Logo

Oktopod, Beograd

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

Oktopod, Beograd

Postod sasa-74 » Uto Okt 28, 2008 11:10 pm

Oktopod Travel
ul. Bojanska 7, Crveni Krst, 11000 Beograd
tel: (011) 28.35.032; 28.33.079
fax: 283.59.93;
web:www.oktopod.co.rs/
mail:oktopod@sbb.rs
evo njihovog parkinga doduse polupraznog jer su ostali na putu :wink:

Image
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Oktopod, Beograd

Sponzor

 

Postod petar » Uto Okt 28, 2008 11:13 pm

koje linije imaju vidjao sam ih ali nisam znao gde voze koji je vozni park u pitanju.
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod milos265 » Uto Okt 28, 2008 11:13 pm

Pa, ne bih se bas slozio sa tobom! 75% voznog parka je tu.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Gligi » Uto Okt 28, 2008 11:19 pm

Onom prvom skajlajneru fali prednja radkapna :) Ovo je u V.M.L. cesto sam prolazio tuda jedno vreme i cesto su stajala 4 neoplana, znaci to je celokupan vozni park. A interesuje me jel su ovo turski neoplani tj. remontovani?
Gligi
Član
 
Postovi: 1458
Pridružio se: Ned Okt 12, 2008 11:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod milos265 » Uto Okt 28, 2008 11:24 pm

Evo posto je Sale otvorio temu, jedne slike od letos sa trajekta na liniji Keramoti-ostrvo Tasos.
Image
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod sasa-74 » Uto Okt 28, 2008 11:26 pm

milos265 je napisao:Pa, ne bih se bas slozio sa tobom! 75% voznog parka je tu.

pa dobro Milose trebao sam da napisem da je tu 3/4 а da je na putu 1/4 i da izvedem algoritam kad je sin 0 a cos 90 :mrgreen:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod s215hdh » Uto Okt 28, 2008 11:41 pm

Mislim da oni ne voze linijski saobracaj, samo turizam.
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Goran sk » Sre Okt 29, 2008 12:16 am

sta god da i voze ,voze sa pravim autobuse :D
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Postod milos265 » Sre Okt 29, 2008 3:31 am

sasa-74 je napisao:
milos265 je napisao:Pa, ne bih se bas slozio sa tobom! 75% voznog parka je tu.

pa dobro Milose trebao sam da napisem da je tu 3/4 а da je na putu 1/4 i da izvedem algoritam kad je sin 0 a cos 90 :mrgreen:
Pa mogla je i tako da se postavi matematicka konstrukcija :wink: ili kartaski receno, tri pisem-jedan pamtim! Oktopod ima trenutno 4 Skylinera, 3 sa Mercedesovim motorima i klasicnim 4 plus 4 menjacima i jednog sa SCANIA motorom od 380 ks i polu-automatskim menjacem. Redovne linije nema. U sezoni vozi samo svoje turiste za Grcku i to 4 meseca bez prestanka, sa ture na turu bukvalno svaki dan! Van sezone vozi klasiku, ekskurzije i slicne ture kao uostalom i vecina drugih prevoznika. A sad malo kritike na Saletov racun! Mogao si da javis da dolazis u Bgd, ja sam celo popodne bio na 100 metara od Oktopoda, mogli smo se videti. A imam i pitanje, da nije u tom kombiju slucajno bio motor za tvog Neoplana, odnosno, da li si ti to isao kod majstor Dragana kada si prolazio sa auto-puta pored Oktopoda prema V.M.Lugu?
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Krle » Sre Okt 29, 2008 9:55 am

Vozili su jedno vreme, pre 2-3 godine i linijski za Prokuplje, cini mi se, i znam da je bila njihova linija posto su imali i reklamu, ali su izgleda odustali, moguce zbog rentabilnosti...Inace, koliko je meni poznato-firma je nastala iz gradskog prevoza, pa je posle nastala agencija, pa redno...inace, cuo sam sve same pohvale na Daliborov i firmin racun :D :D :D P.S.Takodje se pridruzujem o p r a v d a n i m kritikama kolege Milosa, na racun kolege koji je bio u poseti(a, zna on zasto) :D :D :D
Krle
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4986
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:55 pm
Lokacija: negde po Srbiji

Postod sasa-74 » Sre Okt 29, 2008 11:10 am

milos265 je napisao:
sasa-74 je napisao:
milos265 je napisao:Pa, ne bih se bas slozio sa tobom! 75% voznog parka je tu.

pa dobro Milose trebao sam da napisem da je tu 3/4 а da je na putu 1/4 i da izvedem algoritam kad je sin 0 a cos 90 :mrgreen:
Pa mogla je i tako da se postavi matematicka konstrukcija :wink: ili kartaski receno, tri pisem-jedan pamtim! Oktopod ima trenutno 4 Skylinera, 3 sa Mercedesovim motorima i klasicnim 4 plus 4 menjacima i jednog sa SCANIA motorom od 380 ks i polu-automatskim menjacem. Redovne linije nema. U sezoni vozi samo svoje turiste za Grcku i to 4 meseca bez prestanka, sa ture na turu bukvalno svaki dan! Van sezone vozi klasiku, ekskurzije i slicne ture kao uostalom i vecina drugih prevoznika. A sad malo kritike na Saletov racun! Mogao si da javis da dolazis u Bgd, ja sam celo popodne bio na 100 metara od Oktopoda, mogli smo se videti. A imam i pitanje, da nije u tom kombiju slucajno bio motor za tvog Neoplana, odnosno, da li si ti to isao kod majstor Dragana kada si prolazio sa auto-puta pored Oktopoda prema V.M.Lugu?

tacno je to kritikujte me i treba . Krletov broj znam a tvoj Milose ne znam tako da nisam mogao da ti se javim a inace sam bio u BGd od 10 do 15h i nisam imao vremena ni da jedem kombi je bio pun robe koja je trebala da se razveze na deset mesta po gradu od VML do Zemuna. Da sam znao da si tu blizu onda bi te i zvao da se upoznamo Milose jer sam bio kod Baneta u garazi. njega sam cekao pola sata da se pojavi da mi donese amortizere za Neoplana . Tamo je bila parkirana Setra 315 od Topturista i Alamanis i jos par Neoplana (znas na koju garazu mislim Milose ) ali me bilo sramota da slikam bilo naroda dosta :oops: A ti Krle si na putu valjda, doduse kad budem isao mojim autom sve cu da vas zovem obecavam :wink:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod milos265 » Sre Okt 29, 2008 11:54 am

Mogao si od Duleta broj da uzmes ili da si javio dan ranije poslao bih ti na p.p. Nema veze, ispravicemo to. Znam naravno o kojoj garazi se radi, kod majstor Zokija bas iznad samog auto-puta a kod Baneta se snabdeva dosta ljudi koji imaju te starije modele buseva.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod milos265 » Sre Okt 29, 2008 12:16 pm

Inace, Krle je u pravu. Firma je nastala kao gradski prevoznik iradila je na dosta linija i imala je veliki broj autobusa. U sustini su kao i dosta firmi u to vreme bili udruzenje. Bilo je tu nekoliko gazda sa razlicitim brojem vozila ali je Bojan bio gazda firme, vodio posao i imao najvise autobusa. Kada je u Beogradu najavljen novi tender, ukidanje konduktera, obaveza nabavke novih vozila, oni odlucuju da izadju iz posla odnosno da ne nabavljaju nova vozila. Pred potpisivanje onog zadnjeg aneksa ugovora sa gradom, kada je vec integrisani sistem startovao, liniju 50 zajedno sa busevima Bojan ustupa TRANS-JUG-u a ostali ostaju da rade na drugim linijama do isteka aneksa. Tada se osniva turisticka agencija i jedno vreme se posluje paralelno na gradu i u turizmu. Kasnije se gradski definitivno gasi, ostaje samo agencija koja saradjuje sa DELFIN TRAVEL-om iz Sapca i od njih kupuje prve buseve. Broj buseva se menjao, kupovalo se i prodavalo a onda se vozni park ustalio na 5 NEOPLAN SKYLINERA. Pred pocetak ove sezone jedan je prodat i sada ih ima 4 u voznom parku.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod sasa-74 » Sre Okt 29, 2008 12:30 pm

to sam cekao da napises znam kad su imali i deset Neoplana na parkingu jedno vreme je parking bio pun vozila :wink:
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod milos265 » Sre Okt 29, 2008 12:47 pm

Jeste, jedno vreme bilo puno vozila. Bio je tu MEGALINER koji je sad kod ETE, pa jedan Cityliner sminkan u Turskoj da lici na Starlinera, bila je i Mecka jedna, cak i neki minibusi... Vise sam i ja zaboravio sta je tu sve bilo! Da, cak i SETRA 215 HD je bila.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Sledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju