Logo

Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Aleks_BGD » Sre Nov 27, 2019 7:23 pm

Dakle GSP Beograd firma sa 6-7 000 zaposlenih je mogla da kupi 200 novih Solarisa,pa brdo Ikarbusa,pa 170 novih vozila iz Kine i neznam 50 novih iz Turske i da radi nesmetano pored svih problema koje ima kao komunalno preduzece a Arriva koja se hvali da ima 60.000 zaposlenih da ima 10 000 buseva,vozova i cega god jos kupuje polovne Citare stare 20 godina uz obrazlozenje da su fino sacuvani?? :D :D :D Koga ti prijatelju zajebavas,da me izvine ove ljudi ovde???
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Sponzor

 

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod becks89 » Sre Nov 27, 2019 8:01 pm

Možda bolje poznaješ prevoz u Hrvatskoj, pa bi trebalo da se držiš toga, jer očigledno nisi u stanju da diskutuješ o malo ozbiljnijim temama ovde.
Arriva posluje u više zemalja, svaka zemlja, jedna firma, jedno rukovodstvo, jedan račun, ako će da bacaju pare u Srbiju, pokrivaju parama iz Nemačke, šta će im onda tržište Srbije?

A GSP i funkcionisanje, ne znam jesi li samo glup ili si glup i bezobrazan, kupovina kreditima, godišnji gubitak od 170 miliona e, najveći gubitaš u Srbiji, inače, al' da voze nove turske poluproizvode i kineze, jer im je garant grad Beograd. To ne može niko razuman da radi, privatna firma funkcioniše po pitanju prihoda, dakle ne mogu uložiti 250.000e, ako za taj period mogu da zaradim 200.000e. Samo znaš, to je viša filozofija, kad Niš bude plaćao po kategorizaciji, tipa euro 6, jedna cena, gas druga cena, kupiće Arriva nove za Niš. Šta, oni su glupi pa uzimaju polovne jer vole da se drndaju i popravljaju, prepravljaju, izgubili su takvog stručnjaka iz polja saobraćaja pa im nije mogao preneti znanje da je bolje kupiti nove autobuse i raditi sa njima.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Aleks_BGD » Sre Nov 27, 2019 8:14 pm

Ja koliko sam video za zadnje 2 godine kako se vozam po Evropi Arriva najgora i najstarij(u smislu vozila koja stizu iz Holandije,Nemacke ni jedna nisu ispod 500-600 000km predjenih) uglavnom salje u Srbiju.Znaci evo pricam iskreno,ne pljujem nikog Arriva u Rijeci i Pozegi pa i gore u Osijeku odnosno Panturist ima mladja i bolja vozila nego ista ta firma u Srbiji...Dakle ista firma,isti racun kako ti kazes??
Cak sta vise ista ta Arriva u Osijeku tj Panturist je prodala svoje stare MANove negde u Bosni da bi onda kupili nove Lions city gradske buseve,a za Sloveniju da i ne pocinjem..dakle ne pricam napamet,vec samo ono sto sam video...
Aj sad objasni sad ti meni,kako je to moguce,ista firma,isti racun...kako ti to kazes...
Evo mislim da imam i nesto slika da ti postavim samo da ih iskopam negde po telefonima..
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Mare66 » Sre Nov 27, 2019 9:44 pm

Treba uzeti u obzir da u celoj Sloveniji nema autobusa koliko ima samo u pogonu Kosmaj , a što se tiče grada veličine Osijeka i šire okoline , pokrivaju vozila sa linije 309 bez po muke !
Mare66
Član
 
Postovi: 638
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 7:02 pm

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Fipi 494 » Sre Nov 27, 2019 10:49 pm

Vlast im je tako dozvolila. U Beogradu kad vidiš Lui Travel i Ćurdić samo da se zahvališ Bogu pa u čemu god da te vozi Arriva dobro je. Uostalom, Arrivini i tada još Veolijini Mercedesi Conecto su u Beogradu bili ludilo, bez obzira što su stigli polovni. Gledali su ih kao neko svetsko čudo.

Opet kažem, sve što doteraju u Niš im je premija za Ekspresova vozila npr., jer Ekspres kupuje prvu seriju Citara a Arriva opet uzima redizajn.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Marko INN-NS » Čet Nov 28, 2019 1:24 am

I ako se cesto becks i ja nemamo mozda isto misljenje ali sad je upravu , ti Citari facelift euro 4 su odlicna vozila . U Innsbrucku gradski prevoznik ih ima nekoliko sa oko 600.000 do 700.000 km i svi su jos u odlicnom stanju.
Da grad Nis raspise Tender da hoce euro 6 vozila i da ponudi autodan koji je pristojan bilo bi novih vozila a ovako se uzima polovno vozilo, jos ako se uzme enormo veca potrosnja gradskog busa. Normalno da nece privatnik da uzme novog Citara C2 solo od 270.000 eura i vozi sa njim ako mu je auto dan nekoliko stotinak eura.
Kad se vec spominje GSP , ne bitno dali bio to Berlin (BVB) ili Bec (Wiener Linien) nigde nije profitabilan i tesko gde ce javni prevoz da bude profitabilan. I kad se vec spominje Nemacka i Austrija treba znati da sve pokrajine placaju dobre autodane i dobije se ugovor od 5 do 6 godina , sto je ujedno i garant za novo vozilo za lizing.
Koliko me secanje sluzi Arriva je sva nova vozila od Autotransa ili ti Panturista nasledila sve one silne Setre 500 i doslo je dosta su polovne VDL Future nekolicina njih , dok su u Pozarevac dosli makar novi Tourismi.
Marko INN-NS
Član
 
Postovi: 1994
Pridružio se: Pet Dec 09, 2016 6:30 pm

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod becks89 » Čet Nov 28, 2019 2:19 am

Aleks_BGD je napisao:Ja koliko sam video za zadnje 2 godine kako se vozam po Evropi Arriva najgora i najstarij(u smislu vozila koja stizu iz Holandije,Nemacke ni jedna nisu ispod 500-600 000km predjenih) uglavnom salje u Srbiju.Znaci evo pricam iskreno,ne pljujem nikog Arriva u Rijeci i Pozegi pa i gore u Osijeku odnosno Panturist ima mladja i bolja vozila nego ista ta firma u Srbiji...Dakle ista firma,isti racun kako ti kazes??
Cak sta vise ista ta Arriva u Osijeku tj Panturist je prodala svoje stare MANove negde u Bosni da bi onda kupili nove Lions city gradske buseve,a za Sloveniju da i ne pocinjem..dakle ne pricam napamet,vec samo ono sto sam video...
Aj sad objasni sad ti meni,kako je to moguce,ista firma,isti racun...kako ti to kazes...
Evo mislim da imam i nesto slika da ti postavim samo da ih iskopam negde po telefonima..
Izgleda si ipak ona gora kombinacija i ograničen i bezobrazan. Ajde da nacrtamo preciznije za ove posebne stručnjake.
Dakle, Arriva u Srbiji ima jedan račun to je jedna firma, Arriva u Hrvatskoj je odvojeno firma, dakle druga firma, drugi račun, Arriva u Sloveniji, potpuno odvojena firma, dakle treća firma treći račun. Dakle, ako nisi razumeo, svaka država je jedna firma, odvojena od drugih, sa svojim računom. Svima je zajednički vlasnik, ali se svako bori za sebe i svoj kolač.
A sad da ti uprostim da možeš da razumeš, pošto se baviš Hrvatskim tržištem, sigurno ti je poznata cena autodana, km u saobraćaju, cene subvencija itd itd. Ja znam da mi član porodice u jednom gradu na primorju drži prevoz dece nekih 60km, ugovor je toliki da to radi sa turističkim Setrama serije 400, 2010 i mlađe. Dakle, ugovori su toliki da može da se otplati kredit, plate svima i da ostalo. Da taj neki grad iliti potražilac posla plaća dan tom busu da ga ti za pet godina otplatiš i zaradiš drugi, uz sve troškove, pa svi bi vozili nova vozila.
Priču o isplativosti javnog prevoza ne treba tek komentarisati, nikada gradski prevoz neće biti rentabilan (isplativ), to mu i nije zamisao, ali isto tako taj grad ne treba da očekuje da bilo koji privatnik vozi da bi vozio i to nova vozila. Dakle, svako gleda svoju isplativost i račun, jer neće Arriva držati firmu u Srbiji da bi je držala, a da prebacuje iz drugih zemalja da bi bila na nuli, dakle svako se bori za svoje parče kolača.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Aleks_BGD » Čet Nov 28, 2019 4:11 pm

Ugovori su takvi, da se uloži minimalno a zaradi maksimalno.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod becks89 » Čet Nov 28, 2019 6:00 pm

Inače, ekonomski je da uloži maksimalno, a dobiješ minimalno, prosto je prava šteta da takav mozak ode u svet, zato nam i propadoše mnoga preduzeća.


Da ne bude suvoparna priča, evo su sa tablicama.
Image

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Nikolla89 » Čet Nov 28, 2019 11:39 pm

Lele ala ste zaratili... Ovde, ako cemo iskreno, samo moj ortak Bane i ja znamo konkretno o kakvim vozilima se radi i da se ta ista vozila jos uvek, u velikoj meri, voze u Holandiji. U garazi u Meppelu, koji je centrala za taj okrug, stizu i Citari i Ambasadori na sredjivanje, farbanje pa teraj dalje i sa tih 700-800000km. Na kraju krajeva, za dobar deo stoke koja se vozi, ovo je VIP klasa jer ce kroz koji mesec sve sacuvano u Holandiji, biti izvrljano, polomljeno i iskrivljeno jer stoka ne zna da ceni i boli ga uvo da li je novo ili staro.
Nikolla89
Član
 
Postovi: 227
Pridružio se: Sub Jun 11, 2011 5:35 pm

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Aleks_BGD » Pet Nov 29, 2019 12:16 am

Burazeru obajsni momku kako izgleda garaža u Holandiji akako u Srbiji, i koja je razlika?
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod blokovi » Pet Nov 29, 2019 1:47 am

Razlika je u tome, sto ce te pre stranac platiti nego nas covek
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod BaNe_PO » Pet Nov 29, 2019 9:39 am

Далеко смо ми од Европе и тих стандарда, протећи ће још доста воде Савом и Дунавом док се нешто промени, пре свега ми сами нисмо способни да нешто мењамо... Тако да је сасвим задовољавајућ квалитет аутобуса који долазе половни из ЕУ, не само у Ариви већ и у другим фирмама. Па и Хрватска Арива довлачи те исте аутобусе из Холандије. Да ли је Ниш експрес скоро купио нов аутобус, конкретно за градски превоз? То што ГСП Београд купује нова возила је фарса, губиташ који се још више задужује, при том ти аутобуси ће за годину две бити у горем стању него ови Холандски Цитари са 700-800 хиљада км....
BaNe_PO
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 8:59 pm
Lokacija: Pozarevac-Beograd

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod Nikolla89 » Pet Nov 29, 2019 11:14 am

Aleks_BGD je napisao:Burazeru obajsni momku kako izgleda garaža u Holandiji akako u Srbiji, i koja je razlika?

Verovao ili ne, garaza u Pozarevcu je VIP klasa za tu u Meppelu... Dakle nista za oduseviti. Medjutim, ljudi tamo znaju svoj posao, moze muva da se cuje od tisine, boli ih uvo, rade bez stresa, lagano, zna se ko sta radi i dokle radi. Osim toga, putevi su dobri, ljudi su normalniji i, verovatno, imaju samo osnovnog posla oko autobusa. Da mi je samo da vidite sefa Erika. Covek kome je ravno sve ali je u poslu i sve zavrsava za par minuta. Dakle, lagano i bez stresa. I Bane je u pravu sto se tice autobusa jer i to vidimo tamo. Isti ti autobusi se spremaju i voze u Hrvatsku. I da ponovim, u VELIKOJ meri se i dalje voze tamo i voze ih dede i penzioneri jer svi beze u Nemacku da voze. :shock:
Nikolla89
Član
 
Postovi: 227
Pridružio se: Sub Jun 11, 2011 5:35 pm

Re: Arriva Litas d.o.o. Pozarevac

Postod becks89 » Pet Nov 29, 2019 2:29 pm

Aleks_BGD je napisao:Burazeru obajsni momku kako izgleda garaža u Holandiji akako u Srbiji, i koja je razlika?
Ti tu Holandiju na karti ne znaš pronaći a pričaš nešto o njoj, tuđe g**no bolje nego naš kolač, to je taj sindrom.
A kao razliku bi naveo da se u Holandiji iz garaže ne kradu šoljice za kafu, džezve, kašičice, čaše, hemijske olovke, toalet papir, iako to sve lako staje i u njihove jakne i džepove. Isto tako se tamo ne kradu sijalice sa koleginog autobusa, ne čupaju se osveživači, jelkice, retrovizori, a i to isto lako staje i u njihove džepove, mada ti to već bolje znaš.
A nekad bi pametnije bilo da ostaneš ograničen i da ćutiš, jer ovako samo se sebi podsmevaš.

I da, voze i u Švabiji penzosi, nije retkost sresti ni Euro 3 sa filterima za ispunjavanje viših standarda, kod njih se to priznaje. Samo, njihovi su bolji od naših, mlađi, mada jedina činjenica da su mnogo lakše do penzije stigli, opuštenije.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju