Logo

Setra

Slike i komentari autobusa izloženih na Beotruck 10 razvrstani po proizvođačima

Postod joza » Sub Mar 27, 2010 6:42 pm

Ok, nećemo u OT. Ja nemam ništa protiv tebe, ali jako si isključiv, i to opet.
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

Sponzor

 

Postod Jovan » Sub Mar 27, 2010 6:50 pm

joza je napisao:Ok, nećemo u OT. Ja nemam ništa protiv tebe, ali jako si isključiv, i to opet.



Nemam ni ja nista protiv tebe vjeruj mi, kazem ti opet svaka cast svima, ali vec sam napisao u drugoj temi o Lions Coachu. A drugima svaka cast, ja sam ljubitelj Setre i to stoji. Inace sto se tice drugih stvari, ti mislis da Setra ne vrijedi vise, ja mislim.... misljenja se razlikuju za to valjda i sluzi forum da svako kaze sta ima i mislim :wink: Na kraju krajeva, najbitnjije sta misle oni koji kupuju

Dobro pazi ovo "vrijedi" ne znam bas da li vrijedi 500 000 ili 417 400000, ali pitanje je koliko vrijede i ovi jeftiniji....
Htio sam da kazem da je bolji i udobniji autobus, a da li vrijedi ili ne zavisi i od posla
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod joza » Sub Mar 27, 2010 7:07 pm

OK. Ajdmo sad ponovo na autobuse.
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

Postod ik404 » Sub Mar 27, 2010 7:14 pm

Setra jeste zakon autobus, al sad da jedina valja, a ostalo ne... mislim :roll: ! A sto se tice ovog Lion´s Coach na sajmu mislim da je super, i estetski i u svakom drugom pogledu... Cini mi se da ima ista sedista kao i u Setri 417 GT-HD kojom sam nedavno putovao i koja su odlicna! :)
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

Postod Jovan » Sub Mar 27, 2010 7:25 pm

ik404 je napisao:Setra jeste zakon autobus, al sad da jedina valja, a ostalo ne... mislim :roll: ! A sto se tice ovog Lion´s Coach na sajmu mislim da je super, i estetski i u svakom drugom pogledu... Cini mi se da ima ista sedista kao i u Setri 417 GT-HD kojom sam nedavno putovao i koja su odlicna! :)


Opet kazem nisam rekao da jedina valja, valjdaju i drugi samo mislim da je Setra ispred odmakla... Nema Lios Coach ista sjedista, mozda su slicna kao u Neoplana, uglavnom mozda Lions Coach nije los autobus, ako izuzmemo udobnost, cuo sam da imaju nisku potrosnju i sl., ali udobnost mu je velika mana i zaista je sramota jer nijedan auttobus kojim sam se vozio nije tako neudoban, losiji je i od EOSa i od Iliade-a i sl...
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod ik404 » Sub Mar 27, 2010 7:27 pm

Moguce :wink:
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

Postod crobus » Sub Mar 27, 2010 7:28 pm

Treba razlikovati Lion's Coach do cca 2006. i kasnije. Bogme je jako velika razlika makar se izvana to ne vidi ;)
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod Jovan » Sub Mar 27, 2010 7:41 pm

crobus je napisao:Treba razlikovati Lion's Coach do cca 2006. i kasnije. Bogme je jako velika razlika makar se izvana to ne vidi ;)


Od 2006. pa nadalje se nisam vozio da budem iskren :wink:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod crobus » Sub Mar 27, 2010 10:09 pm

Prvi Lion's Coachi iz 2003. kao i Tourlineri koji je bus-blizanac su bili jako problematični, mehanika, elektronika, neudobni, svašta nije štimalo. No NEOMAN je poznat po konstantnom usavršavanju i stvarno su ta dva busa od negdje 2006./2007 toliko promjenjeni da bi se usudio reći da je samo izgled isti(makar nije ni izgled više skroz isti), sve ostalo je stvarno dorađeno i to na bolje te je taj Lion's Coach postao jedan od kvalitetnijih autobusa u klasi.
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod The Dubster » Sub Mar 27, 2010 10:33 pm

sve u svemu bus je WOW!
Korisnikov avatar
The Dubster
Član
 
Postovi: 2344
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 5:33 pm
Lokacija: Somewhere beyond

Postod ik404 » Ned Mar 28, 2010 1:11 am

crobus je napisao:Prvi Lion's Coachi iz 2003. kao i Tourlineri koji je bus-blizanac su bili jako problematični, mehanika, elektronika, neudobni, svašta nije štimalo. No NEOMAN je poznat po konstantnom usavršavanju i stvarno su ta dva busa od negdje 2006./2007 toliko promjenjeni da bi se usudio reći da je samo izgled isti(makar nije ni izgled više skroz isti), sve ostalo je stvarno dorađeno i to na bolje te je taj Lion's Coach postao jedan od kvalitetnijih autobusa u klasi.

Ja se vozio cesce u ovim novijima, sto kaze covek, i u MAN-u i Tourlineru i imam samo najbolje utiske! A i soferi su bili zadovoljni! 8) Moguce da je u prvim verzijama nesto skripalo! Inace pojedini MAN-ovi su nosili oznaku "fortuna"! Zna li neko o cemu se zapravo radi?
ik404
Član
 
Postovi: 1061
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 9:41 pm
Lokacija: privremena

Postod Denky Pecanin » Ned Mar 28, 2010 11:24 am

Ja stvarno ne mogu a da se ne umesam u ovu raspravu....moram da kazem da je ova Setra po ovome sto vidimo na slici jako neudobna i tu je suvisno razvijati neke teorije...isto tako moze da se smanji broj sedista i da to bude ekstra udobno...a sto se tice Mana...pre neki dan sam usao u Man koji je iz Dubrovnika dovezao neke turiste u Sarajevo...ljudi sledio sam se...bus je potpuno nov...troosovinac...jednom recju receno...FANTASTICNO...udobnost na vrhunskom nivou...majstor prezadovoljan...tako da...svaki bus moze da bude i udoban i neudoban...zavisi od broja sedista... :D
Korisnikov avatar
Denky Pecanin
Član
 
Postovi: 2817
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 3:10 pm
Lokacija: Pester

Postod Jovan » Ned Mar 28, 2010 11:44 am

Denky Pecanin je napisao:Ja stvarno ne mogu a da se ne umesam u ovu raspravu....moram da kazem da je ova Setra po ovome sto vidimo na slici jako neudobna i tu je suvisno razvijati neke teorije...isto tako moze da se smanji broj sedista i da to bude ekstra udobno...a sto se tice Mana...pre neki dan sam usao u Man koji je iz Dubrovnika dovezao neke turiste u Sarajevo...ljudi sledio sam se...bus je potpuno nov...troosovinac...jednom recju receno...FANTASTICNO...udobnost na vrhunskom nivou...majstor prezadovoljan...tako da...svaki bus moze da bude i udoban i neudoban...zavisi od broja sedista... :D


Nema to toliko veze sa razmakom....i ovaj Man o kom ti pricam ima 49 sjedista, kao i skoro svaka 215HD ili 315HD. Ali udobnost je ko nebo i zemlja.
Sad sam se sjeto da je moj rodjak proslie godine isao sa tada novim Drinatransovim Manom u Grcku, kaze da se polomio, tako da izgleda nije svaki od 2006. poobljsan. Pazi postoji jedino mogucnost da uz doplatu mogu da se uzmu bolja sjedista. Nije stvar samo razmaka za noge, vec i tome kakvo je sjediste i kakav je autobus. Ova u Manu su toliko tvrda, kao da su ih pravili da budu vise neudobnija
Ona Setra 416HDH sto si je slikao od Kantica, ima sjedista fenomenalna, najudobnija sjedista u kojim sam se vozio, ova su u ovoj 431 malo nize klase, u jednoj Kanticevoj 417 su takva, ali i ta su izuzetno udobna
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod elvis » Ned Mar 28, 2010 12:19 pm

Kad je u pitanju udobno-neudobno,prilikom prodaje novih MAN-ova,barem kad je BiH u pitanju,covjek koji ga hvali pred prodaju preporucuje non-stop jednu vrstu sjedista i kad vi njega slusate vi vjerujete samo u ta sjedista,vjerovatno oni imaju neki rabat na ta sjedista a samim tim njima vise ostane po prodatom busu,a gazde vjeruju njemu i poslusaju ga,kupac i prodavac siti,sjedista na broju,a kad je u pitanju broj sjedista to sam kupac odlucuje,i u Turskoj mozete kupiti polovan autobus i odabrati broj sjedista koji vi zelite,pa nekad budu sva ista a nekad se zna desiti da jedan ili dva reda budu narandzasta sjedista,a ostatak je plavi

Po pitanju Setre mislim ipak da malo pretjeruju sa cijenom,nisam vozio nove Setre,ali dosta vozaca kaze da je MAN bolji i za vozaca i za gazdu,znaci prilikom kupovine traziti da vam pokazu sve opcije sjedista,odabrati najbolju i s MAN-om na kraj svijeta bez problema

Ako je OT,zamolit cu da se prebaci,i izvinjam se
elvis
Član
 
Postovi: 233
Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 10:44 pm

Postod PEX » Ned Mar 28, 2010 12:42 pm

Ja sam se vozio i dosta boravio u Coach-u 2007 god. Takodje se često vozim i boravim u S 417 GT-HD 2004 god. Moj glas je na strani Setre, i što se tiče udobnosti, i estetike, i komfora, prtljažnog prostora... Bio sam sa vlasnikom Garo-Reisena kada je rekao da mi stave dva ovakva Man-a(Misleci na Lions Coacha) i jednu Setru 400 (ili hdh ili gt-hd) uvek bi pre uzeo Setru...
Mada ja licno, kada bi mi neko davao, ipak bi pre uzeo 2 Coacha, bolja zarada :D
P.S Ja msm da od ovih odobnijih sedišta nema, makar ne na ovim novijim autobusima od počev od 2000god pa na dalje...
Image
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost