Logo

Displeji i table

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod Iosis » Pet Nov 11, 2011 7:09 pm

Večeras vidim na nekom od Volvoa #81x obratio sam pažnju na displej jer nisam vidio do sada takav.
Prednji displej sa desne strane ima plavu krug, upisan bjelom bojom 41 i preko ukoso crvena kosa linija, ime linije piže narandžastom bojom, kao i tekst na bočnom i zadnjem displeju.

Je li to ubačen novi displej?
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Sponzor

 

Postod Sloba » Pet Nov 11, 2011 7:39 pm

To je #811, novi displej od Novatronica. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod miljkovac » Pon Feb 27, 2012 4:35 pm

Primetio sam ga. Baš lepo izgleda... :)
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Postod Kristy » Sre Mar 07, 2012 10:46 pm

Displej na 811
Image
SCANIA!
Korisnikov avatar
Kristy
Član
 
Postovi: 171
Pridružio se: Sre Feb 08, 2012 3:40 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Sre Mar 21, 2012 11:01 am

#814 ima displej! I to isti onaj kao što ga imaju solarisi, sa brojem linije koji stoji i trčećim tekstom. :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Displeji i table

Postod milan88 » Pon Jun 24, 2013 12:10 am

Ja se izvinjavam kolegama iz Novog Sada ali da li neko zna kako da skinem program za pravljanje linija za novatronic displeje (NBAL 8 ja mislim ovi što se ugradjuju fabrički na ikarbuse 112n 218n niskopodne) :D
Oduzeli su mi omiljeni bus jer nemam ispisanu liniju na displeju, kolege vozači će razumeti moj vapaj ;)
milan88
Profesionalni vozač
 
Postovi: 75
Pridružio se: Čet Jun 13, 2013 10:48 pm
Lokacija: Obrenovac

Re: Displeji i table

Postod cone » Sre Jul 03, 2013 6:14 pm

Ne mogu da verujem da je na vozače pao teret da sami programiraju svoje displeje! :shock:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Displeji i table

Postod milan88 » Sub Jul 06, 2013 2:08 pm

Pa na 6 novih koji su stigi nema ubačene sve linije, a "moj" bus je stigao poslednji. Sad vozim rezervni bus (koji su svi jahali pa možeš misliti na šta liči, iako je 2 godine star) a moj jašu redom sa tendencijom da naprave pokretnu kantu :( ako ne nabavim program da ubacim kodove linija ;)
milan88
Profesionalni vozač
 
Postovi: 75
Pridružio se: Čet Jun 13, 2013 10:48 pm
Lokacija: Obrenovac

Re: Displeji i table

Postod gibanica » Čet Okt 31, 2013 12:51 pm

pozdrav!
koja je sifra za "JGSP NOVI SAD" i za 32 - ind zona sever?
hvala vam puno!
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Displeji i table

Postod gibanica » Pet Nov 22, 2013 10:33 pm

saznao sam da je zona sever ukinuta tako da ne treba broj! hvala! ;)
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Displeji i table

Postod Sloba » Sub Mar 29, 2014 10:08 pm

Primetio sam još odavno, ali zaboravio sam da napišem, video sam da su stavili nove table u #812, u pitanju su plavo-bele (broj je upisan belim u plavoj kocki) latinične table, sve povezane u spiralu.

O čemu se radi? Da li će se ta praksa raširiti ili? Meni se sviđaju :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Displeji i table

Postod Velemajstor » Ned Mar 30, 2014 2:13 pm

To su table iz prošlog veka. Te table su povezane i koristile su se između 1990. i 2000. godina. Taj vozač ima izdvojen turnus i na svoju odgovornost je uzeo te relacijske table.Ima još samo jedan takav komplet u firmi(ako ga neko nije uzeo za uspomenu). Ako bi rukovodeći kadar(šefovi) saznali za to,kaznili bi ga debelo. Sadašnje rukovodstvo firme-dss je promenilo table i displeje na Latinici i prebacili su na Ćirilicu, i tako će ostati dok oni budu ostali u JGSP-u.
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.h ... i-displeji
http://www.autonomija.info/jedino-za-ci ... slova.html
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Displeji i table

Postod Sloba » Ned Mar 30, 2014 2:58 pm

Ovako izgledaju te table. Uslikano iz kola u pokretu pa je slika lošija. Meni su zanimljive i lepše od ovih koje se danas koriste. :)

Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Displeji i table

Postod Velemajstor » Ned Mar 30, 2014 7:21 pm

Ko se seća linije 54 iz ranijeg perioda(malo starije generacije), primetiće da sada piše na relacijskim tablama(Displejima) Novi Sad-Žel. stanica-Futog-Grmečka, a onda kada je ta linija otvorena je pisalo isto što se vidi na relacijskoj tabli na fotografiji, Novi Sad-Futog(novi) Aroma. Tada su išli Autobusi na liniji 54 pravo do Arome(Novi Futog),Autobusi su skretali iz glavne ulice Carice Milice u Kozaračku i dalje do Arome u ulici Sonje Marinković,isto kao linije 53 i 55 što idu sada do okretnice kod Arome, a razlika je bila što su išli glavnom ulicom kao Autobusi na liniji 56 i koristili su ista stajališta kao Autobus na liniji za Begeč, a kada su prepakovali tu liniju dobila je oznaku 54 Novi Sad-Futog(Grmečka), sa glavne ulice Rade Kondića skreće se u Grmečku i ide do Milana Vidaka(tu se okreće i čeka vreme),a ima i nekoliko polazaka koji idu do Arome preko Grmečke(Milana Vidaka). Sada je izgleda Marjanović-Trans iz Futoga, kupio zemljište(ili firmu Milan Vidak),ne znam tačno,ali sam primetio da gradi veliki parking unutar firme Milan Vidak, i tu drži svoje kamione i poluprikolice. Okretnica je još uvek tu ispred firme. Ove informacije nećete pročitati u Vikipediji. :mrgreen:
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Displeji i table

Postod Sloba » Pet Jul 04, 2014 6:32 pm

Pojavio se novi font na LED displejima kod Solarisa koji je još deblji i odvratniji od prethodnog. Naročito je primetno kod slova M koje više liči na ćirilično Š nego na M...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju