Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod dusanman » Ned Jun 18, 2017 11:50 pm

negas je napisao:
Svaki naš bus nije nešto lep, ali nibus je najlepši od domaćih...

Daleko bilo... Neobus Universo je umetničko delo za Nibus, al' aj dobro. Pa čak i Terra VT.
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Sponzor

 

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Pon Jun 19, 2017 1:10 am

Šta ga znam Neobus nikad nisam voleo još od starih 407-ca kojih se sećam da su bili i kod nas u ekspresu sećam se da je tatko moj hteo da otvori bolovanje kad su ga stavili u raspored sa neki od tih da radi za Crnu Goru kaže mi da su zlo bili za vožnju teški na volanu do zla Boga.
Aleks_BGD je napisao:Ljudi sta je sa vama pa oni ovako zaradjuju na tim sajbnama.Jedno naplatis,drugo ugradis a razliku stavis u dzep,pa puta 10,20 puta tako i eto ti matematike..koga od njihovih direktora boli uvo sto se to nama ovde ne svidja??Pa,nikog!

To je to što bi i ja pisao samo što ne smem mnogo da lajem jer moram da čuvam posao zbog klinca.
A da sva stakla su inače osigurana na svakom busu jedino što kod Nibusa to nije rađeno iz tog razloga već na visokim zbog veličine šoferke sećam se iz priče da su za Bečejce odradili na onaj visoki kockasti Nibus jednodelnu i rekli da ne garantuju da neće da puca jer je povelika sad ne znam jel njemu krenula polako s godine da radi šasija kao na našim Nibusima na 370 i 382 sam primetio da celom dijagonalom pucaju šoferke svaki mesec jer već po 2 miliončeta imaju iza sebe plus po 3-4 vozačke posade iza sebe a primetio sam takođe i na neke Temse i čak na Neoplane 452 i 455 kad je prvi put kamenče udarilo da se u roku od nedelju dana ta pukotina proširila preko celog vetrobrana dijagonalno.
Inače jest da sam protiv tog deljenja,al sad šta je tu je Bože moj ali ljudi na 446 boli kolko skaradno izgleda ova upasovana šoferka od 315-ce i lim ovaj iznad na primer na 447 isto je podeljena ali kodža kulturnije izgleda.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Pon Jun 19, 2017 4:04 am

Marko INN-NS je napisao:
Setra 431 DT je napisao:
Marko INN-NS je napisao:Slazem se sa Slobom sto se tice nabavke vozila , oni su toliko jaki i nabavljaju te Manove sto mi nije jasno nikako .Oni bi mogli sa novijim Busevima da ustede na putarinama dosta. A da ne pricamo o poslu sa Agencijama . Ne moraju sve Setre nabaviti ali nekoliko novijih Tourisma sto kaze Setra 431 DT , ali ima toliko Setri 500 po godinu dana starih kad bi njih nekoliko nabavili vratili bi dosta putnika na linijama za inostranstvo.
A ovo nije kritika da se nebi neko uvredio od ljudi iz Nis Ekspresa :D
A sto se tice Neoplana i Setra ima podeljene soferke za Americko trziste pa im se izgleda to svidja :D


Zato kazem Marko,Tourisma ima na pretek,ne mora da kupe glanc novog ali tu do 2015 god ima koliko hoces,i bilo bi pravo osvezenje za firmu.Sta je Setra toliko bolja od Mercedesa,imam priliku da vozim i jedan i drugi i mogu da kazem da sam prezadovoljan Torismom.Ali opet kazem,ne pitamo se mi nista ovde. :D


Ako pogledamo ne tako daleko nego do okolinih Drzava Cazmatrans i Autotrans imaju bas dosta novih Setri 500 pa imaju cak i Privatnici po Srbiji Pejic i Fudeks imaju ih .
A kao sto kazes Setra 431 DT , toliko Tourisma ima 2015 po povoljnim cenama da su mogli njih nekoliko uzeti i nekoliko Setri 500.
Bas cuo od dosta sofera bas isto kaze da Tourismo skoro iznutra kao Setra ali ne skorz i po voznji i po svemu , ali vi to vozaci znate bolje =D



Marko INN-NS jedina razlika izmedju Setre i Mercedesa govorim za model Tourismo je ta sto je Tourismo malo kruci u voznji ali to je zaista mala razlika,mada je sad kod ovih novih modela kao sto ima kod mene u firmi 2016 i 2017 god dosta radjeno oko toga i dosta su meksi u voznji od Tourisma koji su pravljeni od 2009 do 2015.Iskreno voleo bih u NE da vidim neki Mercedes,ali to je vec na njima. :lol:
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod miham » Pon Jun 19, 2017 8:10 am

Koliko me sjecanje sluzi po po prici u ovom topiku sofersajbe su pucale svako malo zbog loseg puta,a ne zbog rada karoserije..??? Zanimljivo kako je lijepo cuti informacije od covjeka koji radi tamo..a normalno je kad sofersajba dobije "venu" da ce sva da se razlista..mada,ukoliko se primjeti na vrijeme,moze i da se zaustavi..
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Nibus-ja » Pon Jun 19, 2017 3:44 pm

да покушам да прекинем ово надметање јер имам итекакав разлог, тазе слика од прекјуче, поздрав возачу Далибору-Дакију, НЕОПЛАН, ГБр-449 :wink:

Image

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Zoki-AS035 » Pon Jun 19, 2017 3:56 pm

Temsa, gbr.456

Image
Image
Zoki-AS035
Član
 
Postovi: 3913
Pridružio se: Pon Okt 12, 2015 7:59 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod becks89 » Pon Jun 19, 2017 4:06 pm

Samo kad bi Tourliner imao sivu borduru oko farova, bio bi top!
Pohvale za 449 :)

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Nibus-ja » Pon Jun 19, 2017 7:20 pm

becks89 je napisao:Samo kad bi Tourliner imao sivu borduru oko farova, bio bi top!
Pohvale za 449 :)

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka



апсолутно се слажем са тобом за сивило око фарова, ево позив да у експресу то одраде брзински кад неоплан сврати у пит-стоп
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sloba » Pon Jun 19, 2017 7:27 pm

Za početak crno ispod šoferke. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Nibus-ja » Pon Jun 19, 2017 8:02 pm

Може СЛобо, и то се слажем, ево га ГБр-388 из јучерашње емисије "САТ" :wink:

Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Sashco » Pon Jun 19, 2017 8:11 pm

Ovako nekako
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Pon Jun 19, 2017 9:24 pm

miham je napisao:Koliko me sjecanje sluzi po po prici u ovom topiku sofersajbe su pucale svako malo zbog loseg puta,a ne zbog rada karoserije..??? Zanimljivo kako je lijepo cuti informacije od covjeka koji radi tamo..a normalno je kad sofersajba dobije "venu" da ce sva da se razlista..mada,ukoliko se primjeti na vrijeme,moze i da se zaustavi..

Češće su pucale zbog kamenčića dole kad se krene ka Kuršumliji od kamiona pa se tako razlista cela šoferka ali i zbog puteva se dešavalo da se razlista od vibracije kad već kucne kamen jer su ovamo po jugu do pre par godina dosta loši putevi bili u odnosu na trenutno stanje mada i zbog rada karoserije sve po malo.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Nibus-ja » Pon Jun 19, 2017 9:48 pm

Причали смо скоро а сада имамо и званичну потврду, још једна од легенди ГБр-213 нас је и дефинитивно напустила, ухваћен на спавању пре само 2 вечери, отписан и отеран од својих најближих и матичног јата у коме је поникао, тако близу а тако далеко од својих :cry: , добио ПИ-ротске таблице ПИ*037-УЦ, али још увек ПОНОСНО носи НИШ-ЕКСПРЕСов ГБр-213, иако је већ добио свог заменика на тој нумерацији :wink: па ћемо га зато овде видети ПОСЛЕДЊИ пут, јер га ускоро чека брендирање обележијима фабрике "ОБУЋА ПАВЛЕ" из Беле Паланке, за коју ће наставити да вози док поред њега и даље буду СВАКОДНЕВНО пролазили његова досадашња браћа НИБУС-и и са којима ће се ако је за утеху 2 пута дневно сретати на својој новој деоници од само пар километара :( :cry: нисмо имали прилике да га видимо са изменама у задњем делу око мотора и бочне-решетке али боље и сад него никад


Image


Image
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod becks89 » Pon Jun 19, 2017 9:54 pm

Miki Machak je napisao:
miham je napisao:Koliko me sjecanje sluzi po po prici u ovom topiku sofersajbe su pucale svako malo zbog loseg puta,a ne zbog rada karoserije..??? Zanimljivo kako je lijepo cuti informacije od covjeka koji radi tamo..a normalno je kad sofersajba dobije "venu" da ce sva da se razlista..mada,ukoliko se primjeti na vrijeme,moze i da se zaustavi..

Češće su pucale zbog kamenčića dole kad se krene ka Kuršumliji od kamiona pa se tako razlista cela šoferka ali i zbog puteva se dešavalo da se razlista od vibracije kad već kucne kamen jer su ovamo po jugu do pre par godina dosta loši putevi bili u odnosu na trenutno stanje mada i zbog rada karoserije sve po malo.

Jel Ekspres ide nekim drugim drumovima ili istim kuda i Lasta?

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Nibus-ja » Pon Jun 19, 2017 10:02 pm

Дугујем информације са терена, јуче из Зајечара, ка Нишу полазак у 18:10 часова отишла 2 нибуса ЛАЈОНСИ, оба пуни, друга дојава каже да је нибус ГБр-202, јуче у послеподневним сатима, дошлепан уз помоћ НИШ-ЕКСПРЕСовог тегљача Мерцедес-БЕНЦ у Ниш из правца Сврљига, даље ТЕМСА, ГБр-299 јуче пеглала Бабушницу а такође Пирот или Димитровград или Бабушница тарају и нове темсе са новом сивом колор-шемом ГБр-181,182 и 183 :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju