Logo

JGSP-priče

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: JGSP-priče

Postod ferdinand » Čet Jan 17, 2013 11:43 pm

ne zaboravite da je u Novi Sad i beograd doslo mnogo onih koji u svojim naseobinama nisu imali gradski prevoz, a sada im je to jedino prevozno sredstvo :wink:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Re: JGSP-priče

Sponzor

 

Re: JGSP-priče

Postod Iosis » Pet Jan 18, 2013 10:34 am

Bogdan je napisao:...Znam da se ulazi na prva vrata, ali ovo sto je uradio danas nema smisla... :x


Itekako ima smisla, treba to svaki da radi. Ništa mrže mi nema kada treba da izađem iz autobusa, a njih se 10 nabije na vrata pa ne možeš izaći, a na prvim vratima samo njih troja ulazi. Često mi se desi da uđem u konflikt sa takvima. Kod fakulteta izlazim iz 11B na druga vrata, neka djevojka ulazi, izgurao sam je napolje. Izlazim iz 8ice kod lutrije, njih 10 na treća vrata. U paru ulaze neki čovjek i žena tu negdje 35-40 godina, proguram se između njih uz komentar, mogu li ja da izađem, bem vas u kulturu. I još je toga bilo...

Bogdan je napisao:...dodjem pre ovih koji ulaze na prva vrata do sedista.. :D


A mogao bi malo da koristiš fore koje ljudi ne znaju. :) Ja ocjenim udaljenost prvih vrata od one table na stajalištima, tako kad bus stane prva vrata mi budu tačno pred nosom. Uletim prvi i imam izobr sjedišta. :D Koliko sam puta tako isfurao ljude na ž. stanici, početna stanica 4ke. Svi se nabiju i čekaju tamo kod nastrešnice, a ja dođem do table. Kad ovaj stane, oni svi potrče ka prvim vratima. :lol:

Bogdan je napisao:...I mi smo dosta kulturniji od beogradjana...


Možda, ali ja nisam primjetio. Jeste da je tamo 20 puta veća gužva, ali bar kada sam bio ljudi su čekali da izađu iz autobusa, pa tek onda ulaze, a bilo je čak i toga da ulaze na desno krilo, a u isto vrjeme izlaze na lijevo. Uđe/izađe is autobusa 30 ljudi za 10 sekundi.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod profa_chb » Pet Jan 18, 2013 2:39 pm

ta "kultura" nema veze sa ulsakom na određena vrata, niti sa autobusima. nepisano pravilo je da pustiš ljude nesmetano da izađu, pa onda da uđeš, u prodavnicu, autobus, banku, dom zdravlja, bilo šta...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: JGSP-priče

Postod Velemajstor » Pet Jan 18, 2013 6:16 pm

Nepisano je pravilo i da se komšijama javljaš sa: Dobar dan.
Zašto se onda to "Nepisano pravilo" primenjuje u Subotici, a ne primenjuje se u Novom Sad-u,Beograd-u,itd.... Zašto se ne ustaje u Autobusu,trudnicama i majci sa malom decom, starijim ljudima? Da li je i to "Nepisano pravilo"? Sve je to odraz domaćeg vaspitanja i kulture. Pisano je pravilo i da se putnicima vozači obraćaju sa:Dobro jutro,dobar dan i dobro veče. Da kažu:Pripremite svoje karte,molim; Hvala;Izvolite,itd..... To su pisana uputstva(pravila) za rad vozača u Jgsp-u Novi Sad. 97% vozača Jgsp-a Novi Sad se ne pridržava tih pravila. Znaš zašto? Zato što su dragi putnici, stoka nevaspitana, čast izuzetcima(njih je jako mali broj). Ako za skoro četiri godine nisu prihvatili da uđu na prednja vrata i pokažu(plate) kartu vozaču,onda nikakva pisana ili nepisana pravila ovog sveta ne može da ih nauči elementarnom ponašanju i kulturi ulaska/izlaska iz gradskog Autobusa.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod boyan92 » Pet Jan 18, 2013 7:46 pm

ferdinand je napisao:ne zaboravite da je u Novi Sad i beograd doslo mnogo onih koji u svojim naseobinama nisu imali gradski prevoz, a sada im je to jedino prevozno sredstvo :wink:



U pravi si , treba im zabraniti da se voze gradskim prevozom , da ne unistavaju predivnu "kulturu" ova dva malo veca sela.
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Re: JGSP-priče

Postod ferdinand » Pet Jan 18, 2013 11:30 pm

malo ti godina imas da bi komentarisao kulturu ta dva "sela", jer je njihova kultura pocela da odumire dok si se ti jos muckao u ocevom medjunozju.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Re: JGSP-priče

Postod boyan92 » Sub Jan 19, 2013 4:57 pm

Pa kad se ima para i kad je drzava bogata svi su fini i kulturni, cim zagusti i nestane para , odmah haos.
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Re: JGSP-priče

Postod ferdinand » Sub Jan 19, 2013 7:16 pm

nije istina. kultura o kojoj je ovde rec proizilazi iz kucnog vaspitanja, a ne iz debljine bilo cijeg novcanika. problem i jeste u tome sto je jedino preostalo merilo vrednosti novac, novac i samo novac, a hronicni nedostatak istog uzrokuje razne vrste frustracija, sto se vrlo lepo ocituje na ulicama.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Re: JGSP-priče

Postod boyan92 » Sub Jan 19, 2013 9:45 pm

To je sve stvar pojedinca , ne mozes da generalizujes.
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Re: JGSP-priče

Postod Iosis » Ned Jan 20, 2013 11:23 am

Nema veze novčanik za kulturu, poznajem ljude koji su ne mogu reći sirotinja, ali nisu ni pri parama, pa su kulturni.
Sada ja veći problem što je većina roditelja zaokupljeno poslom, a oni koji ne radi nekim glupostima sa televizije ili interneta, a djecu odgajaju filmovi.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod miljkovac » Pet Jan 25, 2013 4:22 pm

:roll:
Poslednji put menjao miljkovac dana Sub Jan 26, 2013 9:05 am, izmenjena samo jedanput
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: JGSP-priče

Postod Velemajstor » Pet Jan 25, 2013 8:53 pm

:shock:
Poslednji put menjao Velemajstor dana Sub Jan 26, 2013 9:46 am, izmenjena 2 puta
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod Cuja » Pet Jan 25, 2013 8:55 pm

A pustite decka :D Nikad nije video smajlije :mrgreen:
Image
Korisnikov avatar
Cuja
Član
 
Postovi: 2475
Pridružio se: Ned Jan 22, 2012 4:02 am
Lokacija: Vrbas

Re: JGSP-priče

Postod Iosis » Pet Jan 25, 2013 8:57 pm

Jesi ti svaki dan tako blesa ili te danas udario u glavu ovaj vjetar što je duva? :?:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod profa_chb » Sub Jan 26, 2013 12:32 am

Velemajstor je napisao::shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ........................................... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .............. :shock:

:? :? :? :? :? :? :? :? :? :? ........................................... :? :? :? :? :? :? :? .............. :?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju