Logo

JP Subotica-trans, Subotica

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

JP Subotica-trans, Subotica

Postod suikar » Sre Feb 13, 2008 9:00 pm

Image
Image
Javno preduzeće za prevoz putnika u gradskom i prigradskom saobraćaju "Subotica-trans", Subotica organizovano je radi trajnog i nesmetanog obavljanja delatnosti koja je nezamenljiv uslov života i rada radnih ljudi i građana na teritoriji opštine Subotica.
Image
Sedište preduzeća Segedinski put 84., Subotica, na prostoru 55 463 m2.
Image
Image

E-mail: sutrans@sutrans.rs

Telefoni
- Centrala: 024 547-777
- Autobuska stanica, informacije: 024 555-566
- Turist biro, tel+fax: 024 555-466



Preduzeće je pored svoje pretežne delatnosti – gradski i prigradski kopneni prevoz putnika registrovano i za obavljanje sledećih delatnosti: ostali prevoz putnika u kopnenom saobraćaju, održavanje i popravka motornih vozila, tehničko ispitivanje i analize, uslužne delatnosti u kopnenom saobraćaju, delatnost reklamnih agencija, delatnost putničkih agencija, delatnost tur-operatora i drugo.

Izvor: Sutrans.rs
Poslednji put menjao dusanman dana Pet Jan 09, 2015 9:51 pm, izmenjena 3 puta
Rezlog: Dodate nove informacije,slike...
suikar
 

JP Subotica-trans, Subotica

Sponzor

 

Postod suikar » Sre Feb 13, 2008 9:49 pm

Istorijat:

1895 godine,bečki bogataš,g-din William Wilheim,doneo je odluku da se u Subotici uvede električni tramvaj.Trebalo je pune dve godine da se donese odluka o uvođenju tramvaja na električni pogon.Napokon,gradski čelnici su potpisali ugovor,tako da je u Subotici bila izgrađena termo-elektrana i nakon toga je izgrađena i prva tramvajska linija.Tramvaj je,septembra 1897-e krenuo na put prema Paliću.Firma je dobila naziv "Subotički Električni Tramvaj i Osvetljenje doo" i kao takva,Subotica je bila peti grad u svetu koja je imala električni tramvaj.Kako se grad razvijao,širila se i mreža tramvajskih linija.Posle prvog svetskog rata,firma se odvaja od termoelektrane i dobija naziv SET (Subotički Električni Tramvaj).Početkom pedesetih godina,SET kupuje i prve autobuse.Šezdesetih godina,upravni odbor SET-a donosi odluku,da se firma preimenuje u GSP Subotica.Firma se tako zvala do 1969-e,kada se Subotici oduzima status grada,pa se firma preimenuje u Subotica-trans,kako se i dan danas zove.
suikar
 

Postod sasa-74 » Sre Feb 13, 2008 11:12 pm

Image
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod suikar » Pet Feb 15, 2008 9:27 pm

Image
Image
suikar
 

Postod suikar » Pet Feb 15, 2008 9:36 pm

Image
Image
Image
Image
suikar
 

Postod volvos » Pet Feb 15, 2008 11:35 pm

Kod vas se bas vodi racuna o cistoci vozila
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Nibus-ja » Sub Feb 16, 2008 11:44 pm

Ja sam video ovaj Neobus garazni broj 1 u Beogradu bio je bele boje cisto beli skroz kad mu je ovo zalepljeno?
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod suikar » Sre Feb 20, 2008 8:21 pm

Nibus-ja je napisao:Ja sam video ovaj Neobus garazni broj 1 u Beogradu bio je bele boje cisto beli skroz kad mu je ovo zalepljeno?

Kada je Subotica-trans proslavio 110 godina postojanja.
suikar
 

Postod suikar » Sub Feb 23, 2008 2:55 pm

Image
suikar
 

Postod suikar » Pet Mar 14, 2008 5:32 pm

Image
Image
Image
suikar
 

Postod negas » Pet Mar 14, 2008 5:42 pm

suikar je napisao:Image
IKARBUS IK-103P G.Br 52


Dobro, modernije izgleda ovaj IK-103p sa ovim retrovizorima, bus je vec provereni model kao dosta pouzdan. Jedino mogu u ikarbusu da mu bolje urade prednja vrata i sve je ok za ovakvu liniju! Ovako, ova prednja vrata sa ovim pravougaonim prozorom ko da su od nekog drugog busa!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod suikar » Pet Mar 14, 2008 5:46 pm

negas je napisao:Dobro, modernije izgleda ovaj IK-103p sa ovim retrovizorima, bus je vec provereni model kao dosta pouzdan. Jedino mogu u ikarbusu da mu bolje urade prednja vrata i sve je ok za ovakvu liniju! Ovako, ova prednja vrata sa ovim pravougaonim prozorom ko da su od nekog drugog busa!


Da.Moderniji su i bolji.Bar tako kažu vozači.Su-trans ove autobuse koristi na prigradskim linijama.A kao takvi,su idealni.Ima i od ovog novijih.To su autobusi pod G.Br 54,55,56 i 59.Oni imaju svetleće displeje.
suikar
 

Postod suikar » Pon Jun 23, 2008 11:18 pm

NEOBUS UNIVERSO G.Br.12
Image
Image

Izvor slika:
www.sutrans.rs
Poslednji put menjao suikar dana Uto Jun 24, 2008 7:06 pm, izmenjena samo jedanput
suikar
 

Postod Goran sk » Pon Jun 23, 2008 11:29 pm

bas mi se svidja ovaj autobus :lol:
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Postod Sloba » Uto Jun 24, 2008 9:32 am

Evo planera puta na njihovom sajtu:
U fazu izrade! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Sledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju