Logo

JKP Autotransport, Pančevo

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

Postod freedom » Pon Mar 19, 2012 7:00 pm

30 autobusa ce biti u gradskom prevozu, to da racunamo novije i koji su u dobrom stanju, Renaulti #101-#111, Mecke iz Svajcarske su takodje u gradskom, a sad i ovi... Za Pancevo to je previse, bolje da su kupili 6 normalnih autobusa i pojacali linije za Beograd, posto ovako ako se nastavi oni Traceri ima da se raspadnu za godinu dana.. Za prigrad ponovo vidim da su isterali neke Fapove, 85,84, 229,228,234, skoro svaki dan i idu na linije i po 80km u jednom pravcu, a za ove zajebancije novi autobusi.. Nije moje da biram , ali mislim da su ti midi busevi totalni promasaj za ATP..
freedom
Član
 
Postovi: 100
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 5:07 am

Sponzor

 

Postod ivaan_pancevo » Pon Mar 19, 2012 9:17 pm

freedom je napisao:30 autobusa ce biti u gradskom prevozu, to da racunamo novije i koji su u dobrom stanju, Renaulti #101-#111, Mecke iz Svajcarske su takodje u gradskom, a sad i ovi... Za Pancevo to je previse, bolje da su kupili 6 normalnih autobusa i pojacali linije za Beograd, posto ovako ako se nastavi oni Traceri ima da se raspadnu za godinu dana.. Za prigrad ponovo vidim da su isterali neke Fapove, 85,84, 229,228,234, skoro svaki dan i idu na linije i po 80km u jednom pravcu, a za ove ***CENZURISANO*** novi autobusi.. Nije moje da biram , ali mislim da su ti midi busevi totalni promasaj za ATP..


Ja baš mislim, ne da mislim već sam UVEREN, da će midi busevi biti pun pogodak! Ono što je meni kao putniku ipak najvažnije jesu intervali polazaka, kao i tačnost. Ti midi busevi biće odličan kontra udarac divljim kombi prevoznicima, jer se sada ATP okrenuo baš njihovom načinu "poslovanja", dakle manja vozila ali sa više polazaka, tj. malim intervalima nailazaka što dovodi do većeg protoka putnika, automatski i veće zarade po pređenom km. Nije poenta gurati zglobne autobuse kada im je popunjenost ispod 40ak% a kod solo vozila 60ak%.
Ovako, nadam se, imaćemo gradski autobuski prevoz sa intervalom od nekih 15ak minuta, uvek solidno popunjen, a pošto su ovi autobusi, kako je rečeno, izuzetno mali potrošači, biće manje i troškova. Putnici će, s druge strane, osetiti komfor i vratiće poverenje ATP-u, ali je potrebno vremena, razume se...
A novi i veći autobusi će "doći sami od sebe", kada se to bude pokazalo opravdanim.
ivaan_pancevo
Član
 
Postovi: 35
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 8:40 pm
Lokacija: Pancevo

Postod freedom » Pon Mar 19, 2012 11:38 pm

Ne znam kakvi su trenutno polasci u gradskom, ali Pancevo nije toliki grad da bi se ulagalo u gradski prevoz... Nisam toliko vezan za gradski, tj nikako, a gde se divlji taksisti u gradu, tj. koje linije oni voze ?Koliko znam ima par kombija , ali rade za ATP..
freedom
Član
 
Postovi: 100
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 5:07 am

Postod Nele Nibus » Sre Mar 21, 2012 9:31 pm

Ko 268 sam danas video osvežen ali me iznenadio i nisam stigao da uzmem aparat i da okinem.. Isti je kao 262.
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod ivaan_pancevo » Čet Mar 22, 2012 6:06 pm

freedom je napisao:Ne znam kakvi su trenutno polasci u gradskom, ali Pancevo nije toliki grad da bi se ulagalo u gradski prevoz... Nisam toliko vezan za gradski, tj nikako, a gde se divlji taksisti u gradu, tj. koje linije oni voze ?Koliko znam ima par kombija , ali rade za ATP..


Gradski prevoz je sada izmenjen, tj. nekoliko obližnjih sela je priključeno pod "gradski" prevoz (Omoljica, Starčevo, Dolovo, Jabuka, Kačarevo i Novo Selo). Ne znam koliko si upućen, ali ATP sada ima tu celinu + linije za BG i B. Brestovac. To su im opšti prioriteti. Lepo su uredili sve to, praktično su objedinili gradski i prigradski prevoz. Tako da sada ne možemo gledati samo Pančevo kao grad, već i tih nekoliko sela koja gravitiraju gradu, pa je to ipak neka celina od oko 130 - 140 hiljada stanovnika. Nije to malo, i treba da se ulaže u gradski prevoz. Što se tiče kombija, oni rade na linijama 6 i 14, ali ne čini mi se da rade skroz korektno jer imaju polaske svega 5-10 min. pre autobusa, a često se desi da idu čak i 2-3 min. ranije. Sve u svemu, mislim da će midi-busi napraviti dobar posao, jer će sigurno da se popravi kvalitet prevoza, a nadam se i intervali da će se skratiti. Ako bude njih 12 + ovih desetak Renoa + 5-6 Mečki i još nekoliko starijih ali dobrih vozila, to mu dođe oko 30 vozila spremna da odgovore svim zahtevima. Na 6 gradskih linija taman da se lepo rasporede...
ivaan_pancevo
Član
 
Postovi: 35
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 8:40 pm
Lokacija: Pancevo

Postod freedom » Čet Mar 22, 2012 10:02 pm

Videcemo sta ce biti... Samo se nadam da ce se pojacati i prigradski saobracaj, posto kao sto sam kazes da sve ovo okolno drzi ATP, tako i Crepaja, Debeljaca, Kovacica, Padina su vezani za ATP.. Ima privatnika, Evroturs, Siskaturs i jos 2 ili 3 koji nisu vredni pomena, posto mi nije jasno kako su njihovi autobusi uopste registrovani, ali oni idu do 7 sati ujutru, nakon toga , sve ostaje ATP-u.. Mramorak takodje samo ATP.. Nadam se da ce se poboljsati i gradski i prigradski..
freedom
Član
 
Postovi: 100
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 5:07 am

Postod milos991 » Pet Mar 23, 2012 11:17 am

To kako se ATP odnosi prema opstini Kovacica je cist bezobrazluk i lopovluk, molom vas pogldajte kakve su cene pojedinacnih karata prema opstini Kovacica http://www.jkpatppa.rs/admin/uploads/cenovnikpk.pdf
A ovde vam mesecne karte za zaposlene
http://www.jkpatppa.rs/admin/uploads/cenovnikrp.pdf
A ovde za ucenike i stidente
http://www.jkpatppa.rs/admin/uploads/cenovniksk.pdf
Ovo stvarno nije u redu, Crepaja je udaljena od Panceva isto kao i Novo Selo, a pogledajte koja je razlika u ceni karata.
milos991
Član
 
Postovi: 70
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 8:53 pm
Lokacija: Pancevo

Postod Nele Nibus » Pet Mar 23, 2012 12:46 pm

Cene im nisu korektne u odnosu na vozni park i ljubaznost osoblja..
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod milos991 » Pet Mar 23, 2012 6:55 pm

Evo jednog primera, cena pojedinacne karte na relaciji Pancevo-Samos iznosi 230din, a Pancevo-Kovacica 160din, e sad cena mesecnih karata za ucenike Pancevo-Samos iznosi 3582din, a Pancevo-Kovacica 4264din.
Pa po kojoj logici su oni napravili ovaj cenovnik?
milos991
Član
 
Postovi: 70
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 8:53 pm
Lokacija: Pancevo

Postod ivaan_pancevo » Pet Mar 23, 2012 10:06 pm

milos991 je napisao:To kako se ATP odnosi prema opstini Kovacica je cist bezobrazluk i lopovluk, molom vas pogldajte kakve su cene pojedinacnih karata prema opstini Kovacica http://www.jkpatppa.rs/admin/uploads/cenovnikpk.pdf
A ovde vam mesecne karte za zaposlene
http://www.jkpatppa.rs/admin/uploads/cenovnikrp.pdf
A ovde za ucenike i stidente
http://www.jkpatppa.rs/admin/uploads/cenovniksk.pdf
Ovo stvarno nije u redu, Crepaja je udaljena od Panceva isto kao i Novo Selo, a pogledajte koja je razlika u ceni karata.


Nebitno koliko je blizu grada, Crepaja je u opštini Kovačica, isto tako Mramorak je u opštini Kovin. Drugačije se gleda ka tim destinacijama jer nisu pod Gradom Pančevom.
ivaan_pancevo
Član
 
Postovi: 35
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 8:40 pm
Lokacija: Pancevo

Postod ivaan_pancevo » Pet Mar 23, 2012 10:07 pm

Neka mi neko prikaže cene mesečnih karata za BG po zonama, a onda i mesečne karte "Laste" ka, recimo, Staroj Pazovi, Lazarevcu, Mladenovcu ili Obrenovcu. Sigurno je i tu drastična razlika u cenama.
ivaan_pancevo
Član
 
Postovi: 35
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 8:40 pm
Lokacija: Pancevo

Postod Aleks_BGD » Pet Mar 23, 2012 10:09 pm

Pa normalno da je razlika velika,poredis Lastu i ATP.....mislim svasta.. :roll:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod ivaan_pancevo » Pet Mar 23, 2012 10:12 pm

Aleks_BGD je napisao:Pa normalno da je razlika velika,poredis Lastu i ATP.....mislim svasta.. :roll:


Ne poredim ja ta dva prevoznika, to su nebo i zemlja.
Poredim slične situacije koje imamo. Naravno da će markice biti skuplje ako prevoznik zadire u druge opštine i u neka udaljena područja.
Ja sam pitao da li neko zna koja je razlika u cenama između GRADSKOG U BG i PRIGRADSKIH LASTINIH????
Gde si ti u tome pronašao ATP? :shock:
ivaan_pancevo
Član
 
Postovi: 35
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 8:40 pm
Lokacija: Pancevo

Postod milos991 » Pet Mar 23, 2012 10:41 pm

Znam da je druga opstina u pitanju, razumem to, al nije ni to uredu sto rade, na podrucju grada ubacuju cesce linile gradskog, ubacuju sela u gradski prevoz a prema Kovacici dizu cene.
Zadnje poskupljenje u ATP-u se odrazilo samo na opstinu Kovacica, a ostalo je ne promenjeno koliko znam.
U celoj prici je jedino pozitivno to sto tamo uglavnom salju Tracere.
milos991
Član
 
Postovi: 70
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 8:53 pm
Lokacija: Pancevo

Postod freedom » Pet Mar 23, 2012 11:22 pm

Sto se tice poskupljena samo prema teritoriji opstine Kovacice, ne bih trebali da se zalimo , posto poslednjih 4,5 godina nije bilo samo u tom pravcu poskupljena.. Pogledaj cene drugih prevoznika za istu km, ATP je dosta povoljan .. Sto se tice mesecnih karata , ATP je maksimalno izasao u susret, ali opstina Kovacica je ta koja je napravila problem , nece da refundira vise od 20% (nisam siguran da li je bas 20%). ATP u poslednjih godinu, dve, je povecao i ljubaznost i sve sto se tice putnika, ne zelim da kazem i jednu ruznu rec, posto naspram svega od pre 3 godine,tj. 4 , sada je ATP svetska firma, naspram onoga sto je bilo.. Ima tu jos dosta da se radi, ali vidi se napredak i imam samo reci hvale.. Zele da poboljsaju, barem to, a i uspeli su da poboljsaju barem za 50% i urednost i ljubaznost.. :)
freedom
Član
 
Postovi: 100
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 5:07 am

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju