Logo

Posiljke bez pratioca

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Posiljke bez pratioca

Postod dule 1191 » Uto Jan 13, 2009 3:14 pm

Imam pitanje u vezi sa posiljkama bez pratioca, da li kod prevoznika postoje
odredjene tarife ili kao sto je slucaj na Niskoj autobuskoj stanici i kod Ns ekspresa, "tarifu" odredjuje vozac i "tarifa" varira od mesta do mesta ne mislim o kilometrazi nego npr "tarifa" za mesta Zajecar, Kladovo, Negotin je skuplja nego za Veliku Planu, Cupriju itd. A ko bi ste pitali na informacijama oni bi rekli da vidite sa vozacem, hteo bih da napomenem da "tarifa" varira i od vozaca do vozaca.
Zamolio bih sve koji su imali ovakva iskustva da pisu i ustanovimo o cemu se radi.

Unapred hvala
dule 1191
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 1:30 pm
Lokacija: Nis Srbija

Posiljke bez pratioca

Sponzor

 

Postod Luka » Uto Jan 13, 2009 8:38 pm

Nisam bas najbolje razumeo pitanje, ali ja i ljude koje znam, kad su slali neke pakete za druga mesta busom, bilo je uvek da das "baksis" za to.. Znaci ostavim paket, castis konduktera, a onaj tamo sto ceka samo podigne paket. Isto kao i sa muzikom, ocenis kolika je "tezina pesme" :lol: :lol: Nikad nisam bio u situaciji da oni odredjuju cenu..
Luka
Gazda
 
Postovi: 409
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:36 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod sasa-74 » Uto Jan 13, 2009 8:57 pm

Dok sam vozio bus na liniji KG-BGD svaki dan smo prevozili te paketice pisma torbe i takve stvari , uvek je bila dilema da li da kazem koliko to kosta ili da pustim posiljaoca da sam casti ZASTO , zato sto ako kazes neku cenu on ti da toliko ili se buni pa ti da manje (cenka se )a ako ne kazes onda moze da se desi da ti da vise nego sto mislis da trazis i tako je to islo sve dok nisam provalio frazu (rekao mi jedan iskusni vozac hehe) kad posiljaoc pita kolko kosta onda mu ja kazem " dajte onoliko za koliko mislite da nece da vas bude sramota " i mogu vam reci da sam super prolazio svi se nasmeju i caste ono bas da ih nije sramota :D :D
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod djole » Uto Jan 13, 2009 8:57 pm

Ja sam nesto slao za Holandiju,Lastin autobus i kad sam pitao vozaca jel treba nesto da se plati,on ono u fazonu ne mora,ali moze...Dao sam mu 10 eura...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Postod Aleks_BGD » Uto Jan 13, 2009 9:20 pm

Ja sam malo pre poslao jedan mobilni telefon (upakovan naravno) Simplon Leskovac (beli Neoplan mislim da ga je Meckijano slikala) u 17.45 za Vlasotince(21.45) pitam sofera,reko jeli druze koliko sam duzan?A on mi kaze,daj koliko das,ako nemas nije problem... :shock: 8) 8) ja ga castio sa 200 din,reko evo bar da imate ti i koleginica za Coca Colu i cokoladu usput.Covek se nasmeja i rece hvala....
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod milos265 » Uto Jan 13, 2009 9:37 pm

Nema tu pravila, nekada uzmes vise nego sto od firme uzmes za turu a nekada ne bude ni za kafu...
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod dule 1191 » Sre Jan 14, 2009 3:15 pm

Pa da, pretpostavio sam da je tako u vecini mesta, meni se licno desilo da soferu na liniji NIs - Kladovo (Nis ekspres) dam 200 din, on kaze malo :shock: i ja pitam kolilo da dam :?: i on kaze da je 300 u redu.

Desilo mi se jednom da sam na istoj liniji Kladovo - Nis cekao paket i prisao soferu da uzmem i on kaze da mora da se plati. a obojca smo znali da osoba koja je slala paket vec platila i na kraju sam mu dao 200 din.

A jednom sam ujutru rano slao paket za Kladovo i bio je isti vozac.
I ja dajem 200 dinara a on kaze da je malo :evil: :evil:
ja uzmem paket iz njegovih ruku i posaljem sledecim autobusom ciji se vozac nije zalio za 200 dinara
dule 1191
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 1:30 pm
Lokacija: Nis Srbija

Postod DraganNish » Sre Jan 14, 2009 4:49 pm

dule 1191 je napisao:Pa da, pretpostavio sam da je tako u vecini mesta, meni se licno desilo da soferu na liniji NIs - Kladovo (Nis ekspres) dam 200 din, on kaze malo :shock: i ja pitam kolilo da dam :?: i on kaze da je 300 u redu.

Desilo mi se jednom da sam na istoj liniji Kladovo - Nis cekao paket i prisao soferu da uzmem i on kaze da mora da se plati. a obojca smo znali da osoba koja je slala paket vec platila i na kraju sam mu dao 200 din.

A jednom sam ujutru rano slao paket za Kladovo i bio je isti vozac.
I ja dajem 200 dinara a on kaze da je malo :evil: :evil:
ja uzmem paket iz njegovih ruku i posaljem sledecim autobusom ciji se vozac nije zalio za 200 dinara

Za Leskovac,Vranje,Beograd i sl ne prave probleme...od 100 do 200 dinara...ali to vazi uglavnom za privatnike...Kod Nis Ekspresa je uvek bilo pametnih ljudi koji su se pravili da im nista nije dovoljno...Jedan je karakteristican..prcopevac,mali a zadrigo...sve govori ko iz bureta da govori..ako je to taj bio mogu da zamislim sto mu je bilo malo :)...
Evo recimo Blenda tours i M601 za 100,150 dinara prevoze...ali oni redovno imaju pakete i uvek ce tako da bude...i dobri su za 1000 din u jednom danu...jel im mozda lose?
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod dule 1191 » Sre Jan 14, 2009 6:26 pm

...Kod Nis Ekspresa je uvek bilo pametnih ljudi koji su se pravili da im nista nije dovoljno...Jedan je karakteristican..prcopevac,mali a zadrigo...sve govori ko iz bureta da govori..


DA TO JE TAJ!!!
dule 1191
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 1:30 pm
Lokacija: Nis Srbija

Postod volvos » Sre Jan 14, 2009 6:29 pm

Aleks_BGD je napisao:Ja sam malo pre poslao jedan mobilni telefon (upakovan naravno) Simplon Leskovac (beli Neoplan mislim da ga je Meckijano slikala) u 17.45 za Vlasotince(21.45) pitam sofera,reko jeli druze koliko sam duzan?A on mi kaze,daj koliko das,ako nemas nije problem... :shock: 8) 8) ja ga castio sa 200 din,reko evo bar da imate ti i koleginica za Coca Colu i cokoladu usput.Covek se nasmeja i rece hvala....


E jesi gedza pravi :D
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Aleks_BGD » Sre Jan 14, 2009 7:25 pm

volvos je napisao:
Aleks_BGD je napisao:Ja sam malo pre poslao jedan mobilni telefon (upakovan naravno) Simplon Leskovac (beli Neoplan mislim da ga je Meckijano slikala) u 17.45 za Vlasotince(21.45) pitam sofera,reko jeli druze koliko sam duzan?A on mi kaze,daj koliko das,ako nemas nije problem... :shock: 8) 8) ja ga castio sa 200 din,reko evo bar da imate ti i koleginica za Coca Colu i cokoladu usput.Covek se nasmeja i rece hvala....


E jesi gedza pravi :D

ovaj sofer je bio bar posten,ako ima ima,ako ne nista.....za razliku od kolega Nislija kojima je uvek malo... 8) 8) 8)
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod DraganNish » Sre Jan 14, 2009 11:16 pm

Aleks_BGD je napisao:
volvos je napisao:
Aleks_BGD je napisao:Ja sam malo pre poslao jedan mobilni telefon (upakovan naravno) Simplon Leskovac (beli Neoplan mislim da ga je Meckijano slikala) u 17.45 za Vlasotince(21.45) pitam sofera,reko jeli druze koliko sam duzan?A on mi kaze,daj koliko das,ako nemas nije problem... :shock: 8) 8) ja ga castio sa 200 din,reko evo bar da imate ti i koleginica za Coca Colu i cokoladu usput.Covek se nasmeja i rece hvala....


E jesi gedza pravi :D

ovaj sofer je bio bar posten,ako ima ima,ako ne nista.....za razliku od kolega Nislija kojima je uvek malo... 8) 8) 8)

Da se razumemo,taj jedan lik uzima dosta para i mnogo se busa,naravno ima jos neki sigurno ali to je manjina...Privatnici su druga stvar tako da me primer sofera iz Simplona nimalo ne cudi jer ce uvek dobiti koju paru i uvek ce slati preko njega..para vise ipak...te pakete salje uglavnom sirotinja...a kad ces ti kod sirotinje naci neku skrticu?to je samo kod bogatasa prisutno(99 %)....
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod s215hdh » Ned Feb 15, 2009 9:26 am

U Boga mi, da vi vidite mojih putnika kad nesto salju, sacuvaj Boze. Znam da su vozaci koji su vozili za Nemacku uzmali 10% vrednosti sume kad se salju pare. Recimo, saljes 300 evra platis 30, sto u neku ruku i jeste OK, ne daj Boze nestanu pare, moras da das iz dzepa. Nama kad dodje onda ova nasa klijentela, daju 500e i kao jao nemam sada nista sitno da castim. Jednom sam sizno na jednu, i rekoh, ok imam ja da ti vratim kusur, samo kazi koliko ces da castis... Sramota da se ne casti. Jedino sto ne naplacaujemo nikad je kad neko lekove salju, ostalo ako salju, neka plate, pa ni posta ne radi za dzabe :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Ned Feb 15, 2009 9:53 am

s215hdh je napisao:U Boga mi, da vi vidite mojih putnika kad nesto salju, sacuvaj Boze. Znam da su vozaci koji su vozili za Nemacku uzmali 10% vrednosti sume kad se salju pare. Recimo, saljes 300 evra platis 30, sto u neku ruku i jeste OK, ne daj Boze nestanu pare, moras da das iz dzepa. Nama kad dodje onda ova nasa klijentela, daju 500e i kao jao nemam sada nista sitno da castim. Jednom sam sizno na jednu, i rekoh, ok imam ja da ti vratim kusur, samo kazi koliko ces da castis... Sramota da se ne casti. Jedino sto ne naplacaujemo nikad je kad neko lekove salju, ostalo ako salju, neka plate, pa ni posta ne radi za dzabe :)


Pa dobro ako ljudi inace redovno putuju s vama, mozda im i ne treba naplatiti. Ali ako ne sigurno treba naplatiti, po meni najbolje odrediti cijenu npr torba 10 eura.
A ovo za pare, ako mu odgovaras treba naplatiti ako mu se ne svidja ima Western union :lol:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Ned Feb 15, 2009 10:32 am

Pa oni najredovniji putnici i caste, sto je najcrnje... Ma treba naplatiti sto da ne...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sledeća

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost