Logo

Novi sistem naplate karata

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Novi sistem naplate karata

Postod cone » Pet Nov 21, 2014 12:31 pm

Ima ljudi u jGSP koji čitaju ovo, jer ih interesuju zapažanja. Nadam se da će i tvoja primedba biti uzeta u obzir. :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Sponzor

 

Re: Novi sistem naplate karata

Postod direktor » Ned Mar 22, 2015 8:34 pm

Kako ide novi sistem moze koja fotka informacija :?:
gsp je zakon
direktor
Član
 
Postovi: 520
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 5:17 pm
Lokacija: beograd

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Sloba » Ned Mar 22, 2015 9:14 pm

Ništa novo, samo su ugradili validatore i neke elektronske kase u tri autobusa ali je sistem naplate isti, validatori samo stoje na šipkama...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Sloba » Sre Jul 01, 2015 3:24 pm

Pojavile su se nalepnice u autobusima koje sadrže QR kod i koje će se koristiti za validiranje mobilnih karata. Izgleda da se nešto veliko sprema... :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Sloba » Čet Jul 02, 2015 5:19 pm

O ovome sam govorio. Slikano jutros u #744.

Image

Malo sam se zagledao u sliku pa sam uspeo da nađem sajt projekta. Na sajtu piše da je u pitanju pilot projekat koji će finansirati EU a koji će se realizovati u četiri grada u Italiji, Španiji, Velikoj Britaniji i u Srbiji, u Novom Sadu! :)
Inače, taj sistem naplate bi objedinio i taksi prevoznike, rent a bike servis, dodao bi mogućnost da se skeniranjem QR koda na stajalištu dobije informacija o dolasku autobusa, kao i da se skeniranjem QR koda u vozilu (na slici) validira kupljena karta.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod profa_chb » Čet Jul 02, 2015 5:53 pm

Koliko ti je para skinuo sa fotoaparata?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Sloba » Čet Jul 02, 2015 9:33 pm

U pitanju je mobilni telefon, Javim kad mi stigne račun! :mrgreen:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod profa_chb » Pet Jul 03, 2015 3:21 am

Biće to loš trip za ljude sa dobrim kamerama na telefonu. Slikaš bus od spolja, a kamera očita kod. Ni entuzijazam nije više džabe :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Novi sistem naplate karata

Postod cone » Pet Jul 03, 2015 10:48 am

Profo, mi ćemo svi namestiti da nam skida sa tvog računa prevoz, svaki put kad okinemo fotku busa! :mrgreen:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod profa_chb » Pet Jul 03, 2015 7:58 pm

Slikajte ljudi, Profa časti! :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Novi sistem naplate karata

Postod sremacns » Sre Okt 14, 2015 6:46 pm

Аутобуску карту куповаћемо телефоном

Ажурирано пре 21 час 27 минута
Новосађани ће ускоро, путем MobiWallet („Дигитални новчаник“) апликације за мобилни телефон моћи да купују карте за превоз градским аутобусом. То је основна идеја европског пројекта

Enlarge

„Mobility and Transport Digital Wallet“ – „MobiWallet“ – у чију имплементацију су укључени Градско саобраћајно предузеће „Нови Сад”, Град Нови Сад и компанија „DunavNET”. Да би MobiWallet идеја заживела, тренутно се спроводи фаза тестирања решења, у којој је најважније добити од корисника повратну информацију.

У протеклих неколико седмица око 180 Новосађана пријавило се за учешће у пробном раду „Дигиталног новчаника“. Ради добијања што реалнијих резултата тестирања апликације током пробног рада, носиоци пројекта позвали су заинтересоване грађане да се у улози волонтера укључе у процес тестирања попуњавањем анкете.

Након процеса селекције, волонтери ће апликацију МобиЊаллет (која је доступна на Google Play marketu) моћи да користе за куповину појединачних карата за вожњу, али и за куповину пакета од десет карата, док ће ускоро бити доступна и опција куповине месечне карте.

Осим куповине карте телефоном, та апликација омогућава и да корисници у сваком тренутку сазнају где је аутобус који чекају на станици, процену времена његовог доласка на станицу, а и информације о еколошком стању делова града.

Остале функције које ће накнадно бити стављене на располагање корисницима апли­кације су сервис за информисање о градским знаменитостима, као и могућност увида у расположиви број бицикала на рент-а-бике станицама. MobiWallet апликација тренутно је доступна корисницима паметних телефона с „андроид” оперативним системом, међутим, ради се и на верзији за иОС

мобилне телефоне, о чему ће јавност бити благовремено оба­­вештена.

Осим Новог Сада, МобиЊаллет пројекат реализује се и у Сантандеру (Шпанија), Фиренци (Италија) и у региону Вест Мидлендс (Велика Британија). Пројекат се финансира из Оквирног програма за иновације и конкурентност ЦИП.

Све додатне информације о пројекту, као и о начинима укључивања грађана у тестирање, могу се пронаћи на званичном сајту пројекта: www.mobiwallet-project.eu и „Фејсбук” страници пројекта: www.facebook.com/mobiwalletofficial.

З. Делић
http://www.dnevnik.rs/novi-sad/autobusk ... -telefonom
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Sloba » Sre Okt 14, 2015 6:50 pm

Objavljeno na sajtu, uz dodatak nekoliko ekskluzivnih informacija koje sam dobio. ;)

http://www.autobusi.net/pocetak-pilot-p ... ovom-sadu/

Inače sviđa mi se ćirilica-latinica prevod: МобиЊаллет. :roll:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Autokaroserija » Sub Feb 25, 2017 6:40 pm

Ne znam gde da postavim pitanje, pa ću ga postaviti ovde. Naime, došao sam u posed par lisnih karata (one što šofer izdaje kad mu se "almex" pokvari), koje šofer nije pocepao. Da li ja te karte mogu ponovo da upotrebim ako popunim polje "datum" i "linija"?
Autokaroserija
Član
 
Postovi: 8
Pridružio se: Pon Jun 08, 2015 9:02 pm

Re: Novi sistem naplate karata

Postod Sloba » Sub Feb 25, 2017 6:53 pm

Ne, zato što imaju svoj serijski broj. Vozač na svakom polasku zapisuje koje serijske brojeve je prodao do sada i prema tome kontrola zna koje su akrte validne, a koje nisu. ;)

Mislim da je šansa da ti se "poklopi" serijski broj negde oko 1:100.000. :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi sistem naplate karata

Postod NajkeMi70 » Ned Mar 12, 2017 6:58 pm

A kakva je procedura sa onim malim belim sto im stoji samo datum ? Mogu li se one koristiti ceo taj dan ?
NajkeMi70
Član
 
Postovi: 385
Pridružio se: Pet Jun 10, 2011 9:01 pm
Lokacija: Vrbas

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju