Logo

Linije GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Uroš___ » Čet Avg 03, 2017 12:47 pm

Mogu u petak posle 16:30 da ukinu i 52 jer tuda ide sve ka Begeču i Futogu.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Sre Avg 30, 2017 7:31 pm

Sloba je napisao:Analizirao sam prolećne redove vožnji iz 2011. i 2017. Statistika - OČAJNA!
Br - 2011 - 2017
1 - 7/8 (12) - 9 (14)
2 - 8/9 (11) - 8 (12) - 2011 zglob, 2017 solo
3 - 8/9 (10) - 9/10 (13)
4 - 9 (11) - 11 (14)
5 - 8/9 (10/11) - 9 (13)
6 - 14 (14) - 10 (19)
7 - 8 (15) - 10 (12/13) - 2011 terminus na Limanu i išao Bulevarom Evrope
8 - 8 (11) - 8 (14)
9 - 9 (11/12) - 9 (14)
10 - 15 dnevno - 7 dnevno
11 - 8/9 (11) - 9 (12)
12 - 10 (13) - 12 (18) - 2011 išla do Novog Naselja
13 - nije postojala - 15 (20)
14 - 20 (30) - 12 (20)
15 - 11 dnevno - 11 dnevno
16 - 6 dnevno - 4 dnevno
17 - nije postojala - 35 (35)


Red vožnje od 1. septembra nažalost ukida noćnu liniju 19. To se događa na tek nešto više od godinu dana postojanja linije koja nije opravdala očekivanja.

Koliko sam primetio po linijama koje koristim, ne samo da nije interval menjan, nego nisu ni polasci. Stoga, ovaj put ću napisati koliko je vozila angažovano po linijama i kakve su strukture.

Legenda: S - solo, Z - zglobni, N - niskopodni, NR - niskopodni sa rampom. Ispred dve kose crte je špic, iza je između dva špica.

1: SN - SNR - S - S - SN - SNR - S - S // SN - SNR - SN - SNR - S
2: SNR - S - S - SNR - S - S - S // SNR - SNR - S -S
3: SNR - SN - S - S - S - SNR - SN - S - S // SNR - SN - S - S - SNR - SN
4: ZNR - ZNR - ZN - Z - Z // ZNR - ZNR - ZN - Z
5: SN - S - S - S - SNR - SN - S - S - SNR // SNR -SN - S - S - SNR - SN
6: SNR - S - S - S - SN - SNR - S - S // SNR - SNR - S - SN
7A: ZN - ZN - ZNR - Z - Z // ZN - ZN - ZNR - Z
7B: ZN - ZN - ZNR - Z - Z // ZN - ZN - ZNR - Z
8: ZNR - Z - ZNR - Z - Z - ZNR - Z - ZN - Z - Z // ZNR - Z - ZN - Z - ZNR - Z - ZNR
9: SN - S - Z - SNR - S - SNR - S - Z - S - S // SN - SNR - S - SNR - S - S
11A: SNR - SNR - S - S - S // SNR - SNR - S - S
11B: SN - SNR - S - S
12: SNR - SNR - S - SN - S // SNR - SNR - SN
13: S - S - S - S // S - S - S
14: SNR - S - SNR - S - S // SNR - SNR - S
17 : S

Da uobličim :!:

Ukupno vozila na radu

Solo
Obični: 44 // 20
Niskopodni: 10
Niskopodni rampa: 19

Ukupno : 73 // 49

Zglob
Obični: 14 // 6
Niskopodni: 6
Niskopodni rampa: 7

Ukupno: 27 // 19

Grand total: 110 // 68

Pošto ne znam koliko je srednjepodnih vozila raspoređeno za grad, izostaviću ih iz statistike. Ipak, oni nisu presudni s obzirom da :

Primetno je da se mnogo više NR vozila koristi u redu vožnje za razliku od svih drugih. Tako kod zglobnih linija, od 10 vozila čak 7 ima redovne polaske, znači 70% redovno.

Kod solo je slično, s obzirom kada se izuzme devet IK-112N i 15 Crossway, u voznom parku ima 25 solo NR vozila, tako da je 76% ovih vozila redovno.

Niskopodnih zglobnih vozila ima 11 a raspoređeno ih je 6 na redovnim polascima što znači da je 54% vozila raspoređeno.

Najmanja "redovnost" je kod solo niskopodnih, pa se često ta vozila nalaze i na drugim solo polascima, a neretko i na prigradskim. Čak 25 vozila se raspoređuje na 10 polazaka što daje odnos od samo 40% "blokiranih" vozila.

Kako stvari stoje, u teoriji NS ima kapacitet da van špica protera sva srednjepodna vozila iz saobraćaja. U špicu bi za ovu izvedbu bilo potrebno još 10 zglobnih i 25 solo autobusa. Naravno, reč je o teoriji, s obzirom da ima niskopodnih vozila koja su redovna na prigradskom saobraćaju a ima i onih koji su "šokirani" već neko vreme. :?

Nadam se da vam se dopada ova statistika. Ako ste zainteresovani, ima dosta tema za analizu o kojima možemo diskutovati. :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod gibanica » Uto Jan 30, 2018 10:44 am

U vise navrata mi se desavalo da mii zatreba, te da primetim nedostatak linije koja bi isla kroz Venizelovsovu, koja kao tranzitna ulica bi trebala da ima neku liniju, što zbog firmi koje se tamo nalaze što zbog jedne od najvecih pijaca.

Zatim linija koja bi iz Temerinske skretala levo u Partizansku, kao i linije koja bi spajala partizansku sa Novom Detelinarom.
Govorim o gradskim linijama, odnosno linijama koje idu na bar 20 minuta.

Gradska linija kroz Maksima Gorkog
Takodje ne razumem da od Futoske pijace, Z stanice, Sajma ili bilo kog drugog raskrsca, do Spensa se ne moze doci bez presedanja.
Od kad pamtim problem je doci do SPENSa, Osnovnog Suda, Radnickog i slicno, odnosno to da gradska linija iz Maksima Gorkog ide na Telep a ne na Z stanicu.


Takvih primera sigurno da ima jos po gradu, samo ne mogu da
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod miljkovac » Sub Feb 03, 2018 4:44 pm


Gradska linija kroz Maksima Gorkog
Takodje ne razumem da od Futoske pijace, Z stanice, Sajma ili bilo kog drugog raskrsca, do Spensa se ne moze doci bez presedanja.
Od kad pamtim problem je doci do SPENSa, Osnovnog Suda, Radnickog i slicno, odnosno to da gradska linija iz Maksima Gorkog ide na Telep a ne na Z stanicu.


Postoje one linije koje idu Bulevarom Cara Lazara, staju sa druge strane Spensa što nije daleko ni od Suda.
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod gibanica » Sub Feb 03, 2018 8:31 pm

Dobro, kako od Z stanice stici do Osnovnog suda?
Realno u novom sadu nista nije daleko. ja od z stanice do limana stignem za 15ak minuta peske. ali nije u tome poenta. ;)
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod David » Ned Feb 04, 2018 12:35 pm

gibanica je napisao:Dobro, kako od Z stanice stici do Osnovnog suda?
Realno u novom sadu nista nije daleko. ja od z stanice do limana stignem za 15ak minuta peske. ali nije u tome poenta. ;)

Vrlo lagano,sa Z stanice uhvatis linije 60,61,62,64,69 i sidjes tu blizu kod Caribica i Kafemata i malo pesice to je najblize,a mozes i linijom 7 do ThePuba ali to je malo dalje.
David
Član
 
Postovi: 22
Pridružio se: Uto Okt 24, 2017 9:36 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod gibanica » Ned Feb 04, 2018 2:37 pm

de lagano. :)
po toj logici mogu i do BIG centra 35icom.
I futoskim do satelita..sta ce nam 2-ojka onda

zasto se trudite da mi objasnite da moze, kad ne moze.
napomenuo sam GRADSKE LINIJE.

tako da je moje pitanje vise retoricko.
Za 7icu kao sto rekoh, u novom sadu nista nije daleko za pesaka.

Bas me zanima kad otvore "promenadu" dal ce proci linija s te strane kroz cara lazara.
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod David » Ned Feb 04, 2018 3:41 pm

gibanica je napisao:de lagano. :)
po toj logici mogu i do BIG centra 35icom.
I futoskim do satelita..sta ce nam 2-ojka onda

zasto se trudite da mi objasnite da moze, kad ne moze.
napomenuo sam GRADSKE LINIJE.

tako da je moje pitanje vise retoricko.
Za 7icu kao sto rekoh, u novom sadu nista nije daleko za pesaka.

Bas me zanima kad otvore "promenadu" dal ce proci linija s te strane kroz cara lazara.

Slazem se ja sa tobom da nije pokriven bas ceo grad sa linijama ali je veliki deo toga jeste,kada pogledas malo mrezu linije videces,misim ja znam po sebi,kada treba negde da idem otprilike znam kako cu ici posto dovoljno poznajem grad i samu mrezu linije.
Moramo da koristimo ono sto imamo.
David
Član
 
Postovi: 22
Pridružio se: Uto Okt 24, 2017 9:36 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod miljkovac » Uto Feb 13, 2018 1:29 pm

gibanica, ti od z.stanice do suda idi peške, to ti je direktno. :lol:
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod gibanica » Uto Feb 13, 2018 1:36 pm

Ima bolja varijanta, iznajmis bicikl na z stanici i parkiras ga na parking ispred zapada spensa. :)
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod David » Uto Feb 13, 2018 6:14 pm

A sta ako ga neko corne?
David
Član
 
Postovi: 22
Pridružio se: Uto Okt 24, 2017 9:36 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod panonski » Uto Maj 01, 2018 10:35 pm

01.05.2018.
Linija 79, polazak u 19:30h iz Cerevica

Bus se na prvih nekoliko stanica napunio, zatim prepunio, a na narednim stanicama ka gradu je ostavljao putnike da cekaju neki drugi bus.

Ne znam koliki je kapacitet novih ikarbus autobusa, ali smo sigurno oborili rekord.

(ako neko ovo cita)
Draga gospodo iz gsp-a, ako vec postujete praksu da za dane praznika vozite po redu voznje za nedelju, sto je i okej, onda bar ove retke polaske pojacajte zglobnim autobusima, hvala.
panonski
Član
 
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 30, 2017 4:57 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pet Maj 11, 2018 9:20 pm

Izgleda da se sprema uvođenje linije koja bi spajala Sajlovo i Veternik. Drugar koji živi u Veterniku mi kaže da se već priča o toj liniji, a pre neki dan sam video dva autobusa u garaži na kojima je stajao natpis sa brojem linije 51.

Da situacija bude još upitnija, na jednom autobusu je pisalo 51a, dok je na drugom bilo 51b - da neće biti kružna?

Takođe, gorepomenuti drugar mi je posle napomenuo da se priča da će linija ići od železničke stanice i da nikakva kružna varijanta nije spominjana.

Mislim da nismo daleko od realizacije, uskoro kreće i letnji red vožnje pa će taman moći da testiraju liniju kad manje autobusa izlazi na ulice. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod dufko » Čet Maj 31, 2018 6:12 am

Hoće, biće kružna linija - http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/ ... ernik.htmlImage

Odoslané z Lenovo P1ma40 pomocou Tapatalku
dufko
Član
 
Postovi: 108
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 2:22 pm
Lokacija: Silbaš

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod cone » Uto Avg 28, 2018 11:12 pm

1. septembar se bliži, a ne čujem da neko spominje uvođenje ove linije. :roll:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron