Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Postod negas » Pon Mar 20, 2017 2:40 am

Sashco je napisao:Jedan od poslednjih...
Image

BRAVO Sale Nibusologu, evo primer što sam pisao, Sale pomaže fotkom, pa kad je već tu: SANOS prozori i klupe (mada klupe su oprema, možeš ih ubaciti gde hoćeš...) a sve ostalo novo. I rešetka potpuno nov projekat na papiru-crteži (unutra drugačiji podesti lako se vidi kad se uđe razlika...) i krov-plafon i oplata i ono što sam govorio, ugrađene - prepakovane komponente sa starog busa (menjač, osovine, upravljač, motor, ali kod motora često negde nov Steyar ili MAN. I naravno sve to zajedno nije Sanos. Ali narod iz neznanja priča svašta a pride unutra te klupe naruže bus...podseća zbog prozora na Sanos, liči, ali nije :D :wink:
Ovde da staviš Hella farove, unutra da uradiš kao u prograd ikrabusima, i staviš lepljena stakla i klimu, bus sasvim pristojan za prigrad. Ništa ne bi bio lošiji od SOR-ova. Pa bolje mi da pravimo nešto, nego da uvozimo nešto novo a po kvlitetu slično - za to smo svi nadam se...
becks89 je napisao:Ok, složićemo se da se ne slažemo, vi više ne tvrdite da je taj Nibus nešto sjajno i najbolje, ja ne tvrdim da su puno sklepani svi, Dunav teče, sunce sija, ugroženom pomoći i dalje nema i da tu stavimo tačku na celu priču.
Poslato sa Huawei Honor 7 uz pomoć Tapatoka

Nikad i nismo ;) Ako ste videli u nibusu 543 ono kamionsku instrument tablu? Prelepa, ali nisu hteli da je ugrađuju, da li skupo, da li oko kalupa, pojma nemam...Jel ima neko fotku?
Miki Machak je napisao:...jedino onaj kockasti Nibus 350 je stvarno mogao da se ravna sa nekim od modela jačih imena jer su sve za njih novo uzimali i sami osmislili prednju stenu i uopšte celu karoseriju i šasiju su iz nova uradili nije bio pozajmljen oblik kao kod ekipe 2003 pa na ovamo godine što je malo vuku na Irizara ali to je nekad bilo sad ostaje samo da se pripoveda.

G2000 sve nibus ništa kopirano i plastika. Od 2003-će napred irizar, pozadi slično, ali nibus.
2012-te pozadi plastika MAN, sve ostalo Nibus.
Može nibus i dan danas slobodno da radi međugradske ukoliko im se isplati naravno. Sada trenutno ne, zbog toga i uvoze. Prigrad isto kao što opisah gore...Ja bih u stvari pomešao, i kupovao polovnjake, i novo i novo proizvodio, a svaki bi našao svoju namenu...

FiuMAN je napisao:Nitko nije ni govorio ništa loše za 90-e ili dvijetisućite, samo je nekoliko puta dan naglasak na to da su ta kola definitivno odavno prevaziđena i da u 2017. godini netreba više bit na cestama takvih sklepotina. A uzrok ovakvih žučnih rasprava je upravo to što oni i u 2017. godini od odličnih uvoznih kola idu radit sklepotine po svom dobro starom običaju. Mozgovi određenih visokopozicioniranih osoba su zaostali barem nekih 10-ak ako ne i više godina sa modernim tekovinama.

Fiu, ima istine. Ali ne znam da li se sećaš, ne dele oni od juče ili od 2000-te na primer vetrobrane, i slično nego još i u starooj SFRJ kada je bilo bogatije društvo.

Postojala je čitava plejada Sanosa 315-ca, koji su umesto Mercedes farova napred, imali po dva od "Yugića" do duše lepo u upakovanom kalupu (maski). Ali ipak kada vidiš u odnosu na mečkine farove, bilo ruuuužnooooo skroz. Ali eto radiše oni tako...to je tako u Niš-ekspresu...Kasnije, kada su naletele one krize, beda i nemaština su i drugi imali te farove, 4 komada, viđao sam na Kikindskim i još nekim 315-cama...Subotica činimi se ima i sada i td... ;)
Ali sam se uvek pitao, kad pre polomiše te farove mečkine, jer je bilo brdo niskih sa takvim "Yugo" farovima. Posle i "Dubrave" dobijale ove farove...možda je baš na ovom gore prigradskom far iz neke 315-ce, u stvari ne možda, nego sigurno ;) :shock: A posle su i napred naružili tako što su skidali originalne Mercedes-sanos žmigavce a postavljali neke bzveze...hajd to, možda zbog sankcija nisu mogli da ih nabave...pa kao sa ušima da su bili :) ;)
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Sponzor

 

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Pon Mar 20, 2017 9:05 am

Negase mi u klin a ti u ploču.
Ne li ti je moja žena neki rod?!
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sashco » Pon Mar 20, 2017 9:19 am

Tako je bata Negas, svako radi ono u čemu je dobar i eto kompletne informacije.
Još koja sličica da propratimo nestajanje buseva, "latinični" Ko225. Od ove ekipe nibusa ostali su rade 209, 225 i 226.
Image
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod bogda78 » Pon Mar 20, 2017 12:07 pm

Ako je kako je bilo-pošto svraća svuda(Jagodina-Ćuprija-Paraćin-Ražanj-Niš-Leskovac-V.Han-Vranje-Bujanovac-Kumanovo)osim onog iz Subotice koji staje samo u Aleksincu između Beograda i Niša.Ako misliš na vremensku pauzu sad svi staju u Krnjevu (10 min)i prva duža ti je Niš (15-30min u zavisnosti od polaska).Ostalo su samo svraćanja.
bogda78
Član
 
Postovi: 1018
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 10:44 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod bogda78 » Pon Mar 20, 2017 12:28 pm

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater



Da se malo podsetimo legende...slika sa FB.
bogda78
Član
 
Postovi: 1018
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 10:44 am

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Pon Mar 20, 2017 6:53 pm

Sashco je napisao:...ove ekipe nibusa ostali su rade 209, 225 i 226.
Image

BRAVO Sale, odlična fotka, odličan Nibus ;)
Ista priča kao i za konto 91. Ništa lošiji od bilo kog Ikarbusa za prigrad!

bogda78 je napisao:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1292253404200309&set=gm.1120853028023602&type=3&theater
Da se malo podsetimo legende...slika sa FB.


Ovo sam ja fotkao, ne sećam se ali negde 2004-ta maksimalno. I legenda za volanom Čaki. 425/ex932. Bogda ti ga se sećaš - mnogo dobar čovek i prejak majstor, igrao se sa autobusom! Posle sa Nindžom na 977/432/358 N350 sa MAN-om. Nije dočekao penziju koliko sam obavešten ili samo prvu...velikaa štetea, tuga...A pre toga vozio je generalno remontovanu nisku 315-cu sa starom šemom bojenja u lokalu, krov krem beo, crveno i imao masku 303 koju je nibus radio livenjem, konto 329. Kakva ja to mašina bila, sećaš se? Baš mi je krivo što NIJEDNU fotku nemamo. Ta 315-ca je bila tiha, motor prede...a lim utegnut, ma imao sam osećaj da taj auto nikad neće moći da se uništi koliko je bio dobro urađen...mnogo žalim što nemamo fotku (sem jedne, gde stoji u daljini baš na parkingu u BP1). Brat blizanac je posle bio samo još 499/351 Ace iz Prokuplja i onda je i taj bus završio. A taj 351 je bio onaj remontovani beli automatik na ekspresu 902 koji je bio jedan od najnovijih, jer je imao novu modernu galeriju sa šperom tapacirung i pozadi 5 lampi u redu a raniji modeli uvek 4. To je bila i najnovija 315-ca u Ekspresu i poslednja, tako bi trebalo! I još jedan isti takav ali sa klimokm 331. Ova tri su imali limene bokseve i celu donju oplatu. Sledeći remontovani prelaze na plastiku i štapovi više ne idu povijeno dole kod bokseva nego pod 90 stepeni upravno na podlogu da ne bi krivili plastiku. Nije ni to loše bilo, dakle isto sve kao kod niskih G2000, ali sa limom je bilo mnogo lepše, prave mečke...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Tihomir :) » Pon Mar 20, 2017 7:45 pm

Рекао бих да фотограф није члан форума али не могу да одолим да не поставим ове прелепе фотографије.
388 колико ја видим, мени непознат бус...
http://www.cardatabase.net/?pid=00128165
572, момци ће знати нови конто
http://www.cardatabase.net/search/photo_search.php?id=00192014&size=large
Извор : caradatabase.net @Misko Ruvidic
Овај шугави сајт не дозвољава дељења линка до слике, треба искључити Јаву да би се видела па ево вам линк, ако неко нађе фору како да их постави нека то учини јер су стварно прелепе.
Tihomir :)
Član
 
Postovi: 554
Pridružio se: Čet Jul 05, 2012 4:27 pm
Lokacija: Kursumlija

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Zoki-AS035 » Pon Mar 20, 2017 8:47 pm

Nibus, gbr.293
Image
Zoki-AS035
Član
 
Postovi: 3913
Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 7:59 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Pon Mar 20, 2017 8:54 pm

bogda78 je napisao:Ako je kako je bilo-pošto svraća svuda(Jagodina-Ćuprija-Paraćin-Ražanj-Niš-Leskovac-V.Han-Vranje-Bujanovac-Kumanovo)osim onog iz Subotice koji staje samo u Aleksincu između Beograda i Niša.Ako misliš na vremensku pauzu sad svi staju u Krnjevu (10 min)i prva duža ti je Niš (15-30min u zavisnosti od polaska).Ostalo su samo svraćanja.

Duki iz Suboticu kad idu većina staje na Krnjevo 10 minuta i gas po neki zavisi kako ko je od kolega iz Niša staju na Planu ili Deligrad zavisi ko vozi.
Tihomire 572 je sad 417.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Uto Mar 21, 2017 1:27 am

Zoki-AS035 je napisao:Nibus, gbr.293
Image

BRAVO Zoki! Kad je ovo fotkano, izgleda da je 293 još živ ;)

Tihomir :) je napisao:Рекао бих да фотограф није члан форума али не могу да одолим да не поставим ове прелепе фотографије.
388 колико ја видим, мени непознат бус...


Nije član, čovek je profesionalni fotograf ili zagriženi amater, dođe mu na isto :) Znamo i za sajt odavno, ali neka si stavio...
388.593 poznata mašina... ;)
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod sremacns » Uto Mar 21, 2017 10:00 am

prevoznik : Nišekspres
vozilo : Neoplan
linija : Soko Banja - Novi Sad
lokacija : Novi Sad
datum : 20.03.2017.
foto : Kremer Damir
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Gasa Toplica » Uto Mar 21, 2017 11:29 am

Januar 2016
340
Imagephoto sharing sites
Gasa Toplica
Član
 
Postovi: 2059
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 1:36 pm
Lokacija: Beograd

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Gasa Toplica » Uto Mar 21, 2017 11:54 am

Januar 2016
125
Imageupload pics
128
Imagefree photo upload
Trebalo je da je 171
Imageupload a gif
181
Imageupload an image
Gasa Toplica
Član
 
Postovi: 2059
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 1:36 pm
Lokacija: Beograd

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sashco » Uto Mar 21, 2017 4:07 pm

Gasa Toplica je napisao:Trebalo je da je 171
https://s28.postimg.cc/phye3dhql/171.jpg
Gašo, ovaj nije 171 već 180.

Od mene danas Ko226.
Image
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Zoki-AS035 » Uto Mar 21, 2017 10:36 pm

MOJA 1000 (HILJADITA) OBJAVA BILO KOJE VRSTE NA FORUMU :D :) :D :)

Mini Nibus #102
Image
Image
Nibus-i #224
Image
#238
Image
#287
Image
Hvala drugaru MaestroAria na ustupljenim slikama za realizaciju ove moje jubilarne objave :wink:
Zoki-AS035
Član
 
Postovi: 3913
Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 7:59 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju