Logo

Privatni prevoznici 2

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Beogradu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Privatni prevoznici 2

Postod tomidzeri » Pet Sep 07, 2018 3:02 pm

P40929 na liniji 71
Image
Image
Image

P41621 na liniji 60
Image
Image
Image
Nemanja
tomidzeri
Član
 
Postovi: 3035
Pridružio se: Sre Maj 04, 2011 10:08 pm
Lokacija: Beograd

Re: Privatni prevoznici 2

Sponzor

 

Re: Privatni prevoznici 2

Postod miliraki » Čet Sep 13, 2018 5:44 pm

https://www.blic.rs/vesti/beograd/presk ... na/xwzhpn8

rekao bi da je u pitanju Fap...a ima i video da možemmo uzivati u zvuku
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Kesha » Čet Sep 13, 2018 6:29 pm

Nema šta drugo nego FAP da bude. I po zvuku se pozna. Pretpostavljam Lekon. Neverovatna ajkavost, kao da imaju 100 autobusa u inventaru, pa im promakne ovako nešto. Šta su uopšte i iznosili poklopce van vozila. A i narod ne razumem. Umesto što snimaju, bolje da su gledali da se vozilo isključi iz saobraćaja, ono zbog bezbednosti makar.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod miliraki » Čet Sep 13, 2018 7:50 pm

Ja sam se jednom vozio u Luijevom ikarbusu...aj sto je poklopac podignut nego ostavise majstori i okasti kljuc na sedistu...valjda da putnici zategnu po potrebi..mada meni nije jasan vozac koji nezna/zna da mu pola poda otvoreno..da neko propadne il ne daj boze...ko bi bio kriv...
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Fipi 494 » Čet Sep 13, 2018 8:08 pm

Kesha je napisao:Nema šta drugo nego FAP da bude. I po zvuku se pozna. Pretpostavljam Lekon. Neverovatna ajkavost, kao da imaju 100 autobusa u inventaru, pa im promakne ovako nešto. Šta su uopšte i iznosili poklopce van vozila. A i narod ne razumem. Umesto što snimaju, bolje da su gledali da se vozilo isključi iz saobraćaja, ono zbog bezbednosti makar.

Nije Lekon nego Transprodukt.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod BaNe_PO » Pet Sep 14, 2018 6:36 pm

Danas je odrzana promocija u nasoj garazi u Beogradu novih 25 autobusa,TEMSA AVENUE 8) evo par slika,a bila je prisutna i ekipa sa foruma koja ce objaviti i detaljnu reportazu...
Image
Image
Image
Image
BaNe_PO
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 8:59 pm
Lokacija: Pozarevac-Beograd

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Kesha » Sub Sep 15, 2018 3:42 pm

Često putujem Temsa-ma, i kao što pisah, ostavljaju utisak sasvim solidnih autobusa. Malo više lupkaju i krckaju u odnosu na OTOKAR, al ništa strašno. Pominje se E6 motor u reportaži, al ne i čiji je, pa bi bio zahvalan za info ako može :) Po zvuku bih rekao da je u pitanju Cummins-ov ISB.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod blokovi » Sub Sep 15, 2018 4:37 pm

Turci ozbiljno osvajaju Beogradsko trziste autobusa, pored uveliko poznate Kobre, imamo Otokare i Temze... Doneti pravi sud o nabrojanima jos je rano, ali gledajuci zavrsnu obradu daleko je Kobra bolja, pa Otokar barem za ovih par meseci... Opet ponavljam, svakom proizvodjacu treba dati sansu da se dokaze u Beogradu, a ne na silu terati nesto i dobijes preskupu kajganu ;)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Sloba » Sub Sep 15, 2018 6:01 pm

Iz mog ugla nepotrebno visoki autobusi, čak 3.500 milimetara po informacijama sa Temsinog sajta. Razlika u visini u odnosu na redovne gradske autobuse odlazi na masu stakala po celom obimu autobusa, pa mislim da bi se mogla očekivati nešto veća potrošnja kod njih, samo na račun mase praznog autobusa. Osim toga simpatično izgledaju i lepo su osveženje. :)

Šta kaže statistika, koji je najzastupljeniji autobus kod privatnika? MAZ 203? Ako imate neke spiskove po tipovima, ali da su objedinjeni svi privatni prevoznici, bilo bi mi drago da vidim. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Privatni prevoznici 2

Postod blokovi » Sub Sep 15, 2018 8:08 pm

Zavrsna obrada igra itekako ulogu, a tu su Turci daleko odmakli... Sto se tice autobusa, najvise kod privatnika od niskopodnih ima MAZ203, pa slede Kobre i Temze, Liazi... Ostali su nebitni, jer IK112 i 112M ima samo M M Trans... Opet sigurno su u Arivi razmisljali da ne vredi cekati Ikarbus, jer ocigledno znaju da mogu za iste pare kupe jednu Temzu, ili MAZa... Otokar Trans Juga je sasvim korektan autobus, ali dizajn i sve idu Kobri sto se mene tice :)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Kesha » Sub Sep 15, 2018 9:00 pm

112-ice imaju i Arriva i Lui travel. Cobri uopšte nema tako puno, pogotovu niskopodnih, dok one srednjepodne, iako ovako solidne, uopšte nisu za grad. Trome su, njišu se, stepenice dosta visoke i nezgrapne. O ukusima se ne raspravlja, ali Cobra je za mene isuviše kičasta, pravi Turčin. Mislim i na niskopodne. OTOKAR već mnogo više naginje evropskom ukusima, a i enterijer je najpribližniji evropskim. I Cobre i Temse imaju poprečne šipke, po meni totalno nepotrebne, sem da možda dodatno učvrste konstrukciju. OTOKAR je tu jednostavan i ergonomski dosta dobro odrađen po mom mišljenju. Već sam pisao da ne shvatam poentu onako visoko postavljenih preklopivih otvora klima uređaja kod Temsi, a sa druge strane, inače nisko postavljene šipke imaju dodatne plastične alke. Kad ustaješ sa stolica, moraš provesti računa da glavom ne zakačiš rukodržač. Definitvno, OTOKAR je po meni na ubedljivom prvom mestu. Anadolu ISUZU, takođe ima zanimljive modele. U svakom slučaju, Turci imaju šta da pokažu, što i nije neko čudo, kad se imaju u vidu prilike na domaćem tržištu, sa već pomenutom izuzetno razvijenom pratećom industrijom. Masovna proizvodnja poslednjih godina, dobrano je podigla kvalitet i upotrebljivost proizvoda.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Fipi 494 » Ned Sep 16, 2018 6:34 pm

Sloba je napisao:Iz mog ugla nepotrebno visoki autobusi, čak 3.500 milimetara po informacijama sa Temsinog sajta. Razlika u visini u odnosu na redovne gradske autobuse odlazi na masu stakala po celom obimu autobusa, pa mislim da bi se mogla očekivati nešto veća potrošnja kod njih, samo na račun mase praznog autobusa. Osim toga simpatično izgledaju i lepo su osveženje. :)

Šta kaže statistika, koji je najzastupljeniji autobus kod privatnika? MAZ 203? Ako imate neke spiskove po tipovima, ali da su objedinjeni svi privatni prevoznici, bilo bi mi drago da vidim. :)


Zanemaricu kombi vozila :P


MAZ 203.069 (proizvodnja do kraja 2015. godine):
Unacop - 10ak od toga mislim da ima samo 3 CNG
Lekon - 4
Trans Jug - 4
Saga Trans - 3
B&B Linea - 1
MT Tours - 1, ex.B&B Linea
Transprdoutk - 1, ex.B&B Linea
C&LC Group - 7/8
LDM Group - 2

MAZ 203(Euro 5):
Presto - 5
Beobus City - do 15 preko oba udruzenja
Dumeco - 3 na potezu 500 + 8 cini mi se da je sad kupio za linije preko Arive
MT Tours - 1
Transprodukt - 14 preko oba udruzenja
Saga Trans - 7 preko oba udruzenja
Lekon - 12 preko oba udruzenja
C&LC Group - 7 preko oba udruzenja
Bamiron - 1
Arriva - 17
Barbados - 3
Knezevic Trans - 11
B&B Linea - 6
Trans Jug - 2

Maz 103:
Curdic - 19

Maz 203(Euro 6):
LDM Group - 3
C&LC Group - 5

Akia Ultra LF12:
Banbus - 23
LDM Group - 3

Guleryuz Cobra GD272LF:
Trans Jug - 2 novija serija
Dumeco - 5 novija serija
Bamiron - 2 novija serija
Dumeco - 2 starija serija/2013/
Lui Travel - 6 starija serija/2012-13/


Guleryuz Cobra GD272 + GM290(visokopodni modeli):
Banbus - 1
Trans Jug - 4
Dumeco - 5, ostatak prodat
Lui Travel - 1

IK-103 serija 2011:
Presto - 7
Banbus - 10
Tamnava Trans - 10
Beobus City - 4, ex. Presto

IK 103 serija 2015:
Presto - 6
Tamnava Trans - 7

Megabus:
Arriva - 15
Beobus City - 1 zglobni


Liaz 5256.53:
Kosava Prevoz – 8, 4 komada je prodao
Knezevic Trans – imao je 20 ali je prodao par komada, ima mozda oko 15
Saga Trans – 14
Beobus City 2015 – 3
Unacop - 8
Lekon – 3

Liaz 5292.22:
Tamnava Trans – 14
Kosava Prevoz – 7
Unacop – 10

Liaz 5292? CNG:
Unacop – 1

Temsa Avenue:
Banbus – 1 starija ex.Net Bus
Bamiron – 2
Arriva – 25

IK-112:
M&M Trans – 12
Arriva – 9 + 1 iz 2011/12
Lui Travel – 6

IK-112M:
M&M Trans – 9

IK-112LE:
Arriva – 1

FAP 537.5:
Lekon – 8
Transprodukt – 3

Isotobus:
Lui Travel – 2

Neobus Citta SLF:
Arriva – 5

Otokar Kent C LF:
Trans Jug - 2

+ zglobni MAZovi:

Beobus City - 4
C&LC Group - 11
Banbus - 1
Dumeko - 3

Ako sam nesto propustio, vi dopunite. :)
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Kesha » Ned Sep 16, 2018 7:07 pm

Nisam ni izbliza upućen u sastav, a i broj različitih modela autobusa kod privatnih prevoznika kao ti. Ono što sam znao, jeste da je MAZ 203 dominantan autobus kod privatnika. Ne znam dal i Megabusi Bamirona ulaze u onih 15 koje Arriva poseduje, ili si ga ipak izostavio :)
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod Fipi 494 » Ned Sep 16, 2018 7:14 pm

Jeste, hvala na ispravci. :)

Bamiron ih ima 13 komada, to sam propustio. :D
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Privatni prevoznici 2

Postod becks89 » Ned Sep 16, 2018 9:55 pm

BaNe_PO je napisao:Danas je odrzana promocija u nasoj garazi u Beogradu novih 25 autobusa,TEMSA AVENUE 8) evo par slika,a bila je prisutna i ekipa sa foruma koja ce objaviti i detaljnu reportazu...


Evo dela kroz moj objektiv.
Image
Image
Image
Komplet priča iz mog ugla, sa video materijalom ->
http://www.balkantransport.net/arriva-p ... -autobusa/
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Beogradu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju