Logo

Gradski prevoz - generalna diskusija

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod MARKO 89 » Pon Mar 28, 2011 5:04 pm

Е, то већ не знам, ако сазнам неке детеље објавићу. :wink: Чекај прво да видимо хоће ли нешто бити од свега тога.
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Sponzor

 

Postod Milanche » Sre Apr 20, 2011 12:16 am

Од среде 20.04.2011. год. траса линије 1. јавног градског превоза на релацији Нишка Бања - Ледена стена ће бити продужена. Уместо до Ледене стене како је било до сада, аутобуси на линији 1. ће саобраћати до Миновог насеља. Нова, продужена траса ће ићи улицама Димитрија Туцовића, Петра Аранђеловића, Димитрија Лека, Бубањских Хероја, Петра Аранђеловићa, Димитрија Туцовића и даље неизмењеном трасом.
Почетак рада линије у смеру ка Миновом насељу је од 5:15ч до 00:25ч а у смеру ка Нишкој Бањи је од 04:17ч до 23:37ч. Максимални број возила који ради на линији биће радним даном 10, суботом 7 и недељом 4. Возила ће собраћати у шпицу на 10 мин. ван шпица на 12 мин.


http://www.jgpnis.rs/
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod negas » Pet Apr 22, 2011 3:00 am

MARKO 89 je napisao:
Sashco je napisao:Hoćeš reći šuška.... :wink:


Sorry, лапсус. :oops:

Sashco je napisao:Znači hobotnica bi da širi pipke na jug... Iskreno se nadam da su se svi malo opametili, mada... :?:


То су још увек непроверене информације, али тако се спекулише. А, реално гледано, нико својим квалитетом не може да стане раме уз раме Ласти, тако да ће Нишлије доласком Ласте (наравно, ако дође) добити сигуран и поуздан превоз и неке нове стандарде. :wink:


Pisao sam vec o tome, to je povezano sa ovim privatnikom Transproduktom, citajte sta pisah na strani 10, tema Transprodukt!

http://autobusi.net/forum/viewtopic.php ... &start=135

Nema šuškanja sve se zna, samo da uspeju da se realizuje, pa videćemo, mada ako hoće neće biti nekih prepreka, ali glavni kolač gradskih linija će uvek da drži neprikosnoveni Niš-ekspres!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod MARKO 89 » Pet Maj 13, 2011 5:50 pm

Ипак се одустало, ''Ласта'' неће слетети у Ниш.
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod Aleks_BGD » Uto Maj 24, 2011 9:56 pm

Izgleda da ce Nibus morati i tramvaje da proizvodi ako misli da opstane? :shock: :P :lol:
После пола века поново трамваји?
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Nibus-ja » Uto Maj 24, 2011 11:15 pm

Aleks_BGD je napisao:Izgleda da ce Nibus morati i tramvaje da proizvodi ako misli da opstane? :shock: :P :lol:
После пола века поново трамваји?


Ne verujem u to JER KOD NAS JOS NI ZELEZNICA U SRBIJI NIJE ELEKTRIFICIRANA(osim glavnih pravaca) sto je prioritet a kamoli jos i tramvaji,pa sta je Vama gde mi zivimo AUTOPUT NIS :arrow: DIMITROVGRAD :arrow: GRANICA,dalje prema SOFIJI jel znate od kad je trebalo da se napravi,JOS PRE 35 GODINA, a druga stvar ako samo zbog zagadjenja pa sad se izradjuju motori sa ekoloskim normama tako da je ovo zakasnilo,ovo su mozda trebali da predloze pre 30 godina. OVAJ KO JE OSMISLIO MISLIM DA NEMA NI VOZACKU DOZVOLU :evil: A onda ce tramvaji morati i u Kragujevcu,Cacku jer i oni imaju preko 100000 stanovnika :shock: :?: I ima jos jedna stvar ko misli da UVEDE TRAMVAJE DRZAVA-OPSTINA pa oni iz Budzeta nemaju ni za sebe svi moraju da imaju rebalanse budzeta,a privatnici ne verujem da ce sve to da investiraju,ja da sam jedan od njih to ne bi radio
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Milanche » Uto Maj 24, 2011 11:51 pm

Tramvaji, odnosno Laki šinski sistemi su dobri vidovi prevoza u većim gradovima, ali... Preduslov za neki ovakav projekat je jaka privreda, normalna vlast, malo volje i mnogo para... Jeste tramvaj kapacitivniji, ekonomičniji i ekološki vid prevoza u odnosu na bus, a koga će taj tramvaj prevoziti ako nemamo fabrike i veću mobilnost stanovništva? Može grad da ima i 500.000 stanovnika, ako je mobilnost građana npr. 0,2 usled ne postojanja potreba za kretanjem (fabrike ne rade, sve je mrtvo, jedina kretanja su školska i sl.) sigurno se ne isplati investirati u ovako nešto. Dosta je ovo kompleksna stvar, a iskreno, ma koliko voleo tramvaj, mislim da će on u Nišu krenuti kada se u EU bude koristila teleportacija kao vid prevoza. Da nije tužno, bilo bi smešno!
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Nibus-ja » Uto Jun 07, 2011 4:00 pm

Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Milanche » Uto Jun 07, 2011 5:40 pm

Uživo gledanje buseva u Nišu u glavnoj ulici na Mondo kameri :D
http://www.mondo.rs/kamere/36/
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Nibus-ja » Sre Jun 08, 2011 3:39 pm

Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod gospodin dzo » Sre Jun 08, 2011 3:51 pm

Primenjivaće se subotnji red vožnje, po kome će autobusi od 6 do 16 sati saobraćati na svakih 7 minuta, saopšteno je iz Parking servisa.
???
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Postod DraganNish » Sre Jun 08, 2011 10:38 pm

gospodin dzo je napisao:Primenjivaće se subotnji red vožnje, po kome će autobusi od 6 do 16 sati saobraćati na svakih 7 minuta, saopšteno je iz Parking servisa.
???

Pa da, inace Parking servis je servis zaduzen za stampanje, izdavanje kartica, zalbe i sl. Ranije je uprava Aerodroma bila zaduzena za stampanje kartica i regulisanje saobracaja od kada je poceo jedinstveni rezim naplate karata zbog linije 34, ali od 2009 godine cini mi se, sve je to povereno Parking Servisu cije je glavno sediste preko puta Mup-a
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Uto Jun 14, 2011 7:47 pm

http://www.youtube.com/watch?v=IsyUdiRTRgI

Jedno letnje muzičko uživanje! Biće još! Uživajte ljudi! :D :D :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Sashco » Sre Jun 15, 2011 1:36 am

Hvala na omogućenom uživanju drugar! Svaka ti čast!
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod Nele Nibus » Sre Jun 15, 2011 8:50 am

Odlican video :wink:
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju