Logo

Avioni

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Postod crobus » Pet Maj 25, 2012 12:00 pm

Sloba je napisao:
crobus je napisao:
Sloba je napisao:Otkud 777 i 747? Sleteli po gorivo ili je bio emergency?


777 je redovan svake godine ljeti i u kasno proljeće iz J.Koreje na charter letovima(dođe jedno 6-8 puta, svaka dva tjedna iz Seula, negdje tokom 6. i 7. mjeseca će početi dolaziti 747 od Japan Airlinesa isto na charter letovima, a Air China 747 je dovezao kineske gospodarstvenike koji su došli pogledati u šta se može ulagati u Hrvatskoj. Nakon par dana je odletio za Dubrovnik gdje je isto bio neko vrijeme.
Inače 90-ih je postojala linija Kuala Lumpur - Beč - Zagreb na kojoj je letila Malesiya Airlines sa isto Boeingom 777, ali oko 2001. je prestala letjeti.


Lete čarter letove za Hrvatsku ili sa stopoverom na LDZA?


Charter letovi za Zagreb. Nemamo nijednog leta od bilo gdje koji ima stopover u ZG pa ide dalje. Svima je ovo final destination.
A što se tiče velikih aviona, ZAG nije glavni u Hr. najviše Jumbo Jetova ljeti slijeće u Pulu u koju Transaero redovito svako ljeto 3 puta tjedno leti B744 i B777, te Dubbrovnik gdje često dolazi Japan Airlines B747 i razno razni šeici i bogatuni. Pred tri tjedna su sletila čak dva Boeinga 747 u Dubrovnik jer je stigao s njima neki šeik i njegovi prijatelji.
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Sponzor

 

Postod negas » Sub Maj 26, 2012 2:50 am

shakal je napisao:Nema od toga nista. Kako se prica izgleda da se uzeti jedna eskadrila gripena (sto bi ja bas voleo iz 100 razloga) ili F-16. Samo da ne prodjemo ko Rumuni. Uvalili im 10 polovnih F-16 kao za preobuku, pa onda se obavezali da kupe jos 20 novih, i onda kasnije da kupe jos 10 F-35. Tako su ih uslovili ameri. A ovi pod pritiskom EU morali da potpisu takav ugovor. Koje su tu pare bacene...

Za nas bi najbolje i najisplativije bilo da se uzme jedna eskadrila gripena, da bude jedno 7-10 orlova, isto toliko G-4 bez modernizacije vec samo remont i Lasta za obuku. Bolje nam ne treba.

G4 iz RS nisu stigli, znam da je stiglo cini mi se 6 komada iz CG i da je nekoliko remontovano.


Mislio sam na remont J22!

Iz RS mislio isto na J22, kao da nemaju oni G4 tamo! A zasto je Gripen toliko bolji od Mikoljana 29 SMT :?:
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Sloba » Sub Maj 26, 2012 8:34 am

crobus je napisao:Charter letovi za Zagreb. Nemamo nijednog leta od bilo gdje koji ima stopover u ZG pa ide dalje. Svima je ovo final destination.

U Srbiji je IranAirov A300 stajao po gorivo na putu za London (čini mi se) ali je neka agencija (mislim da je FAA) zabranila Srbiji da prodaje gorivo Irancima pa sad lete direktno. Takođe, nalete ponekad i kargo 747. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Avioni

Postod crobus » Sub Jun 02, 2012 2:49 pm

Sezona je počela, turisti dolaze. Danas u Pulu iz Rusije stiže Transaero sa Boeingom 747 i Aeroflot sa Ilyusinom IL 96.
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Re: Avioni

Postod Sloba » Sub Jun 02, 2012 5:33 pm

Ništa bez Tuške. :D (Tu154)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re:

Postod shakal » Ned Jun 03, 2012 10:32 am

negas je napisao:
shakal je napisao:Nema od toga nista. Kako se prica izgleda da se uzeti jedna eskadrila gripena (sto bi ja bas voleo iz 100 razloga) ili F-16. Samo da ne prodjemo ko Rumuni. Uvalili im 10 polovnih F-16 kao za preobuku, pa onda se obavezali da kupe jos 20 novih, i onda kasnije da kupe jos 10 F-35. Tako su ih uslovili ameri. A ovi pod pritiskom EU morali da potpisu takav ugovor. Koje su tu pare bacene...

Za nas bi najbolje i najisplativije bilo da se uzme jedna eskadrila gripena, da bude jedno 7-10 orlova, isto toliko G-4 bez modernizacije vec samo remont i Lasta za obuku. Bolje nam ne treba.

G4 iz RS nisu stigli, znam da je stiglo cini mi se 6 komada iz CG i da je nekoliko remontovano.


Mislio sam na remont J22!

Iz RS mislio isto na J22, kao da nemaju oni G4 tamo! A zasto je Gripen toliko bolji od Mikoljana 29 SMT :?:


I ja sam ljubitelj ruske avijacije, pogotovu MiG-a ali generalno bolji je Gripen jer su mnooogo manji troskovi odrzavanja. Sigurno i kada bude doslo vreme za remont Svedjani bi to bolje, jeftinije i brze odradili nego Rusi. Vidis i sam koliko se cekalo na remont 5 29ki. Skoro godinu dana se cekalo da Rusi isporuce gume. Ako se obicne gume cekaju toliko koliko se onda ceka neki vitalniji deo?
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Re: Avioni

Postod shakal » Sre Jun 06, 2012 11:03 pm

Negase danas 3 orla u formaciji parala nebo iznad Kraljeva. Nema druge nego da su se vratili na maticni aerodrom!
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Re: Avioni

Postod negas » Čet Jun 07, 2012 2:32 pm

Shakal druze, a danas posle vise od 6 meseci mozda i jace, 4 komada G4 jedan iza drugoga naisli iz pravca Kraljeva tacno u 14.25h, preleteli moje neselje Aerodorom i nastavili dalje kako izgleda preko Batocine, verovatno posle dole ka Nisu!

4 komada, jedan iza drugog, bas nisko i dosta sporo. Obradovah se na huku motora!

Bas sam se obradovao!

A za odrzavanje Mig 29-ki, pa ne znam za gume, dal je to bilo do nas il do njih. Neverovatno je da se toliko ceka, ako je do Rusa, malo je reci neozbiljno!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Avioni

Postod shakal » Sub Jun 09, 2012 9:38 am

I ja sam se obradovao kad su zagrmeli :) Galebove nisam ni cuo ni video, samo Orlice. Za gume zaista ne znam, ali ne mogu gume ad budu nesto mnooogo skupe pa da nasa napacena vojska nema novca da ih kupi. Mozemo samo da nagadjamo.
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Re: Avioni

Postod gospodin dzo » Sub Jun 09, 2012 10:26 am

Evo i od mene jedan...
Image
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Avioni

Postod sremacns » Pet Jun 22, 2012 8:20 pm

:shock: Slobo koji je ovo model aviona ?

Image
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Avioni

Postod Sloba » Pet Jun 22, 2012 9:59 pm

Blago rečeno, nemam pojma, mada su često ovakve prve klase na dugim letovima. Najbolja je meni prva klasa kod Emirata gde imaš separe. :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Avioni

Postod profa_chb » Pet Jun 22, 2012 11:09 pm

da nije 767 :?:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Avioni

Postod Aleks_BGD » Pet Jun 22, 2012 11:17 pm

Pre ce biti 747.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Avioni

Postod Sloba » Pet Jun 22, 2012 11:23 pm

Otprilike je više razlike u kompanijama nego u avionima. Dok ne izguglamo registraciju ovog aviona možemo samo da nagađamo. Može biti i Airbus A330.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju