Logo

Ikarbus

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Re: Ikarbus

Postod negas » Čet Mar 02, 2017 1:45 pm

Jeste BRAVO Kesho, bio metalik zeleni, ostala ista reg. tabla. Nsimo dobijli info iz ikarbusa da je rađen tamo, ni Profe, ni Slobe, moguće da je negde drugde rađen, ali gde? Urađen perfektno!

Pitam se samo gde li su sada ona dva IK-412 ARRIVR koji su bili prodati u Bujanovac ili Preševo, tako nekako, a onda opet odatle malo ofarbani pa postavljeni na Polovniautomobili...nakon toga ih nema nigde!?
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Ikarbus

Sponzor

 

Re: Ikarbus

Postod Kesha » Čet Mar 02, 2017 2:29 pm

Hvala Negas :wink:
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Ikarbus

Postod Stefan Bgd » Ned Apr 09, 2017 1:12 am

Stefan Bgd je napisao:Taj primerak Lastinog ik-401-ca iz kataloga imam skeniranog u arhivi. Moraću njega i onaj zlatni sajamski model da ''iskopam'', pa da okačim. :wink:


Evo bata Negase, pronašao sam pomenuti Lastin ik-401 slikan u krugu fabrike pre isporuke, i to na dve fotke. Prva je skenirana sa prospekta: :D
Image
A druga sa kataloga:
Image
Nažalost zbog veličine na samom katalogu, kvalitet slike nije prevelik, ali je ista svakako jako vredna.
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Re: Ikarbus

Postod negas » Ned Apr 09, 2017 1:43 am

BRAVO KRALJU! Hvala puno na trudu.

To je taj. Zna li ko šta je bilo sa njim :?: Da li Gaša ovo čita on je vodio evidenciju 100% nema ga na forumu visi tamo po FB-u :D :wink: . Jednom videh ovaj ik-401, pitao vozača o utiscima, rekao mi je da je prezadovoljan i išao je tada njime za Nemačku ili Pariz zaboravih...bila je mislim 98-ma godina ;)

Pogledajte sedišta kakva ima, unutra avionske galerije, wc dosta dobro opremljen i moćan ik-401. Kako sam ga tad video, tako ga nikad više nisam video...pomislih da nije negde izgoreo, jer na sreću znamo da nije bila nikakva saobraćajka...ili je on jedan od onih koji su bili posle u PO Valjevo i servisirani u LASTABus-u.
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Ikarbus

Postod Mare66 » Ned Apr 09, 2017 7:09 am

Litasov je malo mladji , on je radjen za ' Expo 2000 ' veoma bogato opremljen za to vreme , dobar autobus i veoma pouzdan .
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: Ikarbus

Postod Kesha » Ned Apr 09, 2017 10:21 am

Tvoje slike Stefane, čak i skenirane izgledaju odlično :) Dobro je što si to sačuvao. Video sam ga par puta uživo, pre ko zna koliko godina, ako je samo jedan bio u Lasti. E šta je Ikarbus proizvodio pre skoro 20 godina i to u kakvim uslovima. 401-ica jes imala malo problema sa korozijom nakon više godina eksploatacije, ali je generalno gledano to bio i više nego solidan bus. Sada se nažalost, Ikarbus sve više pretvara u karoseristu, a to mi se baš i ne dopada, jer je itekako dokazao da ume da napravi kvalitetne šasije, al šta je tu je. Bolje da ga ikako sačuvaju, nego da poptuno nestane.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Ikarbus

Postod Autoprevoz GM » Ned Apr 09, 2017 7:43 pm

Na Stefanovim slikama ipak su dva razlicita busa!
Jedan ima WC drugi nema.
Autoprevoz GM
Član
 
Postovi: 807
Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 10:10 pm
Lokacija: Gornji Milanovac

Re: Ikarbus

Postod Stefan Bgd » Pon Apr 10, 2017 2:37 am

@ Negas, Kesha

Hvala momci, dobar niz godina se trudim da prikupim sav mogući materijal vezan za Ikarbus i njegove modele, i dobrim delom sam uspeo u tome. Dosta toga je u digitalnom, ali i u papirnom formatu, pa dok sve skupim na jedno mesto ponekad zatreba malo više vremena. Tražeći slike ik-401-ce u Lastinoj tradicionalnoj šemi, naišao sam na fotku ''zlatnog'' sajamskog primerka iz 1997-e godine koji je takođe završio kod njih, a za koga se neko od članova (čini mi se Miloš 90) skoro raspitivao na forumu: :)
Image

@ Autoprevoz GM

Biće da je tako. Nisam obratio previše pažnju na detalje kod oba primerka sa slika, no u ovakvoj kolor šemi ih je svakako bilo više komada, a vrlo verovatno i sa različitom opremom. Ono što je sigurno, gledajući po retrovizorima i maglenkama koje su imale položaj ispod dugih svetala, da su oba proizvedena 1997-1998-e godine. :wink:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Re: Ikarbus

Postod Nibus-ja » Pon Apr 10, 2017 8:38 am

negas je napisao:BRAVO KRALJU! Hvala puno na trudu.

To je taj. Zna li ko šta je bilo sa njim :?: Da li Gaša ovo čita on je vodio evidenciju 100% nema ga na forumu visi tamo po FB-u :D :wink: . Jednom videh ovaj ik-401, pitao vozača o utiscima, rekao mi je da je prezadovoljan i išao je tada njime za Nemačku ili Pariz zaboravih...bila je mislim 98-ma godina ;)

Pogledajte sedišta kakva ima, unutra avionske galerije, wc dosta dobro opremljen i moćan ik-401. Kako sam ga tad video, tako ga nikad više nisam video...pomislih da nije negde izgoreo, jer na sreću znamo da nije bila nikakva saobraćajka...ili je on jedan od onih koji su bili posle u PO Valjevo i servisirani u LASTABus-u.


Бата Негасе, та 2 икарбуса-401 који нису имали ве-це, су носили ГБр-5074 и 5369 :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Ikarbus

Postod negas » Čet Apr 13, 2017 12:14 am

U to doba IK-401 bio pojava na drumu i to kakva. Sećam se da je vrhunsku šemu bojenja imao JugEkspresov LE, kad prođe svi se okretali i žene :D :wink:

Nibus-ja je napisao:Бата Негасе, та 2 икарбуса-401 који нису имали ве-це, су носили ГБр-5074 и 5369 :wink:

Hajde, videću Gašu da pitam tj da mu kažem da vidi ovde da nam odgovori...

Ovaj zlatni je malo bio u ovoj šemi u Lasti...

Mare66 je napisao:Litasov je malo mladji , on je radjen za ' Expo 2000 ' veoma bogato opremljen za to vreme , dobar autobus i veoma pouzdan .

Znam Mare, ono PO iz mog posta nije Požarevac, nego PO (Poslovna organizacija) Valjevo. Da, jeste, imam fotke tog sa originalnom metalik zelenom i onim žutim inicijalima kod Ergele fotkano. Mislim da je bilo po netu...jeste vrhunski auto je bio...isekli ranije nego što je trebalo...ali druga priča...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Ikarbus

Postod milos90 » Pon Maj 22, 2017 10:04 pm

negas je napisao:Jeste BRAVO Kesho, bio metalik zeleni, ostala ista reg. tabla. Nsimo dobijli info iz ikarbusa da je rađen tamo, ni Profe, ni Slobe, moguće da je negde drugde rađen, ali gde? Urađen perfektno!

Pitam se samo gde li su sada ona dva IK-412 ARRIVR koji su bili prodati u Bujanovac ili Preševo, tako nekako, a onda opet odatle malo ofarbani pa postavljeni na Polovniautomobili...nakon toga ih nema nigde!?

Srboauto radi neke remonte za policiju i vojsku,verovatno je tamo uradjen,vidjao sam u njihovom krugu mup-ove autobuse... Tako je ja sam se raspitivao za njega,jer je bio upadljiv sa ovom bojom a sa natpisom Lasta,par puta sam ga samo video,verovatno je i on u to vreme peglao inostranstvo... Svaka cast Stefane :D Jos kad bi mogao da nadjes negde i sliku ik 202 ili 103p ne secam se tacno oznake,od Strele Ub u metalik zelenoj boji,nov je uzet 97-98 godine,zajedno sa tri neobusa. Jos jednom svaka cast za ove zlata vredne slike :D
milos90
Član
 
Postovi: 1022
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 10:53 am

Re: Ikarbus

Postod sremacns » Uto Maj 30, 2017 8:14 pm

prevoznik : MUP Srbije
vozilo : Ikarbus
slobodna vožnja
lokacija : Novi Sad
datum : Maj 2017
foto : Kremer Damir
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Ikarbus

Postod negas » Uto Jun 13, 2017 12:57 am

U since ti koja kutija :D :wink:
Ovo je možda čak 95-to, zbog florida farova, haube i td...nije mlađi od 98-me 100%
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Ikarbus

Postod ferguson77 » Sub Avg 19, 2017 7:55 am

CAM00305.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
ferguson77
Član
 
Postovi: 295
Pridružio se: Pon Jan 19, 2015 1:30 am

Re: Ikarbus

Postod Mickey » Sre Okt 18, 2017 5:07 pm

412, nedavno sredjen.. lepo mu stoji ova zastava :)
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju