Logo

Polaganje vozackog ispita

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Postod oskar2215 » Ned Apr 08, 2012 10:38 pm

Posto bih trebao da upisem na leto za C kategoriju ima li ko da preporuci neku autoskolu u BG-u sa nekim solidnim kamioncetom? Iz par prica sam skontao da bi bilo pozeljno da izbegavam Tamice i Zastave jer to vise nema nikakve veze sa pricom kao sto se na Jugu polaze za B. Radije bih isao na skuplji i bolji kamion nego da popadam ispite po nekoliko puta zbog krntija i da puknem debele pare da bih opet polagao. Naravno i razna druga iskustva bi bila dobro dosla :)
ImageImage
Korisnikov avatar
oskar2215
Student saobraćaja
 
Postovi: 473
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:14 am
Lokacija: Novi Beograd

Sponzor

 

Postod gospodin dzo » Ned Apr 08, 2012 10:47 pm

Imas na Banjici Desetka plus,Atego se vozi.Mada zeznuto gore,kud god krenes,uzbrdica...
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Postod boyan92 » Pon Apr 09, 2012 1:11 am

Pa dobar deo auto skola ima dobre kamione, vidjao sam Iveca Eurocaraga i stari i novi model,Mercedes Atega , Iveco Daily ... ima izbora,pogledas na netu uvek ima spisak vozila.
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Postod Aleks_BGD » Čet Maj 03, 2012 5:59 pm

Evo neke sveze vesti za polaganje i kandidate.Ja sam skoro polozio,pa vam mogu reci da se jos uvek polaze po starom,bar sam ja tako polagao.

Testovi su jos uvek isti,kao i oni od pre 15god sa SFRJ oznakama.Inace sve sam dao iz prve. :wink:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Velemajstor » Čet Maj 03, 2012 6:14 pm

E,sada si pravi držač volana. :wink:
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Aleks_BGD » Čet Maj 03, 2012 6:16 pm

Sve sve al Neretva je zvek....

Nemojte citirati prethodni post.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Ikaca201 » Čet Maj 03, 2012 7:43 pm

Video si sam pre par dana kamion od Auto-škole "Pravo". ;)
Ikaca201
 

Re:

Postod Aleks_BGD » Uto Jun 19, 2012 1:29 am

gospodin dzo je napisao:Imas na Banjici Desetka plus,Atego se vozi.Mada zeznuto gore,kud god krenes,uzbrdica...



U ovoj auto skoli sam ja polozio D.Ako vec ides u ovu auto skolu trazi instruktora Miroslava,covek je majstor svog zanata ima zivaca ida ti objasni i pokaze.E sad tezi deo je polaganje tj poligon.On se nalazi preko puta VMA tacnije SC Banjica i ima malo da se namucis,mnogo je prometno kad ti pandur sedne na sve gleda.Ali bas na sve...Mene su posteno ebavali..Inace ovako skola ko skola nije losa.Imaju tog Atega i solidan je,ja nameravam sad da upisem i E kategoriju pre usvajanja novog zakona..E da izlazak na poligon ti je 4500 din,polagnje je svakih 20 dana.

I jos nesto ako ti u komsiji sedne instruktor Novica sa pandurom obrao si bostan,covek je maler za sve pare..Psovaces ga sto posto... :lol: :wink:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Polaganje vozackog ispita

Postod Krle » Uto Jun 19, 2012 7:57 am

Novica ja meni bio instruktor-"prva liga"!
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Re: Polaganje vozackog ispita

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 21, 2012 3:40 pm

Jedna istinita stvar,ovako iz mog ugla.Kad polozite D a pre toga ste vozili veliki kamion ili kombi sa C u nekoj firmi,nemojte se zavaravati da znate da vozite i bus.Bar sam ja tako mislio,sta vozio sam velikog Stralisa troosovinca,pa Eurocarga pa to je isto sta duzina visina.Sutra malo,prosto sam se iznenadio koja je razlika u vozilima.Ej a sto je najgore kad sam poceo da vozim,sednem prvi put i krenem pa kad treba da skrenem ja zadnjim tockom preko ivicnjaka,jaoooo koja ironija bilo me sramota samog sebe iznerviras se do daske.Kao vozacu kamiona toga nije bilo,kakvi bre ni u snu,pa aj malo stanica stani kreni,pa je promasis.Pa umesto da kocis retarderom ti na noznu a onaj iza tebe samo sizi...Uhhh kad se setim samo,koliko sam samog sebe iznenadio u nekim stvarima iako vozim skoro pa 10 god,ali dobro sve se to vremenom nauci,steknes rutinu pa to nestane samo od sebe...I zato svi koji sedaju za volan busa,drgarski savet samo polako,niko vas nejuri,nikud nezurite.Dokle kod se trudite da pazite,vodite racuna o vozilu,putnicima i oupste vasoj licnoj bezbednosti nece biti problema.

Meni kad su Joca,Bane i Milan pricali koliko neznam da vozim bus a varam sebe da znam jer sam dosao sa kamion nisam im verovao,ono u fazonu vidi ove budale prave me budalom kao ja nemam pojma.Ali je u stvari sve sto istina,ali boze moj niko se naucen nije rodio,sve se da svaladati..Eto toliko...iz mog ugla. :wink:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Polaganje vozackog ispita

Postod profa_chb » Sub Jul 21, 2012 3:44 pm

zar nisi vozio travega pre dolaska u veoliju?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Polaganje vozackog ispita

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 21, 2012 3:46 pm

Ma pricam uopste ovako...nepratis ti.
Poslednji put menjao profa_chb dana Sub Jul 21, 2012 3:47 pm, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Citiranje prethodnog posta
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Polaganje vozackog ispita

Postod profa_chb » Sub Jul 21, 2012 3:48 pm

ma ok, nego pominješ nekakve stanice, promašivanje stanica, itd, pa sam mislio da misliš na polaganje u veoliji :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Polaganje vozackog ispita

Postod Aleks_BGD » Sub Jul 21, 2012 3:51 pm

A ima i toga...jutros sam na probnoj voznji omasio stanicu...Ali nista strasno,nemam tu naviku od stanice do stanice toga u turismu nema.E da ima caka jedna,kad stajes u stanicu prednja stena busa mora da ti bude u ravni sa onim zelenim stubom...i tako to...Ima nekih novih stvari za mene,ali ok mi je,stices nova znanja iskustvo vise.

A onaj gore post,to je neko moje misljenje i ono sto sam prosao od kako sam uzeo D pa naovamo...
Poslednji put menjao profa_chb dana Sub Jul 21, 2012 4:10 pm, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Citiranje prethodnog posta
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Polaganje vozackog ispita

Postod shakal » Ned Nov 11, 2012 12:07 pm

Video sam juce nove testove za polaganje, za B kategoriju. Nisu ni malo naivni, ima oko 3000 pitanja.
Testovi su u PDF formatu tako da nemate tacne odgvore. Uci se iz raznolike literature, uglavnom iz novog zakona o bezbednosti saobracaja.

Srecno svima koji ubuduce budu polagali :)
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

PrethodniSledeća

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron