Logo

Lui Travel, Beograd

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz Beograda i Vojvodine.

Re: Lui Travel, Beograd

Postod mat12345 » Pet Avg 11, 2017 12:55 pm

Kada Hedonic Travel pošalje za Grčku Setru s228dt ogadi mi se život!I meni je letovanje bilo za neke male pare,ali je prevoz bio sjajan.Sve zavisi od agencije koja iznamjmljuje autobuse od nekih prevoznika,ako oni gledaju da što više para uštene logično da ćeš se voziti u nekoj kršini.Naravno ja sam spomenuo samo Setru s431dt zbog Lui Travela,ali naravno nije to jedini autobus...Ja se u poslednje dve godine samo sa Manovima vozim. :)
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Sponzor

 

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Marko INN-NS » Pet Avg 11, 2017 1:55 pm

Koliko sam ja primetio samo dobra vozila salju Banbus i Dunavprevoz /Dunav Tours tako da se moze gledati preko njih da se ide sad ne znam kako su oni sa cenama naspram drugih ali ne treba da se zali makar se putuje kao covek :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod branik » Pet Avg 11, 2017 2:08 pm

Nisu oni jedini, daleko od toga. Nisu ni vozila LUI travela matora, ali previse pehova im se desava. Treba prelistafi nekoliko stranica ranije, pisali smo o tome.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Marko INN-NS » Pet Avg 11, 2017 2:14 pm

Citao sam da im se desava ali je retkost da drugi neko posalje novi Setru 431 DT ili Setru 500 na to sam mislio :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod mat12345 » Pet Avg 11, 2017 2:16 pm

Marko INN-NS je napisao:Koliko sam ja primetio samo dobra vozila salju Banbus i Dunavprevoz /Dunav Tours tako da se moze gledati preko njih da se ide sad ne znam kako su oni sa cenama naspram drugih ali ne treba da se zali makar se putuje kao covek :D

Dunavprevo šalje ubedljivo najbolje autobuse!Najčešće Setre s431dt i S515hd! :D
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Marko INN-NS » Pet Avg 11, 2017 2:26 pm

Zato i kazem mat12345 najbolje je sa njima ici pa nek je i skupo :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Bus-love-setra » Pet Avg 11, 2017 2:56 pm

Ne mora da znaci to ako se plati malo vise da ce da bolji bus vozi,ima kad je lui na neke jeftine ture slao s431dt i s417 hdh gde sam bio svedok
Bus-love-setra
Član
 
Postovi: 62
Pridružio se: Sub Jun 24, 2017 1:07 pm
Lokacija: Mladenovac

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Bus-love-setra » Pet Avg 11, 2017 3:02 pm

branik je napisao:Kvar je uvek moguc, cak i na novom vozilu. Medjutim, od samog kvara meni je ovde mnogo veci problem reakcija firme i trajanje problema. Ceka se prvo majstor iz Bg, pa ponovo gubi vreme na neuspelu popravku, pa onda tek cekanje da dodje novi bus, pa onda jos jedna zamena.... Trpe putnici u autobusu, trpe oni sto cekaju da se vrate njime.... Ocigleeno je da odrzavanje ne funkcionise kako treba, odnosno da se trosenje para na preventivno odrzavanje smatra budalastinom. Radi se samo korektivno odrzavanje i to tek posto otkaze. O posledicama se ne razmislja. Kvare se busevi drugima, ali to resavaju brzo, ne cekajuci da nastane ovolika buka.Svaki deo ima svoj vek i kako mu se istek primice, pouzdanost pada. A turisticki, pa jos spratni autobus je veoma slozen sistem. Koliko u njemu ima kablova, creva, uredjaja, elektromotora, prekidaca, davaca, senzora.... Prava je elektricna centrala: samo u jednoj voznji do Grcke proizvede i potrosi struje koliko treba jednom domacinstvu za mesec dana. Zato taj slozeni sistem ne trpi nikakvu improvizaciju i skrtarenje. Ko ne plati na mostu, platice na cupriji! Autobusi od aprila rade skoro bez stajanja, rade na visokim spoljnim temperaturama, voze se autoputem na max dozvoljenoj brzini i sasvim je moguce da jednog trenjtka klonu.Najredji su otkazi samog pogonskog dela - motora i menjaca. Najcesce probleme prave drugi pridruzeni sistemi.
Ali, sve to je tehnika kombinovana ljudskim faktorom. Medjutim, zatajila je poslovnost vise od tehnike. Trebalo je te ljude napojiti, nahraniti, dati tacne informacije i prognoze. I naravno, obezbediti sto brze i kvalitetnije resenje problema. Ovako, ljudi su izmaltretirani, zalepice po raznim forumima i sajtovima gomile negativnih ocena, a zvanicno, bice da su izgubili tek nekoliko sati letovanja, odnosno popodnevno kupanje. I, nikom nista. Bice nikom nista i za one sto su u povratku u devet ujutro izasli iz smestaja, sa obavestenjem da u odredjeno vreme popodne budu na odredjenom mestu. A onda, busa nema!Drugi odose, oni ostaju da cekaju, takodje sa manjkom informacija, a mnogi i sa manjkom para. Vise sam puta vidjao uglavnom mlade, da u povratku imaju tek nesto sitnisa ili cak nimalo para i flasicu vode i sendvic za put. A zamislite tek porodice sa decom koja su smorena popodnevnim suncem, koja treba da spavaju popodne, a bez smestaja su.... Jedino im je ostalo da citaju nase novine i prate dokle im je autobus stigao, i to pod uslovom da su imali para za pice kako bi dobili sifru interneta. Za pohvalu je jedino to sto su se kombinovli sa slobodnim busom na Eviji, pa su ljudima koji se vracaju skratili cekanje. U turizmu, bilo kog nivoa postoji samo Njegovo Velicanstvo PUTNIK! Sve mora da bude njemu podredjeno i na ruku, jer ceo sistem od njega zivi.
Zato, pri buducem odabiru agencije, internet u sake, i citaj komentare! PA ako se nekome i dogodine dogodi slicno sa istom agencijom, nece mi ga biti zao.


Potpuno tacno!
Bus-love-setra
Član
 
Postovi: 62
Pridružio se: Sub Jun 24, 2017 1:07 pm
Lokacija: Mladenovac

Re: Lui Travel, Beograd

Postod branik » Pet Avg 11, 2017 5:28 pm

Malopre sam prelistao temu do 2014. Mnogo je incidenata raznih vrsta bilo za ovo vreme. I, cini mi se, svaki put kao da putnici bez obzira na uzrast,nisu bili prioritet.
Bus love, znaci li tvoj komentar (na kome ti se zahvaljujem) da ubuduce zaobilazis ovog prevoznika?
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Lui Travel, Beograd

Postod mat12345 » Pet Avg 11, 2017 5:49 pm

Marko INN-NS je napisao:Zato i kazem mat12345 najbolje je sa njima ici pa nek je i skupo :D

Koliko para toliko muzike! :D
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Postod branik » Pet Avg 11, 2017 6:20 pm

Не слажем се да је увек тако. Цене аранжмана не зависе само од превоза. Агенције уговарају превоз за целу сезону и у интересу им је да направе што више км, јер им је тако повољнији км.Термин диктира цену. Пажљивом анализом може да се види да има повољних аранжмана и са врхунским превозницима. Мада, не можемо сви да станемо у Грандове аутобусе. Овде је, додуше, како сам схватио, ЛЈИ је и превозник и организатор и тиме му је одговорност потпуна, осим ако кривицу не свале на размажене путнике који хоће да имају и седиште и климу и да аутобус може да иде и све то за своје паре (колике год да су.)
Овде, да не развлачимо причу превише, само недостаје поштовање према путнику. Он није нужно зло, већ извор прихода. То је попут. анегдоте о црногорском туризму где се каж да би они највише волели кад бисмо им паре остављали у Бијелом Пољу и враћали се кући. Тејк д мани енд ран! Агенција има довољно, тржиште функционише, интернет има коментаре и оцене, па ко воли, нека бира!
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Lui Travel, Beograd

Postod toma » Pet Avg 11, 2017 6:30 pm

Ali poenta je da to nisu nimalo loša vozila (S417, 431 pa i ti Volvoi). Pa koriste ih i ostali prevoznici.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Lui Travel, Beograd

Postod mat12345 » Pet Avg 11, 2017 7:19 pm

branik je napisao:Не слажем се да је увек тако. Цене аранжмана не зависе само од превоза. Агенције уговарају превоз за целу сезону и у интересу им је да направе што више км, јер им је тако повољнији км.Термин диктира цену. Пажљивом анализом може да се види да има повољних аранжмана и са врхунским превозницима. Мада, не можемо сви да станемо у Грандове аутобусе. Овде је, додуше, како сам схватио, ЛЈИ је и превозник и организатор и тиме му је одговорност потпуна, осим ако кривицу не свале на размажене путнике који хоће да имају и седиште и климу и да аутобус може да иде и све то за своје паре (колике год да су.)
Овде, да не развлачимо причу превише, само недостаје поштовање према путнику. Он није нужно зло, већ извор прихода. То је попут. анегдоте о црногорском туризму где се каж да би они највише волели кад бисмо им паре остављали у Бијелом Пољу и враћали се кући. Тејк д мани енд ран! Агенција има довољно, тржиште функционише, интернет има коментаре и оцене, па ко воли, нека бира!

Pa nije uvek tako,ali u većini slučajeva jeste.U mom slučaju poslednje 4 godine nije tako,ali bile su i godine gde je za male pare bio i loš prevoz i loš smeštaj. :)
12345
mat12345
Član
 
Postovi: 1248
Pridružio se: Ned Nov 27, 2016 5:59 pm
Lokacija: Beograd

Re: Lui Travel, Beograd

Postod LaZar Vesic » Pet Okt 13, 2017 9:30 pm

Image
Korisnikov avatar
LaZar Vesic
Član
 
Postovi: 890
Pridružio se: Uto Jul 08, 2014 11:32 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Lui Travel, Beograd

Postod Bus-love-setra » Sub Okt 14, 2017 7:19 pm

Da li neko zna na kojoj lokaciji im se nalazi parking gde parkiraju buseve
Bus-love-setra
Član
 
Postovi: 62
Pridružio se: Sub Jun 24, 2017 1:07 pm
Lokacija: Mladenovac

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz Beograda i Vojvodine

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju