Logo

Posiljke bez pratioca

Sve o neophodnim zakonima u prevozu, sabraćaju, neophodne dozvole, atesti, dokumentacija za tahografe i ostala tematika vezana za zakonodavstvo i propise.

Postod MarkoKs » Pon Nov 28, 2011 2:40 pm

GagiKs je napisao:E drugari da vam i ja predlozim koji primer ovo sa lekovima. Vozac Jugoprevoza uzeo tako kutije za lekove,a u njoj bila droga i neko je to poslao iz Bg za Brus i naravno MUP propratio te ljude i sacekaju ih lepo u Brus sreca vozaca nisu teritili za nista to je jedan primer,a drugi takodje vozac Jugoprevoza se desilo da je uzeo kutiju za lekove,a u kutiji bio novac pa vi vidite zasto ne treba sve lepo naplacivati jer je narod bas postao bezobrazan.


Gagi jel ti mislis na Gorana pokojnog??? njemu su poslali kao lekove iz Bara za Krusevac i bila dojava na granici,tu su okrivili i vozaca,isao na sudjenje,covek se posle razboleo,dobio neki rak i umro 3-4 godine posle toga...a bio je bas mlad...ta sikiracija ga je ubila...znam da je gadno najbo zbog toga...
Korisnikov avatar
MarkoKs
Član
 
Postovi: 700
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 4:08 pm
Lokacija: Krusevac

Sponzor

 

Postod GagiKs » Pon Nov 28, 2011 5:40 pm

sasa-74 je napisao:tacno je ima fora sa lekovima i razno raznim prenosom dozvoljenih i nedozvoljenih stvari i novca. Ali ako radis taj posao malo duze mozes da prepoznas u 80 % slucajeva laz i prevaru . evo kako sam ja "pao" pre 10 - 13 god ne znam ni vise koliko je proslo . Mozda sam vec negde i pisao ali evo ponovo ukratko. U KGna stanici dodje covek i kaze evo koverte sa 150 (maraka evra ne secam se ) ja sam Petar Petrovic na BAS-u ce da ceka Mirjana Mirkovic da preuzme .(lupam imena jer ih se ne secam ). Sta se desava na autokomandi pojavljuje se devojka i kaze ja sam ta i ta taj i taj mi je posalo novac ima toliko u takvoj koverti (naravno sve pogodila i tacno rekla) i ja joj dam . Mi na glavnoj stanici a tamo na sceka prava Mirjana Mirkovic i trazi pare koje sam ja vec dao na autokomandi .Naravno rasprava jesam, nisam, dao sam, nisam, ona je, nije itd. U sustini nikad nismo otkrili da li je bila namestaljka da uzmu pare dvaput ili je neko sto je i moja pretpostavka slusao u Kg razgovor i pozvao Bg objasnio sve i poslao neku drugu devojku da uzme pare. Epilog svega toga je da smo tu devojku vozili godinu dana dzabe za Beograd...

eto sasa kakvih ljudi ima,a vecina nas znamo da ih je na dolaznom peronu sve vise prevaranata i lopova pa se mora otvoriti 4oka. Primer slican tvome moj cale pre par godina na dolaznom peronnu BAS-a daje kovertu pravom coveku i decko trceci otima caletu kovertu i pocinje da bezi prema Zagrebackoj, a nije ni stig'o do perona br1 policajac u civilu ga je uhvatio,a u koverti bio neki dokument skroz ne bitan.
Korisnikov avatar
GagiKs
Član
 
Postovi: 917
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 1:14 am

Postod GagiKs » Pon Nov 28, 2011 5:45 pm

MarkoKs je napisao:
GagiKs je napisao:E drugari da vam i ja predlozim koji primer ovo sa lekovima. Vozac Jugoprevoza uzeo tako kutije za lekove,a u njoj bila droga i neko je to poslao iz Bg za Brus i naravno MUP propratio te ljude i sacekaju ih lepo u Brus sreca vozaca nisu teritili za nista to je jedan primer,a drugi takodje vozac Jugoprevoza se desilo da je uzeo kutiju za lekove,a u kutiji bio novac pa vi vidite zasto ne treba sve lepo naplacivati jer je narod bas postao bezobrazan.


Gagi jel ti mislis na Gorana pokojnog??? njemu su poslali kao lekove iz Bara za Krusevac i bila dojava na granici,tu su okrivili i vozaca,isao na sudjenje,covek se posle razboleo,dobio neki rak i umro 3-4 godine posle toga...a bio je bas mlad...ta sikiracija ga je ubila...znam da je gadno najbo zbog toga...

Markoni napisao sam da je u pitanju relacija Bg-Brus, a jel Goran bese onaj sto imao malo duzu kosicu?
Korisnikov avatar
GagiKs
Član
 
Postovi: 917
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 1:14 am

Postod Kassbohrer » Pon Nov 28, 2011 7:17 pm

sasa-74 je napisao:tacno je ima fora sa lekovima i razno raznim prenosom dozvoljenih i nedozvoljenih stvari i novca. Ali ako radis taj posao malo duze mozes da prepoznas u 80 % slucajeva laz i prevaru . evo kako sam ja "pao" pre 10 - 13 god ne znam ni vise koliko je proslo . Mozda sam vec negde i pisao ali evo ponovo ukratko. U KGna stanici dodje covek i kaze evo koverte sa 150 (maraka evra ne secam se ) ja sam Petar Petrovic na BAS-u ce da ceka Mirjana Mirkovic da preuzme .(lupam imena jer ih se ne secam ). Sta se desava na autokomandi pojavljuje se devojka i kaze ja sam ta i ta taj i taj mi je posalo novac ima toliko u takvoj koverti (naravno sve pogodila i tacno rekla) i ja joj dam . Mi na glavnoj stanici a tamo na sceka prava Mirjana Mirkovic i trazi pare koje sam ja vec dao na autokomandi .Naravno rasprava jesam, nisam, dao sam, nisam, ona je, nije itd. U sustini nikad nismo otkrili da li je bila namestaljka da uzmu pare dvaput ili je neko sto je i moja pretpostavka slusao u Kg razgovor i pozvao Bg objasnio sve i poslao neku drugu devojku da uzme pare. Epilog svega toga je da smo tu devojku vozili godinu dana dzabe za Beograd...

Ovdje ako se šalju pare po čačanima doneses vozaču i pred njim izbrojiš i zalijepiš kovertu, nema šanse drugačije da će da uzmu. A kad se preuzima obavezno lična karta na uvid bilo da je novčana pošiljka ili roba.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Posiljke bez pratioca

Postod garavi94 » Pet Feb 07, 2014 3:30 pm

Citam ovo i nevjerujem, 50dinara 100 ili 300 to je sve nepunih 3-5 eura a posaljes i zavrsis posao ....Kod nas se na relaciji Podgorica-Herceg Novi zavisi od velicine uzima od 5 pa do 10 eur , to tako ljudi caste jer vozaci ne traze sem ako nije ugovoreno da se salje svaki dan, kao kvote za kladionicu, i tako dalje.... Za srbiju koverta i slicno 5 eur, torba 10 ako je nesto vise ide i do 15- 20 eur ....Sasvim realna stvar, po meni ...treba da se naplacuje i studentu i svima ... te 2-3 eura mozemo odvojit za kesu ili torbu ...
vozicu ti, al s putnicima ne razgovaram ...
garavi94
Član
 
Postovi: 1039
Pridružio se: Pet Apr 22, 2011 5:15 pm
Lokacija: za volanom ...

Prethodni

Povratak na Zakonodavstvo i papiri

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost