Logo

Nova vozila za BG (tramvaji, trolejbusi, autobusi)

Diskusije

Nova vozila za BG (tramvaji, trolejbusi, autobusi)

Postod markotar » Ned Mar 22, 2009 2:01 am

Ovde možemo pratiti i diskutovati o svim vestima i izjavama zvaničnika, a koje su vezane za kupovinu novih vozila, kao iznositi naše predloge.

Da sumiram neke od kandidata za nove tramvaje (slobodno me dopunite), svi donji tramvaji postoje u verzijama za uski kolosek:

Crotram TMK 2200
PESA 121N
Bombardier Variotram (obratite pažnju da i on ima obrnut pantograf)
Siemens Combino
Poslednji put menjao markotar dana Ned Mar 22, 2009 10:20 pm, izmenjena 2 puta
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Nova vozila za BG (tramvaji, trolejbusi, autobusi)

Sponzor

 

Postod markotar » Ned Mar 22, 2009 3:27 am

Pošto ima indicija da se u GSPu razmišljalo o Ruskim tramvajima, iako meni nije jasno kako misle da ih dovedu na naše pruge kada se ni jedan ne pravi za uski kolosek, da pogledamo malo šta baćuške imaju u svojoj proizvodnji. Na donjem linku se nalazi detaljan spisak svih njihovih tramvaja razvrstanih po proizvođačima. Sajt je na ruskom ali mislim da uz malo koncentracije nećete imati problema da se snađete, ima puno slika na njemu:

http://vagons.tramvaj.ru/models.php

Naravno, po mom mišljenju uopšte ne bismo trebali da razmatramo ruske tramvaje ali čisto da ih pomenemo. :-)
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Re: Novi tramvaj za BG

Postod MARKO 89 » Ned Mar 22, 2009 11:12 am

markotar je napisao:PESA 121N

Image




Bas je dobra tema :arrow: Nadlezni vec duze vreme najavljuju kupovinu novih tramvaja ali to nikako da vidimo na ulicama glavnog grada :roll: Ja zeljno iscekujem da vidim nove tramvaje i da se naravno provozam u njima :)

Po meni ovaj najvise odgovara Beogradu,mnogo lepo izgleda :)
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod Stefan Bgd » Ned Mar 22, 2009 9:09 pm

Evo,na zahtev Markotara tema je preimenovana u "Nova vozila BG" u kojoj će te pisati o nabavkama novih vozila za GSP(uračunajući autobuse,trolejbuse i tramvaje)...
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod markotar » Ned Mar 22, 2009 11:27 pm

Evo da dopunim sam sebe, zaboravio sam Škodu. Njihov tramvaj Elektra se takođe pravi u verziji za uski kolosek.

Škoda Elektra 06T (1000mm kolosek) koji radi kao laki metro u Kaljlariju, Italija:

Image

Škoda Elektra 16T iz Vroclava, Poljska (ovo je model za normalni kolosek, ali postoji i verzija za uski kolosek, pošto su sve Elektre na istoj platformi).

Image

Slike su sa Wikipedije.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Ned Mar 22, 2009 11:31 pm

Inače, ako govorimo o dizajnu, meni su ubedljivo najlepšti PESA, posle ide Crotram, pa nekoliko mesta prazno, pa onda svi ostali. :-)
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod avramovicsasa » Pon Mar 23, 2009 2:45 am

svi tramvaji dolaze u obzir osim SIEMENS-a nema neki savremeni dizajn a
opet čuo sam neke priče da Bazel nije bio zadovoljan njima jer su pucale
karoserije i da im je tramvajski sistem u jednom momentu bio veoma ugrožen i da su razmišljali da povuku svoje Divage iz Beograda.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Postod markotar » Pon Mar 23, 2009 3:02 am

Nije samo Bazel bio nezadovoljan Combinom već pre svega Amsterdam (koji je bio njihov najveći kupac) kao i nekoliko gradova u Poljskoj (zaboravio sam tačno koji)!! Svi su primetili nedostatke na tramvajima, posebno brojne naprsline što na šasiji što na karoseriji. Čak se pričalo da bi krov tramvaja mogao lako da padne prilikom sudara. Siemens je posle priznao nedostatke i ispravio ih ali je zato nekoliko gradova otkazalo narudžbine.

Mada bih ih i ja lično izbegao, prevashodno zbog visoke cene.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Pon Mar 23, 2009 4:37 am

Koga interesuju PESA tramvaji neka baci pogled na galeriju na donjem linku, ima gomila slika. Stvarno su prelepi!! Što ih više gledam to bih više voleo da ih vidim na probi u BG, za početak! :-) Def. kandidat No. 1 što se mene tiče. :-)

http://gtlodz.eu/cat147.htm?page=1

Slika upravljačnice:

Image

Slike unutrašnjosti (naravno, za BG bi sedišta morala drugačije da se postave):

Image Image Image Image
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

tema je super

Postod direktor » Pon Mar 23, 2009 10:54 am

Evo i mene malo brace RUSA prvo tramvaj
www.ukvz.ru zatim trolejbus www.antonov.com ako niste znali prave i trole ali nisu neke tramvaji su im grozni je blaga rijec.Takodje trole liaz i maz ali im stranice nisu dostupne na adresama koje ja posjedujem.A da dodam jos www.ptmz.ru i www.bkm.by
gsp je zakon
direktor
Član
 
Postovi: 520
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 5:17 pm
Lokacija: beograd

Postod cone » Pon Mar 23, 2009 11:13 am

markotar je napisao:Nije samo Bazel bio nezadovoljan Combinom već pre svega Amsterdam (koji je bio njihov najveći kupac) kao i nekoliko gradova u Poljskoj (zaboravio sam tačno koji)!! Svi su primetili nedostatke na tramvajima, posebno brojne naprsline što na šasiji što na karoseriji. Čak se pričalo da bi krov tramvaja mogao lako da padne prilikom sudara. Siemens je posle priznao nedostatke i ispravio ih ali je zato nekoliko gradova otkazalo narudžbine.

Mada bih ih i ja lično izbegao, prevashodno zbog visoke cene.


Ovakav slučaj je bio i u Bernu kada je kompletan vozni park Combina iz 2002. godine bio povučen na doradu. Međutim, problem je rešen i Bern je nastavio da kupuje Combino. Ja sam se vozi njima i oduševljen sam.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Marko » Pon Mar 23, 2009 12:48 pm

Zar ove slike nisu mogle da idu u temu tramvaji , svaki proizvodjac ima svoju temu . Mogli ste tamo da otvorite ovu temu .
Dosada nista pametno nisam procitao u ovoj temi .
Žalosno je što današnja deca misle da je Mocart bio vlasnik kladionica, a ne da je prodavao čoko kugle

# Vratite Risa u Vojnu akademiju
Marko
Član
 
Postovi: 12129
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 10:54 pm
Lokacija: Nakon uništenja zvezde smrti planeta Endor

Postod igibgd » Pon Mar 23, 2009 2:02 pm

avramovicsasa je napisao:svi tramvaji dolaze u obzir osim SIEMENS-a nema neki savremeni dizajn a
opet čuo sam neke priče da Bazel nije bio zadovoljan njima jer su pucale
karoserije i da im je tramvajski sistem u jednom momentu bio veoma ugrožen i da su razmišljali da povuku svoje Divage iz Beograda.


Ne razumem,prvo ti poklone nešto,a onda hoće natrag poklon jer nemaju svoj...u čemu je fazon :roll:
Korisnikov avatar
igibgd
Član
 
Postovi: 1454
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 9:06 pm
Lokacija: Beograd

Postod markotar » Pon Mar 23, 2009 2:14 pm

Marko je napisao:Zar ove slike nisu mogle da idu u temu tramvaji , svaki proizvodjac ima svoju temu . Mogli ste tamo da otvorite ovu temu .
Dosada nista pametno nisam procitao u ovoj temi .


Pa mogle su, već smo pričali o tome. Ali ovde raspravljamo o budućnosti tramvaja (i ostalih vozila) u BG i razmišljamo šta bi nama najviše odgovaralo, ne diskutujemo o proizvođačima pojedinačno.

Ljudi stalno zatrpavaju teme Depo Sava i Dorćol pričom i vestima o novim tramvajima/trolama pa je bolje da imamo posebnu temu za takve stvari, a da se na postojećim priča o sadašnjem stanju.

Tema je nova i mlada, polako, biće i pametnijih stvari ali za to moraju svi da doprinesu. :-)
Poslednji put menjao markotar dana Pon Mar 23, 2009 2:27 pm, izmenjena samo jedanput
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Re: tema je super

Postod markotar » Pon Mar 23, 2009 2:17 pm

direktor je napisao:Evo i mene malo brace RUSA prvo tramvaj
www.ukvz.ru zatim trolejbus www.antonov.com ako niste znali prave i trole ali nisu neke tramvaji su im grozni je blaga rijec.Takodje trole liaz i maz ali im stranice nisu dostupne na adresama koje ja posjedujem.A da dodam jos www.ptmz.ru i www.bkm.by


Što se troča tiče, po meni je najpametnije da se ide na Solaris. Ali tu prvo grad mora da odluči šta tačno želi od trolejbuskog saobraćaja!
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Sledeća

Povratak na Diskusije

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju