Logo

Ćurdić

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Ćurdić

Postod Mixx » Ned Sep 07, 2014 10:59 pm

Ne znam druze odakle ti ta informacija da je dnevnica vozaca 800 din jer je ona 1000 din. Inace pre je direkcija placa konduktere a sada prevoznik pa im je tada dnevnica sigurno bila veca, jer je grad izdvajao novac za njih. Inace ja nikakve proteste i strajkove ne podrzavam jer u Srbiji ima ljudi kojima bi tih 17,20 pa i 25 hiljada mnogo znacile, i koji bi dati posao radili mnogo bolje i predanije sa puno vise postovanje umesto onih koji trenutno to rade.
Mixx
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 12:59 am

Re: Ćurdić

Sponzor

 

Re: Ćurdić

Postod DraganNish » Ned Sep 07, 2014 11:49 pm

E vidis Mixx u tome je i problem.
Zasto 20? Moze i 15, moze i 10...znaci bilo sta, zar ne? Sta god da radis nema veze?
Inace vest sam procitao na juznim vestima, pa samo zato i napisao, nemam proverenu informaciju.
Vozacima bilo kog prevoznika, a sada spominjemo Curdica, ne moze da bude ispod 30k din sa ovim uslovima.
Da kazemo da bude minimum 40k din. Zasto?
Vrlo cesto mora da krene pre nego sto ijedan bus startuje za posao. Mozda nocu mora da koristi taxi ako je udaljen od mesta stanovanja?
Stalno vozi ljude od kojih imas svakojakih pacijenata, i ne znas sta ce te u bilo kom trenutku snaci. Da ne pricam da mora da vodi racuna o vozilu da ne bi nekog udario.
On mora da bude stalno koncetrisan i svakoga dana sposoban za posao. Psihicki. A da li moze sa malom platom? Koja jos kasni? Pa ne moze. Tako da teorija daj sta das za platu pada u vodu. Ili ne mora ali neka mi vise niko ne prica kako su plate male jer svi koji pricaju da nije bitno koliko das samo da das su nazalost doveli ovde gde su doveli. Nesvesno, ali jesu.
Kondukter sa druge strane moze da bude placan i 20k dinara jer posao koji radi je nista poseban. Ima posla ali nije kao da je mnogo veci od vozaca autobusa.
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Re: Ćurdić

Postod Mixx » Pon Sep 08, 2014 12:05 am

DraganNish, uhh druze otisao si mnogo daleko. Kao prvo ja sam samo pomenuo kolika je dnevnica vozaca, a ostalo je odnosilo na konduktere. Sve je to dovedeno u red, vozaci takodje imaju kartice koje overavaju svakog meseca, pa su i njihovi prvi polasci, zamene kao i odlazak u garazu uskladjeni sa time kojim prigradskim vozilom dolaze, ako zive van Nisa, i tako dalje, necu dublje da ulazim u to, jer je taj problem jos odavno resen. Inace deo u kom si napisao "Da ne pricam da mora da vodi racuna o vozilu da ne bi nekog udario.", izvini ali moram da ti kazem VELIKA GLUPOST, zasto je onda doticni vozac profesionalac, i sta je drugo njegov cilj osim bezbednog prevoza putnika sa mesta A na mesto B? Ne znam cime se ti bavis, ali ti bilo koji posao da radis moras biti uvek i psihicki i fizicki spreman, da li bio vozac autobusa ili bilo sta drugo. A cinjenica je da se ljudi za mnogo manje plate, mnogo vise muce. A tvoja konstantacija da posao konduktera nije nista poseban je ponovo u najmanju ruku smesna, jer se nalaze u mnogo vecoj opasnosti i u mnogo neprijatnijoj situaciji nego vozaci.
Mixx
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 12:59 am

Re: Ćurdić

Postod Ikac 97 » Pon Sep 08, 2014 12:36 am

Ljudi ja ne znam kako ali na liniji 32 jedan vozač i jedna kondukterka rade po ceo dan svakog dana tako uvek njih dvoje vidjam, kako to sme uopšte da se radi ????
Ikac 97
Član
 
Postovi: 200
Pridružio se: Pon Nov 28, 2011 12:12 am
Lokacija: Niš

Re: Ćurdić

Postod DraganNish » Pon Sep 08, 2014 5:54 pm

@Mixx
U odnosu na vozaca kondukteri imaju mnogo mnogo laski posao. A profesionalac si ako radis revnosno posao bez obzira na sve.
Ali ako ti je niska plata kako mozes da se ponasas profesionalno kad ti dete trazi pare za skolu, zena za zimnicu i sl :mrgreen:
I jedna vrlo bitna cinjenica, vise je ljudi koji se moras paziti na ulici nego u autobusu. Jedna greska vozaca i ode autobus. Jedna greska konduktera i bice uglavnom sve ok.
Inace sam van saobracajne struke ;)
@Ikac 97
Mozda imaju blizance koji rade u Curdicu? :mrgreen:
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Re: Ćurdić

Postod Sashco » Pon Sep 08, 2014 7:47 pm

Mixx je napisao:Inace ja nikakve proteste i strajkove ne podrzavam jer u Srbiji ima ljudi kojima bi tih 17,20 pa i 25 hiljada mnogo znacile, i koji bi dati posao radili mnogo bolje i predanije sa puno vise postovanje umesto onih koji trenutno to rade.

To u Srbiji obično ide u krug... Dok čovek ne dobije posao, na sva usta galami da bi radio za te pare. E kada ga zaposle i kad sagleda sve aspekte svog posla onda je druga priča... Ne sporim pitanja discipline i profesionalnosti ali ovde u Srbiji se mnogo preteruje sa procenjivanjem tuđeg rada. Najbolja ilustracija je ispod.
U svetu: Šta radiš ? Jedem tortu. Prijatno, zvaću te kasnije. U Srbiji: Šta radiš ? Jedem tortu. Jedeš a ne zoves ? Dabogda ti zapalo ! :lol:

Možemo mi da dođemo i do toga da bi nekome i 10.000 mesečno mnogo značilo ali treba imati na umu da prihvatanjem posla prihvataš i da ti poslodavac stalno dodaje nove obaveze, naravno za istu platu. I na kraju shvatiš da si prevaren... Tim izjavama da bi drugi radili za manje para se samo daje vetar u leđa poslodavcima u ovoj našoj žalosnoj feudalnoj priči. Naravno ne treba ni preterivati pa tražiti 'leba preko pogače ali stojim iza toga da definitivno sami sebi skačemo u stomak.
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Ćurdić

Postod Mihajlo Stankovic » Ned Sep 21, 2014 9:43 pm

IK-103

Image
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Ćurdić

Postod Sashco » Ned Sep 21, 2014 10:57 pm

Image
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Ćurdić

Postod Milanche » Pon Sep 29, 2014 2:37 pm

Zanimljiv kontrast :)
PRAZNO
Image
I PUNO, dobro... prepuno! :D
Image
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Re: Ćurdić

Postod adinic80 » Uto Nov 18, 2014 12:28 pm

Da li ce stvarno Curdic otici za Zajecar otici ce iz Nisa ko ce da vozi njegove linije
adinic80
Član
 
Postovi: 215
Pridružio se: Pon Avg 25, 2014 4:06 pm
Lokacija: Niš

Re: Ćurdić

Postod sanos_a » Sub Jul 11, 2015 8:41 am

slikano na okretnica kod cele kula u nis
Image
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Re: Ćurdić

Postod Aleks_BGD » Čet Jul 16, 2015 8:41 am

Plata u Nisu u gradskom 26-30 000 din,zavisno od firme do firme negde kasni negde ne kako ko da zavrsimo raspravu.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Ćurdić

Postod Mihajlo Stankovic » Pet Sep 04, 2015 11:34 pm

Bruka za Ćurdić ovog leta, vozila uopšte nisu bila klimatizovana!
Image
Korisnikov avatar
Mihajlo Stankovic
Član
 
Postovi: 971
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 9:06 pm
Lokacija: Niš <-> Gadžin Han

Re: Ćurdić

Postod MARKO 89 » Sub Sep 05, 2015 3:18 pm

Imaju prozore, a klima se u Nisu ne placa dodatno. Nisu ludi da za 148RSD/km ukljucuju klimu.
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Ćurdić

Postod Milanche » Sub Sep 05, 2015 6:08 pm

Ja ih ne osuđujem uopšte.
Zašto bi uključivali klimu u vozilima koja imaju sasvim pristojne prozore, kada drugi prevoznik "novim autobusima" putnike prevozi bez klime, bez prozora, bez prostora za normalno stajanje, bez rukodržača?
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju