Logo

Ikarbus (2)

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Postod profa_chb » Uto Sep 22, 2009 9:25 am

drago mi je zbog novosti, nadam se da radnici i rukovodstvo neće izneveriti talijane sa ispadima (kvalitet N serije) :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Sponzor

 

Postod Sashco » Uto Sep 22, 2009 11:02 am

Drago mi je da ce stati na noge i nastaviti proizvodnju.
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod Stefan Bgd » Sre Sep 23, 2009 4:39 pm

Danas sam baš detaljno popričao o trenutnom stanju Ikarbusa sa jednim mojim ortakom iz odeljenja,čiji ćale radi kao probni vozač u Ikarbusu.Kaže sve se polako vraća u normalu,ljudi počinju sa radom i nastavljaju proizvodnju autobusa(reče da je u prvom planu završetak sklapanja onih ik-206-ca za GRAS,trebalo bi to uskoro da bude sve gotovo,već su na liniji završne montaže,i njegov ćale će terati jednog od njih od Beograda do Sarajeva).Naravno,rade se isto ik-206-ce za Lastu Beograd,na njima ima još posla do linije za završnu montažu.
Reče mi da je tačno da se planira da Italijani ostvare onaj plan na 2 godine izrade autobusa za njih. :)
Ono što mi je još zanimljivo ispričao jeste da je jedan od bivših šefova pokušao da se posle svega vrati u fabriku na "njegovo" mesto,ali su ga radnici isterali i zamalo ga još i linčovali.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Aleks_BGD » Sre Sep 23, 2009 6:25 pm

Stefan Bgd je napisao:Ono što mi je još zanimljivo ispričao jeste da je jedan od bivših šefova pokušao da se posle svega vrati u fabriku na "njegovo" mesto,ali su ga radnici isterali i zamalo ga još i linčovali.


Tako je,da lupe sakom o sto i da se zna ko pija a ko placa...Da se te bitange najure i zaposle vredni i normalni ljudi...
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14873
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod cone » Čet Sep 24, 2009 8:11 am

Stefan Bgd je napisao:...reče da je u prvom planu završetak sklapanja onih ik-206-ca za GRAS,trebalo bi to uskoro da bude sve gotovo,već su na liniji završne montaže,i njegov ćale će terati jednog od njih od Beograda do Sarajeva...

Za pohvalu! Nadam se da ćemo se ogrebati za jednu fotoreportažu sa isporuke! :wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod moskese » Čet Sep 24, 2009 1:02 pm

@Ono što mi je još zanimljivo ispričao jeste da je jedan od bivših šefova pokušao da se posle svega vrati u fabriku na "njegovo" mesto,ali su ga radnici isterali i zamalo ga još i linčovali.

upravo je to onaj sto je kupio diplomu iz Peci o kome sam ranije pricao. :)

i verujte mi nije sa fabrikom tako kao sto bas izgleda.tek dolazi najtezi deo otpustanje radnika....jedno je biti probni vozac a drugo radnik koji tu radi vec 26 godina.
moskese
Član
 
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 12:13 am

Postod cone » Pon Sep 28, 2009 11:20 am

Radnici „Ikarbusa“ blokirali ulaz u fabriku

###

BEOGRAD - 27. septembar 2009. - Radnici „Ikarbusa“ blokirali su 23. septembra ulaz u fabriku, jer je Aleksandar Vićentić, vršilac dužnosti generalnog direktora u ostavci sa ličnim obezbeđenjem nasilno ušao u fabriku pre početka radnog vremena.

Oni su sprečili da u firmu uđe Zoran Bogićević, direktor pravnih i opštih poslova koga radnici inače nisu nikada videli do juce, koji je pre nekoliko dana podneo ostavku, plašeći se da ne iznesu dokumentaciju iz preduzeća.

Napeta atmosfera trajala je nekoliko sati, a postojala je mogućnost da dođe i do fizičkog obračuna.

Vićentić je izjavio da je u fabriku došao sa obezbeđenjem, jer se ne oseća sigurno i zato što je onemogućen da obavlja svoj posao. On kaže i da je na posao došao na poziv Akcijskog fonda.

Revolt radnika izazvala je i pojava Bogićevića koji je rekao da je i dalje zaposlen jer je ostavku pre nekoliko dana potpisao pod prinudom radnika.

Kako su ispričali radnici Vićentić je sa ličnim obezbeđenjem došao u 06.15 sati, a na upozorenje Službe obezbeđenja „Ikarbusa“ da neovlašćena lica ne mogu da uđu u fabriku, nasilno ušli i uputili se u kancelariju generalnog direktora.

„Ovakav čin nelegalnog ulaska izazvao je opravdani revolt radnika koji su se u znak protesta okupili u krugu fabrike. Služba obezbeđenja firme obavestila je i zemunsku policiju koja je odmah došla. Radnici su Vićentića sprečili da iznese pečate firme i oni su vraćeni tamo gde im je mesto“, rekao je za „Blic“ Milenko Babić, zastupnik vršioca dužnosti generalnog direktora „Ikarbusa“ koji dodaje da je Vićentić fabriku napustio u 13.30.

Vićentić je inače došao sa 3 vozila marke „Ford“ Mondeo, „Folksvagen“ Golf i „Folksvagen“ Pasat za koga se tvrdi da je bio u vlasnistvu MUP-a Srbije!

U Samostalnom reprezentativnom sindikatu „Ikarbusa“ kažu da radnici žele da omoguće Vidosavi Rajković, privremenom zastupniku državnog kapitala nesmetani rad na pripremi i sazivanju vanredne Sednice akcionara na kojoj će biti izabran novi generalni direktor i novi upravni odbor.

Radnici fabrike „Ikarbusa“ podsećaju sugrađane da mogu pomoći u akciji spašavanje fabrike potpisivanjem peticije koja je postavljena na sajtu http://www.IKARBUS.org.

###

Srpska fabrika autobusa „Ikarbus“ A.D. je za proteklih 86 godina predstavljala drugu porodicu hiljadama radnika i inspiraciju stotinama inženjera i stručnjaka. Danas je ta fabrika jedna od poslednjih u Srbiji koja se i dalje bavi metalnom obradom.

Trenutak je da se reorganizujemo i vratimo ugled firmi. Imajući u vidu taj cilj, radnici „Ikarbus“ A.D. postavili su novi web sajt http://www.IKARBUS.org, kako bi obavestili sugrađane o dešavanjama u fabrici.

Saopštenje radnika "Ikarbusa" dostavljeno sajtu Autobusi.net
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod negas » Pon Sep 28, 2009 1:32 pm

Ja nerzumem nishta, pa njima ne odgovara ni prvi direktor, ni onaj koji ga menja, nishta ne razumem, koje postavio tog Vicentica, sta je tu...:???
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod choksi » Sre Sep 30, 2009 6:39 pm

Danas na JP pumpi iznad laste stajao jedan novi žuti ik206 (izgleda podigao temp ili sl) a oko njega se motalo par majstora nimalo raspoloženih za bilo kakvu konverzaciju, a kamoli slikanje.
choksi
Član
 
Postovi: 339
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 6:13 pm

Postod markotar » Sre Sep 30, 2009 7:11 pm

Verovatno je u pitanju bus za GRAS. Samo šta će oni kod Laste?
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod Stefan Bgd » Sre Sep 30, 2009 7:50 pm

Probna vožnja,ali izgleda da je tu neko crevo vrisnulo,kao što se dešavalo i na ik-218N tokom prvih dana eksploatacije(ili su u drugom slučaju spadali kaiševi).
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod milos265 » Čet Okt 01, 2009 4:02 am

choksi je napisao:Danas na JP pumpi iznad laste stajao jedan novi žuti ik206 (izgleda podigao temp ili sl) a oko njega se motalo par majstora nimalo raspoloženih za bilo kakvu konverzaciju, a kamoli slikanje.

Pa ti barem dobro znas da iz te fabrike odavno nije nista izaslo a da nije diglo temperaturu iza prvog coska... :(
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Stefan Bgd » Sub Okt 10, 2009 1:16 pm

Ikar ik-103P preduzeća Energoprojekt visokogradnja,kod mene u naselju:
Image
Image
Image
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Marko » Sub Okt 10, 2009 1:56 pm

U Minel transportu u Dobračinovoj ulici je parkiran neki nov crveni Ikarbus dali je Midibus ili autobus nisam dobro video .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12123
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod Stefan Bgd » Sub Okt 10, 2009 1:59 pm

Mislim da znam o kome je reč...Novi ik-312 Lander,pričao mi ortak da su takvog spremali za isporuku,trebalo bi da je to taj. :)
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron