Logo

Setra serije 200

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Postod s215hdh » Uto Feb 26, 2008 6:30 pm

Pa nisam stigao da slikam bas nesto, imam samo ovu

Image
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sponzor

 

Postod Jovan » Uto Feb 26, 2008 7:20 pm

s215hdh je napisao:Jevtic za Augsburg i, a ovaj drugi ne znam koji je, ali isao je za Salzburg.


Ovaj Jevtic je uveo liniju Augsburg-Bijeljina. Prvo je vozio sa Setrom 211 HD, pa posle se WV LT minibusom. Ne znam dal jos vozi mislim da nije imao putnika
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Sre Feb 27, 2008 10:45 am

On odavno vozi sa 215 i 211 ima te plave. Ja se secam davno je to jako bilo pre nego sto sam ja i sanjao da cu voziti pa je udes imao u madjarskoj, a ja sam znao za njega kao prevoznika, pa smo ga pretovarili kod nas. Ima dobru cerku koja je pocela da vozi i mojih je godina...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 11:13 am

s215hdh je napisao:On odavno vozi sa 215 i 211 ima te plave. Ja se secam davno je to jako bilo pre nego sto sam ja i sanjao da cu voziti pa je udes imao u madjarskoj, a ja sam znao za njega kao prevoznika, pa smo ga pretovarili kod nas. Ima dobru cerku koja je pocela da vozi i mojih je godina...


ako jos vozi iz BN moracu i ja sa njim :wink:

Plava 211HD Jevtic Reisen je vozila prvo liniju Bn-Augsburg pa posle crveni WV LT sa neki 15ak sjedista. Nije bilo putnika 2-3 cak jednom nije bio niko cini mi se. Prosle godine sam ga vidjao ne znam da li jos vozi. Mislim da nije isao preko Münchena pa zato nije bilo putnika, kakva mu je ova linija za Srbiju?
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Sre Feb 27, 2008 12:16 pm

Pa imao je sada 5-6 putnika... Vidis sada kad se prisetim mislim da je isao sa 211 a ne sa 215, nesto su mi vrata jako nazad bila, bice da je 211. Ali akcenat sam hteo da stavim na to da se niko ne odrice serije 200. Ne znam sto ako je serija 400 tako dobra ko sto ti, Jovane, tvrdis
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 12:40 pm

s215hdh je napisao:Pa imao je sada 5-6 putnika... Vidis sada kad se prisetim mislim da je isao sa 211 a ne sa 215, nesto su mi vrata jako nazad bila, bice da je 211. Ali akcenat sam hteo da stavim na to da se niko ne odrice serije 200. Ne znam sto ako je serija 400 tako dobra ko sto ti, Jovane, tvrdis


Zato sto je kosta preko 400000€ a ima 5-6 putnika :wink:
Ja ne kazem da je 200 losa, to je najbolji autobus ikad napravljen za mene, ali polako stari.Mogu se jos voziti, ali je staro recimo do 85 god i ne treba voziti medjunarodne linije vise.
Serija 400 je dobar autobus samo skup, ali uprkos tome prodaja ide dobro.
Druga je stvar sto kod nas na jednoj liniji ima 20 prevoznika pa svi imaju po 5 putnika i mogu samo krpiti autobuse.
Npr. iz Bijeljine prema D,CH,A su prije 3-4 god skoro svi imali seriju 200, a sada samo Dragic za Salzburg i Halilovic-München.
Sad Viena(sada 315 HDH, citiliner,spaceliner) , Cosmos(315hdg i city), Cackovic(Starliner), za Zürich Drinatrans(city), Pan Reisen(315 HD, Futura, Turismo) bilo je jos prevoznika koji su vozili sa serijom 200 ali su ukinuli linije
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Sre Feb 27, 2008 12:47 pm

400 serija nije dobar autobus. O tome smo jako puno polemisali i nikada me neces ubediti da je dobar autobus. Ja tebi kazem, sedi i vozi pa onda analiziraj. Jel ja treba da vucem servis za sobom da ako mi se nesto desi imam pomoc na putu?
Moje 215ice su obe 1991. godiste, jeste to punih 16 godina, ali nigde im nista ne fali, imate u ovoj temi slika i sive i crvene, aman stoje kao nove da su, ne cuju se unutra, i sve sto se desi na putu, mi mozemo sami da otkolnimo. Isplativi su i pouzdani. Ne tresu i ne zvone. Sta je od serije 400 pa to je uzas. Serije 200 i 300 su neprevazidjeni autobusi, to je ono sto je kvalitetan i piuzdan autobus, Neoplani starijih generacija, a ovo sve novo, to moze tebi da izgleda interesantno kao putniku, ali gazdi i vozacu nikako. Stvarno nikako ne ide 417 pored moje, nikako ne izgelda, a kad je tako dobar i jedina ti je mana sto je skup, ajde da vidimo hoce li on zaradjivati za 17 godina kao sto zaradjuje moja... Bice odavno isecen i pretpoljen u plastiku da se od njega deci igracke naprave... Za to i jeste, za voznju ne
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 12:56 pm

Na svim testovima serija 400 dobro prolazi, nikog ja ne ubjedjujem svako ima svoje misljenje. Da svi misle da je najbolja onda se drugi ne bi ni proizvodili.
Glavni problem sto ih nema puno kod nas je ekonomska situacija, ko ima dobre linije uzima ih Fudeks, Topturist, Unilines, Peroni, Kantic u BiH.
Evo ti primer
http://www.omnibus-sigel.de/angebote.htm
Samoborcek je napravio sa ove dvije za 5 god. 900000km i sada na proljece kupuje nove
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Sre Feb 27, 2008 1:12 pm

Koliko ga je kostalo tih 900 000 km?
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 1:13 pm

s215hdh je napisao:Koliko ga je kostalo tih 900 000 km?


Ne znam to ali kazu da ponovo uzimaju Setre
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Sre Feb 27, 2008 5:58 pm

pa jeste, slazem se, kad je setra nova takva sta mislis kakvi su ostali autobusi. I mene da primora neko da vozimo novo, verovatno bih uzeo Setru, ali opet to ne znaci da je dobra
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 6:17 pm

To ja i kazem, nece niko vise dostici kvalitet Setre 200 :cry:
Ali i tvoja Setra je u dobrom stanju zato sto je vozena u Austriji i zato sto sad vozis za Bec. Da vozis neke medjugradske linije ili prema BiH nebi ona sigurno bila u tako dobrom stanju, nema tog vozila koje nasi putevi ne mogu unistiti. Vozio sam se prije pola godine u 215 HD 82god na liniji BL-BG. Sjedista su extra udobna ali galerije gore samo sto nisu nekom na glavu pale
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod lav » Sre Feb 27, 2008 6:47 pm

Jovane što se tiče tih "galerija" to nije do autobusa to je do puteva.Ja sam putovao sa Setrom S 415 GT-HD i novom Scaniom Centry i to se isto dešava.

Sa čijom si ti Setrom S 215 HD putovao :?:
lav
Član
 
Postovi: 2018
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 3:37 pm

Postod Jovan » Sre Feb 27, 2008 7:34 pm

lav je napisao:Jovane što se tiče tih "galerija" to nije do autobusa to je do puteva.Ja sam putovao sa Setrom S 415 GT-HD i novom Scaniom Centry i to se isto dešava.

Sa čijom si ti Setrom S 215 HD putovao :?:


Markus BL, znam da je do puteva to sam i rekao. Inace ta 215 HD od Markusa je mislim bila u vlasnistvu nekog prevoznika iz Bijeljine
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod sasa-74 » Sre Feb 27, 2008 9:35 pm

ja citam danima ovu raspravu i Jovan uctivo pokusava da objasni nesto ali
mu Dule ne da za pravo. Umesacu se i znam da tek sad sledi rasprava ali ne ma veze izdrzacu . Dule je prvi put seo za volan Setre 215 hdh i normalno je da je to na njega ostavilo najveci utisak ( kao kad ste spavali prvi put sa devojkom i mislili to je to nema bolje ). Zato Dule tvrdi da je serija 200 nenadmasva i da nikad nece da se pojavi bolji bus da nema ispllatljivije serije itd . sve to stoji i nek bude tako ali (to ali je uvek problem ). pojavila se serija 300 pa 400 vreme prolazi uslovi se menjaju mi se menjamo navike su druge i sta bi bilo da je Dule prvi put seo u Setru serije 400 i vozio par meseci nov bus on bi pricao kao i svi mi (stavimo se svi u tu situaciju ) da boljeg busa od tog nema da je novo novo itd . Kako bi on a i mi reagovao kad bi ga posle voznje novog busa prebacil na stari bus od jedno 15 god . On bi pricao da je to kanta da je krs da je mator da ne valja itd . sad ce Dule da kaze da je vozio on i nov bus serije 400 i da i dalje tvrdi da je serija 200 bolja od serije 400 a ja kazem iako nisam VOZIO novu seriju 400 da nikad nov bus pa bila to serija 400 Neoplan ili Volvo ne moze da bude gori od busa koji je star 15-20 god bilo kog proizvodjaca . Ja se drzim one stare" novo je novo " pa nek se zove kako oce ja licno imam dva busa jedan je 86 a drugi 80 god to su busevi koji su svoje odradili ne mogu da tvrdim da su boli od novijih buseva zato sto su provereni dobri nema elektronike i slicno rado bi ih ja zamenio za nove sa svim tim " gedzetima " . ocu da kazem sledece vreme cini svoje i mi moramo da idemo u korak s vremenom . Setre serije 200 odlaze u legendu kao dobri busevi u svoje vreme, dolaze neki novi klinci i to je surova realnost . Ko to na vreme shvati bolje ce da mu bude . Dule ovo nije nista licno meni je Neoplan 116 najbolji ali stigli su novi Citylineri s kojima moj bus ne moze da se poredi i to je tako i ja sam toga svestan tako da secacemo se dobrih a vozicemo nove
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju