Logo

Setra serije 500

Diskusije posvećene turističkim i visokoturističkim autobusima.

Re: Setra serije 500

Postod Marko INN-NS » Pon Maj 07, 2018 5:34 pm

FiuMAN
Evo napravio sam spisak Prevoznika koji imaju Setre 500 i Setre 431 DT EURO 6 , ako sam nekoga zaboravio nisam namerno.
Dunavprevoz: 515 HD , 516HD/2 , 517 HD
Fudeks: 515 HD , 516 HD/2 , 517 HD
Dafni: 517 HD
Globus: 517 HDH
Nikolic Prevoz: Setra 431 DT EURO 6.
Zoran Reisen : Setra 431 DT EURO 6.
Banbus : Setra 431 DT EURO 6.
Srbija Tours : 431 DT EURO 6.
Jankovic Prevoz: 517 HD i 517 HDH , oni ih menjaju skoro godisnje staro za novo :D

Nekoliko ih je uzeto polovno ali vecina ih je uzeta nove.
Ima potencijala u Srbiji za novim busevima pogotovu na Liniji mada moze da se vidi iz prilozenog da ih Dunavprevoz koristi za Turizam i to je jos jedan dokaz da u Srbiji mogu da se kupuju novi busevi.
Ali nije kao u HR da pred letnju sezonu poraste ekponecijalno broj novih Setri 500.
I ovde je pored novih Setri dosta novih Tourisma nabavljeno dok Man i Neoplan slabije zastupljeni.
Sad imam ja kontra pitanje , cudi me da niko u HR nije nabavio Top Class 500 posto je ipak ogromno trziste u EU za takav Autobus ?
Hvala unapred.
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Setra serije 500

Sponzor

 

Re: Setra serije 500

Postod MILE » Pon Maj 07, 2018 7:11 pm

Janković je firma iz Nemačke, nema nikakve veze sa Srbijom.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Setra serije 500

Postod Marko INN-NS » Pon Maj 07, 2018 8:22 pm

Samo sto ima cerku firmu u Srbiji :lol:
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Setra serije 500

Postod Alex » Pon Maj 07, 2018 8:51 pm

Marko INN-NS je napisao:FiuMAN
Evo napravio sam spisak Prevoznika koji imaju Setre 500 i Setre 431 DT EURO 6 , ako sam nekoga zaboravio nisam namerno.
Dunavprevoz: 515 HD , 516HD/2 , 517 HD
Fudeks: 515 HD , 516 HD/2 , 517 HD
Dafni: 517 HD
Globus: 517 HDH
Nikolic Prevoz: Setra 431 DT EURO 6.
Zoran Reisen : Setra 431 DT EURO 6.
Banbus : Setra 431 DT EURO 6.
Srbija Tours : 431 DT EURO 6.
Jankovic Prevoz: 517 HD i 517 HDH , oni ih menjaju skoro godisnje staro za novo :D

Nekoliko ih je uzeto polovno ali vecina ih je uzeta nove.
Ima potencijala u Srbiji za novim busevima pogotovu na Liniji mada moze da se vidi iz prilozenog da ih Dunavprevoz koristi za Turizam i to je jos jedan dokaz da u Srbiji mogu da se kupuju novi busevi.
Ali nije kao u HR da pred letnju sezonu poraste ekponecijalno broj novih Setri 500.
I ovde je pored novih Setri dosta novih Tourisma nabavljeno dok Man i Neoplan slabije zastupljeni.
Sad imam ja kontra pitanje , cudi me da niko u HR nije nabavio Top Class 500 posto je ipak ogromno trziste u EU za takav Autobus ?
Hvala unapred.

Dodao bih samo Pejic turs, Novi Pazar, mislim da on ima 6 x 517 HD.
A nadovezao bih se sa Makedonijom gde mislim da jos uvek nema ni jedan euro 6, a o Setri serije 5 i novom MAN-u da i ne pricamo iako je zastupnik MAN-a za Makedoniju Auto Hrvatska.
U Hrvatskoj se stvarno kupuju novi autobusi kao bombone, cak mnogo vise nego u Sloveniji, sto do ulaska Hrvatske u EU nije tako bilo. U Bosni par prevoznika pokusava da drzi trku. U Crnoj Gori ima lepih noviteta.
Sve u svemu najvise noviteta ima u drzavama i kod prevoznika koji rade turizam. Kod cisto linijskih prevoznika veoma losa situacija, jedino oni koji imaju dobre linije kao Kantic u Bosni ili Pejic u Srbiji.
Alex
Član
 
Postovi: 333
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:11 pm
Lokacija: Skopje > Beograd

Re: Setra serije 500

Postod VTX » Pon Maj 07, 2018 9:59 pm

Da se i ja osvrnem malo na temu Setri 500.
Prvo,moje misljenje zasto je TC 500 jos uvijek slabo zastupljena na Balkanu,recimo Hrvatskoj koja broji hrpe novih autobusa u zadnje vrijeme.Osim sto svi znamo da je najskuplja Setra koju mozete dobiti, njemacka istrazivanja od prije par godina su pokazala da je smanjena potraznja za Top Class autobusima (u to su svrstali TC Setre,Neoplana Starlinera,Van Hool TX s par modela).Nedugo zatim,dolazi do prestanka proizvodnje Starliner-a koji se i nije bas prodavao,glavni razlog iz NeoMan-a su naveli upravo pad potraznje za luksuznim autobusima.Danas umjesto Star-a,na njegovo mjesto je tu Irizar I8 (koji je i mene licno impresionirao).Da li ce Neoplan napraviti novu perjanicu uskoro,vidjeti cemo.Govorili su nakon prestanka,da bi trebao doci novi model HDS koncepta.Ali,u zadnje vrijeme ni traga ni glasa o tom.Za sve ovo sam imao linkove,ali sam ih izgubio na starim bhbus forumima nazalost..Sad je ovim informacijama vec 4-5 godina.
Ali,sto jest jest,i sto je najbitnije,potraznja za TC 500 je sigurno manja nego za TC 400.Firme koje su ''furale'' TC,sada cesce uzimaju CC,posao koji rade (klasicni turizam tipa) je skoro pa isti a uz manju cijenu.Ali kada pogledamo unutrasnjnosti vecine novih TC 500,u mnogima su dosta bolja sjedista,specijalne konfiguracije,panorama krov..Sto znaci,da oni koje rade ''elitniji'' turizam,prevoz jacih sportskih ekipa itd. kada biraju sigurno ce uzeti TC jer ce im zadovoljiti vise zahtjeva nego CC.Naravno,zato je cijena po kilometru TC veca.Ovo vrijedi vecinom za srednjoevropske zemlje.
Za Balkan,situacija je malo drugacija,TC (polovne i nove) radi medjunarodne linije koje su vecinom i ''najjace'' po putnicima.Novih TC je jos malo,turizam skoro pa niko da ne radi s novim Setrama TC 500,95 % je CC.Sto da kupujem TC kada ce i CC uraditi isti posao,a proci cu jeftinije.Mada,voziti TC autobusima medjunarodne,je za vecinu EU zemalja pojam (Flix je Flix,pa imaje 3-4 Setre TC,ni njih ne bi imali da nisu firme presle vec s tim vozilima da voze kod njih,tipa SAPS Italija).
Osvrnuti ce se na BIH posebno,situacija je malo bolja i u turizmu a pogotovo na medjunarodnim linijama u zadnje vrijeme.Dosta prevoznika koristi novije autobuse za medjunarodne,vise nego za turizam.Turizam ima dosta prostora za napredak,ali kako je prije bilo sad se moze reci da je zadovoljavajuce.Jedan trend bh prevoznika je i registriranje firmi u Sloveniji,pa od tamo rade turizam.

*Dekere nisam ubrajao,oni su posebna prica.
VTX
Član
 
Postovi: 271
Pridružio se: Ned Apr 05, 2015 2:43 pm

Re: Setra serije 500

Postod Marko INN-NS » Uto Maj 08, 2018 1:16 am

Alex je napisao:
Marko INN-NS je napisao:FiuMAN
Evo napravio sam spisak Prevoznika koji imaju Setre 500 i Setre 431 DT EURO 6 , ako sam nekoga zaboravio nisam namerno.
Dunavprevoz: 515 HD , 516HD/2 , 517 HD
Fudeks: 515 HD , 516 HD/2 , 517 HD
Dafni: 517 HD
Globus: 517 HDH
Nikolic Prevoz: Setra 431 DT EURO 6.
Zoran Reisen : Setra 431 DT EURO 6.
Banbus : Setra 431 DT EURO 6.
Srbija Tours : 431 DT EURO 6.
Jankovic Prevoz: 517 HD i 517 HDH , oni ih menjaju skoro godisnje staro za novo :D

Nekoliko ih je uzeto polovno ali vecina ih je uzeta nove.
Ima potencijala u Srbiji za novim busevima pogotovu na Liniji mada moze da se vidi iz prilozenog da ih Dunavprevoz koristi za Turizam i to je jos jedan dokaz da u Srbiji mogu da se kupuju novi busevi.
Ali nije kao u HR da pred letnju sezonu poraste ekponecijalno broj novih Setri 500.
I ovde je pored novih Setri dosta novih Tourisma nabavljeno dok Man i Neoplan slabije zastupljeni.
Sad imam ja kontra pitanje , cudi me da niko u HR nije nabavio Top Class 500 posto je ipak ogromno trziste u EU za takav Autobus ?
Hvala unapred.

Dodao bih samo Pejic turs, Novi Pazar, mislim da on ima 6 x 517 HD.
A nadovezao bih se sa Makedonijom gde mislim da jos uvek nema ni jedan euro 6, a o Setri serije 5 i novom MAN-u da i ne pricamo iako je zastupnik MAN-a za Makedoniju Auto Hrvatska.
U Hrvatskoj se stvarno kupuju novi autobusi kao bombone, cak mnogo vise nego u Sloveniji, sto do ulaska Hrvatske u EU nije tako bilo. U Bosni par prevoznika pokusava da drzi trku. U Crnoj Gori ima lepih noviteta.
Sve u svemu najvise noviteta ima u drzavama i kod prevoznika koji rade turizam. Kod cisto linijskih prevoznika veoma losa situacija, jedino oni koji imaju dobre linije kao Kantic u Bosni ili Pejic u Srbiji.



Hvala na njih sam skroz zaboravio :D


VTX
Jeste da se znatno vise isplati Comfort Class ali ne treba zaboraviti da ima sve vise Top Class Modela u Manjim Firmam sto voze tako reci Regionalni Turizam najvise sa Penzionerima.Sto se da isto primetiti da dosta HR Prevoznika stavlja bas Setra Voyage Ambasador Sedista u svoje HD sto je dokaz da je Setra HD jako kvalitetan bus koji moze dostojno da odmeni Setru HDH.
Jos sta se da primetiti da za jace Agencije voze dosta Prevoznika sa Setrama HDH kao i dosta Nemackih Firmi uz Setre HD nabavlja sve vise HDH Modele. Dok ja mislim da ce Srbija da dobije nekoliko Setri 500 HDH odnosno DT u narednom Periodu :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Setra serije 500

Postod Fipi 494 » Uto Maj 08, 2018 1:54 pm

Fudeks ima jednu Euro 6, zatim Srbija Tours je uzeo jos jednu Euro 6 i Jovic sad uzeo Euro 6- kupio je Zoran Reisen. Cuo sam da je i jedna Barbadosova Euro 6 ali nisam siguran. Marko nije spisak potpun, ovako brzinski sam konstantovao da fali i 517 HD od Trans Juga, mozda fali jos neki autobus.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Setra serije 500

Postod Marko INN-NS » Uto Maj 08, 2018 2:12 pm

Za Fudeks nisam znao da imaju 431 Euro 6 , da Trans Jug sam skroz zaboravio ne moze se covek svega da seti kad treba.
A Jovic Bus je juce kupio dve 431 Euro 6 i tek sam video posle kad sam vec bio objavio ovaj spisak i zato sam i mislio da ako neko primeti da sam nesto zaboravio da dopisete :D
Isto sam zaboravio da napisem da ce Nikolic dobiti Setru 531 DT.
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Setra serije 500

Postod Fipi 494 » Uto Maj 08, 2018 8:05 pm

Polako sa time da ce kupiti. Cekaj da krenu one u serijsku proizvodnju. ;)
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Setra serije 500

Postod Setra 431 DT » Uto Maj 08, 2018 10:57 pm

Fipi evo da ti kazem i ja. Autobus je narucen,isporuka bi trebala da bude od septembra pa nadalje.Tako da ce to sigurno biti prva Setra 531 DT u Srbiji! ;)
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Setra serije 500

Postod Goran sk » Uto Maj 08, 2018 11:32 pm

kakva je narucena setra,liniska varijanta ili turisticka?

S 516 HD...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Setra serije 500

Postod Marko INN-NS » Sre Maj 09, 2018 2:07 pm

I kako sam saznao od jednog prodavca Setre za nekoliko nedelja ce biti spreme za prve kupce Setre 531 DT :D
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Setra serije 500

Postod Marko INN-NS » Čet Maj 10, 2018 12:15 am

Evo od mene jedna prelepa Setra 517 HDH :D
Setra 517 HDH.
Prevoznik: Executive Line , Luksenburg.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Setra serije 500

Postod Setra 431 DT » Čet Maj 10, 2018 12:27 am

Goran sk,koliko sam ja informisan narucena je sa 78 mesta i sa ful opremom. I pored nje do kraja godine ili pocetkom 2019 trebalo bi da stignu i dve Setre 517 HDH uz jedan novi Mercedes Tourismo 2018 ali to otom potom. :D

Inace odlicne slike Gorane!

Takodje odlicne slike Marko INN-NS! :D

Ulepsali ste ovu temu,samo tako nastavite!
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Setra serije 500

Postod Marko INN-NS » Čet Maj 10, 2018 1:19 am

Hvala puno Setra 431 DT :D
Evo od mene jedna prelepa Setra 515 MD :D
Setra 515 MD.
Prevoznik: Tölzer Autoreisen , Nemacka.
Image
Image
Image

Evo jos jedna prelepa Setra 515 HD :D
Setra 515 HD.
Prevoznik:Umbrella , Ceska.
Image
Image
Image
Image
Image
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Turisticki, Visokoturisticki

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju

cron