Logo

JGSP-priče

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod miljkovac » Sre Okt 10, 2012 1:05 pm

Čuo sam za tu vest na radiju. Baš je bezveze. Kondukter treba da dobije otkaz zbog takvog ponašanja :!: :evil: :cry: :(
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Sponzor

 

Re: JGSP-priče

Postod Iosis » Uto Dec 04, 2012 3:04 pm

Sad se vozim u osmici, bus dolazi na stanicu u centru kod pozorišta. Nisam vidio ko/šta je izletio pred autobus, ali vozač je nabo kočnicu, nije išao mnogo brzo već je kočio jer dolazi na stanicu možda nekih 20ak. Kako je nabo kočnicu od nas 15ak koji smo stajali ostalo nas da stojimo 4-5.
Oni koji su stajali kod zgloba završili su kod prve osovina, a ovi od nazad su došli do trećih vrata.
Naravno komentari su opet udri po vozaču!
Ovaj nije normalan...
Kako vozi ovo je strašno...
Neke djevojke koje su naravno pale jer su držale ruke u džepovima naslonjenje na onu ogradu u zglobu viču: Ma ovo je strašno, ma nema smisla, daj ajde izlazi iz autobusa neću više da vozim.

Po komentarima ljudi koji su ušli na toj stanici izlgeda da je neki pješak izletio pred bus u nadi da će tu da pretrči ulicu.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod miljkovac » Pon Dec 17, 2012 6:28 pm

Ima svakakvih budala koje istrčavaju ispred busa, van pešačkog prelaza :!: :cry: :evil: :( :|
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: JGSP-priče

Postod avramovicsasa » Sre Dec 19, 2012 12:13 am

Išao sam sa Drugarom (Član Gaša Toplica) u Novi Sad i po dolasku na Autobusku stanicu počeo sam da slikam autobuse redom,nizali su se 746,748,736,676,864,874 itd i kada sam snimao video klip gr.br. 728 ulete mi u Kadar neki Matori koji je gledao šta snimam,
zatim sam uslikao 785 ali On me je sve vreme posmatrao i kada smo došli na početnu stanicu,slikao sam 668 kad onaj Matori podiže uzbunu pitajući me ko sam i odakle sam dovlačeći Otpravnika za sobom.

Ja sam mu Kulturno odgovorio na pitanje da sam iz Beograda i da sam ljubitelj autobusa i da ih slikam zato što ih volim,Vozač gr.br.668 je iz šale dobacio da ga ne slikam i otišao na vožnju.
Matori je kidisao i bukvalno gurao Otpravnika da nešto uradi i da mi naudi,Otpravnik je pitao zašto slikam a ja sam mu objasnio kao i ovom predhodnom uz dodatak da sam mu Kolega iz Beograda i da radimo isti posao i ne vidim u čemu je problem,napominjući mu da slikam samo Autobuse a ne Vozače i Otpravnike i da ću mu ukoliko želi pokazati snimke.

Otpravnik je rekao da je zabranjeno Fotografisanje na Terminusu(Iako nisam nigde video Tablu a Autobusi su bili na Javnoj površini)
i da ako bude pozvao Policiju da bih imao probleme i zamolio me da ne fotografišem već da ako volim autobuse,da ih slikam na Bulevaru ili u drugim ulicama.

Zahvalio sam se Kolegi ali Matori nije bio zadovoljan već je zahtevao da obrišem Film,Bože sačuvaj kakvih ljudi ima a da nije alarmirao Otpravnika ne bi bilo nikakvih problema.

Ušli smo u 785 sa linije 4 i nastavili put po planu,predpostavljam da je Otpravnik samo Policiju koristio kao metod zastrašivanja jer da je pozvao ne znam šta bi naveo kao prijavu osim što bi me naterao da se odlučim za Parnicu protiv JGSP Novi Sad zbog maltretiranja i prinudnog zadržavanja od strane njihovog Otpravnika sa osvrtom da na Okretnici nije bilo table o zabrani Fotografisanja koju smo tražili kasnije.

Garaža JGSP Novi Sad ima natpis o zabrani Fotografisanja i to je vredno poštovanja.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: JGSP-priče

Postod profa_chb » Sre Dec 19, 2012 12:48 am

ništa tu nije vredno poštovanja, al' ajde, sa današnjom tehnologijom braniti slikanje na otvorenom je suludo, naročito kada je velikoj većini dostupan kakav takav satelitski snimak :roll:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: JGSP-priče

Postod cone » Čet Dec 20, 2012 4:10 pm

Uvek ćeš naići na neke budale koje još žive u Titovom dobu, smatraju da ćeš "neprijatelju" da javiš poziciju autobuske stanice i samo čekaju da odglume vlast. Slobodno možeš da slikaš i niko ti to ne može zabraniti. Najlakše je plašiti nekog policijom ako taj ne poznaje zakon.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod avramovicsasa » Sub Dec 22, 2012 12:12 am

Ja poštujem starije ljude ali ovaj je baš bio zadrt ili što bi rekli ,,Matora Drtina,,i od običnog fotografisanja je napravio problem i alarmirao Otpravnika koji nas najverovatnije ne bi ni primetio.

Bili smo 30 Juna i 28 Jula i oba puta smo slikali autobuse i niko nam nije pravio probleme ili nas pitao šta radimo,čak smo slikali i na parkingu,mogu da razumem da je zabranjeno na Međugradskoj stanici koja je ograđena i pod video nadzorom ali običan terminus mislim to je smešno....

Takvi ljudi verovatno nisu još čuli za Satelite.....pa smatraju da se Amaterski Foto aparati koriste i dalje u neprijateljske svrhe. :)
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: JGSP-priče

Postod sremacns » Sub Dec 22, 2012 6:28 pm

:shock: Danas na liniji br. 1 u smeru ka klisi ulazim u cetru i primećujem jednog pripadnika romske manjine kako polegnut leži na sedištima i spava ...kada smo stigli do okretnice gde ja izlazim rekao sam vozaču da ima osobu koja spava i da mu možda nije dobro jer se ovaj bukvalno nije pomerio :shock: . Vozač je delovalo kao da ga nimalo nezanima nije otišao ni da pogleda a na retrovizore nema dobar ugao preglednosti tj ovaj leži pa ga nevidi . Vozilo je nastavalo vožnju dalje ...
Sad meni nije bitno ovo sve ali me zanima iz radoznalosti kakva su pravila vozača u ovakvim situacijama ...
primer šta ako putniku treba medicinska pomoć i slično šta ako :wink:
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod profa_chb » Sub Dec 22, 2012 6:32 pm

sremacns je napisao:i slično šta ako :wink:

ako mu neko namigne, namigne i on njemu :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: JGSP-priče

Postod avramovicsasa » Ned Dec 23, 2012 8:59 pm

Vozač bi u tom slučaju trebao da pokuša da probudi lice a ukoliko utvrdi da mu nije dobro ili da ne može iz nekog razloga da se probudi,obavesti Otpravnika koji će pozvati Hitnu Pomoć.
Hitna Pomoć dalje preuzima a ukoliko lice postane Agresivno dalje se obaveštava Policija koja udaljava lice iz vozila.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: JGSP-priče

Postod sremacns » Ned Dec 23, 2012 9:29 pm

I ja mislim da bi tako trebalo da bude ...
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod avramovicsasa » Pet Dec 28, 2012 5:40 am

Drugari,nisam primetio da je ovde objavljen jedan interesantan momenat vezano za odvijanje saobraćaja u Novom Sadu u trenutku rušenja mostova 1999 godine.

Da li se neko seća,kako su radile linije u periodu od rušenja mostova do postavljanja Pontonskog Mosta ?

Da li je red vožnje linija bio prilagođen polascima Skele ?

Da li se naplaćivao prevoz Skelom ?

Sećam se kada sam dolazio 1999 godine da je red vožnje linije 3 bio prilagođen dolascima Voza ,,Beograd-Petrovaradin,, i da se autobus okretao na Ž.Stanici ili je u nekim polascima svraćao,pa prevozio putnike preko Pontonca u Grad.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: JGSP-priče

Postod Velemajstor » Sub Dec 29, 2012 8:54 pm

avramovicsasa je napisao:Da li se neko seća,kako su radile linije u periodu od rušenja mostova do postavljanja Pontonskog Mosta ?
Lepo su radile. Od 7 Aprila 1999. godine saobraćaj je bio podeljen na "Sremski" i Bački", deo Autobusa sa pratećom tehnikom je prebačen na Sremsku stranu u preduzeće Navip u Petrovaradinu(u krugu ovog preduzeća je napravljena Auto-baza za JGSP Novi Sad). U krugu Vojne bolnice i do početka srušenog Varadinskog mosta je bila okretnica i početno stajalište za Autobuse koji su saobraćali na sremskoj strani.Vozači su bili većinom sa sremske strane a nekada su i vozači koji su živeli na Novosadskoj strani, bili slani na Sremsku stranu kao ispomoć. 31 Autobus je bio na Sremskoj strani. 22. Septembra je pontonski most pušten u Saobraćaj i Autobusi su se vratili u garažu JGSP-a.
avramovicsasa je napisao: Da li je red vožnje linija bio prilagođen polascima Skele ?
Ne. Na Sremskoj strani su vozači bili angažovani i preko deset sati dnevno. Samo su vrteli gore-dole.
avramovicsasa je napisao: Da li se naplaćivao prevoz Skelom ?
Ne smem sa sigurnošću da tvrdim ali mislim da se ispočetka naplaćivala a posle mislim da se nije naplaćivala skela ili obrnuto, sada ne mogu sa sigurnošću da tvrdim. Dvaput sam je prešao zbog ispomoći na Sremskoj strani, nisam je platio, ali stvarno ne mogu da se setim da li se naplaćivala ili nije.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod avramovicsasa » Sub Dec 29, 2012 10:24 pm

Zanimljivo,znači sa Petrovaradinske strane je saobraćala samo linija 31 ako sam dobro razumeo,ostale sa Novosadske su vozile do raskrsnice sa Varadinskim Mostom.

Ako se sećam Varadinski Most je srušen u ranim jutarnjim satima,da li je bilo zarobljenih autobusa ili su autobusi već dežurali sa druge strane jer je grad već bio spreman da će mostovi biti mete pa su jedan broj autobusa parkirali u privremenoj Auto bazi unapred.

Da li se sećaš da li su Autobusi u toku noći bili parkirani i van Garaže zbog opasnosti da bude pogođena u bombardovanju,recimo GSP Beograd je veliki broj tramvaja,trolejbusa i autobusa parkirao van Garaža i po najbližim terminusima.

Generalno koliko se sećam nijedna Garaža u Srbiji nije gađana osim Garaže ,,Kosmet Prevoza,,ako se ne varam u Prištini.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: JGSP-priče

Postod Sloba » Sub Dec 29, 2012 10:45 pm

Nije saobraćala linija 31, nego je 31 autobus prebačen :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju