Logo

Roman

Slike i rasprave o kamionima.

Roman

Postod volvos » Sre Maj 21, 2008 3:27 pm

Voleo bih saznati nesto vise o Roman-u,koliko je meni poznato, a to je da je to MAN radjen i sklapan u Rumuniji.Toliko znam

Evo par primeraka

Image

Image

Image

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Roman

Sponzor

 

Postod volvos » Sub Jun 07, 2008 9:34 am

Roman,samo mi nije jasno zasto su u glavnom napred na masci pored naziva ROMAN stavljali DIESEL?Sta je trebalo da znaci?zar nije niko znao da je dizel motor...

Image

Image

Image

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Sloba » Sub Jun 07, 2008 9:37 am

Ma sve je to isto samo nije mesto sklapanja i napred umesto MAN Diesel piše ROMAN(ROMania AN Diesel)
ROM sam ostavio jer MAN je skraćenica za Minhen nešto nešto. Mislim da je Automobile Nuhfarzuge
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod milos265 » Sub Jun 07, 2008 1:28 pm

Izvorno, M A N je skracenica od Maschinenfabrik Augsburg Nurnberg. Sama proizvodnja je u Minhen prebacena kasnije, pogledaj u temu MAN, mislim da je Dule opsirnije pisao o tome.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod volvos » Sub Maj 23, 2009 11:48 pm

sreće li neko Romanu na putu,ja ih baš retko vidjam u poslednje vreme
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Gligi » Ned Maj 24, 2009 2:11 am

volvos je napisao:sreće li neko Romanu na putu,ja ih baš retko vidjam u poslednje vreme


Ja ih vidjam, ne bas cesto ali ih ima, kad ukokam nekog stavljam za tebe :wink:

Inace ovi Roman kamioni su mnogo jeftiniji od pravih Manova, kao sto je slucaj i sa Raba-Daf.
Gligi
Član
 
Postovi: 1458
Pridružio se: Ned Okt 12, 2008 11:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Iosis » Sre Jun 03, 2009 9:54 pm

volvos je napisao:Roman,samo mi nije jasno zasto su u glavnom napred na masci pored naziva ROMAN stavljali DIESEL?Sta je trebalo da znaci?zar nije niko znao da je dizel motor...


Jeste zanimljivo pitanje, ali tako je pisalo i na MAN-ovima. Mozda su bili tada napravili neku inovaciju u kojoj su bili prvi pa su tako oznacavali, kao sto na starim Volvo-ima ima natpis INTERCOLER.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: Roman

Postod Tarykata » Sre Sep 12, 2012 2:53 pm

Roman e na naj-mali Man motor 256k.s. i normalno nema snage i chesto se upropasti ako e preko 3 osovini. U srbije e popularno da mu se prebaci tudji motor.ImageEvo i model 90 godine.
Tarykata
Član
 
Postovi: 158
Pridružio se: Pon Sep 10, 2012 12:26 pm


Povratak na Kamioni

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju