Logo

Lui Travel, Beograd

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

Re: Lui Travel, Beograd

Postod mat12345 » Čet Avg 10, 2017 6:46 pm

Jednostavno imaš sreće! :)
Spisak nesreća Lui Travela:
10.8.2017.-Putnici koji su u sredu u 11h krenuli iz Beograda u grčko letovalište Evija još nisu stigli na svoje odredište.
8.7.2017.-"Autobus agencije Lui Travel koji je prevozio putnike iz Haniotia i Polihrona krenuo je oko 16h ali se ubrzo i pokvario na autoputu. Putnici su čekali više od tri sata na autoputu na skoro 40 stepeni dok su vozači pokušavali da sami poprave autobus", rekao je za Mondo jedan od turista.
14.9.2016.-Stravičan požar dogodio se na Banjici u Borskoj ulici. Na liniji 42 zapalio se autobus firme Lui travel.
21.9.2015.-Autobus beogradskog preduzeća "Lui travel", u kome nije bilo putnika, jutros se prevrnuo na putu u blizini Vranja a u toj manjoj saobraćajnoj nesreći vozač je prošao bez povreda.
1.6.2005.-AUTOBUS preduzeća "Lui travel" pokosio sedmoro ljudi na Belim Vodama.
Ovo su samo neke nesreće Lui Travela koje sam pronašao u arhivi,a dobro se sećam da ih je bilo još!
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Sponzor

 

Re: Lui Travel, Beograd

Postod mat12345 » Čet Avg 10, 2017 6:52 pm

Sloba je napisao:@mat12345

Za početak, pun naziv modela je Irmaos Mota Atomic IX. :)

Drugo, agenciji je bitan samo broj sedišta, ne interesuje ih kakvo je vozilo. Sve što je prošlo tehnički pregled i zove se autobusom može da vozi na letnje destinacije. A svakako je bolje da imaju 91 mesto nego 78/83, jer Atomic IX ide do 15 metara. Setra nek sedi u garaži i da čeka bolji angažman, nema svrhe lomiti je za Grčku. ;)

Znam kakav je pun naziv,ali sam skraćeno pisao.:D

Što se sedišta tiče upotpunosti si upravu,oni gledaju da utrpaju u autobus što više ljudi mogu,ali ipak reč je o putovanju u jednom smeru dugom 1.000km,što nije nimalo kratak put,a upravo Setra s431dt bi pružila neki komfort putnicima u tom putovanju.Iz ličnog iskustva znam šta je Setra s431dt,a šta je Irmaos Motta Atomic. :D
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Marko INN-NS » Čet Avg 10, 2017 7:10 pm

Nisu krivi prevoznici po meni nego Agencije sto uzimaju takve Autobuse da bi ustedeli i zaradili tako sto mislim da nije korektno prema putnicima svakako.
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod mat12345 » Čet Avg 10, 2017 7:13 pm

Ne zna se ko su veće škrtice...
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Marko INN-NS » Čet Avg 10, 2017 7:21 pm

Da se promene malo Agencije promenilo bi se i dosta manjih prevoznika ali kao sto kazes gledaju se samo sopstveni interesi Agencija .
Ne treba puno ulaganja dovoljno je malo samo za dobra vozila za te uslove prevoza ali sta ces kad dosta prevoznika ima ucene
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Sloba » Čet Avg 10, 2017 8:25 pm

Pa vi niste svesni da u toku jedne večeri u sezoni ode bar 60-70 dabldekera iz Srbije samo ka Grčkoj. Toliko S 431 DT u Srbiji nema. :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Lui Travel, Beograd

Postod SGB » Čet Avg 10, 2017 9:11 pm

mat12345 je napisao:Ne zna se ko su veće škrtice...

Putnici. Hoće da letuju za 300 evra. (ima sarkazma u ovome). Naravno ne kažem da neko zbog toga treba da ih zavitlava, cena je formirana i ponuđena i usluga mora biti pružena, ali je sasvim za očekivati ovakve piz....je kada se gleda da se na svakoj stavki obori cena. Onda imamo krševe, onda imamo da jedan vozač vozi 12 i po sati " u komadu" i da za to dobije "čak celu dnevnicu!", i onda se desi Barcino i preturanje i sa letovanja neko ode na groblje. Svi u lancu bi da dobiju maksimum za minimalnu cenu, putnik da se 10 dana izležava za manje od jedne plate, agencija da zaradi 100 na 100, "gazda na autobus" da ne mora da plati 3 dnevnice gde može jednu, vozač da uzme bar nešto po cenu vožnje protiv svih zakona biologije, i tako iz sezone u sezonu ista priča.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Marko INN-NS » Čet Avg 10, 2017 11:07 pm

Ne trazi niko Setru 431 DT ima dosta pristojnih buseva kao Neoplana Skylinera i Setre 328 DT koji su i dalje odlicni .
Ali sve je do odrzavanja znam za jednu Setru 315 GT-HD je ocuvana kao da je juce izasla iz fabrike i izgleda bolje nego nekoliko novih.
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod toma » Pet Avg 11, 2017 12:31 am

Nece agencije vise te starije autobuse, svi traze novo. I ovi autobusi nisu nesto matori a ni izvozeni cini mi se. Nekako, bas ih hoce te gluposti. Ne verujem da se oni bas svesno igraju.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Fipi 494 » Pet Avg 11, 2017 2:31 am

Oni su onaj pravi srpski sistem. Nek on meni donosi pare, menjaj mu ulje, sipaj gorivo i udri. Njima se gradski autobusi raspadaju, skupljaju delove po putu.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Mare66 » Pet Avg 11, 2017 6:17 am

Ne bih se složio sa tobom da je to naš Srpski sistem generalno , pa ti si bar čest gost u firmama gde je sve to mnogo drugačije ...
Poslednji put menjao dusanman dana Pet Avg 11, 2017 12:39 pm, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Citiranje prethodnog posta
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod becks89 » Pet Avg 11, 2017 6:21 am

Tako je, ne možemo generalizovati, ali i takve koji neupućeni idu na odmor i treba zavrnuti, ima li sezone da ovi Lui ne radi? Bar jedan slučaj ima po sezoni da Lui ovo radi, i ti odeš i uplatiš kod njih put od 16-17h, pa i treba onda da sediš i čekaš, kad ne umeš ni da izguglaš...

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Fipi 494 » Pet Avg 11, 2017 6:57 am

Mare66 je napisao:Ne bih se složio sa tobom da je to naš Srpski sistem generalno , pa ti si bar čest gost u firmama gde je sve to mnogo drugačije ...


Bato, nije bukvalno kod svih, ali jeste kod nekih. I pojedini sa visokog turizma bi voleli da i oni mogu tako. Ali su svesni da bi stajali cesto, a to im ne bi odgovaralo jer bi putnici pobegli kod drugog privatnika.

Predpostavljam da mislis na Espergarde? To ti je dokaz da poticu iz Danske. Zna se kad je servis, kad se sta menja. :)
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Bus-love-setra » Pet Avg 11, 2017 7:23 am

Ali ako ćemo iskreno odkud mi sad znamo da nije i tom ,,espergarde turist" u toku voznje nesto nekad otislo,to je sve potrosno i koliko god odrzavali i menjali to isto moze sutra dan da odkaze,barem je to normlano

Problem sa ovom firmom je koliko vidim sto oni odmah nisu poslali drugi autobus,nego ljudi prezivljavaju bukvalno,ne bi ih niko normalan zbog nekog kvara prijavio da bi izasli svuda po novinama
Bus-love-setra
Član
 
Postovi: 62
Pridružio se: Sub Jun 24, 2017 1:07 pm
Lokacija: Mladenovac

Re: Lui Travel, Beograd

Postod branik » Pet Avg 11, 2017 12:53 pm

Kvar je uvek moguc, cak i na novom vozilu. Medjutim, od samog kvara meni je ovde mnogo veci problem reakcija firme i trajanje problema. Ceka se prvo majstor iz Bg, pa ponovo gubi vreme na neuspelu popravku, pa onda tek cekanje da dodje novi bus, pa onda jos jedna zamena.... Trpe putnici u autobusu, trpe oni sto cekaju da se vrate njime.... Ocigleeno je da odrzavanje ne funkcionise kako treba, odnosno da se trosenje para na preventivno odrzavanje smatra budalastinom. Radi se samo korektivno odrzavanje i to tek posto otkaze. O posledicama se ne razmislja. Kvare se busevi drugima, ali to resavaju brzo, ne cekajuci da nastane ovolika buka.Svaki deo ima svoj vek i kako mu se istek primice, pouzdanost pada. A turisticki, pa jos spratni autobus je veoma slozen sistem. Koliko u njemu ima kablova, creva, uredjaja, elektromotora, prekidaca, davaca, senzora.... Prava je elektricna centrala: samo u jednoj voznji do Grcke proizvede i potrosi struje koliko treba jednom domacinstvu za mesec dana. Zato taj slozeni sistem ne trpi nikakvu improvizaciju i skrtarenje. Ko ne plati na mostu, platice na cupriji! Autobusi od aprila rade skoro bez stajanja, rade na visokim spoljnim temperaturama, voze se autoputem na max dozvoljenoj brzini i sasvim je moguce da jednog trenjtka klonu.Najredji su otkazi samog pogonskog dela - motora i menjaca. Najcesce probleme prave drugi pridruzeni sistemi.
Ali, sve to je tehnika kombinovana ljudskim faktorom. Medjutim, zatajila je poslovnost vise od tehnike. Trebalo je te ljude napojiti, nahraniti, dati tacne informacije i prognoze. I naravno, obezbediti sto brze i kvalitetnije resenje problema. Ovako, ljudi su izmaltretirani, zalepice po raznim forumima i sajtovima gomile negativnih ocena, a zvanicno, bice da su izgubili tek nekoliko sati letovanja, odnosno popodnevno kupanje. I, nikom nista. Bice nikom nista i za one sto su u povratku u devet ujutro izasli iz smestaja, sa obavestenjem da u odredjeno vreme popodne budu na odredjenom mestu. A onda, busa nema!Drugi odose, oni ostaju da cekaju, takodje sa manjkom informacija, a mnogi i sa manjkom para. Vise sam puta vidjao uglavnom mlade, da u povratku imaju tek nesto sitnisa ili cak nimalo para i flasicu vode i sendvic za put. A zamislite tek porodice sa decom koja su smorena popodnevnim suncem, koja treba da spavaju popodne, a bez smestaja su.... Jedino im je ostalo da citaju nase novine i prate dokle im je autobus stigao, i to pod uslovom da su imali para za pice kako bi dobili sifru interneta. Za pohvalu je jedino to sto su se kombinovli sa slobodnim busom na Eviji, pa su ljudima koji se vracaju skratili cekanje. U turizmu, bilo kog nivoa postoji samo Njegovo Velicanstvo PUTNIK! Sve mora da bude njemu podredjeno i na ruku, jer ceo sistem od njega zivi.
Zato, pri buducem odabiru agencije, internet u sake, i citaj komentare! PA ako se nekome i dogodine dogodi slicno sa istom agencijom, nece mi ga biti zao.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju