Logo

Tatra

Slike i rasprave o tramvajima, vozovima, metroima i drugim šinskim vozilima.

Re: Tatra

Postod Zet109 » Pon Maj 01, 2017 9:40 am

ČKD Tatra KT4
Image
ČKD Tatra T4+B4 u reklami
Image
MAN kann.
Korisnikov avatar
Zet109
Član
 
Postovi: 439
Pridružio se: Sub Maj 07, 2016 10:56 am

Re: Tatra

Sponzor

 

Re: Tatra

Postod Sloba » Ned Okt 07, 2018 10:24 am

Dopravny Podnik mesta Brna

Iako ima 400.000 stanovnika, Brno poseduje flotu tramvaja od čak 300 voznih jedinica. U voznom parku dominiraju ČKD Tatre gotovo svih tipova, ali tu su i Vario LF tramvaji (modernizovane Tatre K2) i Škode novijeg datuma. :)

ČKD Tatra K2, #1125
Van službe, stara zglobna Tatra prolazi kroz strogi centar na putu za garažu. U pozadini je Namesti svobody (Trg slobode), glavni gradski trg. :)
ImageČKD Tatra K2 by Slobodan Kostic, on Flickr
ImageČKD Tatra K2 by Slobodan Kostic, on Flickr

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1716
Modernizovan dvozglobni tramvaj ima srednji modul sa niskim podom kod vrata. Trenutno jedina redovna linija koja saobraća u oba smera kroz strogi centar je skraćena do stajališta Uvoz, gde nema okretnice već se samo menja smer. :)
ImageČKD Tatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Tatra

Postod Sloba » Ned Okt 07, 2018 10:30 am

ČKD Tatra K2P, #1051
Niže niz Masarykovu ulicu prolazi još jedan zglobnjak na putu za garažu. Brzina u ovoj ulici im je ograničena na 20 km/h.
ImageČKD Tatra K2P by Slobodan Kostic, on Flickr

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1707 i #1721
Mimoilaženje kod stajališta Zelny trh. :)
ImageČKD Tatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1722
Pri kraju Masarykove ulice, linija 4 izlazi na stanicu Hlavni nadraži (gl. žel. stanica) gde se susreće sa još šest tramvajskih linija. :)
ImageČKD Tatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Tatra

Postod Goran sk » Ned Okt 07, 2018 7:04 pm

Izuzetno dobrih i pre svega kvalitetnih slika iz Brna...
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Re: Tatra

Postod Sloba » Uto Okt 09, 2018 9:44 am

Hvala ti Gorane. :)

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1712
Linija 4 je zaista zanimljiva za slikanje. Zbog radova na trasi nema pravu okretnicu već tramvaji menjaju smer u slepoj ulici. Zbog toga na njoj saobraćaju dvosmerne KT8D5. :)

ImageTatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr
ImageTatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1709
Namesti svobody (Trg slobode) je glavni gradski trg u Brnu. Osim astronomskog sata i jedne statue, krase ga tramvaji na linijama 4 i 9. ;)

ImageTatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Tatra

Postod Sloba » Uto Okt 09, 2018 9:48 am

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1722
Na severnoj strani se pešačka zona završava na stajalištu Česka. Tu se četvorka sreće sa još pet tramvajskih linija i tri trolejbuske. :)
ImageTatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr
ImageTatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1709 i #1716
Samo dve stanice niže nalazi se privremeni terminus Uvoz. Odavde putnike preuzimaju autobusi (uglavnom gasni SOR NB12) na liniji x4. Obratite pažnju na displej na desnom tramvaju. :)
ImageTatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Tatra

Postod Kesha » Uto Okt 09, 2018 11:57 am

Zanimljivo i kulturno rešenje kad se ne vrši prijem putnika. Sumnjam da bi se na to beograđani navikli u periodu manjem od 20 godina :D Za slike, prevashodno kadrove nemam reči. Izuzetno u najmanju ruku. Drago mi je da te je i vreme poslužilo, s obzirom da se nisi tako dugo zadržao u Brnu :D
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Tatra

Postod Sloba » Uto Okt 09, 2018 9:13 pm

Hvala Kesha! Koliko sam primetio, nigde nemaju ovakav terminus niti stajališta sa leve strane, ali su dvosmerne Tatre vrlo korisne kada su radovi u toku. :)

ČKD Tatra KT8D5N, #1732
Interesantan deo flote čine tramvaji KT8D5N, koji su Brnu isporučivani od 1998. do 2000. godine. Na prvi pogled se primeti da je branik zamenio kvačilo napred, kao i da su na njemu šiber vrata i noviji pantograf. Tramvaj je na liniji 8 ka Starom Liskovecu, do kog vodi zanimljiva vangradska deonica pruge. :)

ImageČKD Tatra KT8D5N by Slobodan Kostic, on Flickr

ČKD Tatra KT8D5R.N2, #1706 i #1728
Sa brda Petrov, gde se nalazi gradska katedrala puca predivan pogled na južni i zapadni deo grada. Između ostalih, ispod samog brda je stanica Nove sady sa četiri koloseka. Na leva dva koloseka se susreću dvozglobne Tatre na liniji 8. :)

ImageČKD Tatra KT8D5R.N2 by Slobodan Kostic, on Flickr

Pragoimex VarioLF2R.E #1127 i ČKD Tatra KT8D5N #1733
Pogled na deonicu sa četiri koloseka od stajališta Nove sady do Hlavni nadraži (gl. žel. stanica). Desno je, verovali ili ne, žestoko modernizovan tramvaj ČKD Tatra K2. :)

ImagePragoimex VarioLF2R.E & ČKD Tatra KT8D5N by Slobodan Kostic, on Flickr
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Prethodni

Povratak na Šinska vozila

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju