Logo

Scania

Diskusije posvećene gradskim, prigradskim i međugradskim autobusima.

Re: Scania

Postod Шоми303 » Sub Nov 19, 2016 3:40 am

Убих се тражећи пристојну слику ове машине, и онда ти радиш ово. <3
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Scania

Sponzor

 

Re: Scania

Postod Sloba » Sub Nov 19, 2016 9:23 am

Pa hvala lepo! :D

Inače, berlinski vozači i dalje imaju prolbema sa ovim zglobovima. Problem im pravi predugačka prikolica i zadnja osovina koja je suviše zabačena, pretpostavljam zbog balansiranja. Desilo se, tokom skretanja u desno, da je vozač prednjim levim ćoškom otišao čak u treću traku ali je ipak osovina u prikolici zakačila ivičnjak. :)

Takođe, ne sviđa mi se što Scania nudi isključivo ZF automatski menjač, za koji se primeti da ubija performanse ovog jakog (360 ks) motora jer isti maltene ne prelazi preko 1400-1500 obrtaja. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Scania

Postod Kesha » Sub Nov 19, 2016 10:51 am

Na sajtu Autobusi.net je navedeno da imaju devetolitarski agregat od 320ks i 1600Nm obrtnog momenta :wink: Ako se ne varam DC09 ima samo 5 cilindara.

Nije mi jasno zašto pojedini proizvođači eksperimentišu sa međuosovinskim rastojanjima, pa ondi ti autobusi postanu noćna mora za vozače. Lično, Scania citywide mi spada među najinteresantnije gradske autobuse i žao mi je što ih nema u Srbiji.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Scania

Postod Danico » Sub Nov 19, 2016 4:46 pm

Szeged
Image
Korisnikov avatar
Danico
Član
 
Postovi: 101
Pridružio se: Uto Maj 03, 2016 4:52 pm
Lokacija: Szeged

Re: Scania

Postod Sloba » Sub Nov 19, 2016 4:47 pm

Kesha je napisao:Na sajtu Autobusi.net je navedeno da imaju devetolitarski agregat od 320ks i 1600Nm obrtnog momenta :wink: Ako se ne varam DC09 ima samo 5 cilindara.

:oops:

Oduvek su forsirali cilindar manje, tako da me ne bi čudilo. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Scania

Postod Kesha » Ned Nov 20, 2016 9:18 am

DC09 definitivno ima samo 5 cilindara. Našao sam specifikacije na netu. Neverovatna je potentnost Scania-jinih motora u poređenju sa konkurencijom. DC09 je karakteristikama indentičan MAN-ovom D20 motoru (najslabija varijanta), s tim što ima i cilindar manje i naravno, za čitvih 1.5L manju zapreminu. D20 je predstavljen davne 2004. godine i u to vreme je zadao domaći zadatak konkurenciji, ali eto, ni Mercedes sa svojim daleko mlađim motorom OM470 slične snage, nije mnogo potetniji :)
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Scania

Postod cone » Uto Nov 22, 2016 2:48 pm

Шоми303 je napisao:Убих се тражећи пристојну слику ове машине, и онда ти радиш ово. <3

Slikao je ja pre dve godine u Hanoveru. Evo ti slike i spolja i iznutra. :wink:
http://www.autobusi.net/u-berlin-stiglo ... ih-scania/
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Scania

Postod cone » Uto Nov 22, 2016 3:02 pm

Sloba je napisao:Inače, berlinski vozači i dalje imaju prolbema sa ovim zglobovima. Problem im pravi predugačka prikolica i zadnja osovina koja je suviše zabačena, pretpostavljam zbog balansiranja. Desilo se, tokom skretanja u desno, da je vozač prednjim levim ćoškom otišao čak u treću traku ali je ipak osovina u prikolici zakačila ivičnjak. :)


Interesantna stvar na koju sam naišao na Scania sajtu je fotografija zglobnog Citywide, koji, čini se, ima potpuno normalan zadnji prepust i 4 širokih vrata. Ostaje mi nejasno zbog čega je drugačija konfiguracija za Berlin.

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Scania

Postod Nibus-ja » Uto Nov 22, 2016 3:45 pm

мода је тако наручено због дужине :?:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Scania

Postod Шоми303 » Uto Nov 22, 2016 3:57 pm

Хвала, нзм како ми је то промакло :)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Scania

Postod Sloba » Uto Nov 22, 2016 5:01 pm

Sad sam i ja u velikom bunilu, s obzirom da sam naišao na slike gde se pojavljuju konfiguracije 2-2-2-1 i 2-2-2-2. Isti su motori u pitanju, isto sve, samo se razlikuju godine proizvodnje primeraka koje sam video. Žuti autobus sa jednokrilnim zadnjim vratima je napravljen 2013. godine, dok je beli napravljen 2016.

Slike su isečene sa Phototrans.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Scania

Postod profa_chb » Uto Nov 22, 2016 5:58 pm

Tu je beše popreko postavljen motor?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Scania

Postod Sloba » Uto Nov 22, 2016 6:02 pm

Pretpostavljam da jeste, s obzirom da nazad nema stakla već je sve zazidano.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Scania

Postod Kesha » Uto Nov 22, 2016 6:12 pm

Da li još neki proizvođač radi zglobne autobuse istih dužina, ali različitih međusovinskih rastojanja u zavisnosti od konfiguracije vrata? Na Scania-jinom sajtu, se takođe mogu videti slike berlinske varijante i zaista deluje da je pogonska osovina pomerena unazad, u odnosu na varijantu sa četvora vrata standardne širine.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Scania

Postod Miki » Ned Dec 04, 2016 8:07 pm

Da najavim četvrtu, za mene rekordnu, inostranu reportažu. Posle Temišvara i Praga x2, red je došao i na Segedin. :D
Image
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski, Prigradski, Medjugradski

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost