Logo

Lasta, Beograd (4)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Nemke92 » Pon Dec 02, 2013 11:50 pm

Kao što sam obećao u drugoj temi o sajmu buseva u Kortrajku, evo malo detaljnije analize novijih lavića u Lastinoj floti. Lasta je bila partner u nagradnoj igri koju je organizovao Polazak.com, zahvaljujući kome smo drug i ja posetili BusWorld 2013. Na put Brisela nas je povezla posada krstarice s kontom 9309, koju čine majstori svoje profesije Ljuba-Bombona Maksimović, Boris Skarep i Dragiša Luković. Ovom prilikom im se zahvaljujem na druženju i ljubaznosti, veliki pozdrav za njih! Svima vam želim da sa njima negde putujete... :) Ovaj bus je u 5 dana bio naš dom ukupno malo jače od 50 sati... A kakva je mašina, ne bih se bunio ni za još toliko :)
Pauza u restoranu Malo Užice u Mađarskoj kod prelaza Tompa:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Sponzor

 

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Nemke92 » Uto Dec 03, 2013 12:06 am

A onda nas je u Deutschland obradovao presretač, toliko smo im se svideli da su nas držali malo jače od sat vremena radi pasoške kontrole. Za to vreme ja sam fotkao... :)
9309, improvizovana policijska stanica:
Image
Promovišemo domaće proizvode u EU
Image
Image
Enterijer ful, koža, klima :D
Image
Image
I onda malo fotki sa povratka, ista mašina, ista posada:
Image
Image
Image
...i majstor Ljuba za volanom :D
Moram ih pohvaliti da su sva trojica tako nežno vozili da se bus nije cimnuo ni zatresao nijednom... Ja koji prilično umem da slušam motor, da nisam znao da je manuelac, ozbiljno bih se zapitao da nije automatik... :)
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod negas » Uto Dec 03, 2013 3:41 am

BRAVO Nemke, super fotke, posebno noćne :shock: :wink:
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod dusanman » Uto Dec 03, 2013 4:14 pm

Strava Bus! Svaka cast za slike ;)
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Nemke92 » Uto Dec 03, 2013 10:47 pm

Hvala društvo, drago mi je da vam se sviđaju, trudio sam se... :D Baš sam se oduševio MAN-om, ja očekivao Berkhofa baš sam se obradovao kad je ovaj stigao na peron... :D Ne treba puno da vam pričam o mašini znate je i sami bolje od mene, stvarno je moćna i udobna! Tih je na autoputu, samo klizi, a kad tek startuje stvarno lepo reži... :) motor 440ks EEV, 57 vrhunskih sedišta, prostora za noge koliko hoćeš, a mogu i da se pomeraju u stranu. Vozači prava gospoda, oni su me posebno oduševili! :)
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Nemke92 » Uto Dec 03, 2013 10:59 pm

Iskopao sam još par noćnih koje su mi promakle, posebno za Negasa! :D
9309 na Shell pumpi:
Image
Image
Obratite pažnju kako je napisano Brisel: :D
Image
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod negas » Sre Dec 04, 2013 2:25 am

BRAVO Nemke, razbijaju. Ma MAN-čuga ima poseban zvuk. Kada su prvi put stigli u Srbiju MAN motori, ugradio ih nibus. To je bilo 96-te. Ja stanem pored njega, a on po gasu, a zemlja podhrtava. Rekoh, au kakva snaga čoveče. MAN je uvek nekako moćan.

A za prostor oko nogu, sećam se Mečke inotura 6312, levi red sedišta je "proređen" i bukvalno možeš da legneš a desni je standardan.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Proka_Ja » Sre Dec 04, 2013 1:30 pm

Image
Image

Slikano sinoc na istovarnom peronu autobuske stanice u Jagodini :)
Korisnikov avatar
Proka_Ja
Član
 
Postovi: 299
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 2:26 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod mix5201 » Sre Dec 04, 2013 6:31 pm

negas je napisao:[b]A za prostor oko nogu, sećam se Mečke inotura 6312, levi red sedišta je "proređen" i bukvalno možeš da legneš a desni je standardan.


"Intouro" natpis piše. :)

Sad pored prostora za noge u pomenutom vozilu možeš malo i da prilegneš na par sedišta, tj. kada se nasloniš leđima na ista prosto "propadneš" na dole i dovedeš sebe u nelagodan položaj jer onome putnku koji sedi iza svakako smeta toliko propadanje i tako to godinama traje.
Šteta, stvarno su to odlični autobusi, ali nema dobrog autobusa bez dobrog vozača i onog ko ga servisira (ovog 6312 nema šta nema od kvarova). Po meni su daleko bolji (udobniji sa aspekta putnika i vozača) od bilo kod "Berkofa".

Bravo Nemke za "MAN"-a. Od mog dobrog drugara rođak vozi istog samo sa brojem više - 9310. Bilo je par kvarova koji su na sreću na vreme dijagnostikovani i otklonjeni, inače bi bilo mnogo gore.
Korisnikov avatar
mix5201
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 11:04 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod negas » Čet Dec 05, 2013 4:05 pm

Ja se zbunih, i čitam tvoju poruku 100 puta i ne razumem u čemu je fora, što si mi stavio pod navodnike Intouro. Reko pa tako se zove bus...i onda tek vidim da sam permutoavo slova.

Lasta ima loše održavanje, tj loše organizovano održavanje bez discipline, i zbog toga su im takvi busevi!
Taman poslam da nije do vozača, ali da su isti u niš-ekspresu davno bi proleteli kroz kapiju naopačke...e posle bi znali da cene svoj posao koga su imali.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Marko » Čet Dec 05, 2013 11:10 pm

Image
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12123
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod Nemke92 » Sub Dec 07, 2013 3:22 am

negas je napisao:BRAVO Nemke, razbijaju. Ma MAN-čuga ima poseban zvuk. Kada su prvi put stigli u Srbiju MAN motori, ugradio ih nibus. To je bilo 96-te. Ja stanem pored njega, a on po gasu, a zemlja podhrtava. Rekoh, au kakva snaga čoveče. MAN je uvek nekako moćan.

A za prostor oko nogu, sećam se Mečke inotura 6312, levi red sedišta je "proređen" i bukvalno možeš da legneš a desni je standardan.


Hvala Negas, hvala Mix! :) Slažem se za MAN-ove motore, te 96-sam suviše bio mali da bih ih se sećao :wink: ali znam da ovi novi, kad se stisne pedala uopšte ne kriju šta imaju pod haubom... Ma pri manjim brzinama dok još reži ne treba ti MP3, samo njega da slušaš :D
To za Intoura je baš zanimljivo, nisam to nikad video :shock: Ee kad ga Nemac napravi... :D samo je pitanje da l' je takakv namerno ili silom prilike :D
Mix ja ih baš pitao kako slušaju, kažu samo ma to je još novo... I sve ti jasno, drago mi je da čujem da bar njih paze, jer su stvarno vrh flote. Pisao sam pre par meseci, baš ovde da sam video jednog kako ga šlepuju autoputem, Mar.co je pisao koji je broj bio, možda baš 9310. On radi Nemačku ako se ne varam? :)
Korisnikov avatar
Nemke92
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 2:12 am
Lokacija: Beograd

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod mix5201 » Sub Dec 07, 2013 7:00 pm

Углавном "држи" линије ка Немачкој, мада када има неки преглед или "рупа" у распореду, ставе га на неку регионалну.
Ова "МАН" возила ми се много допадају, комфорно за возача и путнике, прегледно. Уз доброг мајстора и сервисирање и три милиона пређених километара је мало! :D

Пре пар година ми је један добар познаник, који је некада дуго возио прву генерацију "СОР" возила говорио да се никада није тако добро огрејао као у "СОР"-у. Апсолутно је у праву! Овај 8019 бусић греје као да ће да вози за Сибир! :mrgreen:

Image

Обрнуо преко милион и сто хиљада километара али се још држи захваљујући Ваљевцима (ремонту оплате, решетки). Било је проблема са електрноником, дизнама, трапом, вентилима, вратима али је то за сада прошлост (требало би)).
Korisnikov avatar
mix5201
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 11:04 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod negas » Ned Dec 08, 2013 6:26 am

ik 5201, ja se uvek oduševim kako su nekako brzi ovi SORići, a imaš osećaj da onaj motor radi kao grejalica, ne čuje se ništa a bus leti. Ružan spolja, bio mi odvratan, sad sam ih baš zavoleo i to baš zbog toga, nekao tiho, skromno, a ubija, ide ko zmaj!!!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Lasta, Beograd (4)

Postod mix5201 » Ned Dec 08, 2013 12:22 pm

Апсолутно си у праву! Можеш да га возиш брзо колико можеш а троши "као упаљач". Због тога га возачи понајвише воле да га возе, а и тако је изграђен да се веома брзо и загреје (ипак, двоје врата, већа међустанична растиојања). Јесте да им естетика и комфор није јача страна (тесно је помало, десни ретровизор је лоше решен (постављен је на вратима уместо да има засебну грану)) али је стварно добро усклађен пренос и агрегат.
Korisnikov avatar
mix5201
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 11:04 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju