Logo

Gradski prevoz - generalna diskusija

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Nišu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Aleksandar97 » Pet Feb 07, 2020 1:11 pm

Ti isti novinari vrte priču, kako su isti autobusi u Kraljevu i Nišu, po tenderu jesu prijavljeni Maz autobusi a u Niš stigle samo Temse...
Korisnikov avatar
Aleksandar97
Član
 
Postovi: 1129
Pridružio se: Sub Mar 07, 2015 9:59 pm

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Sponzor

 

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Pet Feb 07, 2020 6:57 pm

Nibuse,

Sad li si se okomio na Strelu iz Obrenovca, aj iskopaj jos nesto kvalitetnije... Ili je sledece da Temsa Avenue LF12 sto ima Lasta inace 2019 smrtonosan autobus dobijsaturazu i najbolji je Citaro iz 2001 godinu.... :lol:
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Sloba » Pet Feb 07, 2020 8:16 pm

Lov na "veštice" u tekstu, odnosno vrlo usmereno protiv obrenovačke Strele. Nemojte se previše štrecati oko ovolikih izvlačenja iz konteksta, već pročitajte ceo tekst na sajtu. Otokar je u tekstu najbolji u toj konkurenciji. ;)
http://www.autobusi.net/turski-proizvod ... na-evropu/

Prekopirali su deo mog teksta u kom su se pominjali Temsa, Otokar i BMC, ali im je ispao interesantniji deo oko toga kakvih problema je Otokar imao u Bukureštu nego Temsa, koja se isto vozi kod njih, u Beogradu...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Pet Feb 07, 2020 9:14 pm

Ma ja sam pratio vec vesti te stranice,upono se stavlja kontekst na gradski prevoz u Nišu ,trazi se greska da bi se dokazalo da ne valja sistem, inace u pravu je u nekim stvarima konkretno sa Nisekspresom sa prevazidjenim euro 3 vozilima i tome da su dobili 80 posto najboljih linija sa vozilima starim bez malo 20 godina a konzorcijum Lasta-Strela sa novim vozilima po " losijim" linijama..
Inace javice se sad "Stručnjak da objasni da su Otokari losi, Temse isto ne valjaju jer je vec cela kompozicija od 25 vozila Arrive Luv povučena na reklamaciju, ma smislice on nesto da kaze lose o drugima vec..
Inace po nekim informacijama Otokari Navigo LF je 2018 god samo su mali za neke linije recimo Kravlje ili Knez selo ali kako kazu ,tu su dok ne prodju carinu Mercedeci Conecto 2019 koji ce pokusatl da pariraju ovim ekspresovim Citarima :lol: ne dajem im neke sanse ali videcemo.. :P
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod toma » Pet Feb 07, 2020 11:59 pm

Zasto mislite da ekspres nece nabaviti nove autobuse? Jedino ako verujete u to da Lasta pozitivno posluje pa tako nabavlja autobuse.
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Sub Feb 08, 2020 5:17 pm

toma je napisao:Zasto mislite da ekspres nece nabaviti nove autobuse? Jedino ako verujete u to da Lasta pozitivno posluje pa tako nabavlja autobuse.

Zato Tomo jer jr Nisekspres 1994 godine zsdnji put kupio MAN autobuse za medjugrad i to je bio direktor Avramović i od tada nikad nista a u medjuvremenu novi -stari direktor prao pare sa "Nibusima" i zasto da kuoe nove autobuse kao recimo Lasta autobus od 175.000evra kad moze da kupi Euro 4 2010god za 8.000e truo i da ga farba kituje i napravi da lici kao ovi sada koji su stari 19 god, sto ne bi tako i sa tim istim 10god stari...Kolko razumem oni imaju obavezu da zamene euro3 (2001-2005) sa euro 4 ili 5 (2006 -2012) a i to je staro
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Aleks_BGD » Sub Feb 08, 2020 8:52 pm

Dakle ili tender kao tender ne valja tj nije dobro napravljen ili se konkurenciji gleda kroz prste?!
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Pet Feb 14, 2020 4:13 pm

Aleks_BGD je napisao:Dakle ili tender kao tender ne valja tj nije dobro napravljen ili se konkurenciji gleda kroz prste?!


Ajde bre,juce letnji red voznje u prvoj smeni Nisekspresu se pokvare 2 autobusa jedan u centru 082 jedan na okretnici d.vrezina, 093
Tolko o boljem prevozu, traziće oni Arrivu :wink:
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Nibus-ja » Sub Feb 15, 2020 3:55 pm

И једној ласти је цркао мотор па се сад чекају мајстори из Мерцедесовог сервиса због гаранције
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Sub Feb 15, 2020 4:43 pm

Nibus-ja je napisao:И једној ласти је цркао мотор па се сад чекају мајстори из Мерцедесовог сервиса због гаранције


U pa onda nema brige Temse Avenue LF su dosle u proseku sa 002500 km,garancija vazi, ali onaj "Beli Lav" koga ti pomenu skoro da se pokvario u Mokranjcevu sad crko i u Vrezinu :lol:
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Miki » Sub Feb 15, 2020 5:35 pm

Samo kuknjave, prozivke, milion pitanja gde će i šta će ko da održava, a nigde slika... Nigde realnih utisaka. Sram vas bilo Nišlije.
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Sub Feb 15, 2020 9:16 pm

Miki je napisao:Samo kuknjave, prozivke, milion pitanja gde će i šta će ko da održava, a nigde slika... Nigde realnih utisaka. Sram vas bilo Nišlije.


Slazem se sa tobom, ali ne moze čovek da ne odreaguje, on je jedini lik koga sam sreo koji blati sve druge prevoznike recimo u Nišu, ne valja Curdic,nalazi mane na Maz-ove ,ne valja Arriva, ocajnicki se trudi da nadje manu pa na svaki način, sad ne valja ni Strela,nisu dobri Otokari,iako za nekoliko dana stizu novi MB Conecto Euro6,sad ne valja ni Temse 2019, "crko motor"... Ja pozovem dobrog druga vozi u Lasti i pitam ga,veze si sa životom nema..
Ne,odlicni su Nisekspresovi krsevi,super su iako su bez malo 20 god stari,odlicni iako se stalno kvare, nema bolji jer je Niski,iako je sve samo ne Niski,nosi NI table samo.. Kaze mi jedan bivsi kolega koji radi kao bravar tamo ovi zadnji "Novi" sto stigli MAN-ovi dovezeni sa 1.118.000 km korozija izbija na sve strane samo se brusi i farba u 2 ruke i teraj.. I slazem se Temse ne valjaju,iako su nove sve se sija u njima,mirise na novo!!!
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Ivca.Ni » Sub Feb 15, 2020 9:26 pm

A utisci, Temse su super lepe i spolja i unutra dosle vecina u proseku sa 2500km, garaza im jena parkingu prevoznika MM Transport zajedno sa njima a odrzavanje nema sta tu da se popravlja..
Strela je na ulazu u Nisu na parkingu Mercedes Benz Kemoinpex odrzavaju se u Mercedesu Otokari ce biti zamenjeni novim MB Conectima do kraja meseca tako se prica..
Svejedno ,zalosno je sto je tender tako "napravljen " da ne kazem prilagodjen "glavnom prevozniku sendvicara sa juga" pa oni voze najbolje centralne i duge gradske linije sa starim vozilima 20god a Lasta-Strela novim vozilima na losijim uglavnom prigradskim linijama i nekoliko slabijih gradskih linija..Tuzno...
Ivca.Ni
Član
 
Postovi: 118
Pridružio se: Pet Dec 13, 2019 11:25 am
Lokacija: Niš

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Nibus-ja » Ned Feb 16, 2020 9:22 am

Ivca.Ni je napisao:
Miki je napisao:Samo kuknjave, prozivke, milion pitanja gde će i šta će ko da održava, a nigde slika... Nigde realnih utisaka. Sram vas bilo Nišlije.


Slazem se sa tobom, ali ne moze čovek da ne odreaguje, on je jedini lik koga sam sreo koji blati sve druge prevoznike recimo u Nišu, ne valja Curdic,nalazi mane na Maz-ove ,ne valja Arriva, ocajnicki se trudi da nadje manu pa na svaki način, sad ne valja ni Strela,nisu dobri Otokari,iako za nekoliko dana stizu novi MB Conecto Euro6,sad ne valja ni Temse 2019, "crko motor"... Ja pozovem dobrog druga vozi u Lasti i pitam ga,veze si sa životom nema..
Ne,odlicni su Nisekspresovi krsevi,super su iako su bez malo 20 god stari,odlicni iako se stalno kvare, nema bolji jer je Niski,iako je sve samo ne Niski,nosi NI table samo.. Kaze mi jedan bivsi kolega koji radi kao bravar tamo ovi zadnji "Novi" sto stigli MAN-ovi dovezeni sa 1.118.000 km korozija izbija na sve strane samo se brusi i farba u 2 ruke i teraj.. I slazem se Temse ne valjaju,iako su nove sve se sija u njima,mirise na novo!!!


Ако се ја оглашавам зашто онда и ти мораш да одреагујеш, а човек ти је лепо рекао ДАЈ НЕКУ СЛИКУ :!:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Gradski prevoz - generalna diskusija

Postod Nibus-ja » Ned Feb 16, 2020 5:54 pm

Ivca.Ni je napisao:A utisci, Temse su super lepe i spolja i unutra dosle vecina u proseku sa 2500km, garaza im jena parkingu prevoznika MM Transport zajedno sa njima a odrzavanje nema sta tu da se popravlja..
Strela je na ulazu u Nisu na parkingu Mercedes Benz Kemoinpex odrzavaju se u Mercedesu Otokari ce biti zamenjeni novim MB Conectima do kraja meseca tako se prica..
Svejedno ,zalosno je sto je tender tako "napravljen " da ne kazem prilagodjen "glavnom prevozniku sendvicara sa juga" pa oni voze najbolje centralne i duge gradske linije sa starim vozilima 20god a Lasta-Strela novim vozilima na losijim uglavnom prigradskim linijama i nekoliko slabijih gradskih linija..Tuzno...


Што се тиче ових сендвичара, мислим да надлежни у твом случају треба да реагују јер у правилима форума изричито стоји да овде нема места политици, а пошто си их већ споменуо онда морам да те подсетим да је и ласта учествовала у превозу истих и нема тог превозника који није учествовао у тој врсти превоза, према томе прекини да експрес квалификујеш на један начин а друге да браниш када сви видимо шта се дешава
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Nišu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju