Logo

Niš-ekspres, Niš (6)

Fotografije voznih parkova i rasprave o prevoznicima iz južne Srbije.

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Ned Jun 10, 2018 11:26 pm

Zoki-AS035 je napisao:Image


BRAVO svima predivne fotke! 333 kao da je dobio novu reg.tablu pa ga gledamo najverovatnije i narednih 6 meseci do godinu...
Primeceno poslednjih dana postavljaju oznake za brzinu kretanja busa na haubi, i to 4 komada jedna do druge kao kod ovog nibusa...hm, ne znam zasto, zakon ili sta vec.

Jedan inzenjer koji je crtao nibuse i koji mi je pomagao oko buseva i bio moj vodic je presao u Arrivu. Ostadose jos dva i jedna inzenjerka u NE za koje znam da su crtali/projektovali. Hm, izgleda da je opsta bezanija od "visokog pritiska" i jos drugih stvari...

Miki Machak je napisao:Jedna stara slika sa AS Niš autor je mali Aleksa nego nije to u pitanju već nisam mogao da iskopam sliku novijeg datuma na kojoj je naš Deki-Rambo čisto da se otrgne od zaborava na današnji dan pre godinu dana nas je napustio :(

Bas tuga, secam ga se jos dok je vozio u lokalu sredina 90-tih, S415 Mercedes napred i motor...posle s Nesom isto u lokalu, pa na ekspres na 501 kada mi se zalio na lose uradjen hodnik, tj zbijena sedista koja su mu pocepala kosulje jer ne moze da se krece hodnikom...vrv visok pritisak, cesto bio crven u licu...al nzm...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Sponzor

 

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Goran sk » Ned Jun 10, 2018 11:38 pm

negas je napisao:
Zoki-AS035 je napisao:
Primeceno poslednjih dana postavljaju oznake za brzinu kretanja busa na haubi, i to 4 komada jedna do druge kao kod ovog nibusa...hm, ne znam zasto, zakon ili sta vec.


Samo neznam ,...greskom ili namero na desnom Nibusi dve nalepnice sa 80kh ?!
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Ned Jun 10, 2018 11:57 pm

Goran sk je napisao:
negas je napisao:
Zoki-AS035 je napisao:
Primeceno poslednjih dana postavljaju oznake za brzinu kretanja busa na haubi, i to 4 komada jedna do druge kao kod ovog nibusa...hm, ne znam zasto, zakon ili sta vec.


Samo neznam ,...greskom ili namero na desnom Nibusi dve nalepnice sa 80kh ?!

Greska vrv, video juce Temsa ito poredjali sve 4 brzine kretanja!
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod negas » Pon Jun 11, 2018 12:02 am

Fipi 494 je napisao:316 tokom pauze u Beogradu
Image
Autor: Nemanja Brankovic - Cone

Ko vozi 316, na FB bas hvale vozaca ovog busa momci koji su foykali bus...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Pon Jun 11, 2018 12:47 am

Jel ovaj #316 nekadasnji rokijev #421? :D
Danas iz Prokuplja! :D
Nibus #312
Image
Temsa #294
Image
Setra S 317 UL #309
Image
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Pon Jun 11, 2018 1:50 am

negas je napisao:
Miki Machak je napisao:Jedna stara slika sa AS Niš autor je mali Aleksa nego nije to u pitanju već nisam mogao da iskopam sliku novijeg datuma na kojoj je naš Deki-Rambo čisto da se otrgne od zaborava na današnji dan pre godinu dana nas je napustio :(

Bas tuga, secam ga se jos dok je vozio u lokalu sredina 90-tih, S415 Mercedes napred i motor...posle s Nesom isto u lokalu, pa na ekspres na 501 kada mi se zalio na lose uradjen hodnik, tj zbijena sedista koja su mu pocepala kosulje jer ne moze da se krece hodnikom...vrv visok pritisak, cesto bio crven u licu...al nzm...

A Deki je Boga mi bio i gabaritan što bi se reklo ljudina od 100 i nešto kila dobar drugar jednom ne mogu reč da kažem još u kontrolu kad sam bio sa njim sam imao jako lepu saradnju pa kad sam prešao u putnički saobraćaj na ekspres par ture sam kao leteći s njega išao zezanje bilo pozitivac lik ali imao je on neki problemi dal rak beše zaboravio sam a nije se baš ni čuvao mučenik kad mi reče bata Slave što sa Cajka bio na 429 prošle godine koji je jednom drug bio s Dekija da od onolkog čoveka samo visina i ostala prosto nisam mogao da poverujem da se onom čoveku to moglo desi i supruga mu radila kod nas isto žena jednom drugar.
negas je napisao:Ko vozi 316, na FB bas hvale vozaca ovog busa momci koji su foykali bus...

Mislim bata Zeka i Bi Bip Vlastin iz Prćilovicu ako nisu oni na 317.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Sre Jun 13, 2018 1:05 am

Stefan salje slike iz Beograda!
Nibus #334
Image
Nibus #274
Image
Nibus #276
Image
Slikao Stefan
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Sre Jun 13, 2018 1:13 am

I dalje smo u Beogradu! :D
Nibus #271
Image
Nibus #267
Image
Image
Slikao Stefan
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Sre Jun 13, 2018 1:17 am

I koja slika od mene iz Prokuplja! :D
Nibus #223
Image
Image
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Čet Jun 14, 2018 12:25 am

223/245/549 se ne predaje Dača šumska lisica i Bene ćelko ne staju s njim nekad u kontrolu kad sam bio Vlajče iz Prosek ga vozio ako me sećanje ne vara :)
Ostaju nam polako samo uspomene na neka lepša srećnija vremena i kolege među kojima je i onih koji nisu više među nama.
Čujem da se uskoro gasi i Ljubljana prilično jaka linija, a od 01.07. smanjuju broj zaposlenih na pumpi što znači da sami točimo gorivo zlatna firma beše al rukovodstvo nemam reči...

Na Salzburg i Bregenz koji su nedavno ugasili više od 10 godina su bile domaćinske posade putnika su gledali kao svetinju posle novija vremena uskakali na te linije i njihovi ljudi ali opet od staraca su učili 45 putnika prosek, na Ljublajnu još dok je moglo po stari zakon da bude cela linija Skoplje-Ljubljana među prvima smo se u ex Yu proslavili i od jednom nerentabilno sve e firmo pusta ostala :(
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod toma » Čet Jun 14, 2018 1:04 am

Sta imaju od medjunarodnih linija sad?
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Čet Jun 14, 2018 1:07 am

Ostaje Beč dok i njega ne ugase, Zagreb sa Čazmom, Skoplje 6 polazaka, Sofija i more, Bosna i Nemačka skorije ugašene pre 2-3 godine, Torino, Ženeva i Bern poodavno bio je ranije i Amsterdram i uzeta je dozvola za Malme ali nikad nije krenula linija i Bujanovac-Vicenca samo jedna je tura išla i zatvorena...
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Čet Jun 14, 2018 1:31 am

Tuga,zalost,jad. Ne znam sta bih mogao vise da kazem na ovo sto rade!
Nibus #257
Image
Neoplan Cityliner #325
Image
Slikao Stefan
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Miki Machak » Čet Jun 14, 2018 10:26 am

Tuga prijatelju moj kad sam došao u firmu bilo je oko 500 voznih jedinica i mnogo više linija neke od njih Beograd-Višegrad, Subotica-Žabljak, pa Zrenjanin-Ohrid, Beograd-Ohrid, Niš-Banja Luka, Niš-Zvornik, Niš-Sarajevo pa za Nemačku sa Touringom kasnije samostalno Dortmund jaka linija k'o zemlja bila sve govori da je na jednoj od tih linija Baša (Srbija Tours) čovek napravio dobar posao samo se našim slepcima to nije isplatilo pa išla i Kosovska Mitrovica, iz Pančevo i iz BG bila po linija za Ranilug sada samo do BU i još dosta linija koje sam ja zateko tamo 2008/09 da ne govorim još pre i dok je išlo Kosovo pre rata i mi u kontroli tad smo zaista radili sad su im u kontroli ostali samo neradnici koji se uvek vadili, a i među vozačima ostali još ovi starci što sitno broje do penziju, mi omladinci koji čekamo zgodnu priliku i mi da idemo, njihovi ljudi i oni koje niko neće.

Na 257 kolege Šljoki i Crv obojica bili u kontrolu kad i ja sad smo svi trojica na đevrek dok ne zaebemo i to :)
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Niš-ekspres, Niš (6)

Postod Setra 431 DT » Pet Jun 15, 2018 12:43 am

Strasno sta napravise od firme! :x
Koja slika od danas iz Prokuplja! :D
Setra #121
Image
Nibus #185
Image
Neoplan Cityliner #326
Image
Image
Setra 431 DT
Član
 
Postovi: 1193
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 5:53 am
Lokacija: Negotin

PrethodniSledeća

Povratak na Prevoznici iz južne Srbije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju