Logo

Posiljke bez pratioca

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Postod sanos_a » Uto Jan 04, 2011 8:21 pm

Nenad_KM je napisao:
sanos_a je napisao:u avto atom je fiksna cena od 50 denari za pismo ili mali paket, a za torbu ili veliki paket je 100 denari.
za orientaciju 1 euro = 61.5 denari


Znaci u dinarima to ispadne za paket ili torbu nekih 600-650 a koverat pola od toga.
1 euro = 106.5 dinara.

ne, nego za paket ili torbu 160 dinara a za koverat pola
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Sponzor

 

Postod Nele Nibus » Uto Jan 04, 2011 8:26 pm

sanos_a je napisao:
Nenad_KM je napisao:
sanos_a je napisao:u avto atom je fiksna cena od 50 denari za pismo ili mali paket, a za torbu ili veliki paket je 100 denari.
za orientaciju 1 euro = 61.5 denari


Znaci u dinarima to ispadne za paket ili torbu nekih 600-650 a koverat pola od toga.
1 euro = 106.5 dinara.

ne, nego za paket ili torbu 160 dinara a za koverat pola


Sad sam ispravio, ja sam pogresio malo u racunici.
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod MarkoKs » Čet Nov 24, 2011 2:56 am

U Jugoprevozu imaju posebne nalepnice za posebne da kazem velike prtljage,koje moraju da lepe zbog kontrole,a ovako kad se salje nesto BG - KS i obrtno, koliko mu das,50,100,200 din,kako ko, 90% ne trazi nista jer je uglavnom sve za studente,ali ima i onih jadnika i slepaca koji traze,mene bi bilo sramota,da trazis pare nekom a znas da salje studentu...imaju oni ove velike pakete koje nose za firme i tu uzmu lepu kintu,sto mi je ok...sto da ti vozi dzabe,jer odgovara za taj prtljag,ne daj Boze da ostane u kvaru,on mora to da prebaci iz jednog busa u drugi itd...tako da je to...pre se placao prtljag 10 dindzi torba, a od pre 2 godine je besplatan prtljag za putnike...:D
Korisnikov avatar
MarkoKs
Član
 
Postovi: 700
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:08 pm
Lokacija: Krusevac

Postod sasa-74 » Čet Nov 24, 2011 11:58 am

treba naplatiti svima pa i studentima . Sta ces da radis kad ti nestane torba (desava se)a taj isti student dodje i kaze ja sam imao vredne stvari u toj torbi i zelim da mi nadoknadis.
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod MarkoKs » Čet Nov 24, 2011 12:21 pm

E sad Sale,desava se ali to su extremni slucajevi...sve torbe koje se nalaze u boxu Jugoprevozovog autobusa su osigurane kod Dunav Osiguranja kao i svaki putnik,vozaci vec odavno rade po istom principu, na levoj strani stvari za autokomandu,na desnoj glavna i u krevet posiljke, tako da krevet poslednji otvara...ja sam student i meni naravno ne naplacuju jer ih znam 80%,ali veruj mi po nekad ti i tih 100 dindzi znace mnogo...:D
Korisnikov avatar
MarkoKs
Član
 
Postovi: 700
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:08 pm
Lokacija: Krusevac

Postod GagiKs » Čet Nov 24, 2011 1:13 pm

Markoni upravu si za neke stvari,ali ne i za kintu tebi i meni nece da naplate iz nama poznatih razloga, ali ja uvek kada saljem nesto dam 100-200dinara vozacu za kafu kao prvo opravdavam sebe od bezvrednih prica kao na pr "kako su Vukomanovom sinu vozili torbu dzabe". Sutra dan ja cu kolegama da ucinim uvek vozicu im za dz nije problem ali sam ja cist, a treba da caste kol'ko bilo. :)
Korisnikov avatar
GagiKs
Član
 
Postovi: 917
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 1:14 am

Postod MarkoKs » Čet Nov 24, 2011 1:38 pm

Ja nemam problem sa tim...moj cale je radnik te firme,znaci imam pravo na 2-3 posiljke mesecno,ja pare nikad nisam dao,niti planiram,dok sam jos student naravno,kad-kad kupim sok od 0,5l i to je to...ja nisam rekao da ne trebaju da uzimaju pare,nego da je nisko i jadno kad traze pare,uglavnom ljudi sami daju...prisustvovao sam kad je jedan od vozaca necu ovde da ga imenujem javno,naravno,trazio decku pare za jednu kovertu,i ovaj ga pita besno koliko treba izvadi 30dinara iz dzepa i baci u facu...znaci spustio se toliko nisko ispred 10 ljudi za 30 dinara,a ovaj ga je spustio jos nize da nema gde...to ti pricam...dok jedan drugi kaze nikad nisam trazio,bolje da meni neko da 100 dinara sam i kaze majstore srecan put,nego da ja nekom trazim pare i da me kune a na tockovima sam celi zivot,sto je skroz u pravu...
Korisnikov avatar
MarkoKs
Član
 
Postovi: 700
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:08 pm
Lokacija: Krusevac

Postod GagiKs » Čet Nov 24, 2011 2:23 pm

Znas i sam kakvih vozaca ima. Ima onih dobrih,a ima i onih koji su 0 od ljudi. Sto kazes ti da kupis sok kupim i ja kada putujm uvek sok kolace itd zbog mene jer mi rec ne kazu kada sedim napred kod njih,a nadam se da ce i oni sutra dan meni da kupe nesto slatko,a i da mi neprigovaraju iza ledja kako me vozio a ni sok nisam kupio. :)
Korisnikov avatar
GagiKs
Član
 
Postovi: 917
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 1:14 am

Postod MarkoKs » Čet Nov 24, 2011 2:47 pm

Upravo tako,nego ja iskreno ne kupim sok sto ce oni da pricaju,to me ne interesuju sta ko prica,nego eto ja mislism da je korektno da kupim i na neki nacin da im se oduzim jer mi stvarno sodta cine...:D
Korisnikov avatar
MarkoKs
Član
 
Postovi: 700
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:08 pm
Lokacija: Krusevac

Postod Aca » Čet Nov 24, 2011 3:54 pm

meni je jedan vozac JUGOPREVOZA naplatio sto mi je doneo italijansku dozvolu do BG_a nema veze sto smo kolege, svi traze da se casti, al' u neku ruku je to ok. . .
Korisnikov avatar
Aca
Član
 
Postovi: 249
Pridružio se: Uto Sep 13, 2011 10:23 pm

Postod GagiKs » Čet Nov 24, 2011 4:08 pm

Markoni videces kad pocnu da prozivaju i to pogotovo ovi mladji vozaci u fazonu "ajde i tako bez nista". Aco podjimo od toga samo kolika zaradjuje vozac autobusa,a koliko vozac kamiona i kako da ne izvadis 100din i das za kafu. :) Aco ako se secas kada si sestri slao ono iz sela i ja sam uzeo i dao joj u Ks, tada vozac je meni poceo da prebaca kako mu uzimam hleb iz usta itd ja izvadim 100din i dam mu i kazem mu tada "evo ti nemoj da ostanes gladan" i od tada je bas super samnom kako bih nas narod rekao "bog zna kako". :)
Korisnikov avatar
GagiKs
Član
 
Postovi: 917
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 1:14 am

Postod Aca » Čet Nov 24, 2011 7:11 pm

vidi Gagi druze nemam ja nista protiv toga da se casti i sve to, al' daj da budemo ljudi pa lepo civilizovano nemoj da mi trazi pare jos nisam ni rekao sta mi treba, nemoj pogresno da me razumes
Korisnikov avatar
Aca
Član
 
Postovi: 249
Pridružio se: Uto Sep 13, 2011 10:23 pm

Postod MarkoKs » Čet Nov 24, 2011 7:15 pm

upravo to aco,da se ne ciganise za 100 dinara,ko ima taj da,mozda neko stvarno nema...
Korisnikov avatar
MarkoKs
Član
 
Postovi: 700
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:08 pm
Lokacija: Krusevac

Postod milos265 » Čet Nov 24, 2011 7:26 pm

Aca je napisao:meni je jedan vozac JUGOPREVOZA naplatio sto mi je doneo italijansku dozvolu do BG_a nema veze sto smo kolege, svi traze da se casti, al' u neku ruku je to ok. . .

To je dno, totalno...
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod GagiKs » Čet Nov 24, 2011 7:41 pm

Razumem ja to i napisah da ima onih postenih i onih koji su 0 od ljudi. Zato ja kazem Marku da cu pre da potrosim 100-200din na vozace nego da me prozivaju "kako prodjosmo bez nista".
Korisnikov avatar
GagiKs
Član
 
Postovi: 917
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 1:14 am

PrethodniSledeća

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju