Logo

Jugoprevoz, Jagodina

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz centralne Srbije.

Jugoprevoz, Jagodina

Postod negas » Pet Mar 07, 2008 5:27 pm

koja86 je napisao:
negas je napisao:
Sale na koji bus ti skidali tablice, koja marka, sta nisi imao? Pre neki dan bio sam u7 ATP MORAVU u V.Banji ina kanalu je bioi sanos JUGOPREVOZ JAGODINA, ali pazite ima jos jedan, videh ga pre nekoliko dana i radi(a bio je na klocnama) Sanos Nibus-isto beli!!!


E taj autobus sto je bio na kanalu (to je bilo pre nedelju dana kada si ga video) drzi liniju Jagodina-Zlatibor-Novi Sad, a ovaj drugi sanos jeste bio na klocnama a sada drrzi liniju Jagodina- Beograd...


Kojo, kazi mi sta imaju jos od voznog parka, i sto radi i ne radi!
U kg stize po nekad i ona 415ca sanos, crveno,beli, radi ona 315-ca visoka bela(sto je bila na remontu karoserije u Smederevo?, i sto sam je video u Moravi-njen vozac onaj covek s naocarima je OK lik), pa onda radi Nibus 315-ca i nisam nista vise video skoro!
Gde je ona niska 315-ca s klimom i gde je Bova i one visoke 315-ce sa klimom 2 ili vise komada, jer su ih sve rasturili il moze nesto da bude!
Dobro je sto cuvaju linije tako sto iznajmljuju privatne prevoznike. Sta voze, sta su sacuvali od linija, jer sve? Znam da voze i Bacina-Bg, i Zlatibor-kg-Jagodina! Pa KG-NiS( DA LI JOS?) i sta ima jos?
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Jugoprevoz, Jagodina

Sponzor

 

Re: Jugoprevoz Jagodina

Postod koja86 » Pet Mar 07, 2008 8:37 pm

negas je napisao:
koja86 je napisao:
negas je napisao:
Sale na koji bus ti skidali tablice, koja marka, sta nisi imao? Pre neki dan bio sam u7 ATP MORAVU u V.Banji ina kanalu je bioi sanos JUGOPREVOZ JAGODINA, ali pazite ima jos jedan, videh ga pre nekoliko dana i radi(a bio je na klocnama) Sanos Nibus-isto beli!!!


E taj autobus sto je bio na kanalu (to je bilo pre nedelju dana kada si ga video) drzi liniju Jagodina-Zlatibor-Novi Sad, a ovaj drugi sanos jeste bio na klocnama a sada drrzi liniju Jagodina- Beograd...


Kojo, kazi mi sta imaju jos od voznog parka, i sto radi i ne radi!
U kg stize po nekad i ona 415ca sanos, crveno,beli, radi ona 315-ca visoka bela(sto je bila na remontu karoserije u Smederevo?, i sto sam je video u Moravi-njen vozac onaj covek s naocarima je OK lik), pa onda radi Nibus 315-ca i nisam nista vise video skoro!
Gde je ona niska 315-ca s klimom i gde je Bova i one visoke 315-ce sa klimom 2 ili vise komada, jer su ih sve rasturili il moze nesto da bude!
Dobro je sto cuvaju linije tako sto iznajmljuju privatne prevoznike. Sta voze, sta su sacuvali od linija, jer sve? Znam da voze i Bacina-Bg, i Zlatibor-kg-Jagodina! Pa KG-NiS( DA LI JOS?) i sta ima jos?


Imaju 3 gradska Sanosa i dva medjugradska (taj sto je bio u banji voze moj cale i taj covek sa naocarima) drze liniju Jagodina-Zlatibor-Novi Sad, evo vec tri dana nisu dolazili kuci jer u Uzicu i Cacku iskljucuju privatnike, skidaju im tablice jer nije na autobusu privatnika ispisano JUGOPREVOZ JAGODINA pa se iz Uzica vracaju za Novi Sad, ne znam mozda ce i sutra tako da bude sta znam. A ovaj drugi Sanos sto je bio na remontu u Nisu je s....e od autobusa i drzi Beograd-Bacina.
A od ostalih linija je sve ostalo isto, samo su ukinuli Jagodina-Nis i Jagodina-Rekovac. Ako poznajes radnike Jugoprevoza znas Kojic Jordana?
koja86
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 7:50 pm
Lokacija: Jagodina

Re: Jugoprevoz Jagodina

Postod koja86 » Pet Mar 07, 2008 8:42 pm

negas je napisao:Gde je ona niska 315-ca s klimom i gde je Bova i one visoke 315-ce sa klimom 2 ili vise komada, jer su ih sve rasturili il moze nesto da bude!
Dobro je sto cuvaju linije tako sto iznajmljuju privatne prevoznike. Sta voze, sta su sacuvali od linija, jer sve? Znam da voze i Bacina-Bg, i Zlatibor-kg-Jagodina! Pa KG-NiS( DA LI JOS?) i sta ima jos?


Ona niska sa klimom koju je vozio BOGI je rasturena, nema nista od nje, bova je prodata negde u Nisu a svi ostali su rastureni i pokradeni....
koja86
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 7:50 pm
Lokacija: Jagodina

Re: Jugoprevoz Jagodina

Postod negas » Pon Mar 10, 2008 6:39 pm

koja86 je napisao:
negas je napisao:Gde je ona niska 315-ca s klimom i gde je Bova i one visoke 315-ce sa klimom 2 ili vise komada, jer su ih sve rasturili il moze nesto da bude!
Dobro je sto cuvaju linije tako sto iznajmljuju privatne prevoznike. Sta voze, sta su sacuvali od linija, jer sve? Znam da voze i Bacina-Bg, i Zlatibor-kg-Jagodina! Pa KG-NiS( DA LI JOS?) i sta ima jos?


Ona niska sa klimom koju je vozio BOGI je rasturena, nema nista od nje, bova je prodata negde u Nisu a svi ostali su rastureni i pokradeni....


koja86 je napisao:
Imaju 3 gradska Sanosa i dva medjugradska (taj sto je bio u banji voze moj cale i taj covek sa naocarima) drze liniju Jagodina-Zlatibor-Novi Sad, evo vec tri dana nisu dolazili kuci jer u Uzicu i Cacku iskljucuju privatnike, skidaju im tablice jer nije na autobusu privatnika ispisano JUGOPREVOZ JAGODINA pa se iz Uzica vracaju za Novi Sad, ne znam mozda ce i sutra tako da bude sta znam. A ovaj drugi Sanos sto je bio na remontu u Nisu je s....e od autobusa i drzi Beograd-Bacina.
A od ostalih linija je sve ostalo isto, samo su ukinuli Jagodina-Nis i Jagodina-Rekovac. Ako poznajes radnike Jugoprevoza znas Kojic Jordana?


E nemogu da verujem od onoliko lepih visokih Sanosa 315-ca i to novije generacije (sa pet stopova pozadi, i klimama) ostade nista, pitaj caleta koliko je bilo tih visokih 315-ca? Pu bas mi krivo, takve ljude najvise mrzim sto sve rasture ko neki majmuni, ali sta ces nasi ljudi su uglavnom nepismeni, pa jos nevaspitani i zato ovako i prolazimo sve obuhvatn jadno, bedno i tuzno u svim prilikama zivota!!!

Nazalost neznam Kojic Jordana, ali cu pitati kad ga vidim na stanici nekad!
Pokusacu jednog dana kad se stabilizuje ova kisa, da odem do Jagodine i u garazu uslikam to groblje. Snacicu se nekako! Hvala za odgovore, ako nekad mozes ukokaj nibus 315-cu i taj sanos! Nibus je podizan od niskog...to znam, pitao vozaca jednog davno, dobro verovatno i ti znas! E tu je zeznuto ako mostove za osovine ne ugradis valjano, bus ide levo desno, bezi po putu...
Bitno je da nei zgube linije. Hm neko se je nameracio na linije te je rekao inspekciji da lovi- ona uvek to radi selektivno! Inace dobro je dok mozete jos sa privatnicima! Sta je sa privatizacijom, jer znas nesto?
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Jugoprevoz Jagodina

Postod koja86 » Uto Mar 11, 2008 12:19 pm

Stvarno je jadno sta se desilo sa Jugoprevozom. Oni su kada je moj cale dosao u firmu 90-te godine imaji 126 autobusa koji su bili u rasporedu svakodnevno i oko 50 kamiona. Direktori su pokrali sve zivo,to je bila stvarno jaka firma....
Ako si u mogucnosti dodji do njihove garaze u Jagodini, videces stvarno groblje od sigurno 50-60 autobusa i dosta kamiona rasturenih i slikaj sve to...

A prica se da ce firmu uzeti Ostoja iz Morava V.Banje, mada cisto sumnjam jer Jugoprevoz duguje resavskoj banci 5 miliona evra ili maraka ne znam tacno....

A na linije se nameracio Radisa iz Eurolina, bar ja tako mislim....
koja86
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 7:50 pm
Lokacija: Jagodina

Re: Jugoprevoz Jagodina

Postod negas » Uto Mar 11, 2008 6:04 pm

koja86 je napisao:Stvarno je jadno sta se desilo sa Jugoprevozom. Oni su kada je moj cale dosao u firmu 90-te godine imaji 126 autobusa koji su bili u rasporedu svakodnevno i oko 50 kamiona. Direktori su pokrali sve zivo,to je bila stvarno jaka firma....
Ako si u mogucnosti dodji do njihove garaze u Jagodini, videces stvarno groblje od sigurno 50-60 autobusa i dosta kamiona rasturenih i slikaj sve to...

A prica se da ce firmu uzeti Ostoja iz Morava V.Banje, mada cisto sumnjam jer Jugoprevoz duguje resavskoj banci 5 miliona evra ili maraka ne znam tacno....

A na linije se nameracio Radisa iz Eurolina, bar ja tako mislim....


Dugovi su svuda problem! To je problem koji nece drzava da resava, a samo puni pdv-om budzet! Po meni plan bi bio da se pomogne takvim firmama, da se otpise dug(da ih drzava namiri-jer je drzava za gradjane stvorena a ne obrnuto), te da se nabave busevi(domacih proizvodjaca na jednak broj-od svakog isti broj vozila) koliko je potrebno za odrzavanje ovih linija, i TADA kao takvom oporavljenom preduzecu da se ponudi putem aukcije ili tendera kupac! Znaci to je resenje, a ne sve sad upropastiti do kraja i ostaviti i bez linija firmu i radnike bez posla! A ne da se prave akva parkovi i gluposti, nije svima do kupanja, prvo da se radi i zaradjuje, pa ce mo na kupanje!!!

Po meni svako autobusko preduzece uz pomoc drzave moze da se pokrene. Znaci cilj je pomoci *(drzava pomogne), a zatim prodaje firmu-gde moze i da povrati ulozeni novac, pa cak i da zaradi! Znaci sve vracamo prodajjom na trzisni princip i sve je ok! OVO JE IDEJA NEGAS-a za SPAS domacih autobuskih preduzeca!
Samo tako idemo napred, a ne da drzava bude cuvar privatne svojine *(nazalost kriminalaca uglavnom)!
Tako moze da se spase svaka firma koja neizgubi linije!
Pri tom da svi koji su izgubili linije da se ispita kako, od koga i td..bice tu i lisica...mora...da je drzava normalna!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Nibus-ja » Sre Mar 12, 2008 12:27 am

Ajde BOZE POMOZI ovakvim firmama kao sto NEGAS kaze ili aKO neko ima bolje resenje neka kaze.Ovo je sve sto imam od slika ovog prevoznika pa da se podsetimo :cry:

Image

Sa proslog foruma nije jugoprevoz ali na soferku nosi tablu.Zna li neko nesto vise o ovom?

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod koja86 » Sre Mar 12, 2008 1:37 am

Nibus-ja je napisao:Ajde BOZE POMOZI ovakvim firmama kao sto NEGAS kaze ili aKO neko ima bolje resenje neka kaze.Ovo je sve sto imam od slika ovog prevoznika pa da se podsetimo :cry:

Sa proslog foruma nije jugoprevoz ali na soferku nosi tablu.Zna li neko nesto vise o ovom?

Image


Bas lepo sto si okacio ove slike. Ovaj prvi bus odavno ne radi, a ovaj drugi "Vladan i sin" je privatnik iz Cuprije koji radi za Jugoprevoz...
koja86
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 7:50 pm
Lokacija: Jagodina

Postod Nibus-ja » Sre Mar 12, 2008 1:51 am

Ama to je bilo najmanje sto sam mogao da uradim nego ako neko ima jos slika nek okaci! :?
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod koja86 » Sre Mar 12, 2008 2:01 am

Nibus-ja je napisao:Ama to je bilo najmanje sto sam mogao da uradim nego ako neko ima jos slika nek okaci! :?


Videcu ja da slikam ovih dana ove sanose sto trenutno rade pa cu da okacim slike...
koja86
Član
 
Postovi: 68
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 7:50 pm
Lokacija: Jagodina

Postod negas » Sre Mar 12, 2008 5:37 pm

Nibus-ja je napisao:
Image


U ovaj konto 274 se dobro drzao, do skoro, kojo, bese da su ga ofarbali u belo i da je imao crvene rubove na blatobranima-onu plastiku!
Na ovoj slici je bas lep, on je negde 90-91 godiste, novijeg tipa, zapravo poslednja generacija 315-ca koje su dosle u Srbiju sa 5 stopova pozadi! A bio je jos jedan koji je pozadi uradjen kao nibus-odnosno radnjen mu je taj zadnji deo u nis-ekspresu! Ajd idi i poslikaj sta moze i ono sto radi i sto neradi, ili kokni par slika preko ograde garaze!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Jugoprevoz Jagodina

Postod Jovan » Sre Mar 12, 2008 6:30 pm

negas je napisao:
koja86 je napisao:Stvarno je jadno sta se desilo sa Jugoprevozom. Oni su kada je moj cale dosao u firmu 90-te godine imaji 126 autobusa koji su bili u rasporedu svakodnevno i oko 50 kamiona. Direktori su pokrali sve zivo,to je bila stvarno jaka firma....
Ako si u mogucnosti dodji do njihove garaze u Jagodini, videces stvarno groblje od sigurno 50-60 autobusa i dosta kamiona rasturenih i slikaj sve to...

A prica se da ce firmu uzeti Ostoja iz Morava V.Banje, mada cisto sumnjam jer Jugoprevoz duguje resavskoj banci 5 miliona evra ili maraka ne znam tacno....

A na linije se nameracio Radisa iz Eurolina, bar ja tako mislim....


Dugovi su svuda problem! To je problem koji nece drzava da resava, a samo puni pdv-om budzet! Po meni plan bi bio da se pomogne takvim firmama, da se otpise dug(da ih drzava namiri-jer je drzava za gradjane stvorena a ne obrnuto), te da se nabave busevi(domacih proizvodjaca na jednak broj-od svakog isti broj vozila) koliko je potrebno za odrzavanje ovih linija, i TADA kao takvom oporavljenom preduzecu da se ponudi putem aukcije ili tendera kupac! Znaci to je resenje, a ne sve sad upropastiti do kraja i ostaviti i bez linija firmu i radnike bez posla! A ne da se prave akva parkovi i gluposti, nije svima do kupanja, prvo da se radi i zaradjuje, pa ce mo na kupanje!!!

Po meni svako autobusko preduzece uz pomoc drzave moze da se pokrene. Znaci cilj je pomoci *(drzava pomogne), a zatim prodaje firmu-gde moze i da povrati ulozeni novac, pa cak i da zaradi! Znaci sve vracamo prodajjom na trzisni princip i sve je ok! OVO JE IDEJA NEGAS-a za SPAS domacih autobuskih preduzeca!
Samo tako idemo napred, a ne da drzava bude cuvar privatne svojine *(nazalost kriminalaca uglavnom)!
Tako moze da se spase svaka firma koja neizgubi linije!
Pri tom da svi koji su izgubili linije da se ispita kako, od koga i td..bice tu i lisica...mora...da je drzava normalna!


Svaka cast tebi Negas za trud, ali da je drzava kako treba uradili bi ovo: direktorima po 30 god zatvora, a imovinu sto su pokrali im oduzeti i vratiti preduzecima. Vozili bi oni sad Setre :wink:
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Re: Jugoprevoz Jagodina

Postod negas » Sre Mar 12, 2008 6:33 pm

Jovan je napisao:
negas je napisao:
koja86 je napisao:Stvarno je jadno sta se desilo sa Jugoprevozom. Oni su kada je moj cale dosao u firmu 90-te godine imaji 126 autobusa koji su bili u rasporedu svakodnevno i oko 50 kamiona. Direktori su pokrali sve zivo,to je bila stvarno jaka firma....
Ako si u mogucnosti dodji do njihove garaze u Jagodini, videces stvarno groblje od sigurno 50-60 autobusa i dosta kamiona rasturenih i slikaj sve to...

A prica se da ce firmu uzeti Ostoja iz Morava V.Banje, mada cisto sumnjam jer Jugoprevoz duguje resavskoj banci 5 miliona evra ili maraka ne znam tacno....

A na linije se nameracio Radisa iz Eurolina, bar ja tako mislim....


Dugovi su svuda problem! To je problem koji nece drzava da resava, a samo puni pdv-om budzet! Po meni plan bi bio da se pomogne takvim firmama, da se otpise dug(da ih drzava namiri-jer je drzava za gradjane stvorena a ne obrnuto), te da se nabave busevi(domacih proizvodjaca na jednak broj-od svakog isti broj vozila) koliko je potrebno za odrzavanje ovih linija, i TADA kao takvom oporavljenom preduzecu da se ponudi putem aukcije ili tendera kupac! Znaci to je resenje, a ne sve sad upropastiti do kraja i ostaviti i bez linija firmu i radnike bez posla! A ne da se prave akva parkovi i gluposti, nije svima do kupanja, prvo da se radi i zaradjuje, pa ce mo na kupanje!!!

Po meni svako autobusko preduzece uz pomoc drzave moze da se pokrene. Znaci cilj je pomoci *(drzava pomogne), a zatim prodaje firmu-gde moze i da povrati ulozeni novac, pa cak i da zaradi! Znaci sve vracamo prodajjom na trzisni princip i sve je ok! OVO JE IDEJA NEGAS-a za SPAS domacih autobuskih preduzeca!
Samo tako idemo napred, a ne da drzava bude cuvar privatne svojine *(nazalost kriminalaca uglavnom)!
Tako moze da se spase svaka firma koja neizgubi linije!
Pri tom da svi koji su izgubili linije da se ispita kako, od koga i td..bice tu i lisica...mora...da je drzava normalna!


Svaka cast tebi Negas za trud, ali da je drzava kako treba uradili bi ovo: direktorima po 30 god zatvora, a imovinu sto su pokrali im oduzeti i vratiti preduzecima. Vozili bi oni sad Setre :wink:


Ma znam, ali...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Jovan » Sre Mar 12, 2008 6:34 pm

Bez zatvora i oduzimanja imovine pokrali bi oni opet
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod negas » Sre Mar 12, 2008 6:39 pm

Jovan je napisao:Bez zatvora i oduzimanja imovine pokrali bi oni opet


Ma znam i ja sam prvi za to...nego to nisu nasa posla, nas posao je ideja za sanaciju a to dal ce pravosudje da hapsi i osudi...to je sasvim drugo pitanje, ne samo za bus mafiju..nego da ne picimo u offf topic!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Sledeća

Povratak na Prevoznici iz centralne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju