Logo

Gradski prevoz u Subotici

Slike i rasprave o gradskom prevozu u gradovima u Srbiji i regionu.

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod bokibg » Pon Dec 17, 2018 1:27 am

Evo jedan video sa yt-a ima par buseva,a vidi se i gb.68 u toku sredjivanja...
https://www.youtube.com/watch?v=gHDd1JlYcWY
Korisnikov avatar
bokibg
Član
 
Postovi: 857
Pridružio se: Ned Okt 26, 2014 1:08 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz u Subotici

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod suikar » Sub Jan 12, 2019 2:20 pm

MAN Lion's city G,G.Br.109 linija 16

Image
suikar
Član
 
Postovi: 825
Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 10:56 pm
Lokacija: Subotica

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod gospodin dzo » Ned Jan 13, 2019 4:40 pm

Kad je stigao ovaj Man,kako Vam se cini Suboticani? :)
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod dusanman » Ned Jan 13, 2019 7:27 pm

U februaru prošle godine je pušten u saobraćaj.

U okej stanju je iznutra, ima prigradska sedišta i generalno radi posao. Nisam primetio da je izostajao iz saobraćaja neko duže vreme. Neverovatno je da su doterali autobus bez klime, tako da je leti baš pakleno i koliko me sećanje služi, ima samo nekolicina prozora koji mogu da se otvore. :)
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod sboy » Ned Jan 13, 2019 9:08 pm

Stojao je on više puta na duže vreme,samo se to možda ne primeti toliko kad ne obraćamo pažnju. Prvo kad je došao , problem sa elektronikom vrata ,svaki dan ispadao sa linija ,pa je onda i stojao dok to nisu rešili,uz to problem sa grejanjem pozadi i to baš u sred zime,pa onda nivelacija vozila,vazduh...Pošto mu je harmonika bila od dole pocepana , propuštao je vodu i blato unutra , pa opet nije bio za vožnju i opet stojao duže vreme dok nije nabavljena nova harmonika...Zadnje što sam bio čuo pre neki dan od njegovog vozača je da je bio skoro mesec dana na kanalu zbog raznih popravki...Generalno,bolji je od onih starih olupina,kad radi,radi...ali,uzeti vozilo bez klime u 21. veku...to je već neka druga i duga priča.
sboy
Član
 
Postovi: 387
Pridružio se: Pet Jan 15, 2010 3:09 pm
Lokacija: Subotica

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod toma » Pon Jan 14, 2019 5:02 pm

Sigurno je imao dobru cenu :mrgreen: :mrgreen:
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod gospodin dzo » Pon Jan 14, 2019 7:50 pm

Stokholm,2006 godiste,15 000e...
Vidim da ima klimu napred,ali ona vrv ne radi...
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod Kesha » Pon Jan 14, 2019 10:22 pm

Meni se čini da je ta klima predviđena da rashladi samo radno mesto vozača. Za te pare se i ne može očekivati ne znam šta, imajući u vidu da nov Lion's City G cenom ide i preko 400.000 evra. Na kraju krajeva, "zapadnjaci" svoje autobuse uglavnom prodaju kad već uveliko počinju da posustaju, mada nije da na tržištu nema i mlađih i još uvek upotrebljivih vozila, ali sigurno ne za desetak ili petnaest hiljada evra.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod gospodin dzo » Pon Jan 14, 2019 10:31 pm

Jedan prevoznik iz BG je kupio nekoliko komada ovakvih,zato pitam...
Da znam sta da ocekujem ;)
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod dusanman » Uto Jan 15, 2019 12:07 am

Kesha je napisao:Meni se čini da je ta klima predviđena da rashladi samo radno mesto vozača. Za te pare se i ne može očekivati ne znam šta, imajući u vidu da nov Lion's City G cenom ide i preko 400.000 evra. Na kraju krajeva, "zapadnjaci" svoje autobuse uglavnom prodaju kad već uveliko počinju da posustaju, mada nije da na tržištu nema i mlađih i još uvek upotrebljivih vozila, ali sigurno ne za desetak ili petnaest hiljada evra.

Jeste, to je klima za vozača.

Pa dobro, za pare koje su prošle na tenderu, mogao se očekivati dobar polovnjak. Naravno, onda ne ostaje prostora za neke 'druge' stvari. Znate već kako idu tenderi kod nas. :lol:

Ako me pamćenje dobro služi, u skorije vreme je potpisan ugovor za još jedan IK-112M, ne znam šta se s tim dešava, s obzirom na situaciju u Ikarbusu.
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod Kesha » Uto Jan 15, 2019 4:54 pm

gospodin dzo je napisao:Jedan prevoznik iz BG je kupio nekoliko komada ovakvih,zato pitam...
Da znam sta da ocekujem ;)


U principu, nisam apsolutni protivnik kupovine polovnih gradskih autobusa. No, treba ipak postaviti neke granice. Kupovina izraubovanih "krševa", skoro pa 15 godina starih, po mom mišljenju je za svaku osudu, a nažalost, to je i te kako rasprostranjena praksa kod mnogih domaćih prevoznika poslednjih nekoliko godina. Iskreno sumnjam da se može naći gradski autobus, proizveden između 2002 i 2008 godine recimo, a da još uvek nečemu valja, tj da nije već dobrim delom odslužio svoje. Kakvo god da je održavanje na "Zapadu", i oni gledaju da iz radnog vozila izvuku maksimum u što kraćem vremenskom periodu. Do nekih sedam godina starosti, i rekao bih, ne preko 700.000 pređenih kilometara, pa bi se moglo govoriti o još upotrebljivom vozilu. Tu je i emisija štetnih gasova između ostalog. S druge strane, i na našu veliku žalost, šta se sve vozi po unutrašnjosti ove naše zemlje, pa i po Beogradu, i 10+ godina stari autobusi sa "Zapada" deluju kao premija :wink:

dusanman

Kod nas da prođe tender bez muljaže? Teško bogami :) Da, bilo je reči o kupovini još jednog M-a za Su-trans, koliko se i ja sećam. Ikarbus nije uradio ni poslednjih lot od 5 poručenih autobusa za Novi Sad, kao što znamo. A evo, sad imamo vest od pre par dana da Ikarbus radi dva autobusa za lokalne i sedam autobusa za kupca iz Mađarske. Malo je reći da me je vest baš iznenadila, tim pre što sam od kolega iz firme, koji idu do fabrike povremeno, čuo kako tamo vlada opšte rasulo i da se sa proizvodnjom stalo, odnosno, da čak više ni ne primaju porudžbine da tako kažem. Bilo bi lepo kad bi neko imao malo detaljnije informacije iz prve ruke, ne bi li znali o čemu se zaista radi, i dal je moguće da jedan od ta dva autobusa baš pominjani M za Su-trans.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod toma » Uto Jan 15, 2019 7:06 pm

Kod nas se ide na varijantu odbacivanja starih, skoro neupotrebljivih vozila koje smo do skoro viđali u svakom gradu, za neko korektno vozilo iz uvoza koje prolazi tehnički pregled i u boljem je vizuelnom stanju od prethodnika. Tako da finese poput klima uređaja i još nekih stavki nisu bile presudne za nabavku. Dobro znamo da je uspeh bio reparirati vozilo, bilo gradskog ili turističkog tipa.
Smatram da ima pomaka, ne tako ko što bi svi hteli ali...
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod dusanman » Sre Feb 13, 2019 11:21 pm

Dogorela lampa do fitilja. Bilo je pitanje vremena kad će početi otkazivanje polazaka...


Zbog problema sa vozačima sutra se otkazuje više polazaka u gradskom i prigradskom saobraćaju

Javno preduzeće "Subotica-trans" saopštilo je danas da će u četvrtak, 14. februara, određeni broj polazaka autobuskih linija biti otkazan. Kako se navodi, razlog za ovu meru je povećan broj vozača koji su na bolovanju.
Problemi sa vozačima u gradskom transportnom preduzeću se nastavljaju. Pored već poznate situacije o nedovoljnom broju i praktično konstantnoj potražnji za kadrom koji bi obavljao ovaj posao, u preduzeću ističu da su primorani da redukuju broj polazaka na određenom broju linija u gradskom i prigradskom saobraćaju, pa se tako za sutra, 14. februar, najavljuju sledeće promene.

Za prigradski saobraćaj ukida se polazak u 16 časova na liniji 19 (Subotica – Stari Žednik – Novi Žednik), zatim polasci u 14,10 i 19,30 iz Subotice, kao i polasci u 14,45 i 20,00 iz Kelebije na liniji 22 (Subotica – Zorka – Kelebija). Na liniji 28 (Subotica – Ljutovo - D. Tavankut - G. Tavankut) ukidaju se polasci u 18,50 iz Subotice, odnosno u 19,35 iz G. Tavankuta.

Što se tiče gradskog saobraćaja, na linija 2 (Srpski šor –Hala sportova – Pačirski put, KTC) ukidaju se polasci u 04,45 (od MEŠC-a) u 09,25, 10,50, 15,30, 16,55, 18,30 i 19,45 iz Srpskog šora, zatim polasci u 05,00, 08,15, 10,15, 16,05, 17,50, 19,10 i 20,20 sa Pačirskog puta.

Linija 4 (Veliki Radanovac - Lifka) ukida polaske u 19,30 i 20,40 (do garaže) iz Velikog Radanovca i polaske u 18,50 i 20,15 od Lifke. Linija 8 (Željezničko naselje – Lifka - Aleksandrovo) ukida polazak u 15,45 iz Željezničkog naselja, odnosno polazak u 16,15 iz Aleksandrova.

Na liniji 8A (Željezničko naselje – Jadran – Lifka) ukidaju se polasci u 09,00, 10,00, 11,00, 12,00, 16,45, 18,00, 19,00 i 20,00 iz Željezničkog naselja, odnosno u 08,35, 09,30, 10,30, 11,30, 17,15, 18,30 i 19,30 od Lifke.

Iz JP "Subotica-trans" podsećaju zainteresovane da je već duže vreme otvoren Konkurs za vozače autobusa, a ujedno iz preduzeća nude obuku za sticanje dozvole za D kategoriju, nakon čega će biti ponuđen Ugovor o radu na poziciji vozača na određeno (24 meseca).

https://www.subotica.com/vesti/zbog-pro ... 34255.html
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod suikar » Uto Feb 19, 2019 10:31 am

Lokalna samouprava planira da odobri Subotica transu kredit od 1.200.000 Eura za kupovinu 10 novih autobusa.Postavlja se pitanje,ko će da ih vozi?
suikar
Član
 
Postovi: 825
Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 10:56 pm
Lokacija: Subotica

Re: Gradski prevoz u Subotici

Postod dusanman » Uto Feb 19, 2019 10:21 pm

Videćemo šta će biti. Više od pola vozača je na bolovanju. Subotnji red vožnje je na snazi, otkazani su polasci za Segedin, Beograd još ide nekako. Gužve na stanicama su ogromne, pored svega toga, samo danas su ispala dva busa (da sam ja video).
dusanman
Član
 
Postovi: 2750
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 6:57 pm
Lokacija: Novi Žednik

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u regionu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju