Logo

Transmisija

Sve rasprave vezane za tehniku, za autobuse, naravno.

Re: Transmisija

Postod Sloba » Uto Apr 18, 2017 3:44 pm

Sreća pa su beogradski uslovi održavanja i saobraćaja reper za ceo svet. :)

Allison je najveća fabrika menjača na svetu, mada su češći u Americi. Za mene lično daju najbolju udobnost u vožnji jer gotovo da nema nikakvog cimanja prilikom prelaska među brzinama. Takođe, u Neobusu su ga uparili sa Cumminsovim 6.7litrašem sa 300 konja, ono je zver od autobusa.

Kada bismo poredili ZF i Voith, najlakše ih je razlučiti kao eco i power mod, mada nije tako jednostavno. ZF isto može da daje jako dobre performanse pri kretanju iz mesta, ali je ipak više optimizovan za ravnije predele i više obzira ima prema potrošnji. Voith je sa druge strane definitivno pravljen za živahniju vožnju, ali to ne znači da je bolji.

Vozni park u Dubaju je sav od Voith menjača, upravo da bi motor išao u više obrtaje kako bi se jače hladio. :)

Što se mene tiče - Allison. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Transmisija

Sponzor

 

Re: Transmisija

Postod Zet109 » Uto Apr 18, 2017 3:46 pm

Mi u ZG nemamo ni jedan Allison u gradskom prijevozu tako da ne znam, ali imamo Voith i ZF.
MAN kann.
Korisnikov avatar
Zet109
Član
 
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Maj 07, 2016 10:56 am

Re: Transmisija

Postod Djole Pevcanin » Uto Apr 18, 2017 5:18 pm

Mi imamo šta god poželiš. ZF Ecomat menjač je mnogo startan u odnosu na EcoLife. Od vozača sam čuo da je Allison mnogo loš jer se često kvari i on definitivno nije za beogradske ulice jer imamo neke ik 201 i nove MAZove 103 sa njima. Čuo sam da je vozač morao da daje gas u leru jer nije mogao normalno da pokrene bus. Ali dobro, to je stvar održavanja i kvaliteta menjača.
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Transmisija

Postod roadcrasher » Sre Apr 19, 2017 6:04 pm

Sloba je napisao:Sreća pa su beogradski uslovi održavanja i saobraćaja reper za ceo svet. :)

Allison je najveća fabrika menjača na svetu, mada su češći u Americi. Za mene lično daju najbolju udobnost u vožnji jer gotovo da nema nikakvog cimanja prilikom prelaska među brzinama. Takođe, u Neobusu su ga uparili sa Cumminsovim 6.7litrašem sa 300 konja, ono je zver od autobusa.

Kada bismo poredili ZF i Voith, najlakše ih je razlučiti kao eco i power mod, mada nije tako jednostavno. ZF isto može da daje jako dobre performanse pri kretanju iz mesta, ali je ipak više optimizovan za ravnije predele i više obzira ima prema potrošnji. Voith je sa druge strane definitivno pravljen za živahniju vožnju, ali to ne znači da je bolji.

Vozni park u Dubaju je sav od Voith menjača, upravo da bi motor išao u više obrtaje kako bi se jače hladio. :)

Što se mene tiče - Allison. ;)



Koji neobus ima Kuminov motor i Alison Transmisiju? I ako znas koje tacno?
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Transmisija

Postod Feđa_ZG » Sre Apr 19, 2017 6:06 pm

Sloba je napisao:Sreća pa su beogradski uslovi održavanja i saobraćaja reper za ceo svet. :)

Zapravo i jesu - svi proizvođači testiraju svoje proizvode u ekstremnim uvjetima. :mrgreen: Ne volim ni otvoriti taj dio, da me nebi strefilo srce na šta neki primjerci liče.

Sloba je napisao:Kada bismo poredili ZF i Voith, najlakše ih je razlučiti kao eco i power mod, mada nije tako jednostavno. ZF isto može da daje jako dobre performanse pri kretanju iz mesta, ali je ipak više optimizovan za ravnije predele i više obzira ima prema potrošnji. Voith je sa druge strane definitivno pravljen za živahniju vožnju, ali to ne znači da je bolji.

Ovo se slažem, Samoborčekove Setre NF su sa ZF mjenačem, idu jako dobro (iako jako trzaju i neobičan mi je zvuk dizel motora sa ZF mjenačem).
Allison zvuči zanimljivo, djeluje kao najbolje od Voith i ZF mjenača u jednom.
Feđa_ZG
Član
 
Postovi: 378
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 3:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Transmisija

Postod Sloba » Sre Apr 19, 2017 7:20 pm

roadcrasher je napisao:Koji neobus ima Kuminov motor i Alison Transmisiju? I ako znas koje tacno?

Neobus Adequat, motor Cummins (mislim da je iSBe 6.7) sa 6700 ccm, 300 ks i Euro 4. Za menjač ne znam tačnu oznaku.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Transmisija

Postod profa_chb » Čet Maj 04, 2017 10:54 pm

Voith se po konstrukciji potpuno razlikuje od svih ostalih automatskih menjača. Kod njega je sam hidrodinamički menjač (pumpno i turbinsko kolo) smešten u samom menjaču, a ne kod zamajca motora. Princip rada se blago razlikuje, itd.

Sad nastavite do mile volje :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Transmisija

Postod Zet109 » Sre Jan 03, 2018 11:00 pm

Zanima me kako električni autobus može imati automatski mjenjač? Konkretno BKM E420 VivoElectro. Slučajno sam naišao na BKMovu stranicu, našao ovu sliku i došao u zbunjenje. Koliko znam vozila sa električnim pogonom imaju smjer naprijed i nazad, pa kako sad to? Evo slike na kojoj se jasno vide tipke za odabir brzina na mjenjaču marke VOITH. https://bkm.by/wp-content/uploads/2016/08/1-1.jpg
Hvala na odgovoru!


Sent from my iPad using Tapatalk
MAN kann.
Korisnikov avatar
Zet109
Član
 
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Maj 07, 2016 10:56 am

Re: Transmisija

Postod roadcrasher » Čet Jan 04, 2018 5:17 am

Koji je ovo bus?
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Transmisija

Postod Zet109 » Čet Jan 04, 2018 9:46 am

Belokomunasch E420 VivoElectro.
Image
Postoji isto takva varijanta ali kao trolejbus. Ima više detalja na www.bkm.by
MAN kann.
Korisnikov avatar
Zet109
Član
 
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Maj 07, 2016 10:56 am

Prethodni

Povratak na Tehnika

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost