Logo

Van Hool

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Re: Van Hool

Postod Goran sk » Pet Dec 01, 2017 2:54 am

Stvarno lep prizor ,nemoze se ostati ravnodusan ...
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 22958
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Van Hool

Sponzor

 

Re: Van Hool

Postod VTX » Pet Dec 01, 2017 3:21 am

Bravo na ulovu :)
Ako je ovo u regiji Tirola onda ih mora biti jos i njih a i Volva 9990.Inace posto ide zima,ocekuj jos iz Beneluxa slicnih prizora.Mislim da je Michel firma s najvise ''teatar'' autobusa u EU,na jednoj slici neki dan sam vidio cak 15 VH i 8 Volva,pripremali za sezonu :)
Ima i video polaska za Tirol.Za ovu firmu znam vec dugo,imaju svoj stil,unutrasnjost je skoro ista u svakom autobusu.
https://www.facebook.com/Michel-Voyages ... 156670455/

@Sloba
Ima na temi spratnih VH objasnjeno kako i sto za Van Hool.Ne radim za njih,mada bi me mogli i zaposliti da znaju koju im promociju radim :) Vecu nego oni ljudi sto su na sajtu za Balkanske drzave neki prodavači :D
Sad su u ponudi i Allison transmisije,kako kazu Ameri najbolje na svijetu,sad vidjeti cemo jesu li :) Astron s sajma je imao Allison.ZF je dobijao pohvale od vozaca narocito britanskih.
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod VTX » Uto Jan 09, 2018 6:30 pm

Prvi post u novoj 2018 ali clanak je od ljeta 2017.Clanak pun infromacija koji sam prevodio na engleski.
Vecina radova u Makedoniji na sirenju fabrike ce biti gotova 2019,neki i ove.
Zavrsetkom radova i pustanjem u pogon jos 4 proizvodne trake,kapacitet ce biti 900 autobusa godisnje.U Belgiji se malo smanjuje kapcitet i biti ce tek 500 autobusa godisnje.Navodeci primjere Mercedesa,Man-a koji su isto tako prebacili svoje pogone u Tursku radi troskova.Ali ovdje ce ostati u Belgiji jos,ali ce biti u proizvodnji busevi s dodatnom vrijednoscu.Znaci,zglobni,dekeri i skuplji turisticki.Nije iskljuceno da jeftinije verzije TX,tipa Alicron nastavi proizvodnju u Makedoniji ali to je moj neki logicki zakljucak koji i ne mora biti tacan.
Prednost ove kompanije je definitivno da mozete dobiti autobus kakav zelite (TX),specijalne ***CENZURISANO***,mijenjanje konstrukcije i po tom mislim da ni Setra nije ravna.U odnosu na broj prodanih autobusa velik broj bude ''specijalnih''.Naravno cijena je mnogo veca takvih i oni ce se uvijek proizvoditi u Belgiji.Za prozivodnju takvog autobusa navode da je potreban duplo veci broj radnika nego za obican.
Dakle,visoki porezi u Belgiji su ugrozili neke jeftinije modele.Napomenuti treba da se i prikolice za kamione proizvode u Belgiji.
Odnos proizvodnje po godinama:
2015-Belgija 840 Makedonija 500
2016-Belgija 600 Makeodnija 600
2017-nepoznato
2018-pretpostavka Belgija 500 Makedonija 700
2019-Belgija xxx Makedonija 900
U planu je nova fabrika u SAD za gradske autobuse u skorije vrijeme.U nekoj kasnijoj buducnosti moguce je i jos jedna u Europi,ali otom potom..
Zakljucak:Posla ima,radi se punom parom ali Belgijski porezi bi mogli dovesti do tog da jeftiniji modeli postanu neprofitabilni.Strategija je napravljena,Makedonci ce profitirati dobro dok Belgija ostaje za luksuz.

https://www.tijd.be/ondernemen/transport/Van-Hool-groter-in-Macedonie-dan-in-Belgie/9913686?ckc=1&ts=1515513545
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Ned Jan 14, 2018 3:00 am

Evo jedna slika specijalno za VTX , Van Hool Astron T 919 :D
Prevoznik: Zillertalbahn , Austrija.
Image
Image
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Van Hool

Postod VTX » Uto Jan 16, 2018 3:29 am

Velika hvala na slikama druze :) Ovog dosad nisam vidjao,po nazivu firme radi neke veze s zeljeznicom u Austriji pretpostavljam?I mala ispravka,T917 je.Oznaku T 919 ces vidjeti samo kod Altana,a u toj duzini (15m) je veoma veoma rijedak prizor,ja koliko pratim nisam vidio vise od 3 T 919 Altana sveukupno.
Hahah ne znam zasto imam jednu rijec cenzurisanu u proslom postu,nisam valjda opsovao..
Jedna stranica gdje se mogu pratiti pojedini modeli koji izlaze iz fabrike.Ova FB stranica se moze pronaci i na zvanicnom web-sajtu.
https://www.facebook.com/vanhoolfans/
Jedan TX17 Astron koji je nedavno otisao u Austriju kod poznatog prevoznika na ovim prostorima :) Slike s navedene strane a mozda Marko i tebi naleti uskoro :)
I da napomen,nemam nikakve veze s nikom ''vanhooltx'' na Bhbus forumu,ali nik ''VanhoolTX'' koristim na autobusi.org forumu.Na Bhbus-u nemam nikakv profil,ali sam imao nekada na njihova prosla dva foruma...
Image
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Sre Jan 17, 2018 2:27 am

Ovo preduzece je isto drzavno cini mi se samo je podeljeno na vise manjih opstina. I ja sam ga sad prvi put video na Aerodromu dosao po Turiste :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Ned Jan 21, 2018 10:48 pm

Evo jedan mali i jedan dugacak Van Hool za VTX :D
Evo ga T 911 Akicron , nisam znao da i Van Hool pravi kratke buseve prvi put vidim.
Prevoznik:Ötztaler , Austrija.
Image

Evo jedan T917 Altano .
Image
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Van Hool

Postod VTX » Pon Maj 07, 2018 11:32 pm

Da malo dignemo temu,nadam se da ce moderacija dopustiti post.Zelio bih predstaviti neke primjerke koji su posebni izgledom,a kada budem imao vremena biti ce i nekih posebnih(tipa mjenjanje konstrukcije) modela.
Poceti su s EX modelima:
Nedavno isporucen model Bak Reizen Alkmaar,koji je svoj prvi Van Hool kupio jso 1957 godine.Na ovom EX-u su prikazani stariji modeli kroz historiju,osim T9.Zaista lijep primjerak
Image
Image
Dalje,jedan Italijan,izvor grupa VANHOOL WHAT ELSE na fb.Slika od gazde.
Imageimage ru
Dosad najbolji s vana za Englesku, https://www.facebook.com/sharpesofnottingham/
Image
Dalje s TX i T9 nastavljam,iz iste firme fanstican primjer TD921 (ex Eavesway Cruiselink)
Image
Jedna grupna od Eavesway-a (imaju oko 30tak Van Hool TDX921 i TD921).Na slici 11 komada. https://www.facebook.com/eaveswaycruiselink/
Image
Pa grupna iz Parrys International,10 komada TX 17 Astron na slici.https://www.facebook.com/Parrys-International-Tours-Ltd-339574942720432/
Image
Jedan Italijan,TX 17 Altano koji je neki dan izasao iz fabrike.Slika od gazde.
Image
I zavrsiti cemo s Francuzima,TDX21 Altano https://www.facebook.com/AtelierBruno/
Imageimageupload
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Alex » Uto Maj 08, 2018 11:04 am

Na EX modelima imam utisak da je razliciti polozaj klime, kod Italijana je skroz napred, a kod Bak-a je imam utisak na sredini.
Alex
Član
 
Postovi: 333
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:11 pm
Lokacija: Skopje > Beograd

Re: Van Hool

Postod Goran sk » Pet Maj 25, 2018 9:10 pm

Evo jos jedan iz Italije :)
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 22958
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Van Hool

Postod VTX » Pet Maj 25, 2018 11:57 pm

Alex je napisao:Na EX modelima imam utisak da je razliciti polozaj klime, kod Italijana je skroz napred, a kod Bak-a je imam utisak na sredini.

Da,dobro zapazanje.Narucilac vjerovatno određuje,jer modeli koji dolaze u 2018-oj imaju neki naprijed,neki na sredini.
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Sub Jun 02, 2018 5:32 pm

Evo ga jos jedan odlicni Van Hool za VTX-a :D
Jel znas mozda koje je ovaj godiste izgleda dosta nov i podseca me po duzini na Setru 519 HD, i izvinjavam se nisu nesto slike bas uspele :D
Prevoznik: LA XIANTRIE, Francuska. :D
Image
Image
Image
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Van Hool

Postod Setra 431 DT » Sub Jun 02, 2018 7:11 pm

Lep VanHool,i ja bih rekao da je noviji! :D
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Van Hool

Postod Marko INN-NS » Ned Jun 03, 2018 1:28 am

Hvala puno Setra 431 DT , i ja mislim da je novi ali nisam bas strucan oko Van Hoola :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1993
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Van Hool

Postod VTX » Ned Jun 03, 2018 1:44 pm

Hvala Marko dobre slike.
Ovaj je bas zanimljiv,oznaka s 69 sjedista ga odaje da je TX19 Altano,ali ima dosta slicnost s TX18 Altano-m s vozacke strane.TX 18 Altano ima 3 bunkera,TX 19 Altano 4 bunkera,ali poznavajuci mogucnosti narucivanja TX serije to ne mora nista znaciti,te je veoma tesko odrediti po broju bunkera koji je tacno model ponekad.
Ovoga nikad prije nisam vidio,a pitao sam jos dvoje velikih poznavalaca VH nisu znali za njega.Licno mislim da je 2018-to,i meni izgleda prilicno nov.

TX serija je pocetkom 2016-te dozivjela prve promjene,prednji farovi su malo promjenjeni,ali razlika je skoro neprimjetna.No,po zadnjoj strani se ipak moze razlikovati po nekim detaljima.Prva slika modeli do kraja 2015,na drugoj slici model iz 2017.Odlika modela iz 2017-te da su izlazili s naljepnicom 70 godina Van Hool-a(zutom bojom oznaceno).Crvenom i narandzastom bojom su oznacene promjene od 2016te,crvenom gornjeg dijela,narandzastom zadnjih farova,malo su ''čisći'' i ''širi'' od 2016te.Inace,imali su problema sa farovima,doslo bi kako ja zovem ''zaleđivanja'' farova(dobiju ledeni izgled),nekako je voda ulazila i stvarala probleme na nekim modelima,jedan prednji far za tx je oko 900 eura,dakle nimalo jeftino..
Image
Image
Izvor : https://bertiewillemsen.piwigo.com
Jaap De Koning
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost