Logo

Linije gradskog saobracaja

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod profa_chb » Ned Sep 21, 2008 8:29 pm

Nibus-ja je napisao:I ja bih vratio sto da me POSLE BIJE MALER.

Takođe :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Sponzor

 

Postod DraganNish » Sre Sep 24, 2008 1:30 pm

Pregledana tema od strane urednika DraganNish
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Čet Nov 27, 2008 12:28 pm

Evo i mapa linija u Nišu, ja sam skoz zaboravio da okačim ovo, uradio sam pre nekih mesec dana.
Image
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Milanche » Čet Nov 27, 2008 12:30 pm

A da, nabavio sam i red vožnje SVIH gradskih linija u Nišu. Sredio sve, i napravio pristojni pregled polazaka svih linija u gradu. Ako neko želi link za preuzimanje je: http://www.megaupload.com/?d=YJID0IY9
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Milanche » Pet Dec 05, 2008 6:37 pm

Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Sashco » Pon Dec 08, 2008 4:54 pm


Sta se desava, ima li novih informacija?
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod DraganNish » Pon Dec 08, 2008 11:57 pm

Kada se to bude desilo prvi cu saznati jer svakim danom koristim prevoz...Koji i dalje nije toliko dobar koliko su ga najavljivali ali je bolji..to moram priznati
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Uto Dec 09, 2008 12:11 am

Iskreno, mislim da do kolapsa gradskog prevoza neće biti. Uzdam se u normalniju gradsku vlast, i mislim da ovako nešto ne bi smeli da dozvole. Mislim da bi bila velika bruka za grad da se ovako nešto dogodi. Nadam se da će gradski i dalje funkcionisati i bolje nego što ganja sada! :lol:
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod DraganNish » Uto Dec 09, 2008 12:15 am

Milanche je napisao:Iskreno, mislim da do kolapsa gradskog prevoza neće biti. Uzdam se u normalniju gradsku vlast, i mislim da ovako nešto ne bi smeli da dozvole. Mislim da bi bila velika bruka za grad da se ovako nešto dogodi. Nadam se da će gradski i dalje funkcionisati i bolje nego što ganja sada! :lol:

Lose mislis :)
Jednom lopovi uvek lopovi....Nikada nece biti bolje...Danas vidoh S115,dosao iz sela...i stao na stanicu do moje zgrade..ajoj...ono zabagrelo ubij boze...(necu da se traumiram kako jadni autobusi..kako smeju da im rade tako nesto..imaju i oni dusu :) ...volim autobuse ali necu da placem zbog njih ) ... ali ono je kao da stede na vodi....I ajde...Zamisli da puste Nibus 400 da ide Austrijom,Svajcarskom,Nemackom...oce malo mac...
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Milanche » Uto Dec 09, 2008 12:48 am

Ne znam...i pored svega ja i dalje verujem u "bolje sutra" :wink:
Videćemo da li grešim ili ne? :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Nibus-ja » Uto Dec 09, 2008 11:26 am

Svakoim danom se sve vise nadamo da ce biti bolje. :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Milanche » Uto Dec 09, 2008 11:47 am

A nada poslednja umire... :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod Sashco » Sub Dec 13, 2008 10:47 am

Kondukteri preprodaju karte
Firma mesečno gubi dva miliona dinara
Autor: M. Smiljković | 13.12.2008. - 05:00
Firma mesečno gubi dva miliona dinara
Izvor:BLIC

NIŠ - Operateri gradskog pr­evoza u Nišu zatražili su na poslednjem sastanku od grada da reši problem kontrole prodaje karata u autobusima jer pored učestalog šverca putnika, otkriveno je i da pojedini kondukteri svakodnevno prodaju jednu kartu po više puta, čime se operaterima nanosi direktna šteta koja na mesečnom nivou dostiže čak dva miliona dinara.

Vlada Milanović, vla­snik „Transprodukta“, i Dragana Nikolić iz „Niš ekspresa“ navode da je reč o takozvanim kartama patosnicama.
- To su one karte koje građani posle obavljene vožnje bace jer ih sve vreme drže u ruci i onako nezgužvane ih ostave na patosu vozila. Kondukteri ih pokupe na zadnjoj stanici i ponovo prodaju putnicima, a novac stave sebi u džep. To im služi za cigarete ili neki sitni trošak, ali kada to uradi više njih, onda dnevno nestane preko 60.000 dinara na ovaj način. Svi mi imamo neke interne kontrole, ali to nije način da se spreči šverc i prodaja „patosnica“ - kažu u ovim preduzećima.
U autobusima gradskog prevoza u Nišu ne postoji nikakva kontrola prodaje karata poslednjih meseci, jer to kondukteri koji prodaju karte ne smeju da obavljaju. Oni imaju pravo da traže mesečne i druge karte na uvid, ali ako putnik odbije da je pokaže, oni nemaju načina da ga udalje iz autobusa. Policiju mogu da pozovu samo ako putnik pravi probleme ili pokuša fizički da se obračuna sa kondukterima.
Zvonko Leković, vlasnik operatera „Lekon“, napo­minje da su prevoznici na ivici propasti iako Niš nikada nije imao bolji prevoz.
- U gradu ukupno ima oko 230 konduktera koje mi plaćamo iz svog džepa, a ja sam podigao kredit da bih im isplaćivao platu. Grad je dužan da plaća konduktere, ali kasni sa isplatama tako da prevoznici sami isplaćuju konduktere, a očekuju da to grad refundira. Ko­­n­trolu mora uvesti preduzeće „Aerodrom“ koje je za­du­­ženo za regulisanje sao­braćaja u Nišu, a ne mi iz Beograda da finansiramo niški prevoz - ističe Leković.
Dejan Jovanović iz Up­rave za saobraćaj slaže se da su kontrolori neophodni u autobusima.
- Preduzeće „Aerodrom“ organizovaće službu kontrolora koji će po principu slučajnih ulazaka u autobuse kontrolisati prodaju karata. Imena onih kontrolora kod kojih postoji sumnja da su skloni bilo kojim malverzacijama biće predočeni matičnom preduzeću, a ako se dokaže da su preprodavali karte, dobiće momentalni otkaz - ističe Jovanović..

Grad platio dugovanje
Gradonačelnik Niša Miloš Simonović juče je potpisao aneks ugovora po kome će kondukteri biti isplaćivani od starne grada, a do sada su uplaćena dugovanja za mesec septembar, oktobar i prvi deo novembra, kaže Dejan Jovanović.

http://www.blic.rs/srbija.php?id=69775
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod Milanche » Sub Dec 13, 2008 6:04 pm

Sashco je napisao:Grad platio dugovanje
Gradonačelnik Niša Miloš Simonović juče je potpisao aneks ugovora po kome će kondukteri biti isplaćivani od starne grada, a do sada su uplaćena dugovanja za mesec septembar, oktobar i prvi deo novembra, kaže Dejan Jovanović.

http://www.blic.rs/srbija.php?id=69775

Jel sam rekao da veujem novom rukovodstvu! :D Dragače da te čujem? :D
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod DraganNish » Pon Dec 15, 2008 12:32 am

:) ajde..za sada ide ok..kako ce dalje?
Uostalom za te karte nije nista cudno...to sam vidjao i u Beogradu..cudno je da to rade kondukteri..uostalom i ako im je...neka ih drukaju..
Koliko puta sam kao klinac video da se sile na neku curu,nude joj veceru i sl u zamenu za brisanje kazni..i ako...to treba da se batina samo tako...NKV ljudi..takvo im obrazovanje a i ponasanje....ide nekako jedno sa drugim :)
A sto se tice prevoza..mogli bi jos malo bolje da naprave :)
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju