Logo

Granični prelazi SRB

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Granični prelazi SRB

Postod Siera » Sre Okt 05, 2011 10:04 pm

http://www.kurir-info.rs/vesti/kolona-s ... 133036.php

Ako je tačna informacija da je u pitanju 7km znači da je u pitanju oko 350 kamiona (kamion u koloni obično zauzima oko 20m) za jednu smenu u ovim uslovima odradjuju manje od 100 kamiona (oko 11h rada) na prolaz zadnjima će trebati oko 36h-40h Ima ljudima da ubiju radno vreme i trake
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Granični prelazi SRB

Sponzor

 

Postod Velemajstor » Sre Okt 05, 2011 10:48 pm

Prvo hapse vozače kamiona na Kosovu a sada navodno zastoj ne zna se razlog na granici sa hrvatskom.Da li smo svi moroni i mentoli ili nas oni smatraju za morone i mentole. Dokle će svi da se iživljavaju na sirotinji. Kome su i šta vozači zgrešili da se na njima svako izdrkava.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Sre Okt 05, 2011 10:56 pm

Mora na nekome, pa neće valja da ministrima i poštenim službenicima u vladi. :)
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Siera » Sre Okt 05, 2011 10:57 pm

To na Batrovcima odnosno Bajakovu traje duže vreme mislim da je slično i na Bregani i Macelju. Hrvatska uvodi novi sistem carinskog evidentiranja i obrade podataka po standardima EU. Pošto im to ide načisto sporo iza prilagodjavanje će im trebati više vremena pojavile su se kolone. Granica veoma frekventna i eto problema. Drugi problem je što u koloni ljudi nemaju gde da se snabdeju recimo vodom da odu u wc, ostaće gomile smeća itd
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Kassbohrer » Pet Okt 07, 2011 7:35 pm

Siera je napisao:To na Batrovcima odnosno Bajakovu traje duže vreme mislim da je slično i na Bregani i Macelju. Hrvatska uvodi novi sistem carinskog evidentiranja i obrade podataka po standardima EU. Pošto im to ide načisto sporo iza prilagodjavanje će im trebati više vremena pojavile su se kolone. Granica veoma frekventna i eto problema. Drugi problem je što u koloni ljudi nemaju gde da se snabdeju recimo vodom da odu u wc, ostaće gomile smeća itd

Nedavno sam ja bio sa drugom kamionom na Bregani na ulasku u HR smo prošli brzinski a koliko sam vidio ni ostali se nisu žalili i nije bila gužva, a i na izlazu na GP Donji Vinjani smo takođe prošli bez zadržavanja.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 9:25 pm

Izgleda da je u pitanju pojačana kontrola sa SRB strane. Ilegalci se ubacuju već su i ministarski sastanci na nivou zemalja u okruženju u toku ali ko će da istrpi i da čeka tolike kontrole. Opet su prevoznici u problemu sa voznim osobljem.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 10:01 pm

Obzirom da sam poslednjih pet godina radio samo kontejnere iz Kopra i Rijeke,cini mi se da kao i vecina nas iz tog posla,dobro znam proceduru na svim prelazima,smene koje su dobre ili lose tj.brze ili spore,carinike koji su na pregledu tj.kontroli,one koji obradjuju papire i na Batrovcu-Bajakovu rj.Bregani-Obrezju.Najveci problem za nas vozace jeste upravo nas prelaz Batrovci zato sto je isuvise frekventan,zato sto smo nas par dugo lomili koplja da se otvori leva traka,zato sto je oprema praistorijska,zato sto neme dovoljno ljudi jer u brojno stanje racunaju i one koji tu ne rade iz nekih razloga,do okoncanja postupka.Cesto smo se bunili,slali prigovore a ja sam uspeo cak da dovedem upravnicu carinarnice N.Sad na prelaz kada je dogorelo do nokata.Oni koji znaju o cemu pisem znaju sta sam,na zalost uvek sam,morao da radim da zastitim pre svega dostojanstvo posla kojim se bavim i makar da malo pokrenem ili razmrdam one koji misle da su tu Bogom dani.Na zalost,jedna lasta ne cini prolece i o tome mogu roman da napisem,ali ja ni na jednom prelazu,cak ni na Bregani na ulazu,nikada posle prvog nazovi problema,nisam imao problem cak i kada je realno postojao problem.Najgora stvar u nasem poslu jeste odsutnost hrabrosti prema autoritetu upravo onda kada se nadjete ispred tog autoriteta.Nekada je potrebno napraviti problem da bi se neka stvar pokrenula i ma kako to zvucalo,ja nikome nigde nisam dozvolio da me unizi cak ni slov.cariniku na Obrezju kada smo imali vize a on mi je kao nesto poceo da preti.Ma kada sam ispravan,nema Bogova ispred mene,nikada.Na kraju,ovaj problem tj.ovo gubljenje vremena kod nas moze da se resi jednom jedinstvenom i sloznom akcijom srpskih prevoznickih firmi ali znajuci bas to jedinstvo i sloznost,od tog posla nece biti nista.Mi smo ipak najjaci u praznim pricama,na nasu zalost.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 10:16 pm

Samo da dodam jednu istinitu cinjenicu,najagilniji carinici jesu slovenacki i u odnosu na nase oni rade brze cak i kada strajkuju.Pre tri ili cetiri godine kada je bio generalni strajk slo.carine,kada je bila prava katastrofa od guzve,oni su propustali neki minimum a kada su im ispunjeni uslovi,za par sati nije bilo nigde kamiona niti kolone.Imao sam "srecu" da i u odlasku budem u koloni ali i u povratku i to u vreme kada je strajk prekinut.Mozemo da pricamo sta god hocemo,ali njima svaka cast narocito u vreme smene koju niko od vozaca ni ne primeti.Kod nas je u zavisnosti od prelaza,smena obicno oko od 1,30 do 2 sata mada ni svi ostali nisu puno bolji.Ne znam za severoistocni deo na Sijerinoj ruti,ali su Grcki carinici najgori po svemu,bas najgori i to bez izuzetaka.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 10:17 pm

Jednostavno granična policija to je u njenoj nadležnosti i carina sa malo volje to mogu da reše. Ali dok se neko ne pobuni od toga nema ništa. Isti slučaj je bio i sa fitom i veterinarom radili su samo do 18h. Kada je se digla buka i galama pre 4 godine počeli su raditi celu noć i normalno protok je bio znatno brži. Sto puta sam do tada morao da ostanem zbog tog fita ili veterinara za suta ujutru u 8h pa gospoda prvo odradi kamione u tranzitu potom nas za unutrašnjost i Ja recimo taj dan ne stižem u Beograd koji je odatle daleko 100km, onda ostajem za sutra pa taj dan carinim pa ako bude mnogo kasno gotova carina onda istovar preksutra tako da sa Batrovaca do istovara u Beogradu provedem 3 dana još ako preseče vikend onda je užas a hladnjača radi ...ma strašno
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 10:27 pm

Rade druze,neces mi verovati ali sam zaista muke imao dok se za neke nase zajednicke i opste stvari,nisam izborio na svoj nacin.Pazi,svi stoje i slusaju,niko rec da kaze a verujem da sam u njihovim glavama tada bio osudjen na propast i podsmeh ali sam uvek kako god ti to zvucalo,izlazio kao pobednik i Nesa je svuda prolazio bez ikakvih problema,kontrola i ako ovo zvuci hvalisavo onda se hvalim,uvek su se posle prve ev.neprijatnosti ,trudili da me maksimalno otpostuju,cak i njihova (ss jedinica)tzv.VMK kontrola.Neka zvuci i glupo ali nikada nista prosvercovao nisam niti sam zeleo da me neko ima u rukama ali su mi svugde samo jedanput ulazili u kabinu i nikada vise bez obzira na smenu.Sada se cesto smejem koliko sam po nekada bas preterivao ali nisam dozvoljavao nikada i nikome da me na bilo koji nacin maltretira zato sto je on carinik ili policajac.Samo sam jednom muski i nekontrolisano preterao na Presevu i zaista sam verovao da ce me posle obrade papira,pritvoriti a da ce me carinik tuziti sudu jer je imao skoro celu smenu za svedoke.Na srecu niko rec nije rekao i to mi je bio nauk da treba uvek imati kontrolu nad situacijom,narocito nad sobom.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 10:32 pm

Ma ta carina služba kao služba u svakoj državi je država za sebe. Kod ovih "kauboja" gore da Ja idem smena bude oko sat vremena u medjuvremenu im čiste kancelarije pa onda kao počinju da rade. Kod H to je brzo gotovo sa smenom nema čekanja ali dalje na sever što dalje to više problema ***CENZURISANO***. Srećom izmedju BY i RUS više nema carina i zadržavanje je svedeno na par minuta.
Poslednji put menjao Siera dana Pet Okt 07, 2011 10:49 pm, izmenjena samo jedanput
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 10:43 pm

Kada se govori o granicama treba biti korektan i reci da jedan dobar deo carinika i policajaca,vrlo savesno radi svoj posao sto je za svaku pohvalu i zao mi je sto svima takvima ne znam imena,rado bi ih napisao jet to zasluzuju u onom afirmativnom smislu.E sad',vecina vozaca pogresno misli da kada je neki carinik-policajac dobar sa njim',on mu je prijatelj i tada umislja da moze sve jer ga niko nece dirati a kada takav padne,onda opljuje po carini-policiji jer ga je "prijatelj"izneverio.Moj stav je da su svi oni sa nekima od nas sa kojima se cesto srecu,samo korektniji mozda u odnosu na ostale,ali sam takodje svestan da u slucaju da me nekada uhvate u necemu ne dozvoljenom,niko prstom nebi mak'o da mi pomogne jer bi cuvali svoj posao.Tako i nikako drugacije i tu nema mesta nikakvom "velikom"prijateljstvu jer toga prosto nema i svako drugacije razmisljanje,jeste vozaceva glupost i nista drugo.Mislim sa ove distance,da su barem na Batrovcu to kod mene postovali jer sam i ja nekada bio zatecen gestom pojedinaca prema meni ali i prema svima sa kojima obicno stojim i cekam u nekom redu na carini.To je ipak bilo samo medjusobno postovanje i nista vise od toga.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 10:48 pm

Ma mnogo ih znam koje kuda oni neka rade njihov posao Ja radim svoj posao tako da smo na zdravo zdravo, kako je i kraj
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 07, 2011 11:00 pm

Definitivno,carinska sluzba ima kodeks koji retko postuju a malo njih ga zna jos manje primenjuje,barem prema vozacima kamiona.NJihova izgradjena bahatost i nadmeno ponasanje prema vecini jeste iskljucivo posledica vozacke snishodljivosti po sistemu,dobro,vazi,razumem,evo odmah,trljanje ruku i ponizno moljenje za uglavnom benignu stvar da ne kazem glupost.Na zalost,vecina nas se bas tako ponasa da se ne zameri,da ga ne maltretiraju i ne trkeljisu po sistemu,precuti i idi jer mogu da nas zadrze,kontrolisu ili "uhvate na zub".Svasta sam vidjao,sta i neke tzv."velike face"medju vozacima trpe i to nikada nisam niti cu moci da razumem.Alo,pa taj neki carinik narocito domaci,JESTE placen, to mu JESTE posao i nemam sta da ga molim,da se krijem ili da mu se izvinjavam sto nece da radi svoj posao.Strasno.Kolege cesto zaboravljaju da taj drzavni cinovnik na prelazu ima mnogo njih iznad sebe,skolovanije,pametnije i sa vecim ovlascenjima od njega i da vozac,narocito kada je u pravu,nema prepreke da se obrati nekom od njegovih nadredjenih kazem,narocito onda kada je u pravu.Ne,skoro svi radije precute sve nedace a kada se pomere malo dalje od carine,popsuju im sve cega se sete i tada pokazu neku svoju kao snagu.Veruj,samo smo zbog takvih stvari svuda i na svakom mestu,kao profesija tu gde jesmo zbog toga kakvi jesmo i ne verujem da ce se u buducnosti nesto promeniti na bolje.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 07, 2011 11:10 pm

To je njegov posao da radi zapitkuje itd u jednom momentu ako pretera stavim mu do znanja da je dosadan ili da preteruje bez pardona. Pošto znam da sam uredan sa te strane 100% nema od čega da strepim. Tamo gde Ja eventualno nisam uredan ne pripada njegovom resoru tako da :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Sledeća

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju