Logo

Busmodels: Neobus Universo

Samostalno izrađene makete od strane članova.

Busmodels: Neobus Universo

Postod cone » Sub Maj 03, 2008 9:05 pm

Ekskluzivno za članove Foruma!

Predstavljam vam svoju novu maketu: NEOBUS UNIVERSO (Volvo B12B) u razmeri 1:30. Dimenzije makete: dužina 400 mm, širina 84 mm, visina 127 mm (sa klimom).

Autobus je kompletno urađen po tehničkoj dokumentaciji Neobusa, uključujući i novu prednju "stenu" koja nije bila završena na pravom autobusu do početka Beotruck-a, pa je tamo korišćena stara. Isto tako, zadnja strana je bila opremljena postojećim stop svetlima umesto novoprojektovanim okruglim, koje sam ja stavio.

Inače, maketa je rađena u istoj tehnologiji kao i gradski Neobus Citta. Konstrukciju predstavlja farbom impregniran karton debljine 1,5 mm, dok su obloge urađene od PVC folije 0,5 mm i 0,3 mm. Krovna obloga je oblikovana hladnim savijanjem, dok su prednja stena, zadnja stena, vetrobran, kapa i klima uređaj oblikovani toplim vakumiranjem.

Točkovi i osovine su urađene istom tehnologijom kao za Neobus Citta, s tim sto je osovina jednostavnija jer vozilo nije niskopodno. Gume su pripadajućih dimenzija za turističko vozilo (295/80 R 22,5) u razmeri.

Enterijer autobusa je obložen pergament papirom, galerije su obložene tankom tkaninom, dok su sedišta kartonska obložena debljom tkaninom. Komandna tabla je urađena od stirodura.

Farbu karoserije čini metalik Oracal folija, dok su svetla ovaj put realističnije odrađena, što se njihovog oblika tiče. Prihvatio sam vaše sugestije što se tiče svetala prošli put kada sam predstavljao Neobus Cittu da treba da budu realističnija.

Evo slika, a vaše sugestije i komentari su uvek dobrodošli. Kao i pitanja, naravno.
:)

Image

Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Busmodels: Neobus Universo

Sponzor

 

Postod s215hdh » Sub Maj 03, 2008 9:31 pm

Svaka cast, zaista je woooooooow...

Odusevljen sam, izgleda preteranooooo, tj..

B R U T A L N O !!!! :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Goran sk » Sub Maj 03, 2008 10:02 pm

svaka cast majstore :D vidi se da ti to radis od srca,bravo
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23056
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Postod Serval » Sub Maj 03, 2008 10:10 pm

Che bella bus>>>Jako, jako dobro...Samo cestitke. Jedno pitanje: Pitao sam te proslog puta za farove, bas me cudi da ce staviti takve jer sam ja na dizajnu stavio one Mercedesove, jer to na teh.crtezu?
POZZ :D :D :D
SERVAL
WWW.SERVAL-DESIGN.COM
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

Postod Stefan Bgd » Sub Maj 03, 2008 10:32 pm

JAO CARE,PA OVO JE FULL.Da imam bar jedan ovakav Universo i jednu Cittu...Ne bi pitao koliko kosta. :D
Svaka ti cast Cone.Svaki sledeci model ti je sve bolji i bolji.Samo napred. :) :wink:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Sashco » Sub Maj 03, 2008 10:52 pm

:shock:
Svaka cast Cone!
Majstorski!
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod sasa-74 » Sub Maj 03, 2008 11:24 pm

odlicno je ispao nego da pitam nesto , jel' na originalu krov ofarban isto u crno ako jeste to je po meni mana . Crna boja zagreva bus vise nego bela ili siva a poklopci od klime nikako ne smeju da budu crni .
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod Kassbohrer » Ned Maj 04, 2008 1:52 am

Svaka čast.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod cone » Ned Maj 04, 2008 2:08 am

Hvala vam svima!
:)

Serval, ovakvi farovi su na tehničkom crtežu, ja sam verno preneo i njihove dimenzije i poziciju.

Sasa-74, i pravi bus je po krovu ofarban u crno, uključujući plastike od klime. Da li će biti zbog toga problema, to će se verovatno vremenom videti, pa će se pisati u temi Suboticatrans.
:lol:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Ned Maj 04, 2008 8:22 am

Evo slika perfektno odrađenog modela!
Image
Image
Image
Image
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod ferdinand » Pon Maj 05, 2008 4:12 pm

lepo uradjeno, svaka cast :) nisam bas odusevljen novim prednjim delom, postao je manje volvo. zadnji je super.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod The_Mladen » Pon Maj 05, 2008 4:49 pm

Majstore svaka cast!!!! Mada moram reci da mi je crna verzija UNIVERSO-a sa BEOTRUCK-a mnogo ljepsa od ove sa novim zadnjim svjetlima i prednjom stijenom. Zapravo prednji kraj i moze proci, ali zadnja svjetla mi se nikako ne svidjaju, mnogo su ljepsa ona bistra svjetla na ivicama. To je moje misljenje...

@Slobinjo: Ove su ti slike jako dobro zamisljene, ali su brate mutne, premutne... Ako nije problem, slikaj ponovo...i pazi da ti se ruke ne tresu, bar si ti mlad :D
The_Mladen
Član
 
Postovi: 185
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:55 pm
Lokacija: Sarajevo

Postod profa_chb » Pon Maj 12, 2008 10:44 pm

svaka čast :!: :!: :!: :!: ja sam utripovao da je pravi :D :D :D :D
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod cone » Uto Maj 13, 2008 9:56 am

Hvala, hvala!
:)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Sre Maj 14, 2008 12:16 pm

MALI Universo na "VELIKIM točkovima"
:wink:

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Sledeća

Povratak na Makete u samogradnji

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju