momenta,tj. kada sam i koje portale prolazio sa sve slikama registracijom vozila. Ovaj prvi je neumoljiv,220 eura odmah ili da zakljucaju lisicama kamion a onda je kada iste skidaju, kazna duplo veca.Iscitavam ja upustvo pred njima,objasnjavam da sam nosio sinoc uredjaj na pumpu da ga dopune i da oni nemaju aparat za dopunu, fino ih zamolim da to provere jer mi zaista nije ni na kraj pameti da se kockam sa njima,ali sve to ne dopire do njih i ja sta cu,platim 220 eura, oni mi ispisu papire i odu.Naravno, na Spilfildu "djuture" jos 50eura da dopunim go-box i izadjem iz minusa a i da ostane neka parica za zapat i to je cela prica o njihovoj (ne)kompetenciji.Znaci ti ljudi su kao zamrzivaci,ako si u prekrsaju novac je jedino sredstvo za sporazumevanje sa njima.Naravno red je da napisem njihovo obrazlozenje koga nema u upustvu za go-box(osim da isti posle 4 "piska" treba sto pre dopuniti ) i zasto sam platio toliku kaznu : kada se go-box prvi put oglasi sa 4 kratka tona ,vozac mora da isti dopuni u narednih 5 sati ili maksimalno sledecih 70 kilometara,ni minut vise ni metar duze.Na moju zalost ja to nisam znao i to saznanje me je kostalo tih 220 eura, 220 im m.....................
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pon Okt 24, 2011 11:29 pm

Svi su posebno, A,D,SK,CZ,I,F,E,PL
H je na vinjetama,
za I, SK,E,F aparati nisu obavezni platiš na naplatnoj rampi. Ko ide prema EU redovno to je potreba
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod kosmajac » Pon Okt 24, 2011 11:30 pm

Da,njih sam vidjao,imaju kombi sa radarom na krovu,i voze se medju parkiranim kamionima,snimaju.
Korisnikov avatar
kosmajac
Profesionalni vozač
 
Postovi: 786
Pridružio se: Čet Maj 05, 2011 4:02 pm
Lokacija: Obrenovac

Postod najsporiji » Pon Okt 24, 2011 11:31 pm

kosmajac je napisao:Jel moras da imas posebno GoBox za Austriju,posebno za Nemacku? Vidim da dosta nasih prevoznika ima postpejd uredjaje.

Za Austriju da za Nemacku ne moras,ako nemas go-maut kupujes putarinu na automatu i ima ih bas svuda.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod najsporiji » Pon Okt 24, 2011 11:32 pm

Siera je napisao:Svi su posebno, A,D,SK,CZ,I,F,E,PL
H je na vinjetama,
za I, SK,E,F aparati nisu obavezni platiš na naplatnoj rampi. Ko ide prema EU redovno to je potreba

Posebno je lep onak Slovacki,kao televizor da kazcis na sajbnu.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pon Okt 24, 2011 11:37 pm

Da zaboravio sam Toll colect ali si mnogo komotniji sa njim nego da kupuješ za svaku deonicu posebno autoban, jedino ako si u tranzitu kroz D onda ok uzmeš sa početka do kraja i to je to. Recimo Suben - Venlo ili obrnuto ali ako silaziž negde u D sa tog pravca onda moraš za kartu
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pon Okt 24, 2011 11:43 pm

Iskreno,mi Nemacku tranzitiramo i kupujemo putarinu od Subena do Acherna i uglavnom isto i u povratku.Samo da dodam,za A,SK i CZ imamo postpejd dopunu tako da smo tu potpuno bezbrizni.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

PrethodniSledeća

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost