Logo

Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Diskusije

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod SGB » Uto Okt 04, 2016 11:32 pm

Данас сам имао прилику да користим линију ЕКО 1, од Вуковог споменика до Арене (Антифашистичке борбе). Што се тиче саме вожње, утисак је исти као и у дизелашу, исто је стартан, исто убрзава и успорава, преко Бранковог моста се баш фино залетео. Утисак о возилу је: Кинез. Тресе и шкрипи као да већ има солидну петоцифрену километражу. Е сад, што се тиче саме линије, не могу да се не запитам да ли је то заиста било потребно. Док сам (циљано) чекао и дочекао ЕКО 1, отишли су ми БГ воз, трамвај на линији 7 и аутобус на линији 74, сви који би ме довезли до одредишта. Да треба да уводимо нове технологије, треба, али не треба да се расипамо на потезу који је већ одлично покривен, и то баш електро вучом. За тест линију могли су да уведу нешто као скраћени круг двојке, или што Слоба рече, као бечки 2а, по самом центру града, нпр. док сам се возио пао ми је на памет круг Железничка станица - Славија - Теразије - Васина - Пристаниште - Железничка станица.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Sponzor

 

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod blokovi » Sre Okt 05, 2016 12:15 pm

Plus sto se u 90% slucajeva gadja sa redom voznje 67, pa zuji prazan po Nbg!
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod blokovi » Sre Okt 12, 2016 1:41 am

Од 1.1.2017 велике промене на потезу 600, погледати документацију, и одмах се да видети да се ГСП-у одузимају 607 и 612. Мада ми није јасно, зашто ту нису припојене 708 и 709?
http://bgsaobracaj.rs/JN/2016/22_16/JPP ... rad%20.pdf
Ово сам нашао на гспбеоград.нет форуму, шта ли је после овог следећи корак? Где је у целој причи ноћни превоз?
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod Miki » Sub Okt 22, 2016 8:56 pm

68 Zeleni venac - Blok 70
http://www.youtube.com/watch?v=Wu1WrRzX3qU

Snimak je nastao još u maju 2014. godine, ali sam ga tek juče objavio. :D
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod Daree » Ned Okt 23, 2016 9:49 am

Odlican je snimak.Linija je dosta zanimljiva.Na 17:41 se vidi cuvena trafika :D
Daree
Član
 
Postovi: 2858
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 10:22 pm

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod profa_chb » Ned Okt 23, 2016 2:30 pm

Veoma zanimljiv snimak! Svi smo nekako navikli na snimanje puta ispred, a ovde vidimo nešto drugačije :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod branik » Čet Feb 16, 2017 8:49 pm

Žitelji leve obale Beograda očajni: "U AUTOBUSU 85 STOJIMO KAO RODE" http://www.blic.rs/tyc9yyp
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod Djole Pevcanin » Čet Feb 16, 2017 9:09 pm

Koliko ja znam GSP nema dovoljno vozila da je pojača, a i da ima DJP smatra da to nije potrebno. 59-ka radnim danom ide na 7, subotom na 10 a nedeljom na 15 što u zadnjih 10 godina nije bilo. Da, pojačana je radnim danom ali je osakaćena nedeljom kada narod ide na pijacu. Ja sam je čekao 10 min na -12 da bi na kraju došla limenka zvana FAP u kojoj je srećom bilo toplije nego napolju. Linija 56 je osakaćena poprilično i fale joj 2 šihte. Kada je nema jedva svi uđu u Solarisa, a kamoli u Japanca. Na ovoj liniji radi 20 zglobova od toga 4 su šihte a koliko znam ranije je bilo 23 vozila i nije bilo nikakvih problema i dugih čekanja. Mislim da bi trebalo ukinuti 56L i staviti ta 2 krša u šihtu na 56. Linija 52 je zrela za Kosmaj i vraćanje zglobova istoj je van svake pameti. Kao prvo, u autobus uvek može da se uđe i skoro uvek da se sedne pa čak i rano ujutru kada mi učenici idemo u školu i narod na posao a na Sajmu dok je 56-ica prepuna, 53-ka onako puna ali opet preopterećena, 52 je poluprazna. Zato smatram da je ovo bacanje zglobova i da bi oni mogli da se daju 27E pošto može ali opet DJP smatra da ne treba. Liniju 42 neću ni da komentarišem i ono šta rade sa njom je van svake pameti. Ne razumem zašto DJP smatra da 37 treba da bude 100% solo linija kada su ranije i zglobovi tokom celog dana od "Meka" do Trga bili prepuni osim vikendom. Linija je samo poluprazna od Kneževca do "Meka" i od Pančevca do Trga. Bitno da su 95-icu pojačali sa 2 zgloba a osakatili 23-ku koja je teška i preopterećena linija sa 26 vozila od toga 3 šihte i 14 vozila vikendom a rotacije Solarisa i krševa da ne pominjem. Ne razumem šta će 30 redovnih Solarisa na 95. Da ima više krševa pokvarili bi se i onda bi nastao kolaps ali tako je sa svakom linijom.
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod blokovi » Čet Feb 16, 2017 11:18 pm

85 je nastao mutacijom 69, to jest nakon otvaranja mosta na Adi, je postojala potreba za ukidanjem 69 (imao sam muke sa vracanjem sa posla, i izbacivanjem iz busa zbog "sluzbenog lokala" ili ti 69), radio sam nebrojano puta u Borci i znam da je na trasi kriticno nekoliko stanica, za solo nije nikako. Ne upada u zastoje ova linija..
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod SGB » Pet Feb 17, 2017 12:09 am

Idejno je 85 nastao kao politički pozeraj za slikanje novih mostova. E sad, linija se ispostavila kao dobra stvar koja je generisala nov pravac kretanja putnika, pa je postojeći broj polazaka, namenjen obilasku beogradskih mostova, postao premali.
Djole Pevcanin je napisao:Linija 52 je zrela za Kosmaj i vraćanje zglobova istoj je van svake pameti... ...52 je poluprazna.

Ajd prestani više sa svojim ekspertizama i pouzdanim podacima leba ti. Ako je poluprazna, to je od Maksija u Jablaničkoj do perifernog terminusa, što je i normalno da se prazni kako prilazi okretnici. Požeška, Trgovačka, veliki broj putnika i velike izmene, ni malo nije prijatno stajati u njoj dok prolazi tuda.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod blokovi » Pet Feb 17, 2017 10:21 am

85 itekako treba 1 do 3 vozila u GSP spicu, politicka linija za razgledanje mostova nije, da ima putnika za zgloba ima, a tek ce imati prebacivanjem autobuske stanice u Blok 42. Sta da ti radim, 45 je solo, i to doveka, hvala Bogu pa znaju u DJP da liniju ne cine skolarci i penzioneri.
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod Djole Pevcanin » Pet Feb 17, 2017 10:23 am

Ne, poluprazna je celom trasom. Kako na Sajmu može bez problema da se uđe samo u 52 do Zelenog venca? u 53 i 56 može jedva osim ako ne idu zaredom.
Zabaranjena je upotreba mojih fotografija u bilo koje svrhe bez moje saglasnosti.
Image
Korisnikov avatar
Djole Pevcanin
Član
 
Postovi: 867
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 8:51 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod SGB » Pet Feb 17, 2017 1:25 pm

E hajde molim te ubedi me, neću verovati svojim očima i tome što je koristim bar dva puta nedeljno, nego tebi, čim si ti rekao da je poluprazna, to je tako.
Dragane, hajde sad lepo i polako pročitaj šta sam napisao, nemoj da dobijaš napade i priviđanje 45ice čim vidiš moj post, smorio si više sa 45icom, bilo je duhovito prvih 454545 puta, sad više nije.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod blokovi » Pet Feb 17, 2017 3:33 pm

Znam da ti smeta 85, ali ako se ne vozis istim, ne mogu ti pomoci, itekako da ima putnika, iz Borce izlazi pristojno popunjen zglob, za solo nije, jer dosta ljudi na Saobracajnoj skoli, Ugrinovackoj, Starom Merkatoru, Opstini Nbg, Er Port sitiju, Belvilu, Buvljaku, Adi ga koristi. Na 88 je 24 vozila bacanje, 20 - 22 je idealno. A ta dva da idu na 85, jer daleko je brza od 95, i kombinacije 95+23, kada se sve prebaci u Blok 42, linija ce biti jos jaca, i ne treba skracivati, jer nakon toliko godina mucenja sa 69, linija je jaka. Izgradnjom mosta na Adi je konacno dat identitet 69, jer se putovanje na nekim relacijama skratilo, a spojene su relacije Zemun-Opstina Nbg- Blok 42 - Ada bez presedanja, linija ne upada u zastoje duz trase, polasci tacni. Ako nesto radi kako treba, zasto dirati? Za 94 jedino stoji da se mora vratiti na Gazelu, i to ce me pojedinci ovde klincovati! Sgb, bolje ti na 88, zaobidji 85 ;)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Sve o linijama javnog gradskog saobraćaja u BG

Postod SGB » Pet Feb 17, 2017 4:18 pm

S tobom momče nešto debelo nije u vinklu. Pošto moram da ti objašnjavam kao sedmogodišnjaku, onda hajde da ti prevedem: 85 je prerasla ono zbog čega je u startu zamišljena i postala linija sa realnom potrebom za više polazaka. A šta ću da koristim, a šta da zaobilazim, to mi sigurno nećeš ti određivati.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

PrethodniSledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju