Logo

Autobuske nesreće

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Re: Autobuske nesreće

Postod Miki Machak » Pet Jun 15, 2018 2:03 pm

Donekle i razumem kolege što teraju brže da bi se uklopili u red vožnje koji je i onako uknapljen ali sa druge strane rizik je to preveliki da bi se upuštao u tu avanturu po cenu da se priča posle stigao sam u minut ili 5 minuta ranije jer kad cepe kaznu firmu boli uvo, a ne daj Bože neki udes opet je kolega kriv daleko bilo da pobiješ ljude..
Imao sam sličnu situaciju sa jednim kolegom na ubrzani Šabac da idem onaj polazak stvarno knap i odmah se vraćaš nazad dečko seo i cepaj cepaj kaže kolega da stignemo ranije kafu da popijemo ja reko samo ti lagano briga me za kafu i firmi da činim uslugu ko da će neko hvala kaže ako treba i pola sata ću kasnim al neću da bude posle drž ne daj...
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Autobuske nesreće

Sponzor

 

Re: Autobuske nesreće

Postod branik » Ned Jun 17, 2018 11:42 am

becks89 je napisao:Ako me sećanje služi 80 je ograničenje tu, ispravi me, bolje znaš.
Ovaj je verovatno pod teretom i pravi kolonu, jer ide 36 na sat, ali ne možemo preskakati baš sve što usporava saobraćaj po svaku cenu. Prvo redove vožnje ko pogleda 4h BG-Zlatibor teorije nema po ograničenju, dobar deo puta je 50, a vozi se negde i duplo brže.
Mislim da se slažemo da je ovo za oduzimanje dozvole, nešto nenormalno i apsolutno neprihvatljivo za profesionalnog vozača...

70 je ogranicenje na delu ispod tunela. Ispod drugog tunela, gde je bio taj udes, krivina je nezgodna. Lomi se dva puta i drugi deo je potpunocnepregledan, cak i sa povisene pozicije vozackog mesta u autobusu. Otezava situaciju i rastinje pored ograde i jedna reklamna tabla. Na samom kraju krivine pocinje dupla puna i svakako ne bi stigao da sa vrati u desnu, a da je ne predje. A preticao je, ni manje ni vise, autobus!
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Autobuske nesreće

Postod becks89 » Ned Jun 17, 2018 11:50 am

Ta deonica koliko je na oko jednostavna, toliko je u praksi kritična, što zbog gomile kamiona u tranzitu ka Cg, što zbog ogromnog broja kola ka Zlatiboru, a i ta isprekidana linija na mestima je vrlo vrlo nesrećno rešena.
Gaga je obilazio šlepera, na mestu odakle kola u susret dolaze iza stene i teoretske šanse nema ni on njih da vidi ni oni njega, naleće preko duple pune direktno. To bi razumeo od nekog sa kolima, ne treba puno znanja nekog da se dobije dozvola za kola, ali od profesionalnih vozača to niti sme niti treba da se vidi.
Ali dolazimo do toga i ko danas vozi, daleko je to od profesionalizma, osim na papiru.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Autobuske nesreće

Postod Miki Machak » Ned Jun 17, 2018 3:01 pm

Momče nemaju ljude svi odoše po zapadu da rade gde su bolji uslovi nego kod nas po Srbiji i primaju da kažem decu i neuke šoferčine što nije nikako pametno jer je jako loša kombinacija kad se rezimira neiskusne i nedovoljno obučene ljude puštaju da voze 50 duša jer nemaju koga drugog ko hoće tu platu da prihvati.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Autobuske nesreće

Postod n00bz3r » Sre Jun 20, 2018 4:06 pm

Znaci, lakse je staviti za volan duduka koji je na tomboli dobio vozacku, nego povecati place, i poboljsati uslove rada? Nek se i oni malo teraju u bozju mater... Svakakve idiote mi danas gazdama zovemo. Svabe placaju, i ne zezaju za svaku grecku na autobusu, zato jer znaju da je dobar i zadovoljan radnik kapital, a ne dobar bus ili kamion.
n00bz3r
Član
 
Postovi: 48
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 1:33 am

Re: Autobuske nesreće

Postod becks89 » Sre Jun 20, 2018 5:40 pm

Ne plaćaju ni švabe, daleko su i oni od sjajnog, u toj Nemačkoj se isto mulja sa tahografima, održavanje isto u nekim firmama ne postoji, daleko je to od raja kako se misli kod nas. Činjenica je da je ovaj posao postao pretežak, sve više vozila, sve više ludaka na ulici, previše stresa za bilo koji novac, svuda nedostaje ljudi, nije samo pitanje novca, ima tu još faktora koji odvraćaju od tog posla.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Autobuske nesreće

Postod n00bz3r » Čet Jun 21, 2018 10:31 am

Slazem se s tobom da nije sjajno. Ali u mojoj firmi su autobusi super odrzavani, cisti, i mirne duse vozim. Placa je solidna, guzve normalne. Ostecenja na autobusima rade svi, Poljaci i Rumunji jer ne znaju voziti, nasi sto se provlace di treba i di ne treba. Ali, sve u svemu, bolje je nego da vozim u HR.
n00bz3r
Član
 
Postovi: 48
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 1:33 am

Re: Autobuske nesreće

Postod Miki Machak » Čet Jun 21, 2018 4:11 pm

Kad se sve to što smo rekli sabere zaključak je da bi svi hteli da budu velike gazde ali negde da uštede pa sad negde je to na vozilu negde na voznom osoblju i td.
Nigde nije sjajno to se slažem i to se kod mene u firmi konkretno vidi ko ode i vidi da to nije to eto ga nazad za mesec/dva ali onda nas koji smo tu ukopa jer oni vide vraćaju se ljudi i osile se još više...
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Autobuske nesreće

Postod branik » Pet Jun 22, 2018 10:17 am

Vracaju seconi koji odu sa idejom da tamo hiljade evra padaju samo sto su potpisalli ugovor. Mora da se radi, mora da se postuju disciplina i red. A ne odgovara to snlvima. Neki nasi ljudi zivi nisu ako ne mogu od firme i posla da nesto otkinu fus, bez obzira na zaradu. A ako toga nema, ni on ne moze da radi. Svi znamo na sta mislim.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Autobuske nesreće

Postod Miki Machak » Čet Jul 05, 2018 2:03 pm

Niš ekspresov bus juče u Prokuplju u centru
http://prokupljenadlanu.rs/hronika/auto ... u-4690.htm
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Autobuske nesreće

Postod sremacns » Pet Jul 27, 2018 8:57 pm

Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Autobuske nesreće

Postod Pavle » Pet Jul 27, 2018 9:28 pm

Nadam se da su svi dobro posle ove nesrece.. Da li je ovo jedna od novih lastinih Bova?
Pavle
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 2:34 pm
Lokacija: Beograd

Re: Autobuske nesreće

Postod becks89 » Pet Jul 27, 2018 9:29 pm

Trebalo bi da je 8311, nadam se da su svi živi, a lima i plastike će biti.

Edit: Poginuo vozač automobila na licu mesta :(
Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Autobuske nesreće

Postod MILE » Pet Jul 27, 2018 11:34 pm

Ili 8315, uglavnom jeste jedna od novih.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Autobuske nesreće

Postod Pavle » Uto Jul 31, 2018 6:15 pm

Bus Sidekspresa ucestvovao u saobracajnoj nezgodi u Grdelickoj klisuri...

https://www.blic.rs/vesti/hronika/drama ... oj/jqb9pql
Pavle
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 2:34 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost