Logo

Liaz

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Re: Liaz

Postod Marko » Pon Okt 28, 2013 1:24 am

Možda i ranije budu pušteni na ulice Sankt Peterburga koje kupio 30 komada koji još nisu pušteni u saobraćaj

Шоми303 je napisao:Па ако је модификован стари и то са трећим произвођачем, онда је то нови модел..

Ako je nov imao bi novu oznaku a ne 5292.30 .
A i sama grupacija gaz kaže da je to nova verzija postojećeg modela ,Ista situacija je bila i kod juga . Jugo 45 bio početni model a posle dodaš lajsnu nastaje jugo 55 :D

Sam pogled na unutrašnjost vozila i prostor za vozača da je isti odgovor
http://eng.gazgroup.ru/buyers/buses/larg/
http://fotobus.msk.ru/photo/870768/
http://fotobus.msk.ru/photo/968264/
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Re: Liaz

Sponzor

 

Re: Liaz

Postod blokovi » Pon Okt 28, 2013 12:52 pm

Koliko je ruzan ja neverujem. Dajte ljudi pogledajte na sta lici. Kao da ga je Joca Slepac mocni crtao i sklapao :shock:
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Liaz

Postod Stefan » Pon Okt 28, 2013 3:35 pm

Ruski kriticaru
328 (IK-166, 1992-2012) :cry: :cry: :cry: :evil: :twisted: :x
Korisnikov avatar
Stefan
Član
 
Postovi: 1401
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 1:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Liaz

Postod dusanman » Pon Okt 28, 2013 3:49 pm

Ovaj po meni nije ruzan,ipak je to donekle Scania Dizajn.
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Liaz

Postod Shone » Sub Feb 01, 2014 4:33 pm

Не знам за вас ,али по мом мишљењу Лиаз има најмоћнију позадину. Нарочито 5256 који ме јако подсећа на америчке аутобусе отпозади ,а ја њих... уффф...јако волим. То је бре аутобус! 8)

Да је среће па да их још купимо. :D Ја их тако волим да их видим на нашим улицама. И да распали Икарбус не може да се пореди са Лиазом. Па бре Икарбус кородира чим изађе из фарбике ахахаха , не зна се шта ће пре да му испадне колико је то "стручно" направљено или боље рећи скрпљено. Н и М серију су страшно урадили... :roll: Радије би узео 50 нових Лиаза него 30 Икарбуса који за пар године би били већ спремни за отпад.

И не разумем шта имате против унутрашности? Унутрашњност је одлична , нарочито седишта која су врх и где ти се задњица не клиза. Кочи као блесав ,а уз то има веома снажан мотор. Душу дао је за наше улице ,а уз то ми се свиђа што је "гумењак" и треба да буде , јер судећи како су прошли Солариси нама очигледно требају гумењаци. Гуму , на срећу не можете да огребате , да је улубите и ауто увек ће изгледати као нов.
Извукла си осовинуууууууу из шаааасије љубави наше...
Korisnikov avatar
Shone
Član
 
Postovi: 357
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 5:44 pm
Lokacija: Сремчица

Re: Liaz

Postod Mr_Corba » Čet Feb 13, 2014 1:47 pm

Shone je napisao:Да је среће па да их још купимо. :D


Pu pu, daleko bilo! :P
Mr_Corba
Član
 
Postovi: 17
Pridružio se: Pet Sep 14, 2012 1:18 am

Re: Liaz

Postod SGB » Čet Feb 13, 2014 2:01 pm

Marko je napisao:Jugo 45 bio početni model a posle dodaš lajsnu nastaje jugo 55 :D

:lol:
blokovi je napisao:Koliko je ruzan ja neverujem. Dajte ljudi pogledajte na sta lici. Kao da ga je Joca Slepac mocni crtao i sklapao :shock:

Брате, претерујеш. Није ништа "ружнији" од нпр. новосадског Ирисбуса са оном буџевином позади, све је то ствар укуса. Да на њему пише Scania, не би ни приметио да је "ружан", него те нервира Лиаз. :D
Shone je napisao:Не знам за вас ,али по мом мишљењу Лиаз има најмоћнију позадину. Нарочито 5256 који ме јако подсећа на америчке аутобусе отпозади ,а ја њих... уффф...јако волим. То је бре аутобус! 8)

Да је среће па да их још купимо. :D Ја их тако волим да их видим на нашим улицама. И да распали Икарбус не може да се пореди са Лиазом. Па бре Икарбус кородира чим изађе из фарбике ахахаха , не зна се шта ће пре да му испадне колико је то "стручно" направљено или боље рећи скрпљено. Н и М серију су страшно урадили... :roll: Радије би узео 50 нових Лиаза него 30 Икарбуса који за пар године би били већ спремни за отпад.

И не разумем шта имате против унутрашности? Унутрашњност је одлична , нарочито седишта која су врх и где ти се задњица не клиза. Кочи као блесав ,а уз то има веома снажан мотор. Душу дао је за наше улице ,а уз то ми се свиђа што је "гумењак" и треба да буде , јер судећи како су прошли Солариси нама очигледно требају гумењаци. Гуму , на срећу не можете да огребате , да је улубите и ауто увек ће изгледати као нов.

Потписујем, нажалост нисмо за боље. Напредак јесте напредак, стандарде треба подизати, али када би Порше почео да прави аутобусе и да их ми купимо, опет би се свели на кршеве. Саобраћајна (и општа) некултура, јадно одржавање, нехигијена... Тако да је боље узети више "гумених", који трају докле трају без одржавања и вуку као блесави са оним моторима, него да се сликамо са прелепим и прескупим возилима, која ћемо уништити јер нити умемо да их одржавамо, нити генерално да ценимо када имамо нешто квалитетно.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Liaz

Postod Feđa_ZG » Sub Feb 22, 2014 1:34 pm

profa_chb je napisao:
Marko je napisao:On će imati vatreno krštenje u Sočiju 2014 i ima euro 4 motor 275 ks .

Šta je to, totalna rasprodaja? Euro 5 je standard, a EEV i Euro 6 su već u porastu...


Jest da je prastari post, al ajd. U Rusiji je E4 trenutno novost (pričam o vremenu od vremena kad si i sam napisao post, pa nadalje), krajem godine su tek pretstavljeni novi MAN kamioni sa E4. Mi smo ipak bliži zapadu gdje su ipak veće Euro norme..
Feđa_ZG
Član
 
Postovi: 378
Pridružio se: Ned Sep 26, 2010 3:29 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Liaz

Postod Aleks_BGD » Uto Jul 08, 2014 4:16 pm

Dva komada od mene,jutros u centru Moskve,inace im ih dosta gradskih,turistickih cak i u midi varijantama ovde sam tek 2-3 dana ali probacu da pohvatam sto vise.Ono sto me najvise odusevilo gradski saobracaj je tacan u sekund,nema kasnjenja bus se ceka max 2 min...Unutra si jako cisti i uredni,vozaci imaju zasebne kabine koje su fizicki odvojene od putnika..od gradskih vozila imaju Scanie Omnilink,MANove i MAZove u troosovinskoj varijanti i imaju jedno 14-15m duzine..ali porobacu da uslikam jos nesto,toliko za sad!
Image

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Liaz

Postod Aleks_BGD » Sre Jul 16, 2014 6:51 pm

Liaz 5292,Mostavtotrans
Image

Image

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Liaz

Postod sremacns » Pet Jul 17, 2015 8:32 pm

Image
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Liaz

Postod Шоми303 » Sre Feb 07, 2018 11:15 pm

Тема отишла у заборав, а нископодни Лиази преплавили Бг :)
ImageЛИАЗ 5292 by Somi303, on Flickr
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Liaz

Postod Aleks_BGD » Sub Feb 10, 2018 11:20 pm

Image
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Liaz

Postod DJOLE 394 » Pon Feb 12, 2018 10:05 pm

Шоми303 je napisao:Тема отишла у заборав, а нископодни Лиази преплавили Бг :)

Crna pogibija... :shock:
Image
Korisnikov avatar
DJOLE 394
Član
 
Postovi: 449
Pridružio se: Ned Okt 28, 2012 5:31 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Liaz

Postod blokovi » Sre Feb 14, 2018 1:55 am

Scania Omnicity im bila opredeljenje da kopiraju 8) 8)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Prethodni

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron